• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

26. septembra 2016 
crysmil, podla toho ako skladas ... na obdlznik staci na novoska aj 70x70 ... ak skladas na novoska, tak tam sa ten vacsi rozmer strati a vyuzijes ich dlhsie :slight_smile:
1. feb 2010 o 13:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
emmka, diky.. :slight_smile:
to, ze neviem, ci bude skladat na novoška.. ja ju to isto naucim, ale ci jej to bude vyhovovat, to neviem.. tak vezmem polku tak a polku tak..
baby, ja predavam loviky vlniaciky, ale na snapky.. ak by ste daktora chceli.. su fakt za dobru cenu..
inak, ani ja imazol nemam rada, nam vobec nezabera.. paradoxne zabera mast babylove z dmky, ktora je z lanolinu a vitaminu E.. hm.. no ale nemame exem..
1. feb 2010 o 13:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
emmka dnes me dostali dajakú inú masť zarobenú vraj hnedej farby ide dole len olejom a nie vodou, ešte ju nemám idem po nu poobede do lekárne...
no keď som skúsila dať lovíky tak aj tak boli červené bodky, asi tá koža musí byť totál premastená aby tak neragovala ...
nožky sa nám inak pekne zhojili no akonáhle som dala látkovky - vyzeralo to skor od vrchných gatí - či už IV organic alebo lovíky, hneď červené bodečky ....
ale pogooglujem čo obsahuje etn nistatin...

a ako ide ten predaj na bazáry je nejaká šanca to predať? neviem kolko dať dole z ceny za plienky používané mesiac, AIO v podstate príležitostne keď každé max. 10 - 15 x....
1. feb 2010 o 13:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
crysmil, co sa tyka vloziek do podprdy, tak ja mam len BL ... cisto flanel a flanel s PUL ... moj postreh: cisty flanel moc nevydrzi, ako flanel, ale mne aj dost tieklo mlieko aj pri kojeni, takze som musela pri kazdom kojeni menit obe vlozky, cize to by ich bolo treba za vagon btw. prala som ich v pracke, aj ked sa maju rucne :wink: ... tie s PUL, ja vam neviem, nosila som ich v lete a zeby boli nejak priedusne ... som mala prso vlhkejsie ako pri kupovanych vlozkach :sweat_smile: takze by som radila nieco savejsie ako bavlnu, pozeram, ze maju uz aj bambusove a na von kazdopadne bud s vlnou alebo flisom na povrchu, aj ked neviem ako funguju pri takej frekvencii menenia tie s vlnou, ako sa to lanolinuje a tak :sweat_smile:
1. feb 2010 o 14:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
izabelka, ja myslim ze ked das dobru cenu, nie je problem predat.. ale zas zbytocne nizku nie.. treba to pofotit, zvnutra a zvonka, potom je to lepsie predatelne, lebo kupujuca hned vie na com je.. a co mas na predaj, ci daco nemam aj ja v mojom zozname co potrebujem pre tu moju znamu..
1. feb 2010 o 14:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
emmka, to som aj ja kukala ze s vlnou, ale to sa jej isto nebude chciet lanolinovat.. ja mam tiez len BL a ani ich velmi nepouzivam, lebo mi vzdy tieklo vela mlieka a to nepobralo.. tiez mam flanel s pul.. preto som chcela nieco ine.. ale tak keby bol bambus s flisom, podla mna idealne, no nie? ake som si nevsimla, su vobec take?
1. feb 2010 o 14:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
crysmil, izabelka, my mame ten nistatin (aspon dufam, ze je to tato ucinna zlozka, mam aj kartu doma ale akurat som ju vtedy pri kozarke nemala, by som ti presne napisala :sweat_smile:) tiez zarobeny v lanoline, lebo je to presne taka zltkava mast ako mam lanolin z lekarne na vlnaky

izabelka, ja by som tiez na tvojom mieste nechala stvorce a co sa tyka cien, skus pospustat 3€ na AIO, 2-4 € na inych plenuchach podla opotrebovania ... uvidis, ci ti budu dlho stat ... a odporucam predavat kusovo, nie celu sadu naraz :wink: lebo niektore baby tak robia, podla mna je to nepredajne ked hodia, ze len celu sadu za 80€ a este aj vsetko jeden druh plienok :sweat_smile:
1. feb 2010 o 14:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Zfidorka IM by som ako nočné neodporúčala. le mám susedku tá látkuje od 3tt malého a na noc dáva bum genius onesize v 3.0 a je spokojná. na deň IB SIO a teraz už aj Gro baby a že je veľmi pokojná. Takže to je vec názoru Niekto používa len AIO a kapsové plienky. ja to kombinujem mám aj nohavičkové a na noc sa mi najviac osvedčili Bum Hugger.

