Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
4. nov 2008

jaaaj lenki tak ja som ta pochopila uplne opacne 😀 😕 sorryyyyy
sckoony ked kupim tak mam obavy ze mi manzel blokne pristup k uctu uz nadobro 😀 ☹

verulka
4. nov 2008

quika, u nas som financ majstrom ja 😀
lenki, jasne, ja som to len pisala ako "radu" 😉 inak tie prikrmy maju snad 1 vyhodu- a to konzistenciu stolice 😅 inak je to fakt otrava..aspon takto zo zaciatku..quika, vy ako s prikrmami a ekzemom?

sjuzocka
5. nov 2008

akoze tuhsia stolicka je lepsia nez ta "vajickovska" od malych mimi? lebo ja som rozmyslala ze ako to budem robit so stolickou ked uz bude tuha, teraz len sprchujem separacku flisovu do vane 😅 ale bobky asi vo vani nebudem moct odstranovat...

boze, strasne dlho schnu tie BL... bambusky, aj organic... :( neviem ci tu mam v byte taku mikroklimu ze to tu visi dva dni prinajlepsom alebo proste su tie BL zacarovane 🙂

ale vynikajuco mi schne konope, MMT, kapsovky a TB fluffle

quika
5. nov 2008

sjuzi, tuhsia je lepsia - vyklopis do wc alebo to tam vrazis aj so separackou a mas cistu plienku 😎 my flis nemozeme, a jednorazove separacky su na to super, lebo fakt nemam plienku ani zafarbenu vacsinou 😉 okrem toho nevyteka, takze aj rovne plienky to v pohode udrzia 🙂 teda zatial, my len zaciname, uvidim ked bude viac, ci budem taka spokojna 😀 a neskusala si riedku odstranovat skrabkou na cesto? mne to kamoska poradila a tak to slo o dost rychlejsie ako sprchou.

Verulka, ekzem nastastie teraz zase ustupil 🙂 a ani zapareniny nie su...skusala som na ne liecivu vlnu aj hodvab, ale ani jedno nemalo nejake velke vysledky. tam je problem, ze sa nesmie nakremovat zadocek ked sa to dava, a ja som si uz vymakala taku zmesku 3 kremov co vzdy najrychlejsie zaberie, bez kremov to nema sancu zmiznut. uz pekne papame a mame 5 druhov jedal ktore nevadia 😎

a schnutie - BL schnu dlho ale to je nic oproti popolinkam 😖 esteze som v tom mojom prieskume zistila ze su take save, lebo inac by som ich uz asi poslala dakam 😀 nie su mi moc sympaticke 😕

taanak
5. nov 2008

BL organic mi schne najdlhsie, teda dlhsie schne este BE, ale tu ku koncu supnem na radiator a to je potom rychlovka. Popolinky mam suche o nieco skor, tie BL su dost hrube.

indy
5. nov 2008

Lenki ak si uz vyskusala tie bambusove kiko plienky mozes prosim ta poreferovat ake sa ti zdaju? Ja stale vaham ci objednat ako vkladacky tie bamboo BL 30 x 30, alebo tieto kiko.

A este som objavila, ze ta pani na MMB co predava plienky swadlebes tam ma aj viacvrstvove plienky tejto znacky. Ja som pouzivala velkost 1 popoliny, ale uz su mu male tak ich davam uz len na noc ako vkladacku. Len ma pri nich stve, ze uz ich mam ako plech a pri tych SWD pisu,ze sú vyrobené zo 100% nebieleného bavlneného kepru, ktorý je každým použitím jemnejší a viac absorbuje. No moc tomu neverim 😀 Tak nahodou nemate niektora s nimi skusenost?
Ja vv moc nemusim radsej cc, ale mojmu manzelovi sa velmi pacia na prebalovanie tak stale ma nahana aby som ich objednala.No ja by som radsej IV 100gr keby boli ☹ tie pouzivam najradsej

marcelka11
5. nov 2008

indy,
podla mna kazda plienka stvrdne ked peries v tvrdej vode. To je moja skusenost. Kazdy chvali BL ake su super jemne, no mne boli jemne len ked som ich kupila, vsetky plienky mam stvrdnute, lebo nam tecie tusim tekuty kamen. Ked som vyskusala sliz, tak sa mi zda, ze su o malinko jemnejsie.
Kupila som kiko bambusku malicku plienku, mne trochu prekaza ze je lemovana, inak OK

quika
5. nov 2008

marcelka u nas je to rovnako, vsetky plienky uplne tvrde jak smirgel ☹ bambusky BL su z nich najjemnejsie, oproti inym su na tom velmi dobre ale ked porovnam s nevypratym bambusom co mam doma, tak to je uuuplne o inom.

indy ja viacvrstvaky mam celkom rada, pouzivam ich casto ale mam len BM. ja zase stvorce nemusim, uz som nepouzila dlho ziaden 😀

vrn
5. nov 2008

Ahojte maminky, pred Vianocami cakame nase prve babatko a rozmyslam o latkovych plienkach. Jednak kvoli ekologii, cene a tiez v tom zohrava fakt ze sme "zdedili" cca 80 klasickych bavlnenych latkovych plienok (vela este nepouzitych) a chcela by som ich vyuzit. Poradite mi cim zacat? Pozerala som si web stranky kde ponukaju latkove nohavicky a tiez som trosku kukla na MK do plienkovych tem ale nepomohlo mi to rozhodnut sa.
Poradili by ste mi ake nohavicky a separacne vlozky si zabezpecit na odskusanie a kde ich kupit za dobru cenu? Zatial sa mi pozdavaju tie vlnene. Chcela by som zacat hned po prichode z porodnice, prip. tak do 2-3 tyzdnov ked sa ako-tak dam dokopy. Pripadne ak niekto mate uz odskusane na predaj sem s nimi 😀

lenki33
5. nov 2008

indy, ja ti neviem nie som z tych bambusiek nejaka nadsena, ze mi prekaza ze su olemovane som uz pisala, ale malemu to neprekaza,co sa tyka savosti tak ziadna slava. No mne by najviac vyhovovali BI vkladacky ale to ich pomaly trojdnove schnutie a cena. Ale kiko neobsahuje oproti BL polyester 😉

vrn, ja som tiez zdedila klasicke plienky a nechcela som vela investovat. To az teraz som sa rozsupla 🙂
Moja zakladna vybava bola:
disany zavazovacky 10ks
disany vlniaky natahovacie 2ks
disany separacky
pul Haipa daipa 1ks
tot vsio 🙂 uplne to staci, potom som este dokupovala zavazovacky Baby idea a aj vkladacky od nich, ale da sa fungovat aj bez nich. Aj ked je teda pravda ze asi od mesiaca bezplienkujeme (teda teraz moc nie 😔 ) ale podla mna sa s tym da fungovat aj pri plne plienkovom babatku

bambusko
5. nov 2008

plienky zase zmeknu, ked sa vysusia v susicke. rekorderom v schnuti u nas boli bum genius aio, ale uz som ich predala 😀 schli este dlhsie ako bambusove babylucy 😖

sjuzocka
5. nov 2008

a bum geniusky kapsovky tiez schnu dlho?

vrn, ak chces, ponukam zaväzovacky disana po 50sk/ks 🙂 dokopy ich mam na predaj 8, bezaz uz prejavila zaujem o 2 ks len asi prave rodi tak sme to zatial nedotiahli 🙂

inak mam kapsovku growhour a vzdy ma vlhke nohavice a neviem ako sa to stava lebo vzdy to vyzera ze vsade tak akurat to tesni.... :(

verulka
5. nov 2008

bambu, ja som sa teraz do bum genius uplne zamilovala 😵 mlady pan ich lubi, a uz mam premakany system na susenie 😀
sjuzi, tuha stolica je jedna basen oproti prazenicke...ja ficim tiez na separackach a pekne vsetko splacnem 😉

taanak
5. nov 2008

BumGenius prave testujem aj ja 😉 .
Na kapsovke nema co dlho schnut, je to iba polyester s PUL a tenke vnutro. Z growhour som bola zo zaciatku aj ja trocha nestastna, ale uz v pohode, pouzivam do nej prefolda este s nejakou malou vkladackou a uz je to OK. Zo zaciatku mi mozno pretekala aj preto, ze ten bambus este nebol dostatocne casto prany.
Bambusko, a ktoru BG AIO si mala? Organic?

bihan
5. nov 2008

Haha.. tak tu teraz beží BG mánia? 😀 Ja moje AIO organic zbožňujem 😵 - tiež som to vymakala tak, že prehodím tú "plápolavú" vrstvu naopak cez gate a schne to len trošku dlhšie ako iné plienuše.. a je nádherne štíhla a cucavá 😵
Kapsovky schnú bleskovou rýchlosťou, tak fakt nemá čo dlho schnúť a navyše sa to celé rozoberá.

