Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zajaciq
22. feb 2010

prave som si kupila z bazarika dupky http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6585308

sice nemaju odopinacky, ale sa mi zdaju uzasne siroke na plienky 😎 😎 😎

mneme
22. feb 2010

k extendoru - ten je na vsetky cvoky s piemerom 9mm, ale su aj ine cvoky. takze to ci sedi alebo nie zavisi od cvokov, ale samozrejme, rozni vyrobcovia pouzivaju rozne cvoky 😉

iz, ja viem, ze postovne je zdarma nad 4tis, vsak uz sa nas tu nazbieralo dost, kazda chce urcite cca. za tisicku, tak to podla mna zmakneme 🙂 do zajtra vecera teda dugyne posielam zoznam.

tie flipky sa mi pacia, dufam ze akcia u miruss nebude velmi skoro 😀

dahlia, drzim palce, nech disciplinovane vydrzis v jednom kuse 🙂

ozaj, preco je taky problem latkovat v porodke? ved ak kazdy den pride niekto z domu, kto vezme spinave plienky, je to ok, nie? zatial mozu pockat vo vaku v skrini. a na manipulaciu pri vysetreniach mi osobne nohavickove latkovky nepripadaju o nic komplikovanejsie ako hnuska s postolkami. co sa za svoje krasne latkove poklady nebodaj hanbite? 😉

mneme
22. feb 2010

martina, extendor myslim bezne v obochodoch nedostat. ja som sa stretla jedine s tym od manymonths
http://www.branakdetem.cz/manymonths-extendor-k...
na brane este maju cosi co vyzera ako traky naopak (to sa mi moc nepaci)
http://www.branakdetem.cz/fixacni-pruhy-na-tric...
ale urcite sa da jednoducho usit aj doma 😉

dugyna
22. feb 2010

izabelka dakujem za link

jaandy dakujem za radu 🙂 , som citala ze nie su na sanami dobre recenzie, tekze dnes to moj drahy rozhodne medzi hopezid a storchenwieg

martina ja som v BA kukala ten extendor..ale bohuzial nikde som to nevidela, podla mna je dobre mat aspon jeden doma.

dugyna
22. feb 2010

mneme ja tiez zvazujem ci brat latkovky do porodky..kedze je to moje prve mimi..a aj prvy krat latkujem..ale moc sa mi nepaci zase ze malinkej sa bude prait ritka v jednorazovkach...
ide o to , ze tu v BA ak rodis normalne..co som pocula nema skoro ziadna zena mimi pri sebe prvu noc..a az potom ho mas pri sebe...a snad stale...vies neviem si predstavit ze by mi sestricky zobrali malu prebali z latkovej do jednorazovky..a co latkovu mi vysmarili do kosa? a ten nadstandart stoji na antolskej 33 eur na noc /pricom su tam dve postele..takze nemusis byt sama/ a vacsinou je stale obsadeni...a pritom kolko vidim ze kociek z konika sa v tom case ako ja chysta na antolsku..neviem ci bude vobec volny...aj ked este nie sme uplne rozhodnuty lebo 5x33 je teda dost korun...keby to stalo ako u dahlii tak to by clovek este dal..maju lespiu cenu 😉

ale mozno ma tu do jula navnadite natolko ze si ich nakoniec vezmem aj do porodky 😉 a drahemu musim ale spravit skolenie ako ich ma prat 😉

sak dahlia nam povie ako sa jej latkovalo v nemocke

mneme
22. feb 2010

dugy, jasne, ja tiez neviem, ci by som si trufla s novoskom latkovat uz v nemocke. vsak clovek ani nevie, kde to cerstvo vyliahnute krehke telicko chytit 😉

inak, trochu off topic - na antolskej som rodila (sice sekciou, takze tam je to trochu ine) a urcite to nie je tak, ze mimi pri sebe prvu noc nemas. snazia sa dodrziavat rooming in a to, kedy ti babo daju na izbu zavisi od toho, v akom case porodis (ak rano, urcite ho uz na noc mas pri sebe). ale vsetko zavisi od tvojej vlastnej iniciativy a samozrejme aj toho, ako sa budes citit.

