Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
17. feb 2010

200 CZK do 4 tis. nad SR zdarma

dahlia23
17. feb 2010

baby, idete niektorá objednávať z brány? ja by som sa pridala. chcem síce len pár drobností, ale možno by sa to zas nazbieralo bez poštovného...

emjee
17. feb 2010

jaaaj neprovokujte zase s branou 😀

etuska
17. feb 2010

dugyna-uz som vydrazili 3ks TB Fluffle za 6 libier,tak sa vytesujem 🙂

www.usednappies.co.uk
super stranka-no nie vsetky predavajuce posielaju aj do zahranicia.

hladam tam aj vlniaciky,ale maju len 1ks a ten sa mi moc nepaci

etuska
17. feb 2010

zfidorka-tak to si sa opytala aj za mna 🙂 Tiez mam pre novoska kupene jedny flis. vrchne gate a 3 ks mam tusim PUL-ky Baby Lucy

Martina-akurat som vcera mrkala na tie latkove vlozky.Ja sice pouzivam kalich-ale to teda po porode nehrozi.Pozeram,ze to mas uz za par 🙂

dugyna
17. feb 2010

izabelka..aj mi mame psika a este iny zverinec doma 😉 ..a praveze som minule citala studiu kde pisali ze deti ktore vyrastaju so psikom su menej nachylne na alergie..takze asi tak
fuha to fakt je ten persil az taky zly ☹ no asi budem porozmyslat teda nad inym praskom..a znova vsetky vecicky oprat.
julia plienocky chcem prat v orechoch..ale zamyslim sa aj nad tym oblecenim ked teda hovorite ze to neni dobre..len ta lovela sa mi zda strasne prepacte baby ale mne smdri ☹

crysmile
17. feb 2010

dugy tak skus kupit Batole, dostat dvojkilove a stvorkilove balenie.. to isto nesmrdi ako lovela..
my mame doma dvoch psov a nemam pocit ze by sme mali nejaku alergiu.. len tie chlpy.. 🙄

etuska
17. feb 2010

Dugyna,crysmile-ja som pri dcerke prala veci v Batole a bola som velmi spokojna,neskor som presla aj na orechy-ale tie som skor pouziavla na farebne a tmave pradlo.Pri plienockach uvazujem teraz nad slizom,alebo nejakym inym praskom,kedze tu v UK Batole nezozeniem 😀

dugyna
17. feb 2010

ak budete objednavat z brany..tak aj ja by som si par drobnosti objednala..dajte vediet

etuska to ako drazis..ze sa pretekate kto da vaic za plienocku?alebo ako to funguje?
kuknem stranku..len ja nie som taky dobry anglictinar 😒

crysmile dakujem za tip 😉 a o tych chlpoch mi nieco hovor..a to je kratkosrsty nas hafan..

euska a aky je rozdiel medzi orechami a slizom? ty zijes v UK? no teda..a ako si si zvykla na pocasie?

inak periete niekto aj normalne destke veci v orechoch?

etuska
17. feb 2010

Dugyna-ja som aj dcerkine oblecko prala v orechoch-ale na biele som radsej dala Batole-trochu som sa bala,ze by zasedlo.

Neviem kde kupuju baby orechy,ale ja som si ich objednala este davnejsie na www.bioshop.sk

Na "sliz" najdes recept v prispevku od Cuki 17.2.2010 8:09(ale tusim to je v teme Jun 2010) 😉 -sliz sa vyraba z jadroveho mydla+ostatne prisady-este ho nemam odskusany.

Ano-na tej stranke "usednappies" to funguje asi ako na Ebay-i-bud sa drazi,alebo si mozes kupit vec aj za najvyssie stanovenu cenu.Uz som zvedava na tie Tots Bots.

Na pocasie som si v pohode zvykla,zijeme v Uk druhy rok.

