Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lilly2711
1. feb 2010

EMMKA dik, tak pokukam stranky a kupim, zatial som nasla za 10 libier. A neviete poradit farbu, na tych foto to nie je dobre vidno. EMMKA nemas nejaku foto terajsiu v disanach?
IZABELKA rumancekovu silicu miesam s levandulovou, najmä na hojenie ran, ale aj pri silnych bolestiach bruska zvonku masirujem.
CRYSMILE tak ty mas super spustaci reflex 😉 . Mne tak tieklo pri starsom synkovi, dojcili sme sa do 26 mesiacov a tiez mi vela tieklo mliecko, lebo bol na prsniku aj x-krat denne.

izabelkak
1. feb 2010

lilly ako píše emmka tie vlniaky disany sú dla mna tie číslovania dosť mimo, ja som brala 74/80 keď mala Iz sotva 63 cm a sadli ako uliate, sú síce dost pružné ale rozhodne je to číslovanie trochu mimo...

aha takže ten harmanček je tiež silica, o.k. ....

ja som mala tie vecičky z tej stránky nobilisu, dá sa tam hore zakliknúť slovenské menu, objednávala to ale kamoška tak ani neviem presne aké sú podmienky dodania🙂)) napr. olivový alebo lanový som brala rovno litrovky, máme velkú spotrebule lebo lejeme aj hafákom, tí majú tiež prirodzenú stravu 😀

tak to je fakt sila s tým mliečkom kočky, musí to byť celkom sila stále nosiť tie vložky, my sa momentálne tiež kojíme každé dve hodiny, je to celkom sranda hlavne v noci 😝 😉

emmka3
1. feb 2010

lilly, ta fotka v disanach na modrom podklade, s datumovnikom v januari 10 je najaktualnejsia ... ono to tak nevidiet na fotke, ale ked ho obliekam, je tam uz len mala vola, uz su uplne natiahnute ... teraz som brala Popoliny vel. L a tie maju veru velkorysejsi strih v oblasti plienky, tak uvidim ako sadnu ... este sa susia 😉

emmka3
1. feb 2010

jeej, prepac lilly, ono to je este fotka z decembra, oki, tak ja zajtra cvaknem maleho nanovo a ak budu pouzitelne aj tie Popoliny, tak na porovnanie a hodim to do albumu 🙂 a co sa tyka farieb, ja som za cistu vlnu, ale to je len asi moja uchylka 😎

dahlia23
1. feb 2010

izabelkak , nobilis v pohode posiela aj na Sk na dobierku, pri určitej objednávke je aj poštovné zdarma, dokonca aj zľavy dávajú.
ten pomer riedenia olej:silica ti pozriem, záleží to od silice, nie som si úplne istá, tak nech netrepnem...
jaj a ten konopný olej - ja som tiež počula veľa chvály, ale nekupujem ho, lebo vraj nejde vyprať z oblečenia. a vraj ani nejak omamne nevonia, neviem 🙂
u nás sa dá našťastie nobilis kúpiť v jednom obchode, ja chodím tam. a majiteľka sa venuje aromaterapii, tak keď niečo treba, poradí, namieša. 🙂

emmka3
1. feb 2010

dahlia, vy v tom Trencine mate vsetko 🙂 normalne zacinam banovat, ze sme tam s mm nezakotvili 😉 tam sa aspon nieco deje ... ale zas my mame porodnicu s latkovkami 😉 ked neprsi aspon kvapka 😎

emjee
1. feb 2010

ako vyprat moc z vlniakov? nejako sa mi nedari, zatial som prala len rucne v IV sampone na vlnu, ostali mi tam skvrny (zvnutra) 😝

cwrlik
1. feb 2010

Ahojte,
chcela by som predat zopar veci, co som pokupila v zachvate nakupovania pred porodom... a nakoniec nepouzivam, lebo mam vela, alebo mi zacal vyhovovat nejaky system, nez som stihla vsetko vyskusat.

Ide o muselinove Imse Vimse 75g (2 balenia, pozuivane asi mesiac, mam nakoniec vela stvorcovych), alebo uplne nove Imse Wool velkost M, Hemp Hour Strap, olej Medvidek+2 balenia obruskov Perlicka, lanolinova impregnacia Ulrich, vlneny obdlznik, pratelna podlozka Popolini... vsetko z ceskej Brany.
Ak mate zaujem, detaily rada poslem do IP.

emmka3
2. feb 2010

emjee, a tie skvrny nie su z lanolinu 😕 lebo ja som taky problem zatial nemala, ze by to bol vyslovene moc ... podla mna ten moc vyperes a tie zlte skvrny su z lanolinu, tie aj mne zavse ostanu ...

dahlia23
2. feb 2010

tak pripájam to sľúbené riedenie:

0,5% - u detí do 6 rokov zodpovedá 7 kvapkám v 50 ml nosného oleja
1,5% - u detí od 6 do 12 rokov zodpovedá 22 kvapkám v 50 ml nosného oleja
2,5% - 3% - od 12 rokov zodpovedá 37 kvapkám v 50 ml nosného oleja

priznám sa, že ja to robím tak nejak od oka, určite som sebe nedala do 100 ml 64 kvapiek 🙂 možno tak 20 🙂 ale toto sú asi horné hranice, aby to bolo znesiteľné, menej určite nevadí 🙂

ak sa mi podarí celý ten materiál o siliciach hodiť niekde do google documents, tak prihodím link... 😉

katka.carska
2. feb 2010

pridavam nase nove skusenosti s novorodeniatkom - jednoznacne vyhravaju stvorcove plienky, mame sice aj par BL flanelovych tych mensich, ale po tych ma otlacene nozicky. 3v1 som ani neskusala, su obrovske. Zavazovacie sme zatial nevyuzili, ta manipulacia sa mi zda narocnejsia.
Vrchne nohavky vyhravaju vlniaciky a Imse Organic S (boli dobre uz od zaciatku). Ako zalozne mame jedny BL XS, a Popoliny S (tie su ale obrovske, dokonca manzel ich nedavno obliekol aj starsiemu, na noc 😕 )
Ondrejko sa prekakal len raz, a to ma naloz aj 6-7 krat denne. Takze u nas sa oplatia aj tie vlniaciky, hoci spociatku som si to nevedela predstavit.

dahlia23
2. feb 2010

Kati, vďaka za postrehy. Ja mám vlniaky nachystané, tak uvidíme, ako bude...
A štvorce dávaš na novosklad? to sa teším, že to tak pozitívne hodnotíš, lebo stále ma cukalo kúpiť ešte nejaké BL XS-S.... 🙂

neurologia
2. feb 2010

dahlia ja som tiez na novorodeniatko pouzivala len stvorce na novosklad a super tiez kakala ako o zavod ...a aj ja som mala vrchne nohavicky imse vimse organic a spokojnost najvacsia pekne sadli... 😉

tamka84
2. feb 2010

baby nemám čas to tu celé čítať, ale zaregistrovala som že sa bavíte o vlniačikoch Disana, ak o tých naťahovacích, tak vám poviem že nemám s nimi dobré skúsenosti. Mala som naťahovacie popoliny no tie boli o moc lepšie aj lepšie sadli, tie disany odstávajú okolo nožiciek a tie mi po čase začali premokať, a pritom som ich tak isto impregnovala ako tie popoliny. Neviem čím to je, či je to iná vlna alebo čo ale fakt nie sú dobré aj som ich už prestala používať, lebo mi vždy prevlhli.

dahlia23
2. feb 2010

tamka, to si ma nepotešila. ja mám vlniačiky disany. ale veď uvidíme 🙂

ikula2
2. feb 2010

ahojte ja len zacinam s latkovymi plienkami, zatial ma zaujali Gro baby tie uz mam doma a este uvazujem nad Bambino mio a baby lucy.
chcem sa spytat ked sa miminko bali nasiroko a prvy mesiac budem pouzivat jednorazovky a na ne latkove plienky su nejake nohavicky, ktore nahradia tie ortopedicke? alebo mam radsej kupit jedny ortopedicke aby nemalo velku ritku.
a este jedna otazocka velmi sa mi pacia vlniaky ale neviem si to predstavit na miminku to este na tie vlniaciky sa dietatko oblecie?nie je to potom tucnucke?mozno som to zle pochopila a na vlniaky sa uz nic neoblieka. este len hladam info o latkovych plienkach, dakujem

neurologia
2. feb 2010

tamka..ja ma natahovacie disany doteraz som s nimi bola absolutne spokojna aj nam pekne sadli vsetko ale teraz mi zacali z nicoho nic prevlhat som ich teda opat oprala nalanolinovala a uvidim co bude...

emmka3
2. feb 2010

tamka, ja mam tiez Disany, od zaciatku, uz som vymenila 2 cisla a zatial som nespozorovala nejake odstavanie alebo prevlhanie 😕 teraz som zobrala vacsie Popoliny, lebo som uz Disany vo vacsom nenasla 😅 tak budem porovnavat ... je pravda, ze tie Popoliny maju velkorysejsi strih ale uvidime ako sa budu spravat po polrocnom uzivani 😉

emmka3
2. feb 2010

ikulka, ked budes 1. mesiac hnuskovat so stvorcom navrch, tak nie je nic take pevne, co by nahradilo postolky, este su nejake Sandry, ci jak sa to vola, ale to uz je brutal nasiroko a pevne ako kus plastu ... ak by si pouzivala latkovky, tak tam ti postolky netreba, lebo napr.Baby Lucy su uz samo osebe sirsie a zabezpecuju spavne postavenie noziciek, tam uz navrch mozes dat bud klasika PUL, flisky a ako citam, tak pri latkovkach sa na novoska zacinaju osvecovat a vlnaky, ale to asi zavisi n babatku 🙂
ja na vlniaky normalne obliekam, s to vrchne gatky ... ale pravda, ze v lete sme chdili v kociku len vo vlnakoch, farebnych 😉