mneme
22. feb 2010

jaandy, ale tie cinske plienky sa mozu prat len do 30 °C 😔

dugyna
22. feb 2010

mneme diky 🙂 a ty si tam bola spokojna?

julia30
22. feb 2010

dugyna 🙂

no nech je to kdekolvek ak maju rominy tak mas narok mat hned prvu noc pri sebe babatko staci jasne a zretelne povedat, ze si zelas mat babo hned od zaciatku pri sebe, skorej vidim problem v tom, ked sa rodi cisarom, lebo to nemozes vstat prvych 24h z postele aspon ja som to tak mala ale potom ked si okis uz by to slo 🙂

no pri normalnom porode nie si ani ty ani tvoje dieta pacient ste tam len preto tak dlho lebo to tak vyzaduju predpisy lebo vo svete uz sa prirodzene rodi na pockanie a potom sa ide domov a doma ta navstivi sestra a skontroluje ci je secko okis 🙂

ale fakt ked si dupnes je to eln na tebe ci budes mat babatko a aj na vysetrenia vsetky mas pravo ist s babenkom 🙂 ked chces a vladzes je to tvoje pravo ty si rodic a ked ti to budu odopierat a ty budes chciet ist tak povedz, ze ty si rodic ty mas moralnu aj pravnu zodpovednost za svoje dieta ked ta s nim nepustia na vysetrenie tak ho nedas vysetrit. Je to len o tom za cim si stojime 🙂

izabelkak
22. feb 2010

no ako píše mneme na antolskej Ti dieťa velmi rýchlo donesú, ja keď budem rodiť druhý krát, neviem síce kde aby to aspon z časti bolo domácke prostredie keď sa už u nás nedá rodiť doma či ambulante ako v ČR, tak budem chcieť dieťa pri sebe hneď...
výhodou nadštandardu na na antolskej vidím asi len v tom že tam može na izbu za tebou rodina, resp. neviem či nie len partner, na ostatné izby nie, inak to velmi odlišné od iných izieb tuším nie je,teda na iných sú tri postele, ja som mala nadštandard zadara🙂 máme tám známu a je tam jedna s obyč. izba s dvoma postelami....

a látkovanie si tam viem prestaviť v poho...

dugy a Ty budeš mať scekciu keď píšeš 5 dní?

izabelkak
22. feb 2010

presne ako píše júlia s tvojim dieťatom možu robiť len to čo im dovolíš a ak nie si po sekcii a možeš chodiť možeš ho sprevádzať na vyšetrenia... mne vlastne Iz nikam tuším neodvizli, keď sa robilo sono tak sme si každá mamička priviezli svoje dieta a na kúpanie si tiež išla s dieťatom Ty a sestra mala tendenciu nechať teba kúpať samú, no ale ja som sa bála 🤐 😒

martina05
22. feb 2010

Baby, chcem sa spýtať ešte jednu takú praktickú otázku ... Pri každej látkovke som čítala, že treba opakovane oprať pred 1. použitím... KOľkokrát a na akých stupňoch a programoch ste prali nohavičkové plienky /BL, Gro baby a BG/pred 1. použitím ???

baskaj
22. feb 2010

kočky, kuknite aká som bola včera šikovná: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... 😵 (tie kostrbaté detaily si nevšímajte 😝 )
(júlia ma inšpirovala... 🙂))

julia30
22. feb 2010

baskaj naaaaaaaaaaaaadherne 🙂

miruss
22. feb 2010

Baskaj pekné, šikovná si. Z akého materiálu si šila?

baskaj
22. feb 2010

ďakujem! 🙂 to bola len taká skúšobná zo starého uteráčiku a z tielka... ale chystám sa objednať si to bambusové froté zo sijemedetem...