Izabelkak tak to mi je ľúto, že nemôžete látkovať. :frowning2:
1. feb 2010 o 14:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
crys, este su tam konopne od Ellas, tie by mohli byt fajn, su aj s flisom a potom tie bambusove Bundle - ale tie sa musia lanolinovat :sweat_smile: asi by som dala dotaz do Brany, ze ako si to s tym lanolinovanim predstavuju :sweat_smile:
1. feb 2010 o 14:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Diky baby za odpovede, tak upresnujem. Ano pytala som sa na vlniaky. Matej nie je diagnostikovany ani alergik ani ekzematik, skor som prisla na to, ze obcas zareaguje na nejake jedlo tak, ze sa mu spravia cervene pasiky za kolienkami, ale ja som silny ekzematik, tak preto ta obava o vlnu, ale napr. mne nevadi vlna, tak neviem.

Izabelkak - no a my sme prave mali jeden cas jednorazky z prevadzkovych dovodov a to bola katastrofa. Po dvoch mesiacoch sme sa prrestahovali do domu, kde caste pranie nebol problem a presli spät na latkovky a po 2 dnoch sme mali po probleme.

Inak bolavu ritku sme mali aj my teraz, lebo Matej zo zubov kakal ako o preteky , ale on neznasa ziaden krem, len co zbada uteka, tak som to vzdala a namiesala tetericky olej levandulu s rumancekom a prekvapilo ma, ze dost rychlo zabralo. Uz dnes je celkom ok.

No a ja napr. som kupovala plienky s tym, ze ostanu pre dalsie mimi :slight_smile:, je to problem,? mate niektora skusensoti, ze uz boli nejak extra opotrebovane a nedali sa pouzit???

A k bazarom, ja teda neviem ako by som odskusala tie disany, zijem v UK a neviem sa tu orientovat, na Ebay som nejako nenasla.
1. feb 2010 o 14:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
crysmile,
ja som momentálne riešila prsné vložky. mám ich doma zopár druhov. ellas house konopné s mikroflísom, disany vlna + hodváb, flanelové BL a BL flanel+PUL. a objednané mám ešte merino ZAZA. tie BL som mala aj pri Lenke, ale nejaká super extra výhra to nebola, síce som s nimi obila celé kojace obdobie, ale tie s PUL fakt boli dosť mokré, keď boli mokré. A tie čistý flanel som von nemohla nosiť,lebo by mi tieklo až po bruchu. :grinning:
najviac sa mi zatiaľ pozdávajú tie ellas house, to konope fakt dosť nasaje a mikroflís nepustí. :slight_smile: aj tie disany vyzerajú fajn, len za ich cenu mám trojo ellas hous. :unamused: uvidím, možno si vystačím s tým, čo mám. spravila som si aj pár vlastných. ja som s látkovými (tými BL) bola ale určite spokojnejšia ako s jednorázovými. :wink:
1. feb 2010 o 14:11  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
iz, veru aj mne je to luto, ja si to ani neviem predstavit, nedavat latku..
teraz ma prist svagrina na dva tyzdne, latkuje, ale uvazuje ze budu na pamperskach, tak som jej povedala ze preco, ved pracka je, ved sa vyperie, ja latkujem vsade..
mne by bolo celkom luto davat na novoška len same aio.. ved v tom su strasne prachy.. ak teda nie je ta plienka viacvelkostna..
1. feb 2010 o 14:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
diky Dadka, ja sa popozeram po tych ellas house.. ja teda na plienkach nemam rada konope, bambus je moj naj matroš, ale zas na prsnych vlozkach nemusi byt najhorsi..
nevies mi poradit nejake fajn slipove vlozky ku kalichu? baby, prepacte ak som od temy, ale mozno aj vas to zaujima..
iz a neskusala si nejaky konopny olej, alebo nieco taketo?
1. feb 2010 o 14:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dahlia, super postrahy k tym vlozkam, planujeme druhe mimi, taktie Ellas si kupim asi aj ja ... podla popisu sa mi tiez pozdavaju :wink:

lilly, tam s vlnou by namal byt problem, je to cisty material, len ten lanolin moze, ale aj nemusi narobit sarapatu ... takze asi len vyskusat, sak Disany natahovaky nie su az tak drahe a ak ich nebudes chciet, tak mozes predat na MMB, am predavaju aj kocky zo zahranicia ...

