Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
29. jan 2010

Dik Ludka 😉
akurat mi priniesli balicek-taaaka som vytesena 😀 😀 😀 -hned sme s dcerkou odskusali plienocky na Chou chou babike 😀 😀 😀
moja objednavka:

http://www.fill-your-pants.com/product/109/8/fl...

http://www.fill-your-pants.com/product/53/7/pac...

http://www.fill-your-pants.com/product/5/85/pac...

http://www.fill-your-pants.com/product/237/91/f...

Vsetko je paradne-hadam aj maximalne prakticke 😅
...a tie plienocky BG Flip-ky su nadherne

neurologia
29. jan 2010

ahojte baby,

zacali mi pretekat vlniaciky len tak z nicoho nic...normalne som ich oprala ako zvycajne a pouzivala vsetko v pohode a zrazu zacali pretekat....nechapem to...viete poradit?alebo mozu byt uz male a preto zacali pretekat?

crysmile
29. jan 2010

etuska, krasne si nakupila.. tie stvorcove, to je aka gramaz?

labutka
29. jan 2010

etuska, lmne tam chyba nieco na noc - konopne, bambusove...? hm?

miruss, podcenila som nasu postu - dnes rano zvoni postarn a doniesol mi gro baby. 😀 kraaaaaaaasne. 😀 ale baliky nam nosi iny postar, ten ma vzdy najde doma. 🙂

dahlia23
29. jan 2010

vidím, že tento týždeň bol pre miruss dosť náročný 🙂

ja sa tak mimo témy chcem spýtať, či ste mali niektorá prsné vložky od disany - vlna+ hodváb
http://www.babysatky.cz/index.php?page=shop.pro...

lebo ich mám od kamošky doma, nové, ešte zabalené, len neviem, či ich mám rozbaliť, aké budú 😒
ďakujem 😉

inak mám pocit, že z prsných vložiek a látkových vložiek sa stáva u mňa rovnaká závislosť ako plienky 😀

labutka
29. jan 2010

dahlia, ja mam take podobne, tusim od popoliny, a su celkom fajn. len mne nevyhovuje ze sa musia prat v rukach... zozaciatku som ich prala, teraz lezia na dne pradloveho kosa... skoda ich... pouzivam teraz od baby lucy, z jednej strany flanel, z druhej PUL, tvarovane... stali necele dve eura. 🙂

miruss
29. jan 2010

Dahlia no tento týždeň som bola no pošte pomaly viac ako doma. 😀
Ale ja sa nesťažujem. 😀

zajaciq
29. jan 2010

labutka kolko mi ich bude treba na zaciatku? tych prsnych vloziek - staci 2 pary na otocku oprat v rukach?
dahlia23 ja mam od neviem koho ale 18cm kedze tie moje Decka Ecka .. no vyzera to hrozne velkee ale je mi jasne,ze to nie je na skodu. prinajhorsom dame na zaparenu ritku tu hodvabnu cast 😀

ja mam z toho kojenia taky zly pocit,ze budem furt ako mliekarne a nebudem moct chodit medzi ludi... 😔

emjee
29. jan 2010

baby na blueberry minky navode na pranie mam napisane - nepouzivat ocot 😅 😀

jaandy
29. jan 2010

ocot pouzivam a nic sa im nestalo 😀
odkial si objednavala? b babykind? alebo ebay?

mam tu 4 pary prsnych vloziek so stay dry vrstvou a ja uz vlozky nepotrebujem nechcete niekto? jeden par je pouzity parkrat ostatne su nove(ale teda ktore su pouzite nedokazem rozlisit 😀 )

dahlia23
29. jan 2010

labutka, ďakujem, ja som to ručné pranie tiež nevedela rozchodiť, ale odkedy musím nosiť kompresné pančuchy, už som si aj zvykla. 🙂
tie BL mám aj ja, 2 páry flanel + 2 páry flanel+PUL. a ešte k tomu 4 páry ellas house konopné a tuším 4 páry home made, také kombinované 🙂