emmka3
22. feb 2010

martina, pred prvym pouzitim staci vsetko oprat raz ... nemusis opakovat cykly na cistych plienockach, ani nebudes vediet ako a pouzivanim sa do 2 tyzdnov, mozno aj skor dostanete na maximum ... ja som ciste prala len na 40 stupnov ..

baskaj, sikulkaaaa 😵

martina05
22. feb 2010

Basha, super ....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ... Si šikulka, o chvíľu si môžeš založiť biznis .... 🙂 🙂

julia30
22. feb 2010

baskaj dnes pojde list ak to stihnem ale vidim to velmi pozitivne 🙂

crysmile
22. feb 2010

no baby, ja divam, ze ste sa rozpisali o porodniciach.. tak ked som ja rodila vo zvolene, tak to fungovalo tak, ze mi dieta zobrali z izby bez dovolenia aj ked som sa sprchovala a ono spalo.. vratila som sa na izbu a dietata nikde, skoro ma vystrelo od strachu.. narodila sa vecer, priala som si ju mat hned pri sebe, nech mi ju donesu a doniesli mi ju rano az na "ranne" kojenie, kedze "vraj" tvrdo spi.. a nevladala som sa po takom porode pozbierat, aj ked som rodila "prirodzene".. cely den som ju mala pri sebe a v noci mi ju zobrali a zas doniesli az na ranne kojenie.. takze netusim ked sa zobudila, ci ju nenechali vyrevat.. neviem si predtavit ako by som tam latkovala.. dieta mi hocikedy zobrali, chytila som poporodne blues, nedalo sa mi vobec branit.. takze ja neviem, teraz by som si mozno hovorila, ze by som sa nedala, ale po porode su veci uplne inak.. aspon u mna to tak bolo.. a oni vzdy malu prebalili, naozaj neviem, ako by som s nou chodila na vysetrenia, na kupanie a tak.. my matky sme kupali na izbe vecer, oni este okupali dieta rano pred vizitou..

crysmile
22. feb 2010

baška, krasna plienocka 😉

zajaciq
22. feb 2010

su rozkosne a tiez sa chcem opytat, ze z coho su urobene 😎

crysmile
22. feb 2010

zajaciq, vyssie je pisane ze baskaj ich sila zo stareho uteraciku a tricka 🙂

baskaj
22. feb 2010

juli - ďakujem moc!!! 🙂

izabelkak
22. feb 2010

crysmile a to kolko krát ich akože kúpali? my sme boli v porodke 3 dni na 4 sme šli domov a kúpali sme sa raz? a inak teda pekné móresy Ti povem, toto sa mne veru na antolskej nestalo žeby dieťa takto vzali...
ja som však bola tiež totál mimo, pri prvom asi máloktorá vie kde je sever, ale pri druhom už budem mať prestavu akoby som si to celé predstavovala keď už viem čo to obnáša...

vlastne vzali mi ju len na odber krvi a to asi berú bez sprevádzania, lebo sa boja žeby to maminy nerozchodili🙂))

henushka
22. feb 2010

dugy, je fakt, co pise iz, ze pri prvom babatku (pokial nemas ako-take skusenosti z rodiny) je to tak trochu sok. Osobne si neviem predstavit pri prvom latkovanie. My sme na zaciatok davali hnusky, ale v zasade dost skoro sme sli na stvorce, ale chvilu trvalo, kym som sa naucila spravne to viazat a vobec cely ten system okolo latkovania. No a tiez malinka mala slaby reflux, tak na noc sme davali hnusku, aby nemala zadocek vyssie, ale tie postielky v nemocke (rodila som tiez na Antolskej) sa daju nadvihnut.

Suma sumarum, pri prvom by som do toho nesla, nevies, co ta fyzicky samu caka, ale pri druhom je to vec spravnej organizacie - odnos a donaska cistych plienociek.

