Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
25. feb 2010

izabelka aj ja som na tie vlniaciky zvedava🙂.jasne okukas ked dojdu. Inak tu anavy ti mam dat do kedy vediet? Dahlia aj ja som obzerala tie vlniaky jednovekostne od anavy,vyzeraju dobre.

angelik
25. feb 2010

izabelka, sak jasne 🙂
ja som striedala, doma som mala radsej bavlnu, bambus a pod. s vlniakmi
a vonku kvoli rychlemu prebalovaniu som nosila AIO
tiey si myslim, ze prirodne materialy su najlepsie 😉

my sme zacali s latkovkami, az ked mala mala rok a nevedeli sme sa zbavit koznych problemov, a bol to super objav
no a teraz zbozne cakam, ked sa uz plienok zbavime uplne

bihan
25. feb 2010

Izi, dík 😉

angelik
25. feb 2010

a vidim, ze rozoberate sliz
ja som pouzivala a pouzivam tieto pomery http://www.altermater.eu/post/2009/03/29/sliz-n...
a namiesto avivaze davam ocot
pradlo je jemnejsie
ked mi dosiel sliz a prala som v prasku, tak bolo tuhsie

julia30
25. feb 2010

pouzivate sliz aj ked mate pracky z boku plnene?

angelik
25. feb 2010

ano, mam zboku plnenu

julia30
25. feb 2010

okis a davas to tiez do bubna rovno?

izabelkak
25. feb 2010

angelik no ja by som inak rada aj tú umelinku častejšie, škoda že zatial velmi nemožeme 😒

kočky -anavy máte IP, dúfam že všetkým prišla posielala som jednu všetkým...

inak mne sa dnes zadarilo oprať plienky na rýchly program zabudla som vypnúť z predošlého prania, aspon som duchaplne zapla intezívne plákanie, no a plienky nesmrdia žiadne flaky a oprané za hoďku uvidím čo na to Iz pokožka, bol by to super objav ak to bude o.k.

julia30
25. feb 2010

no ja sa vratim asi k tomu kratsiemu programu len budem musiet este vymysliet nejake to plakanie pred alebo po lebo moja draha dcera kadi do kazdej plifenky teraz a prestali sme davat separacky ta uvidime 🙂

etuska
25. feb 2010

ahojte kočky,
tak ja tiez hladam nejake vlniaky-hhm,su teda dost drahe-aj premyslam o tom,ze si nejake ustrikujem 😅 -alebo poprosim kamosku,ale tieto longies sa mi zdaju za celkom dobru cenu:

http://www.nappywardrobe.co.uk/ourshop/cat_2310...

izabelkak
25. feb 2010

julia mne Iz aj teraz keď sme začali cez obed so zeleninkou kaká tak 3 - 4 x denne, ale teda už nie praženicu, separačky nepoužívame, plienky zapieram žlčovým mydlom, vyklepem alebo vyšpricujem najprv a potom napatlám žlč.a nechám posobiť, potom to ešte preplákam, no znie to komplikovane ale zaberie mi to chvíločku, keď sú to vv či štvorce - čo vačšinou sa s tým ani nejako extra nekafrem a vyperie sa mi vždy...
teraz periem eko prášok z brány + eko zmakčovadlo + sol na škrvny Ulrich, no na obale píšu že je to len na flaky rastlinného povodu, tak neviem či tá sol účinku, keď miniem asi skúsim tú z DM-ky nie je síce eko ale tak dam len trošku a uvidím čo na to Iz pokožka...

zfidorka
25. feb 2010

dahlia - ake vlniaciky anavy si objednavala? pozerala som na jej stranku a ma tam dlhe aj kratke.... chces ich pouzivat uz od narodenia?

iz - ked si na noc davala disany, uz si na ne nic neobliekala?

julia30
25. feb 2010

etuska tieto su super a nie tak drahe http://www.nappywardrobe.co.uk/ourshop/prod_662...