tiez obdivujem baby, co maju celu vybavu AIO a ak este aj jednovelkostne, parada :sunglasses: ale ja by som asi nechcela, lebo na AIO vlnaky nenatiahnes :wink:
1. feb 2010 o 14:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som si spravila aj vložky s bambusom ako sacou vrstvou. :wink: ja ho mám spolu s konope naj...
inak, tie ellas house má miruss na ekoplienky.sk za bezkonkurenčnú cenu, v ráne sú drahšie :wink:
a slipáče... mám HD - spokojná velice, už 2 roky ich mám. akurát, že vrch je akoby plátno. nové mám IV a bundles. tie IV sú flanelové a tie bundles sú bambus alebo bavlna. mám oboje. sú strašne príjemné, mäkučké, no proste super. ale momentálne mi lepšie vyhovujú tie IV. :wink:
1. feb 2010 o 14:18  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Inac, ten levandulovy olejcek si chvalila aj moja kamoska, co mala s dcerkou taketo problemy v plienkovej oblasti ... jo a kludne popiste aj o vlozkach, pokial sa to nezvrhne len na vlozky :wink: aj tak tie temy su zapadnute prachm a ked sa opytas, tak ti niekto odpovie za mesiace :sunglasses:
1. feb 2010 o 14:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dadka, no nie kazdy je taky sikovny :wink: a z kade si mala bambus?.. hm, na ekoplienky su lacnejsie tie ellas? ale ked kvoli tomu zas platit postovne... :unamused:
tie bundles aj mna celkom lakaju- predsa len bambus, ale neviem, asi mi budu stacit HD.. IV myslis ktore?
1. feb 2010 o 14:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
IV tieto mám - slipové prevedenie, sú dlhšie ako bundles slipky aj ako HD slipky
http://www.branakdetem.cz/damske-vlozky-hygienicke-imse-3ks.htm

bambus som mala z jednej veľkej plienky BL, čo som objednala ešte lenke. lenže bola obrovská, tak som z nej ušila nohavičkovú plienku na štýl ellas house (tá nám super sedela). a zvyšok som mala medzi látkami, tak mi celkom bodol. ale keď sa osvedčia, som rozhodnutá postrihať aj tie malé BL bambusové, nejaké 2-3 obetujem. :slight_smile: inak, ten bambus som dala ako sacie jedro, zvnútra mám úplet (zo starého trička) a zvonku mikroflís (aby netieklo). priemer 10,5 cm.
tie disany sú až 14 cm, aj tie merino budú 14 cm. ale vraj väčšie sú menej nápadné pod oblečením.

a z ekoplienky som objednávala aj tie BL - oproti výrobcovi len malinký rozdiel v cene, takže sa mi to nakoniec celkom fajn oplatilo, aj s poštovným.