A nadstandard, suhlasim s Iz, akurat, co tam moze za tebou rodina prist. Na Antolskej vyhodene peniaze. Aha, iba ak by si chcela plastove okna 😉

ludmilabb
22. feb 2010

baskaj ta tvoja plienka vyzera super 😉 😉 😉

ja som bola odhodlana hned po prichode z porodnice latkovat (zacat v porodnici ma ani nenapadlo 😝) ale ked som prisla domov tak to bolo uplne vsetko noveee, zvykanie si na cloviecika, ktory neustale place a pri kazdej prebalenej plienke len reeev ani prat som nestihala davat, potom som za dva dni vsetky plienky minula a nemala ciste, zehlenie uplne ze nestihacky tak som si povedala, ze sa nejdem stresovat a vratila som sa k latkovkam neskor

mneme
22. feb 2010

baska, sikulka 🙂 a vidis, ze aj na chlapcovi je ruzova pekna 😉

dugy, zavisi od toho, co od porodnice ocakavas. myslim, ze su tam zdravotnici - profesionali, rozhodne su tam vyborne novorodenecke sestricky. ja by som ale pre (uz neplanovany) druhy porod hladala ine alternativy. vadilo mi, ze nemozu dieta prilozit aj po sekcii uz na sale a ze maju jedinu laktacnu sestru dostupnu len v pracovne dni, ktora ani keby chcela, nemoze sa dojceniu venovat seriozne, ale len pro-forma 😒 ale vtedy som to takto nevnimala, je pravda, ze ta psychika je po porode riadne rozkyvana a chvilu trva, kym sa clovek spamata. za seba si ozaj latkovanie od uplneho novoska neviem predstavit. ale vsak ty mas este kopec casu na vsetko sa pripravit 😉

jaandy
22. feb 2010

mneme
periem na 60 a vsetko funguje ako ma 😉

dugyna
22. feb 2010

julia dakujem za podporu 🙂 dufam ze si spomeniem na tvoje pismnka ked budem v porodke..ale ja mam obcas velku pusu 😀 tak sna si ju otvorim aj tam..sak je to moje mimi a kto iny ho mui obehajit ked nie ja a drhy 😉

izabelka nie zatial neplanujem sekciu..len som myslela ze je to standart tych 5dni..tak fajn ked len 3
a ked budem mat malinku hned pri sebe..tak to by som aj latkovat mozno mohla..asi si vezmem latkovky do porodky a preistotu aj hnusky..
a drahehe musim naistruovat ako prat plienocky 🙂
a tvoj drahy malinku kam chodil pozerat? ne chodbe ste ju mali? to fakt nemoze ist ani mm na izbu za mnou???fuha

baskaj to je krasne podla coho si sila?by som sa mozno pridala 😉

crysmile fuha tak to mate nejaky vojenksy rezim v porordke 😒

mneme viem ze na kramaroch prikladaju babatko hned ako sa narodi tak krvave a spinave..myslim ze ani pupocnu snuru este nema prestrihnutu
ak si myslela porod doma..toho nie som zastanca a ani porodu do vody...nakolko sa v tom orientujem..a viem co vsetko moze vzniknut za komplikacie pri porode..tak urcite by som neodporucala ziadnej buducej maminke ani jedno ani druhe....ak je porod bez komplikacii netreba tam fakt nikoho..ale ak sa nieco zacne diat..tak potom kym by ta doviezla sanitka do spitala uz moze byt neskoro..alebo kym pojdes z vane na salu..atd
a ty nechces druhe babatko? ci casom mozno?
ono nielen nase porodnice ale cely system v zdravotnictve je zastaraly..lepsie to je zacina byt s novou generaciou lekarov..a v tych paltenych poliklinikach probios a ginfiv..ked vedia ze paciente je nas pan...
fu sorry ze som sa tu tak rozpisala