zajaciq, tie disany majú 14 cm a zdajú sa mi obrovské. tých 18 cm si fakt neviem predstaviť. ale vraj tie väčšie sú v podprde menej nápadné ako tie malé. tie ellas house sú tuším 10,5 cm. a kamoška má ešte menšie, to keď som videla, to mi zas prišlo smiešne malé. ale vraj stačí. tak uvidíme, ak mi bude niečo navyše treba, dokúpim. 😀

a samozrejme, prsné vložky sú zbalené spolu s plienkami v taške do pôrodnice. 😉

labutka
29. jan 2010

zajacik, ja mam mozno 5 parov, len oni tak dlhsie schnu... asi kvoli tej PUL vrstve. takze z dvoma parmi by som na zaciatku (mlieko mi hlavne vnoci tieklo, jak keby bolo zadarmo) nevystacila. teraz by mi mozno stacilo tocit 3 pary, uz ich nemenim tak casto.
emjee ja tiez perem blueberry v octe... zatial nevidim ze by im to uskodilo. 😵

emjee
29. jan 2010

objednavala som od wild.horses

niekto ste tu pisali o predpierke - ze predperiete a potom este otvarate pracku a cosi pridavate - moja pracka perie po predpierke dalej 😅

dahlia23
29. jan 2010

emjee, to aj moja 🙂 to asi väčšina práčok už perie po predpierke ďalej 😉 ja som preto používala len plákanie, to skončí. a potom som pustila normal pranie 😉

wwcko
29. jan 2010

Baby neporadite s tymi orechami a impregnáciou? 😒

etuska
29. jan 2010

crysmile-praveze sa tam gramaz vobec neuvadza-tak som prekvapena 😒

labutka-mam tie 2ks BG Flip Stay Dry-uvadza sa tam,ze su dost save aj na noc..... 😕 -premyslam ze si dokupim nieco na dovypchavanie???? 😕

dahlia23
29. jan 2010

wwcko, to do sucha nezafénuješ. to sa fénuje kvôli tomu, že sa to rozpustí a pekne sa to vsiakne všade. 😉
a čo sa týka orechov, ja ich po praní na 60tke vyhadzujem, na 40tku ich otočím 3-4 krát. a dávam do vrecúška asi 4 orechy rozlámané napoly.

lilly2711
29. jan 2010

Ahojte zienky
chcem vam len napisat, ze ste ma velmi inspirovali pri kupe nasej vybavy. Svedomito som si vas precitala a podla toho sme nakupovali pre Mateja.
Z nasich doterajsich skusenosti: vedie Gro-baby s original vkladackami, ak nemame aj bambus. stvorce su ok
Itti-bitti patria medzi oblubene, ale ak viac vypchame otlacia ho
Bum-genius kapsovky spolahlive, dobre sedia, len mam obcas pocit, ze ten suchy zips nejako slabo drzi
Lollipop s vsitym vnutrom mame oblubene na noc
mame aj Lollipop velurku a bambusku, obe pouzivame na noc s Tots bots PULgatami
vkladacky mame bavlnene, fleecove i bambusky, zatial su vsetky ok
Pozivame aj separacky tie papierove do kazdej plienky, lebo koli zubom kakame casto

Chcela som sa este opytat na vrchne gate Disany nie su problem ani na citlivu pokozku, napr. ekzematika???

zajaciq
29. jan 2010

lilly a kolko ma tvoj drobec? s tymi AIO si zacala hned od narodenia? 😎

sissik
29. jan 2010

wwcko k orechom - mne sa uz nechcelo s nimi stale babrat, tak som ich vyvarila a na pranie pouzivam ten vyvar. roboty tolko, ako s tekutym pracim prostriedkom. vrecuska sa mi rozvazovali a orechy boli po celej pracke. tak som ich namacala do vody a davala to. ale ten vyvar je pohodlnejsi. uz som tak prala 3x a je to uplne v pohode.
vyvarila som tak za 2 hrste orechov asi 3x v litri vody a mam to vo flaske od pracieho prostreidku😉

labutka
29. jan 2010

emjee, to ja "predpieram", ked vypusti tu prvu vodu, tak ju stopnem, supnem sliz a periem dalej. mame plnenu zvrchu.

