Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

baskaj
26. feb 2010

emjee, už sme blízko, ten prvý link poznám aj ja, ale ešte to neni ono ☹ totiž dostala som strašnú chuť ušiť si také "anavy plienky", dokonca rozmýšľam aj nad klieštikmi a patentkami, ale iba ak by som mala presný strih 😒 (a možno by som potom ak by to šlo pošila pár aj na objednávku 😉)

julia30
26. feb 2010

sup sup kupit klieste 🙂 sup sup kupit latu najst strih spravit prototip nech mozeme objednavat 🙂 alebo mi potom posli strih :D a ja si usijem len neviem z coho 🙂 inak som rozmyslala, ze zo starych triciek z trickoviny a dnu este mam take zbytky bambusu 🙂 a to budu krasne farby jej vidis to by slo 🙂 to musim skusit ved trickovina je jaka jemnulinka na ritulku 🙂 kurna to neni zly napad este vysnorym nejaku jemnu bavlnu uplet u nasich buduci vikend 🙂 jooooooooooooooj normalne ma inspirujete ;)

katka.carska
26. feb 2010

Pre sitia chtive maminky 😀 svojho casu ma to tiez chytilo, no nakoniec sa mi paradoxne najviac pacia klasicke stvorce
http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=36&t=87739
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
Mam doma i par prototypov, material nic moc, ale keby chcel niekto ako vzor, mozem poslat postou - samozrejme zadarmo, aspon mi to tu nebude stat...
a niekde mam i fotky, pokial by niekto chcel - sa hanbim takto verejne ich tu davat
Anavy vlniaciky- mame doma vlniaky z tej istej latky v dvoch vrstvach a su velmi dobre - neprevhli ani po noci, su super pruzne a aj ta farba je celkom ok. strih posudit neviem, naviac manzel mal prianie. ze suchy zips, tak mame samodomo.
Baskaj, kliestiky sa hodia - to ti budeme posielat na opravu vypadnute patentky na nasich plienkach 😵 Uz si objednavala nejake latky ? Pripadne uz mas aj nieco usite ? Som velmi zvedava.

julia30
26. feb 2010

uz to studujem sicko 🙂 asi sa hecnem a idem skocit do textilu kupit nejake pekne latky nech ma drobcek moj 🙂

lindauciatko
26. feb 2010

Mamicky,
aky mate nazor ked chcem zacat latkovat s novorodencom - ked sa narodi o messiac 🙂 - ale nemam chut pouzivat tie klasicke stovrce a skladat ich na novorodenca a ani ta snap spona sa mi nepaci.
Myslite ze si mozem kupit normalne nohavickove plienky BL, pripadne este tie flisove vlozky a separacku na riadku stolicu, navrch samozrejme gatky - zatial rozmyslam o PUL.

Ci myslite ze tie kadejake svorce musim tak ci tak pouzivat - viem ze pisete o tych kiko 70x70 alebo 30x 30 bambusovych ale mam z toho chaos...

Ja by som radsej len tie nohavickove plienky.
Ci myslite ze sa mi to tak predrazi a nebude to OK pre take male babo???

Vdaka

zajaciq
26. feb 2010

linda to som si hovorila aj ja na zaciatku, ze urcite nekupim stvorce a uz je doma 20 vyzehlenych a tesim sa na novosklad aj snappi sponku. ved je to jednoduche uplne, treba sa zbavit predsudkov. novorodenca prebalujes velmi velakrat za den, tolko nohavickovych by si nestihala oprat.. ja sa uz naopak tesim, ze mam aj aj, aspon mi stvorce rychlo uschnu 😉
no a s tym 'o mesiac' by som si nebola taka ista nakolko vidis kolke uz porodili vo februari 😀 😀 😀 radsesj ti chystaj latkovu vybavicku cim skor