inak, ja už by som HD nekupovala, som rada, že ich mám, ale tie bundles sú fakt super :wink:
1. feb 2010 o 14:35  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
EMMKA ja si neviem bez levandule vybavu pre mimi ani predstavit. Riesila som tym koliky, ked bol Matej mimi aj problemy s vykakanim. Zmiesala so zakladnym olejom a masirovala. Na ranky a take aj plienkove podrazdenia primiesavam rumancek, toto mi inak zabralo aj na popraskane a hnisajuce bradavky.
A k vybave AIO plienok si myslim, ze jue to vyhodene peniaze, lebo dopredu predsa nemozes vediet ci ti sadne to ci ono, kazde mimi je ine predsa. A pre novosa uz vobec nie.
1. feb 2010 o 14:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Este prosim radu, ak sa rozhodnem tie disany vyskusat aku velkost? mame 17 mesiacov, cca 11 kg a vysku 80cm, taku strednu postavicku :grinning:
1. feb 2010 o 15:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kočky dík, ale ešte to chcem skúsiť keď sa jej to úplne zhojí na tej ritke, ako nie je to žiadna trága, ako z toho robím ja, akurát to fakt začervenalo vždy v látke aj keď ich mala len chvíločku.... keď som to však hodila na český MK tak sa pár kočiek ozvalo že tiež tie nožičky ich deti majú suchšie a čas od času aj červené bodky, tak tie až tak moc neriešim, len ten zadoček počítala som že za 2 tt. to bude o.k. ...
inak priateľ to mal ako mimi tiež, dnes mi jeho mama povedala že a v plienkovej bol problém a že ho natierala tým čo nám teraz doktorka predpísala...
1. feb 2010 o 15:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lilly, ja som tiež levandula pozitív :slight_smile: celé leto som silicu nosila v kabelke, keď si malá rozbila kolená, bolo to super. aj na štípance. a mne dobre robí na ekzém (dávam si ju do slnečnicového pí oleja). a Lenka má zarobený jemný mandľový tiež s levandulou a mandarinkou. levandula je jednoducho na nezaplatenie. :slight_smile:
1. feb 2010 o 15:56  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a ako sa ta levankulova silica pouziva? v com to riedite? v oliv. oleji? alebo naostro?
1. feb 2010 o 16:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dahlia
a ta pull vrstva ti v tej vlozke nevadi? nepotis sa od toho? ja len ci si neskusala ponosit bez priciny :slight_smile: ja som sa bala tych s pull ze mi to bude vadit :grinning: ale mozno skusim aj take
1. feb 2010 o 16:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
andy, v tej slipke IV PUL vrstva nie je. preto som nebrala regular :slight_smile: a bundle nemá vôbec PUL vrstvu. ja som vyberala podľa toho, aby boli bez PUL. to by som asi neprežila :grinning:
1. feb 2010 o 16:12  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a tú levandulovú silicu používam aj aj. na rozbité koleno / štípanec neriedenú. a inak riedenú v oleji. a vraj je dobrá aj na popáleniny. to ma v rýchlosti nenapadlo, keď sa lenka obarila čajom, schladila som ju a natrela tamanu olejom.
ja som jednoducho závislák, čo sa týka nobilisu :grinning:
http://www.nobilis.cz/index.php?lang=4
1. feb 2010 o 16:14  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak tiež dokúpim tú levandulu od nobilisu, mám teraz od nich olejíčky mandla, marhula, mandarínkový do kúpela, umvýc.gél levandulový, šampon olivia, jakoubek ked sa nám budú prerezávat zúbky a osviežovač vzduchu pre miminká ten je super...
a aký dávate pomer olej a silica?
lilly a ten rumanček v akej forme používaš s tou silicou?

som sa inak už predtým chcela opýtať, Vy ste nosili kočky tie vložky do podprsenky celé kojo obdobie :confused: ja som ich potrebovala tak max. mesiac koli tečeniu a ešte tak max. mesiac som ich používala ako chrániče....

crysmile - ak by si náhodou mala pre kamošku záujem predala by som BL organic 3 v 1, organic veour XS-S a asi aj bamboo XS-S na patentky, BL strih nám na nožičky velmi nesadol, a aj PUL IV organic S, možem poslať fotečky....
1. feb 2010 o 17:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jaj a ešte k tomu konope, chcem kúpiť keď budem v ČR tú radu robátko pre deti s konopným olejom, u nás som v lekárni nepochodila ...
1. feb 2010 o 17:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
iz, ja ich nosim este aj teraz, mne mlieko zacne tiect, akonahle myslim na malu.. tak ale my sa kojime vo dne v noci.. radsej by som bola, keby netieklo, dost som z toho nervozna, ak si zabudnem vlozku dat a mlieko sa mi zacne tvorit..
baby a to kupujete tie oleje z tej stranky?
na konope som pocula len dobre veci, ja myslim ze vam pomoze..
1. feb 2010 o 17:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lilly, velkost natahovacich Disan je podla mesiacov a vysky ... tie od 6-12 mes. su velkost 74/80 ... tie neber ... my mame 80cm a 9,3 kg a uz su nam ltt ... takze zober velkost po tejto ... mala by to byt 86/92 ... 12-18 mes.
1. feb 2010 o 17:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš