Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jaandy
21. feb 2010

dugyna
liliputi elastik je velmi pruzny-dlho ho nevyuzijes, volila by som inu znacku, mam alebo hopp, alebo najradsej rovno pevnu 😉 tu mozes tahat az pokial budes vladat nosit 😀

izabelkak
21. feb 2010

heh henushka mala som pocit že reaguješ na moju otázku kto kde býva, ale potom som si hovorila že má si písala že máš stop🙂 tak kočky teraz sme 2x Petržka a 2 x Karlovka resp. neviem odkial je Labutka tak musím dohodnúť kto to objednáva🙂))))

s kurzom je to ťažko dovzie sa ho človek až od kuriéra PPL pouzivaju kurz csob, ale orintacne vychadzaj z tych 26 ako pise mneme...

IB je riande boková plienka, ale ak chceš používať až neskor isto ber M-ko, mne príde malinké....

emjee tú BBH magic si kočky na českom MK chvália len vraj robí vačší zadoček, veď prípadne popýtaj sa ešte ich....

ja mám BBH bambus na noc, je výborná, akurát tiež taká bokovejšia a trochu sa sprala, tak do odplienkovania sotva...

emjee a TB organic či bamboozle? ja mám vel. 2 takže je nám stále v sede trochu vačšia tak tú zatial nemožem, Iz sa ten sucháč tak vtláča do bruška, keby som mala patentky bolo by to super, ale organic tuším na patentky ani nie sú...

zfidorka určite nekupuj naraz všetko, len to čo budeš využívať potom možu byt nové iné veci, alebo zmeníš preferencie...

mne sa zavazovačky velmi páčia, aj keď sa mi už Iz gúla po prebalováku ešte to zvládame, keď vidím nožičky bez jediného otlačenia je to pre mńa jedno z najdoležitejších kritérii na plienku a vrchnáky nadoma....

ako IB do nosítka si neviem absolútne predstaviť, už v kočíku má Iz dost zadok pootláčaný z nej...

izabelkak
21. feb 2010

jááj a v priebehu februára majú dostať všetky produkty BBH, tak neviem či by som si ešte jednu nočnú nekúpila, BE má zatial velmi neoslovila...

mneme
21. feb 2010

a myslite, ze ta magic baby od bbh by bola vhodna na nosenie? ide mi o to, ze rada by som mala na nosenie aj nejake aio/kapsove. co je lepsie, resp. vhodnejsie - bg, tb easyfit alebo tato bbh?

emjee
21. feb 2010

iz najcastejsie "organic" (ona vlastne nie je organic ale taka uplne obyc bavlna - to je z tych uplne prvych TB asi) lebo mam 4 a mam ich najradsej, ale striedam aj s bamoozle aj flexitots (tie su trosicku uzsie)

velky zadok nam nevadi, skor vyhovuje 😀
IB nam pretiekla len raz a uz mimo satky, ale ona je proste medzi tymi nohami taka divna 😝 uzka a hruba, proste ten okraj vrchnych gatiek nestiha na tie vkladky (a to nemam ten minibooster, ten by som tam uz podla mna nenarvala)

tu BBH velmi chvalia, ze je skoro taka dobra ako blueberry minky - tu mam, ta je fakt ze fajnovucka, ale riadne draha, tu pouzivame ako reprezentacnu 😀 do satky ked ideme niekde mimo domov, este jednu by som taku chcela, tato BBh je kapanek lacnejsia
este sa mi paci aj ta bambusova BBH (na tu treba vrchne gatuse), myslim, ze aj do satky by mohla byt, len tu teraz nemaju 😔

co je BE?

izabelkak
21. feb 2010

BE - bamboo extra...

BBH bambus je nohavičková velmi dobre savá, len teda ten bokovejší strih a to že sa mierne zrazia robí problém maminám čo majú baculatejšie deti...
na nosenie by mohla byť super a aj t BBH magic podľa mňa ak vám nevadí umelinka vnútri, ale to je aj v BB... dosť báb tú BBH magic používa aj na noc tak musí mať dobrú kapacitu...
na stránke výrobcu je ešte nejaká nočná plienka, ale asi skor AIO, drahšia ako tá bambuska tak som bola zvedavá čo je to zač, podla majitelky brány by mali mať celý sortiment, no tým že to ide z austrálie tak papierovačky asi trvajú...

mneme
21. feb 2010

emjee, ma teraz namotavas na tu magicku 😀

a tie totsove easyfity mate niekto co nosite?