Julia-ake su to HD frote bambusove????-ty si ich ides sit ak som dobre pochopila?

dugyna
17. feb 2010

etuska diky za tipy pokukam sliz skus urobit a oprat v tom oblecko...co to spravi 😉
ja som este nedrazila len viem ze sa tak nejak da nakupovat 😉

ja by som si tiez chcela usit..ale moc si na to netrufam 😒

dugyna
17. feb 2010

etuska super receptik oskusam 🙂 a uz viem ze z akej temy si mi bola znama 🙂

zajaciq
18. feb 2010

dugyna tak ako male babo nemoze este papat vsetko ako dospeli jedinci, lebo nema vyvinutu traviacu floru atd., tak ani jeho obranychopnost nie je na takej urovni, aby mohla vzdorovat koncentrovanej chemii, ktora je v beznych praskoch. ved uz aj nase mamy pouzivali batole a este na tatramatkach dvakrat plakali pre istotu, lebo sa bali, ze sa dieta vyhadze, resp. ze sa to prejavi neskor. ved aj na zaciatku pri kojeni sa mame vyhybat roznym alergenom (citrusy,atd.), aby sa to nedostalo do vyzivy babatka. ja som oprala vsetky detske veci v detskom prasku a neplakala som dvakrat, za to zehlila z vnutornej strany, dufam,ze sa tym vybilo setko mozne, ked sa mala vyhadze, hold budem musiet vsetko preplachat nanovo. a z plienok mam aj ja šuvix, ze jaq to prat. asi budem davat sol na pranie do kazdeho prania a normalne to v detskom operiem a prazenicky v rukach so zlcom. a ked nevyjdu pekne, tak budem musiet siahnut po niecom invazivnejsom. inac aj my perieme doma v persile teda mama celozivotne, lebo ten vyperie najlepsie, ale pouzivame len gel. 😎 ale ja planujem, ked budem sam, prejst na eko veci. 😎

boze ten hokej 😠

julia30
18. feb 2010

etuka ja mam uz usitr hd 🙂 mam ich 19ks a mame ich najma na den su skvele mam foto na FB sk tam si tu je link http://www.facebook.com/home.php?#!/album.php?a... toto je link dufam e ti to pojde otvorit je tam vsetko co sme zatial pre kveetusku vyrobili 🙂

aj ja chcem z brany xopar drobnosti tak by som sa prridala ak sa da 🙂

izabelkak
18. feb 2010

dugy popravde mne lovela strašne smrdí, bez urážky, je veľmi voňavá... a veci neper znova uvidíš, nám sa to vyhodilo až v 6 tt. a nevie sa presne z čoho, ale bolo podozrenie aj na prášok, je kopec mamičiek čo v persile isto perú, ale tie plienky mi prídu ešte viac nacapené na tele, tak tie radšej nie...

videla som váš zverinec, sranda ten škrečok toho máte doma pusteného či ako?
my máme v byte dvoch veľkých psov takže sme v rodine aj okolí za exotov... no chudák moj priateľ to je moja robota🙂)) ale keď ten domček stále není a ja mám chovateľské sny... no uvidíme....

kočky ja by som aj brány niečo chcela, ale ja sa bojím samej seba, min. týžden som dala v e-shopoch na Iz 150 EUR tak akože musím sa krotiť a uvažovať čo fakticky potrebujeme....

emmka3
18. feb 2010

julia, tak ty si ina sikulka 🙂 a to tie prsne vlozky mas flanelove? tie bambusove HD musia byt riadne spongie 😵 skoda, ze take nerobia original, len tie bavlnene ...

henushka
18. feb 2010

iz, ale ked my vsetky STALE nieco POTREBUJEME 😀 😀 😀

izabelkak
18. feb 2010

ja však predávam 7 nohavičkových plienok, dvoje vrchnáky a 1 AIO, tak tie nohavičkové čo mi ostávajú sú fakt len na noc, na deň mi ostávajú v podstate len dvoje...
tak štvorcujeme, vv-čkujem a tak🙂 zisitla som že na draka je to fajn do naťahovacích vlniakov ani zavazovačky netreba, len keď tie štvorce a vv sú také tvrdé, je ich treba žehliť inak mi prídu ako rašplička, keby sa mi tak chcelo🙂

som zistila že jedna anavy plienka je menšia ako druhá, ružová asi pre dievčatko bola šitá menšia neviem ,druhú farbu mám neutrál, tak ma to štve sú to fajn plienky na deň, tak možno zajtra predám aj tú, na novoška by bola super žiadna mega ritka a dobre savá....

