Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
22. jan 2010

ahoj kočky,

včera malá z toho očkovania nespala prakticky celý deň a v noci hroza, bola každú hodinu hore s revom, jedine cici pomáhalo lenže ona nejedla ale len dudlala tak ma dnes všetko bolí:( toto bola isto naša najhoršia noc ....

dahlia thujou? to je čo nejaká bylinka? naštastie ďalšia dávka až o pol roka 😖

do brány idem budúci týždeň vo štvrtok tak keby vás dovtedy napadlo že čosik chcete dajte mi vedieť.... ja idem skúšať nosítka a si kúpiť nejaké oblečko z orgaic.bavlny, a ešte kto vie čo všetko tam objavím.... žial plienočky kupovať nemože, keď neviem ako to s nami dopadne 😢

jaandy
22. jan 2010

je tu tema o odmietani ockovania tak sa tam kuknite, alebo radsej ani nie lebo vam pride zle 😀

ja by som aj odmietla ale nemam na to nervy, na nejaky zapas s uradmi a pokutu ☹

izabelkak
22. jan 2010

jaandy aj som čo to čítala a rovnako tiež by som odmietla ale až tolko to nemám naštudované ...

zvláštne že teploty moc nemáme, skor časté kakanie, nepokoj a nespavosť, ale tak každé mimi reaguje inak ...

a čože to máte nové z tej brány 😀

dahlia23
22. jan 2010

izabel, thuja occidentalis 15ch je homeopatikum. to som sa niekde na nete dočítala, že zmierňuje príznaky po očkovaní. tak som tým poctivo Lenku kŕmila asi 3 dni pred a tri dni po očkovaní.

andy, a čo sa týka toho odmietnutia očkovania, to je fakt beh na dlhú trať. mne sa podarilo akurát ho trochu odsunúť. sme sa z toho vždy nejak vykrútili.
len mi je ľúto, že malý hneď 4. deň dostane tú hnusnú TBC vakcínu ☹

ja mám z brány hlavne tie vložky -bundles a IV. vyzerajú veľmi dobre 🙂
a neviem, ktorá z Vás to mala objednané tie 3 taštičky Haipa daipa, do tých som sa normálne zamilovala, takže to bude asi adept na ďalší nákup 😀

izabelkak
22. jan 2010

kelu tak vidíš že som sa skor neozvala,tak si to poznačím a o pol roka isto použijem ... dík za tip ...

hej to je blbé s tým TBC, my sme mali tuším v 2 mes. dosť brutus reakciu, malá to mala naprv zahnisané, potom sa jej tam taký kráter urobil a keď sme šli na čistenie už to mala o.k.,to telíčko sa s tým vysporiada ale je to hrúza...

emjee
22. jan 2010

jeeej ja chcem nieco z brany 😀 pisem ip

jaandy
23. jan 2010

kamoska ma lekarku taku bohovsku, ze sama jej navrhla odsunut ockovanie na neskor aj to tbc...takze si myslim ze sa musis tvarit ze je babo chore a tak a ked to prepasnes tak od urciteho veku sa uz nesmie az po 2. roku...este sa jej na to spytam 😉

ono bude stacit ked budes stale hovorit ze je nachladena a ma sople a pod. 😉

jasne popiste co ste vsetko nakupili z brany a co chcete nech sa tesim za vas 😀
ja som kupila merino kamase disana 😉

inak mate niekto typ na dobre treningove nohavicky?

olinka6226
23. jan 2010

jaandy z treningovych sa mi najlepsie osvedcili babylucy.. nie su sice najmensie a tvarovo tak super ako imse vimse, ale vypiju toho ovela viac. cize aj nehoda nemusi byt nehodou... hlavne ked dietko este pusti cele cikanie. imse su robene tak,ze zachytia nieco, ale uz rataju ze dieta krici cikat a do treningacov si len cvrkne.