neurologia
2. feb 2010

ikula2
babatku das plienku na to vlniaciky a normalne ho oblecies-dupacky teplaciky.... 😉
a balenie nasikoro no to je si myslim na tebe latkova plienka podla mna zabezpecuje nejake to balenie nasiroko ale zas su aj nazory ze balit nasirko netreba cize je na teba ako sa zariadis .... 😉

neurologia
2. feb 2010

emmka3 tie sandry som videla na jednom babatku a ti poviem to je brutus....ale ked ortoped povedal ze musi...

crysmile
2. feb 2010

no tak nie sandry, ale sendy nohavicky, my sme ich mali a bol to fakt brutus.. nikdy viac.. radsej pojdem na prehodnotenie este k inemu ortopedovi.. rozhodne na to budem spominat do konca zivota.. si predstavte kusok tvrdej gumy medzi nohami tak, ze ste ako rozplestena zaba.. tak toto su tie sendy.. no a potom sme boli pozadu s vyvojom, vraj sa neotaca na brusko.. 😒

ludmilabb
2. feb 2010

katka gratulujem k babatku 😵 😵 😵

dahlia dobry typ na ten silicovy olejcek levandula 😉 my mame tiez jeden obchodik s touto znackou ja som kupila Mirthu na hradzu a celkom fajn

do pouzitych plienok kvapkate nejaky etericky olejcek?

emmka3
2. feb 2010

jo, tak asi sendy 😅 ale ked som ich videla ... no nechapem, preco ich niekto dava aj ked ma klbiky v podstate v poriadku, na prevenciu 😕 a to zevraj existuje aj nejaka perinka, co sa uvazuju babatka do nej takymi popruhmi 😕 no fakt, radsej mat aj 2 posudky ako toto 😖

crysmile
2. feb 2010

emmka, no veru, keby som vtedy mala tolko rozumu ako teraz.. 😔 ale clovek sa boji, ako to vlastne je, ci dietatku neublizi, ak to nebude davat a nakoniec je to mozno preto, lebo doktor dostava za predaj nejaku proviziu..

labutka
2. feb 2010

ludmila, ja kvapkam medovku. kupila som v lekarni, taka mini flaska za 1.5 E. a zaroven sa vas aj opytam, ci s nou niektora nemate skusenost, adam mal na chrbate a na nohe taky suchy flak. trvalo to asi 2 tyzdne, teraz to uz mizne. jedine co som zmenila bolo, ze som pridavala do octu medovkovu silicu, alebo som v tom case jedla trochu viac cokolady... myslite ze zo silice sa mohol takto "vyhadzat"?

ikula, gro baby, sice su jednovelkostne, ale rozhodne nepatria medzi najsirsie plienky, a nezabezpecia balenie nasiroko.
bambino mio ma pre nieco odradili (mam pocit ze neboli priedusne), na balenie nasiroko su dobre BL, Popoliny alebo aj Bum genius je porovnatelne siroka.

dahlia23
2. feb 2010

ikula, na balenie na široko sú BL fakt v pohode. bambino mio som zvažovala aj ja, ešte kedysi, ale nakoniec BL vyhrali 🙂 a bola som v nich s Lenkou aj u ortopéda (neviem, či sa to ešte stále preventívne chodí) a v pohodičke. neprotestoval. 😉
ja osobne by som sandry, sendy a poštolka (a iné "zázraky") neriešila. ak chceš malého baliť naširoko v jednorázovke, daj mu na pamperu ešte tie BL (iba čisto plienku, bez vrchniakov) a máš to vybavené. 😉 ja som naše plienky na tento účel požičiavala kamoškám, čo sú na jednorázovkách. 😉

emmka3
2. feb 2010

lilly, tak som ti nafotila tie vlnaky, kuk
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

zajaciq
2. feb 2010

ja ked chcem asi stvorcovat od zaciatku, tak staci dat navrch bum geniusku vrch alebo easyfity tots vrch a vsetky tie sirsie v ramci balenia na siroko? ved to bude trvat tak ci tak len 4 tyzdne 😎 😎 😎

uz druhy den sme v inom byte kvoli prestavbe kupelne a mne moje plienocky tak chybaju !!! kazdy den som za nimi chodila do komody a strkala novosklad a nohavickove do vrchnych a odopinala a zopinala AIO 😅 😅 😅

silica na vonu sa da kupit aj normalne v lekarni ?

zajaciq
2. feb 2010

... BL nemam ziadne 😕