Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bihan
1. nov 2008

Nickis diaper síce posielajú do celého sveta, ale tiež sa hrozné prachy..

Skolara - all in one - sú plienky čo vezmeš, založíš, zložíš operieš - drahé, ale pohodlné, pomerne rýchlo starnú
pocket - kapsové plienky - podobný princíp ako AIO, len vkladáš saciu vrstvu, ktorú musíš väčšinou osobitne dokúpiť a plienka je taká savá, akou si ju urobíš
fitted - (občas tak označujú aj tvarované - contour) ale sú to nohavičkové plienky - sú z rôznych materiálov, potrebuješ dať na ne ochranné nohavičky - diaper cover
prefold - viacvrstvová plienka - v amerike majú chines a indian - čínsky je viac trvanlivý, indický zase mäkší
a ešte sú flat diapers - to sú klasické štvorcové plienky.

quika
1. nov 2008

bambu, chcela som tam dat "cenu za ml" ale nemam ku vsetkym plienkam aj vlozky s ktorymi sa predavaju tak je to problem. ale ked sa budem nudit tak sa zase pohram a prihodim aspon ku tym ktore viem 😀

a tei SWD vazne nemaju? ja som nad nimi tiez uvazovala 😠 to je tusim podobne ako IV 100g stvorce, tie tiez uz dlllho nemaju nikde a nie a nie ich dorobit 😖

sjuzocka
1. nov 2008

bezaz, oki 🙂 odkial si?

taana, no jasne, najsamspokojna 🙂 len by som sa uz mala krotit - ako sa to vravi? s jedlom rastie chut? 🙂 uz tam radsej nic nove lakave nedavaj na tu stranku lebo sa zase neovladnem :D drahy vzdy len pozera ze Hmm, zase nejaka nova plienka?!

inak on je v tomto zvlastny, cim jednoduchsie plienky na obsluhu, tym viac sa boji ich pouzit. on da radsej stvorec poskladany do novoskladu s kadejakymi vlozkami ako AIO. Hned oznamil ze on proste nevie ako sa s tym robi, co nepochopim ako to moze nevediet... tak si veselo sklada novosklady co som ho naucila este ked som bola tehu.

bihan, nasla som tie itti bitti na stranke branakdetem.cz vyzeraju uzasne a obavam sa ze budem zase daco spekulovat, len si musim vymysliet ze preco je tak potrebne urobit dalsiu objednavku... minule som mu vysvetlovala ze musim objednat dalsie plienky pretoze on prespi celu noc a nocne varianty treba poriesit a este kvoli starym rodicom ked varuju treba nejake aio :DD zabralo to

skolara
1. nov 2008

Joj dievcata diky za vysvetlenie. 😵
Asi kupim zopar AIO pre manzela 😝 a tie pocket cize s tou vlozkou.
Ake tu pouziva vacsina mamiciek? 😕 asi tie so separacnou vlozkou nie?

quika
2. nov 2008

skolara, asi tu vacsina pouziva zmesku roznych tvarovanych a na to vrchne nohavicky, ale aj stvorcovky, a k tomu nejake kapsovky ci AIO... kazdy si najde vlastny system co mu vyhovuje. kapsovky a AIO su velmi pohodlne riesenie, verim ze sa ti zapacia 🙂

verulka
2. nov 2008

bambiu, ani ta kocka z MMB ich nema? 😲 ja som ich planovala kupit za dlasej vyplaty...jaaaja, tak to je pruser..tie sa vyrabaju v USA?
iank mam za sebou 3dni v jednorazovkach a uz pol dna liecimrtiku 😒 vdaka Bohu za latkovky 😵

marcelka11
2. nov 2008

verulka, my to mame presne naopak, v jednorazovkach ritulka super, v bambuskach cervene flaky, som z toho smutna ☹
ta kocka z mmb vravela, ze ked budu, tak ich urcite objedna - teda kapsy SWB

verulka
2. nov 2008

marcelka, to je fakt zvlastne...jooj, ja som sa uz taaak tesila na hamburger na noc- proste rano rozbalim a prdelka v pohodicke..teraz sme sa trapili 😔
no dufam ,ze kapsovky budu co najskor...

bambusko
2. nov 2008

verulka, nema, jej som pisala prvej, ani nevie kedy budu, ale slubila, ze da vediet.
sjuzocka, s tym prebalovanim u nas taky tak 😀 manzel dnes pri prebalovani zabudol dat malemu vrchne nohavicky a ja som ho veselo nosila v satke na chrbate. az som vosla do kupelne a tam zbadala pohodene gate 😕 nastastie ho uviazal paradne do hemphour s viacvrstvovou plienkou - dobry nie??? 🙂 takze to nepresiaklo

lenki33
3. nov 2008

baby v noci mi totalne pretiekli sckoony, davam do nich len cc 😒 pretiekli bokom, tam kde je len jedna vrstva flausu
teraz som ich znovu nalanolinovala tak uvidim
disany natahovacie mi to nikdy nespravili, max trochu prevlhli

crysmile
3. nov 2008

ahojte, tak aj ja som sklamana ze tie kapsovky swb nie su.. tiez som sa ozvala tej babe na mmb, ale smola.. zato reklama na mmb riadna.. no nevadi..