etuska, podla mna 2 plienky na noc su maaalo... ked chces aj v noci prebalovat (ja som aspon raz za noc balila), tak potrebujes 6..., ak nie zober este aspon 1. musis pocitat s tym, ze nocne plienky schnu kludne aj 20 hodin (aspon u nas v byte). a podla mna su trosku moc krasne na to, aby si ich pouzivala cez noc... 😵

etuska
29. jan 2010

labutka-to mas pravdu 😀 😀 😀

myslis ze tie obycajne baby lucy S mi babo v noci precika-aj ked niecim vypcham???

etuska
29. jan 2010

co by si mi pre novorodenca odporucala?-lebo mam potom bambusky M/L,aj nejake Organic S-M-L-len tie ma teraz kamoska,kt. ma 1/2 rocneho syna a pozicala mi tie S-ka

labutka
30. jan 2010

na novoška su BL bambusky M-L velké, my sme ich začali používať asi pred mesiacom - dvomi... určite sú lepšie tie XS-S. alebo na noc organic ale skús ich vypchať niečim bambusovým... urobia mu ale trošku velkú prdku.
tie S-ká to mas aký typ? tie color? to nejsu dobré na noc, nič nenasajú...

etuska
30. jan 2010

Labutka-vsetko su to Baby Lucy-ale tie Color ja nemam(ma ich teraz kamoskin syncek)-vymenili sme si zatial plienocky

-ja mam doma len Baby Lucy S a teraz tie BG Flip Stay dry+muselin. stvorce
OK-dik za typ,tak dokupim este nejake bambusky

katia7
30. jan 2010

ahojte, prosim vas sa daju kupit tie SWB a blueberry minky plienky tak aby mi prisli na slovensko? tie linky som pokukala ale mne ta anglictina moc nehovori 😅 a su dobre na novorodenca? to su tiez jednovelkostne?a tie z ebay cinske ci ake su dobre? myslim toto http://cgi.ebay.de/BN-Soft-Baby-Cloth-Pocket-4-... neviem si to prelozit to su plienky aj s nohavickami ci to treba niecim vypchat? dakujem moc

labutka
30. jan 2010

katia, tie cinske, to je kapsova plienka a vkladacka, ktoru das do nej. tu znacku nepoznam, takze sa k nej neviem vyjadrit.
swb robia jednovelkostne aj viacvelkostne, ak chces jednovelkostnu, tak dobra na noc je Organic cotton velour. kuk do mojho albumu. jednovelkostne robia aj specialne pre novoskov, daju sa v strede prednej strany zahnut tak, ze pupcek je vonku. najdes ich tu: http://www.babykind.co.uk/swaddlebeesorganicvel...
blueberry maju tiez na babykinde, zaplatis kartou a poslu ti aj na SR.

etuska, bl color sú vhodné na deň, málo nasajú ale dosť rýchlo sa vysušia.

baskaj
30. jan 2010

ja som BL bamboo ML dávala 4mesačnému (lebo vtedy som začala látkovať) a boli teda dobre obrovské. ako nafúknuté balóny 😝 druhému krpcovi kúpim XSS bambusky asi tieto:
http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...

neviete aký je rozdiel medzi nimi a týmito? lebo sa dosť podobajú...: http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...

a už ste tu preberali tie gro plienky? aké sú?

labutka
30. jan 2010

baska, tu tots bots mam (zltu a oranzovu), su fajn. vnutri je prisita vkladacka (taky chobot) a tu vies zohnut inak pre babu a inak pre chalosa. kukam ale, ze ta little lamb ma aj stay-dry vrstvu, tak asi by som zobrala tu... 🙂 do tej tots bots ja davam este flisovu vkladacku, a obcas dovypchavam bambusovou vkladackou BL.

katia7
30. jan 2010

labutka dakujem 🙂