zajaciq
23. jan 2010

baby mam taku otazku ohladom sucha v plienke. do ktorej plienky a kedy mam pridavat separacnu vlozku ? staci na noc a na vychadzky? a lepsie su tie 'stay dry' alebo 'flisove'. lebo ja mam zatial len bambusove ministvorce kikko ale to na pocit sucha isto nie je. diiik

zuzuj
23. jan 2010

baby asi ste to uz niekde pisali ale je to tu strasne neprehladne, pisete ako dracice 😀
Poradte aku velkost je treba stvorcovych plienok do postolkovych nohaviciek. Ja chcem zacat najprv jednorazovky a štvorcove plienky až potom prejsť na bavlnene. Tak ale ani neviem ktore štvorcove su dobre, zistila som že hybler su fuj a kikko vyzeraju celkom fajn, neviem či su nejake lepšie...tak aby sa nerozpadli, boli husto tkane a mali obšité okraje...
Poradte pliz pripadne aj do IP. A inak aky je rozdiel medzi Kikko obyč, LUx a Eco..

mamutka
23. jan 2010

zajaciq, ja som davala tenucke flisove, ale zisila som ze malemu to je jedno, niektore deticky su nepokojne ked ciknu, tym to treba, ale ten moj, a takych je tiez vela, kludne pisa do plienky dve hodky a rehli sa.
tak mu to uz len malokedy dam, ono bez flisu ta pokozka najlepsie dycha.

zajaciq
23. jan 2010

zuzuj tie 80tky obyc. kikko su viditelne nekvalitnejsie oproti 70tkam lux eco. keby mali aj 80tky lux tak by som brala ale nemali na tej stranke co som ja objednavala. a na novorodena 70tka staci hadam 😎 akurat mam pred sebou stoh 30 plienok novovypratych na zehlenie huraaa

mamutka dik pekne, objednanu mam aj popli rolku, ta celulozka tiez prepusti moc a je suchsie? ci sa to dava vyslovene kvoli stolici, aby sa nezaspinila plienka len. 😵

mamutka
23. jan 2010

no to je na zachytenie stolice, aby si sa tolko nenarobila pri prani, ale to tiez uz davno nevyuzivam, Mrs.bombastic kaka vzdy v inom case. ale na zaciatku, pod ritku to bolo fajn.

ludmilabb
23. jan 2010

dahlia ja som si objednavala tasticky HD 😉

izabelkak
23. jan 2010

zuzuj, nič v zlom ale pampers, na to látková plienka + poštolky je dosť nepriedušná kombinácia a tvoje mimi bude narodené skor do tepla... mne to bolo teda dost proti srsti a naštastie naša pediatrička to zavrhla, myslím poštolky a aj tak máme klbiky o.k., keď tak choď do látkovky od narodenia a budeš mať mimi zabalené naširoko a v bavlnke... veď si sama predstav žeby si si dala v teple alwaysku, na to nejakú bavlnenú handru a na to nepriepustnú igelitovú vrstvu? ja keď somv tom malú videla bolo mi doplaču, tak či tak sa to balí nafigu zmestí sa to tam tak kadejako dľa mńa to nie je ktovie čo, ak v porodke zistia nález dajú vám rovno perinku či kedy sa to dáva inak by som fakt skor riešilla priamo nosením látkových plienok ... prípadne keď sa vspamatáš po 2 - 3 týždnoch po príchode....

zuzuj
23. jan 2010

dakujem zajaciq, tak asi kupim tie eco, a do ortopedickych nohaviciek sa davaju tieto 70-siatky? alebo mensie rozmery...?

dahlia23
23. jan 2010

zuzuj, tie 70tky sú taký v pohode rozmer, tie ti vydržia stále.
a izabel mám fakt pravdu s tými paperami a poštolkami, to je brutus... 😉

my máme 80tky flanelové, také obrázkové, zložila som z toho novosklad, uvidím, ako to bude krpcovi sedieť.
už mám tie látkovky napchaté v taške, mm sa rehotal, či som nenašla väčšiu tašku. no, nenašla... 😀

izabelkak
23. jan 2010

presne tie 70 tky sú vynikajúce, škoda že ja mám len gázy, minule som dala aj pri 6 kg novosklad zo 70 tky len som nedala snapku u chytila vrchnými gaťušami, na rovno sú tiež veľmi šikovné...