Izabelkak ja to robim skoro tak isto len to zlcove mydlo hned to posucham ide to dole pekne ta prazenica sup ich do kybla ;)

inak tu eko uz obdivujem pekne dlho ale stale rozmyslam, ze objednam 25kg vreco z tej slovchemy z PD a bude 🙂 aj ked dahilia hovori, ze jej to nevypere ja mam nadherne plienky zacala som sice davat 1:1 a praciu sodu mam tiez od tial a uz asi pol roka periem len v tom a nemam pocit, ze mam spinave pradlo 🙂 (teda periem v tom plifenky a nase biele pradlo 🙂 na cierne pouzivam orechy 🙂 a vychadza to do kopi asi 2.5 eur kilo toho bielidla a 70centov kilo tej sody a ja som spokojna a asi to tak spravim ze namiesame pol na pol a s mamou sa rozdelime coze je to 12.5 kg prasku pri plienkujucom dietati za pol roka v prdelfi a mama tiez furt perie 🙂 tak uvidime ako sa dohondeme ;)

je to inak presne toto keby niekto chcel vediet Na2CO3 x 1,5 H2O2 a toto Na2CO3 a je to super a ma to testovanie na biodegradabilitu teda bioodburatelnost 🙂

zfidorka
25. feb 2010

dahlia - uz som nasla ktore jednovelkostne si myslela 🙂

izabelkak
25. feb 2010

zfidorka najprv som neobliekala len dala ponožky, potom som kúpila také to pyžamo no je to ako spací vak tak mala to, no a ešte som kúpila od MaM z biobavlny tiež takú "rastúcu" košielku-vak http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/mnm..., ale tá balvna sa mi zdá taká teplejšia tak som dnes ten spodok nedala-dá sa to odopnúť, tak to má ako dlhú nočnú košelu a na nožky len tenké ponožky.... 😀

zfidorka
25. feb 2010

iz - a tie loveybums by sa na noc nedali pouzit? lebo ja som presne nad nimi uvazovala na noc... ked aj tak na ne este nieco obleciem...

izabelkak
25. feb 2010

julia ja len nie som schopná si to odtiaĺ objednať🙂 niektoré veci hold radšej kupujem v obchode, nechápem prečo?))) tak sol skúsim DM a zmakčovadlo no neviem, každopádne mám pocit že to eko nefunguje 😖 tak asi zmakčovať nebudeme a hotovo....

julia30
25. feb 2010

no sak jasne 🙂

etuska
25. feb 2010

julia-aj ja som na nich pozerala 😀
Este trosku posurfujem po nete

emjee
25. feb 2010

ja davam teraz dm sol a vyperie dobre, aj ked zapieram zlcovym (lebo krpec sa nam nejako rozkakal)

som prala muzove tricka do roboty ecoverom a povedal mi, ze nikdy viac 😝 smrdi mu to 😀 nechcete niekto ecover 😀 😀 😀

dugyna
25. feb 2010

Emejee aj mne ecover smrdi prasok avivaz aj to na wc aj riad...nemozem si pomoct:(

baskaj
25. feb 2010

babyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kto mi zoženie link strih na jednoveľkostné nohavičkové plienky na patentky???? ako robí napr. anavy... (http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?p...)

zajaciq
25. feb 2010

este tu njektora sliedite? Potrebujem surne daku radu ☹

emjee
25. feb 2010

som tu 😀

emjee
25. feb 2010

baskaj hladam hladam, zatial len takato patentkova http://www.diapersewing.com/fitted_with_snaps.htm

dugyna
25. feb 2010

zajaciq a co ti je?

izabelkak
26. feb 2010

emjee tak budeš v ňom prať plienky🙂 inak ten frosch podľa mňa voní výborne, ale nie citrus v plastovej nádobke ani farebný - tie neviem ako voňajú, ja mám 2 l v náhradnom balení s aloe vera... akurát som zistila že ani toto nevypralo priatelovo termo tričku, lenže je fakt že keď som prala v komerčných práškoch nenapadlo ma to očuchávať🙂 hmm ale prala som na tridsiatke ako farebné tak bude chyba asi skor tam....

baby ja nutne potrebujem aspoň jednu nohavičkovú plienku na deń kým bude to anavy, len neviem akú lebo froté nechcem 😖 som proste náročná asi budem musieť počkať lebo 600 korún za SWB zase nedám 😒

julia30
26. feb 2010

krasne ulozila som si mozno este codkaj posijem 🙂

angelik
26. feb 2010

julia, ano, rovno do bubna a ocot do nadobky na avivaz