Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
4. feb 2010

inak ja v noci prebalujem asi 3 alebo 2 x a je to v pohodicke aspon sa mi mala viacej napapa a nespi len 1.5 hodky ale niekedy aj 2 az 3 ;) ale aspon prvy spanok mame okolo 4 az 5 hodin tak mam cas na tvorivost :D

inak co sa tyka plienok tak vlastnim sckoon egyptska bavlna a tie su super tvarovane ale zatial sa mi ovela viac pacia zavazovacie disany a do nich davam vkladky bambusove 30x30 a flisovu separacku davam vzdy. a uz sme zacali pouzivat aj flisove vrchne gatuse co som usila som sa bala ze to bude horsie ale krasne drzia a to som ich ani neimpregnovala.

ale dnes dosiel bambusove frote tak budeme sit haipa daipa plienocky a to bude este tensie ako tie "skvele" jednorazovky 🙂 a mam aj bambusovy aksamit a z toho idem urobit vkladky 30x30 tak dufam, ze sa mi to podari vsetko 🙂

tak mi drzte palce nech neletia peniazky do komina aby sa mi to vsetko podarilo prave preratavam ako sa najlepsie bude strihat aby sme usetrili co najviac a zo zvyskou budu bud mensie vkladky co ostane z toho frote alebo budu prsne vlozky 🙂

jaandy
4. feb 2010

ako sa impregnuje flis? 😅

jaandy
4. feb 2010

neurologia
ten moj zo sna aj rozprava, minule mi zo sna hovori: "preco bombardujete take male mesto, stara mama?" a ked sa ho nieco spytas tak normalne odpoveda 😀 ale ciste nezmysli, minule zaspal pred TV a som mu nieco vravela on na to: "a uz prisla upratovacka?" (...a podobne historky)

julia30
4. feb 2010

ja si myslim, ze by sa mohol flis impregnovat skusim lanolinom normalne 🙂

uvidime co to spravi 🙂 ale uz mi to viaceri povedli 🙂

emjee
4. feb 2010

nam je zbytocne v noci prebalovat - plienka je uplne sucha, M. cika az rano

miruss
4. feb 2010

Emjee tak to máš super. 🙂

chavallee
5. feb 2010

baby, AIO cushies tushies, ci ako sa to pise... mate niektora skusenopsti?

osim2
5. feb 2010

Aha uz sa da kupit aj ustrikovany vlniacik. 😉
http://www.klbkovlny.sk/product_info.php?cPath=...

palinkovamaminka
5. feb 2010

ahojte baby co uz pouzivate latkovky,
ja si teraz nejake chcem kupit a rozmyslam ake doplnky mi k tomu treba, viete poradit?
myslim tym hlavne tie vrecka na plienky, ake mate a kolko, alebo tie separacne vlozky
a mate aj taku tu prenosnu prebalovaciu podlozku co sa da napchat do tasky na kocik a je mi to vobec treba? dikes 😎 😉

jaandy
5. feb 2010

ale ta cena! ked si ustrikujes sama tak to mas cenu asi 1€ za kus 😀

labutka
5. feb 2010

chavale, CT mam, su fajn, ale zmensovanie moc nefunguje, lebo sa len zahnu dopredu. ale adamovi je dobra uz taka aka je.
palinkova mamina, ja mam 3 male vrecia na plienky od BL, su dobre. podla mna lepsie dve mensie ako jedno vecsie. 🙂 separacky som pouzivala disany, minula som 1,5 rolky, potom sme zacali BKM.
a pratelne prebalovacie podlozky mam 3, ked bol adam mensi, tak bola vecne niektora ocurana. v dnesnej dobe nechapem, ze by som si kupila jednorazove prebalovacie podlozky alebo jednorazove plavky pre susna. ved to su fakt vyhodene peniaze.

neurologia
5. feb 2010

palinkova mamina
tie nepremokave pratelne podlozky su fakt super...aj ja si ich chvalim
vrece na plienky pouzivam ked sme na cestach tam ich uskladnujem kym prideme domov ....a doma drzime plienky v takej nadobe z ikea...
separacky som vobec nepouzivala vobec...

miruss
5. feb 2010

Palinkova mamin mne sa pre malé bábo najviac osvedčili separačné plienky Popli v rolke.
Vak je dobrý uzatvárateľný popolini, je super na návštevy a cesty a potom väčší na skladovanie plienok.

palinkovamaminka
5. feb 2010

dakujem babulky
este sa chcem opytat kde ste kupovali tie prebalovacie podlozky 😕

dahlia23
5. feb 2010

ja mám prebaľovacie podložky baby lucy (ale tie už tuším nerobia) a potom jednu z prebaľovacej tašky. v novej taške by mala byť ďalšia. ale teraz som kúpila 3 takéto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6028587
lebo sú veľmi skladné a ľahko prateľné 😉 a v porovnaní s inými prebaľovacími podložkami aj lacné...
mám ich už zbalené v taške do pôrodnice 🙂

jaandy
5. feb 2010

jeziiiiiis a to naco vam boli tie podlozky? pri akej prilezitosti sa to pouziva? ja som jakziv take nieco nemala a ani mi to netrebalo 😅 mam tu este tie tri co som kupila jednorazove lebo som myslela ze u dok. budu vyzadovat asi raz som to tam mala, inak som normalne nosila obyc. plienku pod nu 😅 a nikdy ju nepospinila 😎

neurologia
5. feb 2010

jaandy to nasa to ju rozbalim a uz cika.... 😀 a ja ju nechavam aj nahu doma vetrame zadok a ona sa z toho vytesuje tak dam podlozku pod nu nato plenuchu a uz si moze kopkat....a curat kolko chce....chodime sa s nou aj kupkat a to dam podlozku na lehatko pod nu a je hotovo...ved vravim kazda sme ina co jedna velmi chvali druha vobec nemusi potrebovat... 😉

palinkovamaminka
5. feb 2010

dikes, skusim teda kuknut aj nejake bazare. ja tiez neviem, ci to budem potrebovat este, zda sa mi, ze ano, to chce asi dost zrucnu maminku aby prebalovala male a ani plienocku pod nou nepospinila, to sa mi na mna nepodoba, ja uz teraz ako tehotna sa pomaly neviem ani najest aby som sa neokickala 😅

emjee
5. feb 2010

my mame tiez este zasobu z tych jednorazovych podloziek, co som potrebovala do porodnice 😀

julia30
5. feb 2010

inak ja mam tie iste co dahilia lebo ked som pouzivala tie klasicke tak boli studene a tieto su s flanelom takze je na nich teplucko 🙂

mhy tie podlozky pouzivame hlavne ked sme v materskom centre a tak 🙂 alebo na navsteve takze pohodicka 🙂

dahlia23
5. feb 2010

ja som jednorázové už ani nekupovala... zo zásady 🙂

julia30
6. feb 2010

jednorazove som kupila pouzila asi3 a zbytok je v skrinke 🙂

dahilia uz trpis nespavostou? 🙂

jaandy
6. feb 2010

no maojamala nieco cez 2 kg a bola zima na holotu som ju velmi nenechavala lebo bola mini a ruky mala stale ako lad 😒 (skor som ju babusila) a ked uz bola masitejsia tak by mi z tej podlozky uz usla 😀 , hockde som prebalovala nikdy sa nic nepospinilo 😀 a ked sa stalo ze ma chcela ocurat tak som stale mala pod nou uz plienku 😀

teraz plienku vyzliekam nad umyvadlom 😀 a uz je velka, dnes ma rok 😀

miruss
6. feb 2010

Jaandy to letí. Všetko najlepšie prajem Julke k 1. rôčku. 🙂

jaandy
6. feb 2010

oo dakujeme, odzajtra by mohla byt zase malicka a ideme prvy rok odznova 😀

crysmile
6. feb 2010

jaandy, vsetko najlepsie dcerke 🙂

katka0602
6. feb 2010

ahojte dievcata! minule ste tu spominali plienku gro baby, mate ju niektora odskusanu? Je dobra? Vdaka!

A este ste sa niektora pytali na Fuzzy Bunz, ja mam dve M-ka, uz asi 5 mesiacov (maly ma okolo 11 kg) a este je dobra. Dokonca myslim ze sedi lepsie teraz ako na zaciatku. Dobre saje, davam ju aj na noc, len sa mi zda dost objemna, myslim tym ze robi velky zadocek. Rozmyslam nad kupou FB jednovelkostnou, vraj je dobre nastavitelna. Mate s nou niektora skusenost?

Prajem pekny vecer!

baskaj
6. feb 2010

katka - GRO dievčatá väčšinou iba chvália (pozri stranu-dve dozadu)

katka0602
7. feb 2010

Baskaj, ano, citala som to, len som chcela vediet ci nahodou niekora nemate aj "osobnu" skusenost 🙂

julia30
7. feb 2010

ahojte 🙂 tak som si vas po 2 dnoch precitala 🙂

no co sa tyka plienok, tak mam haipa daipa z bambusu, ktore som sila ja mam ich 19ks vyslo z 7m sirka 215cm a este z toho vysli aj nejake separacky a prsne vlozky. uvidime ci nam to bude stacit 🙂 a inak mam este 18ks zavazovacich disan a vkladky bambusove BL len je mi luto, ze som tie disany nemala od zaciatku ako sa mala narodila lebo to by mi usetrilo cas pri skladani novoskladu ;) zo schnutim neviem, lebo tu mame stale teplucko a susim ich v kupelke pri plynovej piecke zavesene takze by to mohlo byt rychlovka na jar to bude horsie ale zasa ked to vonku prefukne to bude pohodicka

co sa tyka vloziek damskych asi pred mesiacom som presla na bavlnene a su uplne najsamlepsie na svete myslim tym pratelne. a anedam na ne dopustit uz asi nikdy nic nechcem, ale mam to len kvoli mocu nie kvoli krvacaniu. ale pri krvacani to treba skombinovat s menstrulacnym poharikom uz ma caka ked zacnem krvacat ale este kojim a zatial nic 🙂

no a co sa tyka prania tak celkom dobre mi vyperie toto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6414087
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6414276
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6414347

bezkonkurencne najlacnejsie a este aj funguje, a ked periem v orechoch tak tam dosypem toho bielidla, a ked periem malej to periem vacsinou na 40tke tak to periem v gele z pracich orechov a ten je tiezsuper som leniva robit odvar z orechov 🙂

takze tolko k praniu a plifenkovaniu 🙂