zfidorka
21. feb 2010

izabelkak - ake zavazovacie plienky mas a kolko kusov?

julia30
21. feb 2010

dahilia to robila tusim s branou tak naposledy, ze sme jej poslali peniazky podla kurzu, ktory bol vtedy ked sme si objednavali a potom nas zuctovala lebo tusim sme z brany aj nejaku zlavu dostali 🙂

no my sa nenosime ;( nepaci sa nam to mame manduku a nenosime sa :( musime sa viacej snazit nech si zvykame 🙂 lebo my musime vsetko vidiet ale nechcem kupovat nosic do predu otocene babatko to jak keby som ju zavesila to sa mi nepaci manduka sa mi paci lebo tam vlastne sedi skoro ako v satke ;) tak dufam, ze ked bude vacsia tak jej hlava presiahne viacej ten okraj bude pevnejsia a bude to v pohodcike zvladat ked bude vidiet :D)

julia30
21. feb 2010

inak ze komu mam poslat zoznam zeco chceme ? no dahilia je nejako ticho tak mozno porusila to, ze slusna matka nerodi cez vikend ;) ale tak porodit asi este neporodila to by sa asi ozvala ;)

julia30
21. feb 2010

jaj a dajte link neviem co je to bbh? 🙂

etuska
21. feb 2010

ahojte kočky,
plietla si niektora z vas vlniaciky sama,lebo tusim ste tu raz rozoberali aka vlna je naj 😅 -ak mate navod-mozete prosim hodit link,Dik.
A este ma napadlo-zdaju sa vam pre male babatko praktickejsie longies,alebo skor tie kratke?Mate niektora vlnaciky od Popolini?

jaandy
21. feb 2010

emjee
skus tie cinske, nechapacka ze za taku cenu super kaspovka, nie je sice chlpata, ale pull je jemnucka a kapsa velka ze do nej napchas cokolvek...a aj s obyc. stvorcovkou vypchata nie je velmi velka, schne rychlo 😉

julia
manduca pre malicke mimi nie je vonco, pockaj ked trosku podrastie, bude do nej viac pasovat 😉 (tak 6mes. je uz pohodicka), ked chces aby pozeral okolo seba tak si ho nahod na chrbat vysoko-bedrak az niekde pod cicky 😀 a bude ti pozerat ponad plece

julia30
21. feb 2010

jaandy dikes :O)

etuska http://www.strihplinky.xf.cz/Alciny_vlnacky.html toto ja mam odlozene to sem baby pastovali tak skus ;)

dugyna
21. feb 2010

jaandy a ta satka šanami? lebo ja netusim ktore su pevne ..pri niektorych neni moc toho pisane..alebo som prehliadla ☹ lebo som to kukala popri hokeji 😀

crysmile
21. feb 2010

baby na mna tiez nezabudnite, ja chcem tiez nieco z brany? kto to teda objednava?

mneme
21. feb 2010

jaandy, o ktorej cinskej kapse hovoris?

dugy, sanami je pevna satka. mala som pozicanu, osobne velmi neodporucam. je dost tuha a mne sa s nou neviazalo dobre. s kvalitnejsimi - ale aj cenovo narocnejsimi - satkami sa neda porovnat.

dugyna
21. feb 2010

mneme dakujem

kocky tak ked tak to mozem objednat aj ja ako chcete.. citala som niekde ze to nosi kurier..a ze peniazky by ste poslali dopre..a potom by som to len pekne doratala..takze mozem teda objednat ja 🙂

etuska
21. feb 2010

Julia-dik 😉

izabelkak
21. feb 2010

dugy áno nosí to kuriér priamo domov, peniažky by sme Ti poslali dopredu a potom to dorovnali podla toho kurzu akým to prerátajú...
len nezabudni do poznámky dať modrý koník, som teda vobec netušila že je potom 5% zlava ako písala labutka...
ja zistím zajtra tú DM a pošlem zoznam, ak nebudem brať tie kikko budem to mať pod tisícku, ale zase ma dnes pochytilo žeby s hodilo vlnené tričko, tak idem ešte uvažovať🙂))

dnes sme boli prvý krát v nosítku malá spokojne spala, mala anavy plienočku a vlniaky a aj tak mala mierne červenú ritku takže u nás asi aio do nostíka neprichádza do úvahy mám pocit 😒

dugyna
21. feb 2010

izabelka ok takze mozte mi posielat co budete chciet a ja to objednam 🙂 ty byvas kusok..tak ked tak sa mozme aj stretnut potom a das mi tak peniazky 🙂 a ostatne kokcy poslu.
Ok do poznamky dam ze modry konik..

