Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

olinka6226
26. okt 2008

velky zadocek je vec zvyku... neskor ti to ani nepride. ja zvyknem pri zacervenani striekat aloe vera. chvalabohu nie je treba casto.

verulka
26. okt 2008

zuzi, ja som tiez bola nutena dokupit komplet vybavicku 😀 po lete sa dermoska velmi zhorsila a teraz uz pomaly 2mesiace skoro ani nenatieram prdelku 😵
my sme dnes boli 3hodky vonku, mal BI bamboo extra a uz celu cestu domovchudatko preplakal v autosedcke- on neznasa mokro..ta plienka bola uple ze nacurana a tym ze sedel, tak ho to hnevalo- takze u nas toto nocna plienka byt nemoze 😒

quika
26. okt 2008

my sme vcera oslavili pol roka, tak som konecne odlozila BL plienky vel. XS-S. bude mi za nimi smutno, robili taky krasny maly zadocek ☹ ale uz sa to nedalo, uz asi 2 mesiace sa mu do nich nezmestila vlozka a teraz to uz aj tlacit zacalo, tak musia pockat na druhe bejby 🙂
akurat mam otazku - zacali sme s prikrmami, ake separacky su na to najlepsie? mame imse, budu fungovat dobre aj teraz? alebo radsej nieco ine?

verulka
26. okt 2008

quika, vy ste tak stari ako my 😵 Ron je 23.4. 😉 cerstvo prikrmujeme a uz mame za sebou aj "tuhe"..je to uplne pohodicka, podla mna toto udrzia hocijake separacky..ja mam popoliny v skatulke, som spokojna, pekne drzali aj u prazenicku a aj teraz 😉

bihan
27. okt 2008

Verul, my keď ideme na dlhšie vonku, tak dávam iba kapsovky, lebo riťula ostáva stále v suchu.

Po zavedení príkrmov je to pohoda, to som iba vysýpala 😀

marcelka11
27. okt 2008

baby, mimo temy, ale nemate niekto kontakt na bezaz? Asi uz rodi a jaj jej potrebujem surne nieco poslat.

verulka
27. okt 2008

bihan, no len z kapsovky mi vyrastol a na novu cakam. mam, bum genius, ale to nie je o nic leopsie...ja davam aj flisovu "separacku.
no dnes v noco desne vyvadzal, furt sa kojil a tak som musela 2x prebalovat- 2x total vypchaty hugger a nakoniec, nasdranom BL bambuska, lebo ine nebolo po ruke 😅

quika
27. okt 2008

verulka, my sme 27.4. tak to je fakt len par dni 🙂 a aky je bum genius? to mas ten novy? ja stale chcem kapsovky na von a stale s aneviem rozhodnut ake. bojim sa ze budu pretekat, lebo som to viackrat citala 😠

verulka
27. okt 2008

mam ten novy, ale nejako ma neocaril 😅 to je hlavne pre muza, ked naaaahodouo niekm vypadnem. i ked na moje pocudovanie zvlada aj HD, resp hociktoru inu plienku 😀 ja sa teraz musim trochu pozviechat financne a potom jednoznacne kupujem kapsovky SWD- tie som mala, ale velkost M mu bola mala- ronko ma take tucnucke stehienka 😀 no takze budu tie, len musim pockat 🤐 ja inak na von davam BL bamb. s vlozkou napoly a nato davam vkladacku od ellas house- konope a na vrchu flis. To sa da..alebo aj BI..no prebalujem obe 😀 lenze my chodime casto fakt na velke vylety, takze to je ok 😉

bihan
27. okt 2008

Marcelka, skús v novembrovkách 😉

Verul, ja mám kapsoviek 5 😀 Sára veľmi flees nemá rada, niežeby bola alergická, ale ten matroš v BG jej nevadí, tak sme si nechali len tie...

verulka
27. okt 2008

ja prave flis milujem, lebo krasne udrzi ritku suchu..nastastie mu vobec nevadi 😀

marcelka11
27. okt 2008

bezaz sa nasla 😉

kingstonka
27. okt 2008

ahojte.... mozem sa opytat...kolko vrchnych nohaviciek je potrebne mat vo vybave pre dietatko?

marcelka11
27. okt 2008

kingstonka, podla mna tak aspon 3ks, zavisi aj od materialu, Pul a flis nohavicky schnu rychle, vlnene su narocnejsie na udrzbu ak sa ospinia. No a su na velkosti takze 2-3 krát 3ks.

bambusko
27. okt 2008

nase svetrove vlniaky funguju 🙂 vsila som dopredu este 2 vrstvy, takze mam original chlapcenske vlniaky 😅 a prerobila som ich na natahovacie, tie suche zipsy mi tam vadili. jednak sa zachytavali a zbytocne robili tvrde miesta, ked su cele gate take mekulinke. este idem vyskusat do satky, naposledy som mala mokre brucho 😝

kingstonka
27. okt 2008

...tak zatial mam 2ks... a idem vyskusat (celkom ste ma outo temou navnadili)... zatial ich chcem davat len na doma... uvidime...