dahlia a aký je rozdiel medzi normoš plienkou a flanelovou? chápem že je to určitá úprava bavlny len som napr. netušila že sú z nej aj štvorce som myslela že len nohavičkové plienky...

a trištvrte tej velkej ťažky len plenuchy, že? 😀

zuzuj
23. jan 2010

izabelkak: ja viem, je to blbe a ved uvidim, ale rada by som balila tak 2 mesiace na siroko. A hned nemozem ist do latkoviek, musim mat cisarak, tak budem v porodnici rada, ze som, skor sa chcem sustredit aby sme nejako zvladli kojenie.
A baby osusky su dobre tie kikko 90x100 tie normal, alebo lepsie kupit tie bambus+ bavlna

neurologia
23. jan 2010

ja pouzivam ako osusku happy squares 90x90 cm (v baleni su 4 kusy)su super...skusala som aj kikko ako osusku pouzit dobre boli ale trochu male na mimco 😀

neurologia
23. jan 2010

ja som myslela kikko bambus... 😉

zuzuj
23. jan 2010

ok baby dakujem za rady, chystam sa teda na 20ks kikko eco, 2 tie kikko velke a 1 velku bambus...teraz kukam prave na nete kde su naj ceny...

neurologia
23. jan 2010

ja som kupovala cez ceske e-shopy....tam to vyslo naj ale kamos (byva v cechach)mi to vzal...inak by sa mi neoplatilo.... 😉

emjee
23. jan 2010

jaandy ja z brany:
- uz niekde na ceste ku mne: BI Bamboo extra patentky, IV šampón na vlnu, BL bambusová vkladačka 30x30, BI Bamboo twofold
- nova objednavka: mam ecofit slipovky a teplaciky farmers

asi poviem muzovi, nech mi pristup na branu zablokuje 😀 😀 😀

zuzuj
24. jan 2010

neurologia: hej kukala som a na ceskych su super ceny oproti nasim, ale zvacsa sa neda na Slovensko objednat, takze tak ☹ mne to nema kto zobrat... este rozmyslam, ze by som pockala a chybaju mi nejake veci tak by som isla pokukat do Brna na veltrh a tam aj plienky nakupim 🙂

dahlia23
24. jan 2010

emjee, s tým blokovaním prístupu je to dobrý nápad, aj ja chcem 🙂

izabel: hej, hej, polovica tašky sú plienky. ale vôbec mi to nevadí. jednorázovky by som aj tak musela brať celý balík, tak to výjde rovnako. 🙂

a tie flanelové plienky sú aj štvrocové, kuk tuto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5358770
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4725280

a ako prebalovacie podložky mám tieto (v inom vzore, takéto máme tie flanelové plienky):
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6028587

ludmilabb
24. jan 2010

dahlia zaujimave su tie flanelove plienky, ja mam klasicke, tieto su hadam este makksie

snikol
24. jan 2010

dahlia a tie flanelove plienky ti nestvrdnu po prani??

dahlia23
24. jan 2010

snikol, to ešte neviem. ale ani flanelové pyžamko po praní nejak nestvrdne, tak si myslím, že sa to bude chovať rovnako. 🙂
ludmil, sú mäkšie ako klasika, len teda otázky, čo bude po 200 vypratiach 😀

jaandy
24. jan 2010

flanelove budu makke len teda savost neviem aka bude, mne sa najviac pacia tie kiko bambusove, tie su makke a aj save dost

inak dorazili mi tie plienky z ciny a som nadsena, su lepsie ako niektore znackove predavane u nas 😉 za tu cenu je to parada 😀 prala som na 60 a nic sa nestalo, makkucke, pekne, dost siroke, no proste fajn...len teda neviem naco mi tolko plienok 😀