ja sa idem trapit tym ze ktoru tu staku teda objednam

izabelkak
21. feb 2010

len by sme to ešte mali napočítať aby sme vedeli či sa nazbiera tých 4 tis....

prinajhoršom vezmem to vlnené triku, ufff to je pálka, emjee Ty máš od MaM to body či ktoré? ja baby neviem čo teraz tej Iz do nosítka obliecť keď mám zimnú kapsu? sa mi zdá že hore bola dosť teplá, ale zase ak by jej bolo horúco asi by nedrochmala 1,5 hod.?

dugyna
21. feb 2010

izabelka sak ked mi vsetky kocky poslu objednavky tak to spocitam a dam vediet 😉

zajaciq
21. feb 2010

asi sa pridam aj ja 😅 ten extendor sa podla mna zide na bodycka, mame ich milion a neviem ako tie najmensie velkosti vykryju plienky.

a este tu tasticku haipa daipa na plienku, do kocika nech mam do coho davat. dakto tu nebol s nou spokojny? ze zle sa otvara? ci to bola ina znacka? 😕

izabelkak
21. feb 2010

zajaciq ja som ten extendor používala zo začiatku ale teraz už velmi ani nie, ale to je asi tým že máme doma vlniaky až pod paže🙂)) alebo skor preto že sa mi to nechce rozopínať a zapínať🙂

ešte k tým zavazovačkám som nenapísala no mám disany tie sú biobavlnené a vraj naširšie teda lepšie sa používajú aj pri vačšom dítku, a mám len 4 ks kupovala som na skúšku ale idem dokupovať z brány....

o.k. no na to triko si asi nechám zájsť chuť, ale zase píšu že do 18 mes.🙂)) kelu mne by už mal niekto vziať grid kartu ...

zajaciq
21. feb 2010

crysmile uz som to nasla ,ze ty si kupovala kamoske tu malu tasticku haipa-daipa a je to nedomyslene s tym otvaranim ? tak neviem teraz co do kocika - doma asi pytlik budem pouzivat, mam aj vak tots bots, cize mi bude stacit nieco male na 1-2 plienku. a ta HD je krasna v bielom prevedeni s oranz lemom (ku kociku 😀 )

crysmile
21. feb 2010

zajaciq noo, kupovala som kamoske.. no neviem, zatial sa mi to zda neprakticke, ze sa z toho zle vybera, ale mozno ak by si tam mala vlhcene utierky podomacky vyrobene by to bolo prakticke, lebo by nevytiekla ta tekutina.. tak ja neviem.. po krajoch je ten vrch proste prisity.. ale nieco take by sa mi zislo na vlhcene na vonku..
asi je to o zvyku, alebo si to odparas.. je to za dobru cenu.. a zmesti sa do toho najviac jedna kapsova plienocka, alebo jedna mensia nohavickova..
extendor odporucam, da sa tam kupit aj jeden kus, ja by som nevahala, ja vyuzijem aj teraz..

dugyna
21. feb 2010

zajaciq tak napis mi potom do IP

dahlia23
21. feb 2010

zajaciq, ja som si na von do kočíka kúpila tie taštičky od popolini. tam sa vojde tak 3-5 nohavičkových plienok. nie sú síce pekné farebné ako HD, ale väčšie 🙂 a to zapínanie mi tam príde úplne v pohode, už sú v taške do nemocky zabalené 🙂

extendor je super vec, my sme mali to dvojbalenie nefarebných, ale teraz sú aj krásne farbené. 😵 akurát, že my tie dva ešte furt máme 😀

jaaj a v nemocke som sa rozhodla pre ten nadštandard (mamina so segrou ma presvedčili), takže v pohodičke si môžeme látkovať, koľko sa nám zachce. aj ma tiká, že zobrať si látkové vložky, ale asi nebudem extrémista 😀
ale aspoň na nás nikto nebude kukať jak na socku, že som došla s látkovkami 😀 😀 😀

dugy, pošlem Ti IP, čo chcem z brány 😉

zajaciq
21. feb 2010

uz si to viem predstavit, ze okraje zasite cize to tam napraskam len cez skulinku a obabrem si ruky.ale mne je podstatne to tam dat a ne vybrat- to doma. a len na plienku vyuzijem. tak este je tu popolini vak na 3-4 plienky.. to je dilema 😀

skoda,ze ten extendor len v ruzovej a cervenej.