bambusko
27. okt 2008

kingstonka, my sme takmer do 5 mesiacov fungovali s 2ks vrchnych nohavicieik pul babylucy a stihali vyschnut. potom som zacala pouzivat vlniaciky na noc kvoli vyrazkam na brusku a pomohlo. minuly tyzden sme boli 6 noci zase v pul a vyrazky sa vratili. nocne vlniaky som lanolinovala, potom ich hned bolo treba oprat a zase lanolinovat, su hrubsie, dlho schnu... ale po 3 nociach v priedusnych vlniacikoch su vyrazky uz prec 🙂

verulka
27. okt 2008

ja mam loviky, skcoon a disany..tie pouzivam dokola. Sckoon podla mna velmi rychlo schnu. Mam aj pull, ale pouzivam len ako zalozne. Este lanolinujem longies- tie su na zimu super- netreba pancuchy 😀
bambusko, teda ty si sikulka 😵

bambusko
27. okt 2008

verulka 🙂 na dlhe vlniaky sa chystam, zadok chcem spravit z domacej osvedcenej vlny a nohy z jemnejsej. lanolinujes ich cele, alebo iba vrchnu cast?

olinka6226
27. okt 2008

bambusko nafot tie nohavicky co si usila po uprave... velmi obdivujem ak si mamicky vedia takto pomoct. ja k tomu nejak vztah nemam (myslim, sitie, hackovanie a tak...) ja aktualne tocim 3 vlnaky 1x BI s obrazkom, 1x Loviky Interlock a 1x Loviky O-wool no a plus mam k tomu este 2 PUL (zalozne) a zopar kapsovych plienok. Ale ja som maniak 😀

quika
27. okt 2008

mne sa tych PUL nazbieralo nejako moc - dostala som 2x BL Sko a 2x BL Mko, teraz su nam dobre vsetky. k tomu som zdedila 2x BM 5-7kg, a este predtym som si kupila 1x BM 5-7kg a 1x BM 7-9kg. aj tie su nam teraz dobre vsetky. a este mame 2 home-made vlnaky. tak mam pomaly viac vrchnych ako plienok 😀

verulka
27. okt 2008

bambu, 1x som ich tam strcila cele a potom mi doslo, ze to asi ani netreba, tak 2 a 3x som ponporila len zadok, ale aj tak boli cele "nasosane"..takze je to asi jedno 😀

quika
29. okt 2008

tak my prave testujeme liecivu vlnu 😖 vyzera to ze zavedenie prikrmov nas ekzem neocenil ☹ lekarka hovorila ze nas to asi caka, tak som pre istotu kupila vlnu aj hodvab 😉 len neviem ako casto to mam davat, do kazdej plienky? mam obavy ze mi to rychlo zlikviduje, lebo teraz vobec neviem kedy ocakavat nadielku 😔

bambusko
29. okt 2008

quika ☹ v akom veku ste zacali? nam sa dnes od bananu nieco vyhadzalo okolo pusy 😒 vraj obsahuje histamin 🙄 ale v plienkach zatial vsetko ok

quika
29. okt 2008

bambusko, v pol roku. zatial mi z nicoho nezjedol viac ako 3 lyzicky a aj tak sa vyhadzal 😠

bambusko
29. okt 2008

a co si mu dala? my sme kvoli alergii u dievcat zacali preventivne neskor, po 8.mesiaci, ale nie je to nic slavne s tym jedenim 🙄

verulka
29. okt 2008

bambu, to si tak dlho len kojila 😕 quika, to ma mrzi, ja mam doma alergikov, ale ekzem nas zaim obchadza...
s tou vlnou ti nepomozem, skor zacinam zbierat infosky. mne teraz kadi 2x vzdy rano este do nocnej plienky a potom okolo 2hej..teda uz 4dni je to tak.

quika
29. okt 2008

zatial sme mali mrkvu a zemiak. oboje vraj na alergiu uplne bezpecne, no iste 😠 ja som tiez vymyslala ze budem kojit kvoli tomu ekzemu dlhsie, lenze mi schudol 😕 tak to nepreslo schvalenim u Dr. 🙄
verulka, ja si tak zelam aby zacal konecne kakat pravidelne 😉 vzdy si zle tipnem kedy pride nadielka a dam mu nejaku plienku narovno a potom to schytaju vrchne gatky 😀 ale aspon s vlnakmi sme zatial bez zasahu 😎

no ale mam radu pre neznalych - ak si budete objednavat buretovy hodvab, tak si vypytajte nie popolinovy, ale od Disany, stoji par korun viac ale je raz taky velky, takze sa z toho daju spravit 2 😉

lenki33
30. okt 2008

u nas su prikrmy tiez tragedia, nema ekzem ani alergiu, aj mu chuti ale ma potom take problemy s travenim 😔 uz som vyskusala vsetko, ale len mm je ok, pribera celkom dobre, takze ja 10mes len kojim 😅
quika, neskusala si ho v klbocku dat kakat nad nocnik, alebo umyvadlo?? vtedy je pokozka najmenej v kontakte so stolicou a nemusis prat plienky ale len nocnik 😉 ten sa perie lepsie, nie??

verulka
30. okt 2008

lenki ,to vazne 😕 a ako casto papa? kolko vazi? ja sa tesim ,ze konecne prikrmujeme, sice este to nema nejaky dopad na mnozstvo kojenia, ale snad coskroro