Ja už len čakám, kedy sa na ebay objaví nejaká vhodná itti bittka - chcem tú chlpatú záležitosť! :D

indy
5. nov 2008

lenki diky za referencie 😉 asi vezmem nakoniec tie BL
teraz co som naposledy robila sliz tak som dala viac sody a bolo to trosku lepsie a zehlenie zarucene pomaha, ale komu by sa chcelo 😝 Mama mi plienky obcas prezehli, ale jej vravim nech ho na take nezvyka, lebo ja to robit nebudem 😀

verulka
5. nov 2008

mne na zaciatku tiez vadilo na bum genius to schnutie, ale teraz su super..zboznujem ich ja a aj krpec..len ta cena 😖
ja mam plienky zatim v pohode, vodu mame vcelku tvrdu, ale nejako to zvladaju 😀

bambusko
5. nov 2008

taanak, ano organic. presne tak som to susila ako pise bihan a schlo to aj tak viac ako 2 dni 🙄 kedze som ich pouzila len zo 3x ani savost nebola bohvieco, ale mne od zaciatku nesedeli. proste nesympaticke na prvy pohlad 🤐 to ma asi kazdy podobnu skusenost s niecim. asi sme boli nekompatibilne 😀

kkaattkkaa
5. nov 2008

Indy,
mozem priniest nazivo ukazat, ako vyzeraju BL po cca pol roku, pri prani v tej tvdej Povazskobystrickej vode.
A mozem priniest aj ine (viac nez rocne plienky)-co s nimi ten vodny kamen dokaze porobit. Ake to divy.

Osvedcilo sa mi po uschnuti plienky akoby vyzmykat-vyrazne zmaknu.

indy
5. nov 2008

katka ja som si myslela ze tu tvrdu vodu nemame, ale az teraz na plienkach to zistujem. BL mame 2 a po druhom oprati uz boli ako smirgel, tiez ich musim krucat pred pouzitim 😉 A este ste stale v P.B?

quika
6. nov 2008

baby to tu tolke mate BG? 😲 co boli v akcii? 😀 tie kapsovky maju flis vnutri?

mne plienky tiez najprv asi 3 mesiace odolavali tvrdnutiu, nie ze by boli uplne makkucke ale nic hrozne. a potom stvrdli a uz im nic nepomoze. tiez ich zmykam pri zvesiavani, ale to je skor take, aby sa dali vobec ohnut 😀 ked to nespravim, tak ohnem plienku a ona drzi v tej polohe v akej som ju nechala 😠

inac citala som ze bambus sa nema stretnut s kyselinou citronovou. neviete ci nemoze vadit aj ocot, ved to je tiez kyselina?

olinka6226
6. nov 2008

quika ja pouzivam ocot na plienky stale i na bambusky a nic sa im zatial nestalo 😉

taanak
6. nov 2008

BG kapsovka nema flis, je to taka jemnucka tenka latka z polyesteru 😉

taanak
6. nov 2008

a ocot pouzivam tiez pravidelne na vsetky plienky a pohoda, plienky su ovela prijemnejsie na dotyk ako ked som ho nepouzivala

quika
7. nov 2008

super tak dufam ze to nevadi, ja ho tiez pouzivam ale skor kvoli voni, lebo na makkost to u nas nema absolutne ziaden vplyv ☹ takisto ani soda, stale som pridavala ze mozno davam malo ale nijaky vysledok. na velmi tvrdu vodu to asi nestaci 😠

neviete kde v BA predavaju tie obycajne separacky Mimina a pod.? segra ich pouziva a nevie zohnat, vsade na nu cumia ze co to chce 😖

verulka
7. nov 2008

quika, na mna tiez vsade cumeli a ponukli mi postolky 😒 ja som ich tu v okoli este nenasla...

bambusko
7. nov 2008

quika, v zdravotnickych potrebach si skusala?

quika
7. nov 2008

bambusko, segra to zhanala asi vo viac ako 10 lekarnach a 3 zdravotnickych potrebach, ja som pobehala tiez viacero - ani v zdrav. potrebach a lekarnach pri detskej nemocnici to nemaju 😠 maju akurat v zivici za nekrestansky peniaz, navyse tam su take otvaracie hodiny ze sa tam nikto nedostane. a cez internet je postovne 100sk za separacky za 50 😲 boli sme v lete v dolnom kubine a tam to mali a v BA ani nahodou 😠

bambusko
7. nov 2008

to su moresy, u nas to mavaju bezne. niekto myslim spominal, ze aj v tescu ich mavaju. a su nejake aj na mmb - bud k objednavke alebo za pol ceny, tak to by sa ti skor oplatilo

marcelka11
7. nov 2008

v Tescu som hladala aj ja a nie su , aspon u nas - myslim, ze vela ludi ich nekupovalo, tak ich vyradili z predaja