bihan
3. nov 2008

No neviem.. na am. stránek SWB ich majú, tak kto vie, kde viazne dodávka 😀

My máme v poslednej dobe nejaké problémy s nočnými plienkami, Sára mi všetko prečúra, príšerne to potom ráno smrdí a to som už skúšala jej dať na noc SWB s bambusom navyše.. navyše spáva na bruchu, tak jej to nejako extra vypchať nemôžem, lebo potom s tým balíkom nevie zaspať, tak neviem neviem, či neskončíme na noc na hnuskách 😒

taanak
3. nov 2008

Baby, na noc je naozaj neprekonatelna vkladacka Bamboo Prefold. 😉

Mne sa mala tiez niekedy vedela dost precurat, ale vacsinou to bola uz aj ranna cikanica, tak som to az tak neriesila. Teraz sa mi uz dvakrat za sebou zobudila sucha a rano sa uz pekne pyta. 🙂 Cez den doma uz tiez skusame bez plienok, von si zatial netrufam.

verulka
3. nov 2008

bihan, ja prebalujem v noci..spi na bruchu a ma paradny batoh, tak som happy, ze to zvlada, lebo u nas je noc kriticka...
no, mne by sa mala ozvat klamoska zo statov, musim omrknut ceny, ze ci sa mi to oplati..ak budem objednavat, daam vam vediet, ak by sa dovtedy nedostavili na sVK 😉
lenki, mne sckoony este nepretiekli, ale je pravda, ze ich nedavam na noc (kvoli suchym zipsom)

quika
3. nov 2008

lenki, a ten stvorec vam staci? stvorcovka toho vela nenasaje, a ked uz plienka nestiha, ziadne vrchne nohavicky ta nezachrania 😉

verulka, my sa chystame na chatu na tyzden, tam tecie iba studena voda, manzel odmietol v nej prat v tomto pocasi 😀 tak budu hnusky aspon prve dni, posledne 3 dni uz mozem pouzivat latkovky a zbierat do vedierka, potom doma operieme 😀 ale tych prvych dni sa tiez dost bojim, co to spravi s tym nasim nestastnym ekzemom 😖 kupili sme tie ekoplienky z DM, snad budu aspon trochu setrnejsie. inac ma milo prekvapili - stoja ani nie 5,50sk/ks 😲 cakala som viac, toto je vlastne to iste ako tie ospevovane superlacne tesco fialove 😵 tajne dufam ze to bude aj menej smrdiet, potom poreferujem 😉

bihan
3. nov 2008

Verul, ale mne spí od 3m celú noc, tak sa mi ju nechce budiť kvôli prebaľovaniu. 😒 Asi skúsim ešte toho bambusového prefolda 😝

Quika, alany sú super, ja som ich používala počas presunov a bola som príjemne prekvapená.

lenki33
3. nov 2008

guika doteraz ma vzdy zachranili disany 😉
no nic sckoony som brutalne nalanolinovala, zarobila som si ho doma, su teda dooost lepkave asi sa na neho prilepia 😀 ale to tak za 3 dni zmizne

kkaattkkaa
3. nov 2008

mamicky, od akeho veku sa podla vas "oplati" pouzivat vlniaciky pri malom mimi ? Skusali ste niektora od narodenia a "len" vlnene nohavicky ? A potom ake plienky pod ne, aby "prazenicka" nevytiekla az na ne. Diky

eriqe
3. nov 2008

kkattkkaa, ja som pouzivala vlniaky od narodenia najskor so stvorcovkami poskladanymi na novorodenecky sklad a neskor uz len na 4tiny

quika
4. nov 2008

katka, podla mna to dost zalezi ake naloze babo produkuje 😉 nam napr. novosklad nikdy nezvladol zachytit vsetko, pretiekli aj disany zavazovacky. takze my sme zacali v 4m na noc, vtedy uz spolahlivo vobec nekakal, a neskor som to rozsirila aj na den, na casy kedy nekaka. teraz uz kakacku konecne vrchne nohavicky neschytaju, tak uz mozem vlnaky hocikedy (mame 6m).

verulka
4. nov 2008

lenki, ako si pisala, ze sa trapilo brusko pri prikrmoch, neskusala si dat probiotika? men to poradila jedna kocka majovka a uzasne to pomohlo- uz sa v noci nepucil a netrapil 😵

lenki33
4. nov 2008

verul, ja som nad tymi probiotikami rozmyslala ale prakticky vsetky sa vyrabaju z kravskeho mlieka a jedine bio gaia sa vyraba z MM a na tych ma zarazil text:
Komerčne dostupný probiotický kmeň Biogaia® pre ľudské využitie, nazývaný Lactobacillus reuteri Protectis, bol izolovaný z materského mlieka ženy žijúcej v Peruánskych Andách, teda niekoho, kto žije v dokonalej harmónii s prírodou.
Proste produkt s takym textom nemozem kupit 😀
Takze som tyzden len kojila a skusame prikrmovat zase, myslim ze mu traviaca sustava skratka musi dozriet 😉 a probiotika dostava z mojho MM ved aj ja sa snazim zit v dokonalej harmonii s prirodou 😀

inak k teme Sckoony su sice super, ale zase v noci pretiekli, takze sa vraciam k disanam. Ale sckoony su aj tak super na den a su o dost stihlejsie ako loviky 😉

bambusko
4. nov 2008

lenki, probioticke kultury sa nevyrabaju z mlieka. odtial boli jednotlive kmene iba izolovane a dalej sa udrziavaju a mnozia v laboratornych podmienkach specialnymi technologiami. probiotika mozes dostat do organizmu vo funkcnej potravine alebo ako vyzivovy doplnok. vsak to by musela ta indianka byt ak dojna krava, keby to mali vyrabat z jej mlieka 😀

http://www.zzz.sk/?clanok=5073

taanak
4. nov 2008

Caute baby, prave som pocula uputavku na zajtrajsi magazin pre zeny na STV1 - budu tam hovorit o BKM 😉

indy
4. nov 2008

katka my sme ich zacali pouzivat teraz v 4 mesiacoch, ale pre istotu davam aj tak stvorcove plienky na novo sklad. My mame tiez sckony a velmi sa mi pacia este nam nepretiekli, ale ja ich na noc nedavam. Tiez uz v noci nekadi tak davam stvorcovu vlneny obdlznik a disana zavazovacku. To si ma Lenka potesila ze su stihlejsie ako loviky lebo tie boli 2 favoritom 😉

sjuzocka
4. nov 2008

my pouzivame vlnaky od narodenia, do vnutra dam hocico co dojde pod ruku, casto skladam novosklad vycpany roznymi vkladackami, ale teraz uz od novoskladu zacinam upustat a skusam "draka", zatial v poho, len sa mi zda taky zafixovany v drakovi ako keby mal doslova postolky na sebe, co ale zase nie je na chybu, zatim.

ma tu pokusate s tymi sckoonkami... ach... verul, porovnaj s lovikmi please

verulka
4. nov 2008

sjuzi, vsak mozes dojst aj okukat 😉 sckoony su podla mna odlisne, ale neviem, ktore mam radsej- cez den striedam loviky a sckoony.
lenki, ja viem tak, ze probio nie su z KM, lebo to by sme my nemohli- obaja chalani sa trapili s alergiou na BKM, cize ja som na diete a aj Ron- bezmliecnej. ale probiotika praveze pomahaju pri obnove a dozrievani traviaceho traktu...ale ako to ma len napadlo. Ja by som len kojit uz nezvladla, lebo moj macko je riadny kus chlapa, takze mu prikrmy len prospievaju.
jo a ja na noc jedine dissany, ale kedze musim prebalovat tak zatial nepretiekli..

lenki33
4. nov 2008

baby ja chapem ze probio sa nevyraba priamo z mlieka a uz vobec nie jednej konkretnej zeny z Peru 😀
na biogaia ma len vytocila ta formulacia, a tym padom som stratila doveru k tej firme co to vyraba
kmene ktore su izolovane z KM tak nemaju taku dlhu zivotnost v traviacom trakte,vraj! nie som biolog
pride mi to asi ako porovnavat organicky a anorganicky vitamin C, aj tie su vlastne rovnake 😔
ale to je na inu diskusiu, neviem zatial to nie je nic strasne pribera dobre aj z MM a uz dva dni zase skusam prikrmy 😉 ale diky za rady a hlavne skusenosti ked budem zufalec tak asi siahnem aj po probio

dnes na noc davam len vlniaky disany bez zavazovacky, tak som zvedava ako to dopadne 😖

quika
4. nov 2008

baby neprovokujte s tymi sckoonmi, uz som sa zatala ze nic dalsie nekupujem a zase ma nahlodavate 😀
lenki, organicky a anorganicky vit.C v skutocnosti maju ine ucinky v tele, ten anorganicky je o dost menej ucinny a ma aj neziaduce ucinky pri dlhodobom uzivani, pritom ide naozaj o tu istu zluceninu a nikto zatial neprisiel na to preco je to tak... a takisto ine chemicky vyrobene taketo rozne "prospesne" latky. ale detaily ti nepoviem, mne o tom dala pred rokmi prednasku segra - farmaceutka takze som moc nerozumela 😀 akurat som si zapamatala ze anorganicke veci nechcem 😀

lenki33
4. nov 2008

no ved quika presne o tom som pisala, a dala som to len ako priklad netvrdim ze probio su anorganicke 😀
jo a sckoony kup, nebudes lutovat 😀
inak ked ste tu minule riesili SCK a IV tak stale si myslim ze to vyraba jedna firma, ale SCK maju 3 cvoky, IV len 2
SCK maju nasity kusok latky ktorym sa da prekryt ta draplava cast sucheho zipsu, ked uz ho nechcete pouzivat
a trosicku sa mi zda ten SCK suchy zips odlisny od IV. A zdalo sa mi ze SCK aj lepsie sedeli,ale neviem preco 😅