ludmilabb
18. feb 2010

julia super! uz si v skupine moderne latkove plienky na FB? mozno by sa niektore mamicky radi inspirovali ja teda sijaci stroj nemam jedine zeby som mamu nahovorila 😝

julia30
18. feb 2010

niesoooooposlite mi pozvanku niekto 🙂

zajaciq
18. feb 2010

julia ja som sa tam pichla pred pol hodkou, je to open group netreba invitation

julia30
18. feb 2010

emka3 prave ich testujem zlozenie je flis babmbus frote a flanel ale budem davat asi 2 vrstvy bambusu 🙂

mneme
18. feb 2010

iz, dik za tip na lanolinovanie. loviky uz su nalozene v kure 🙂 detsky sampon som nedala, lebo nic take doma nemame 😅, tak budu hadam dost mastne a neprepustia. staci ich pred pouzitim nalanolinovat 1x?

julia, velmi pekne vecicky si posila, ozaj klobuk dole 😉

tak hlasim dobu schnutia BG organic 48 h 🤐 dnes na poobednej prechadzke otestujeme, ale verim, ze stoji za to.

baby, ktore mate tb bamboozle farebne (oranzova a fialova) po kolkych opraniach ste si trufli oprat ich s bielymi vecami a nezafarbili sa vam? ja som po 2 praniach zabudla, ze ich mam prat extra a zafarbili mi booster sety do ib na sivo 😠 v instrukciach bolo ze prat separe 3x, ale nerada by som si zafarbila este aj nejake dalsie veci 😕

izabelkak
18. feb 2010

mneme a rozpustil sa Ti ten lanolín bez šamponu či sprcháču? v podstate to može byť aj kvapočka prostriedku v ktorom perieš tie vlniaky...
ja som LVB lanolínovala len 1 x a pohoda, máš crepe či jersey? lebo ja crepe....

na tú BG som zvedavá, potom daj vediet, predsa máš o chlp staršie dítko...

no ja mám TB organic farebné a separé som tuším neprala ani raz 😝

baskaj
18. feb 2010

dugy - baby ti už o tom persile písali dosť, iba sa pridávam a pripájam postreh z jednej múdrej knhy o prirodzených pôrodoch:
keď novorodeňa po pôrode utierajú do bavlnenej plienky, aj to ho pri kontakte s jeho jemnou pokožkou vraj štípe a páli...

julia - link FB nejde, skús ešte raz...

baby, ja mám z tých bielidiel dobrý zmätok - priamo: čo teda najviac odporúčate na škvrny zo srájd a z príkrmov???

zajaciq
18. feb 2010

zo srájd 😀 😀 😀 😀

crysmile
18. feb 2010

baska, zadaj aj tie pismenka co su za tou podciarknutou ciarou a potom to ide.. ja by som inak najviac asi zlcak odporucala.. a potom puer..

labutka
18. feb 2010

mneme, ja mam tb bamboozle oranzovu a organic fialovu a nepustili ked som normalne prala medzi ostatnymi plenami. ta oranzova mi pustila farbu do Mam Happy square, ked som ich mala na dovolenke vnoci namoecene v miofreshi.

ja som prave zistila, ze potrebujem adamovi nutne kupit nejaku plienku... do kelu, keby som ho neucila na serbel, potrevovala by som ich viac....... 😉 😀 😀

inak, recept na sliz je aj v teme "Marcovky 2009 varia a pecu". Hned na prvej strane. 😎 😀 😀

mneme
18. feb 2010

iz, mam crepe. lanolin som zaliala zovretou vodou a vymiesala habarkou, potom doplnila do 1l studenou akurat na tych cca. 30°, v pohode sa to tam rozpustilo.
labutka, tie organic fialove su tusim bledsie ako bambusky 😒

mneme
18. feb 2010

tak bg organic otestovana s plnou dvojitou nalozou 😝 , nastastie som nezabudla dat separacku 😀 sedi krasne, ale po 2,5 hodine vonku bola totalne mokra. je ale pravda, ze moja baba je dost curajuce babatko. takze moj nazor je, ze je to fajn plienocka, ale staci mi len jedna 😎