lindauciatko
26. feb 2010

Zajaciq,
a das do toho novoskladu este nejaku vkladacku? Lebo to sa mi fakt zda ako volakedy...
Ja som si kupila 30 ks plienok 80x80 Hyblerov,boli v akcii v tescu, viem ze tu vsetci na ne zle pisu, ale ja som ich chcela hlavne na odgrgnutie, na podlozenie a tak... Ze by som sa s nimi zacala ucit ten novosklad? No a ty das ktore gatky na ten novosklad? Da sa to aj bez tej sponky?
Vdaka

zajaciq
26. feb 2010

linda mam kupene flexiwrap tots bots zlte Ska (vid album), one size gro baby PUlky a este mi maju dojst vrchne Imse Vimse organic fox. a mam plno AIO, cize z nich mozno vrchnu cast odopnem a budem pouzivat ako PUL vrchnacky. 😀 no aha 30 to ich mas dost, ved na novorodenca netreba super save neviem co.. a ta vkladka sa asi zide - ale to das na tretinky maly stvorcek 30x30 a vlozis do novoskladu - aka robota? ja mam 8ks kikko bambus a zvysne vkladky z AIO systemov a tak. nejako to pospekulujem ako pride. ved tiez zacinam.

a bez sponky hm neviem skusenejsie odpovedia. ona ta snappi velmi sa s nou nenamanevrujes, proste pospaja ti vsetky tri cipy. vrchne gatky to iste este drzia pevnejsie vsetko pokope. hlavne to treba vsetko vyskusat, mozno po tyzdni nedam dopustit na nejake nohavickove a stvorce uz nebudem chciet..a mozno prave naopak. takto teoreticky diskurovat o tom je zbytocne, kazdej mamine aj babatku vyhovuje predsa nieco ine. preto sa oplati z kazdej znacky po jednom pokupit a vyskusat 😎

dahlia23
26. feb 2010

lindi, ja som pri Lenke od narodenia používala len nohavičkové plienky. mali sme classic od baby lucy, veľkosť S. a na to troje vrchné gate, tiež od baby lucy - fix veľ. S. Plienok som mala dokopy 24 (12 hamiko, 12 babylucy) a v pohode sme si stačili.
teraz mám aj štvorce nachystané na novosklad, ale tiež som do toho neni nejaká paf, je to len kvôli tomu, že som tie Ská popredala a väčšinu nohavičkových mám len veľkosť S-M-L 3v1. A bojím sa, ako to na tom novorodencovi ukáže. 😅
ale snappi je super vynález, toho sa neboj 😉

lindauciatko
26. feb 2010

Jaj diky baby,
tak idem nacvicit ten novosklad a hadam uz konecne nieco objednat aby to stihlo dorazit do terminu 😀 😀 😀

zfidorka
26. feb 2010

lindauciatko - novosklad je v pohode... minule som si ho doma skusala, videl ma mm, ze chce skusit aj on... 1. krat poskladal podla obrazku a 2. krat naspamat uplne v pohode 😉 btw. skladali sme to z takeho mensieho obrusu na stol (mal rozmery plienky), lebo stvorcove plienky som este neobjednavala 😀

dahlia23
26. feb 2010

ten novosklad je fakt v pohode, to len na obrázku vyzeralo zložito 🙂 som zvedavá, ako bude fungovať v praxi, či sa s tým stotožním alebo nie

lenka138
26. feb 2010

lindauciatko bábo sa ti má narodiť podobne ako mne Jurko pred rokom a ja som mala nakúpené len nohavičkové BL a potom som si nakúpila štvorce a v lete sme používali len tie, som si najskôr myslela, že som zbytočne nakúpila toľko normálnych plienok, ale tie zase potrebujem teraz ked už malý viac ciká.štvorec na novosklad je super pri tak malom bábätku a snappi sponka je úplne super vec

lenka138
26. feb 2010

baby poraďte mi, prídu mi tie bum hugger a chcela by som sa spýtať či sa ich savosť zvyšuje až po niekoľkých praniach ako je to napr. pri bambusových, alebo tieto konopné sú savé hned?

crysmile
26. feb 2010

lenka, zvysuju sa pranim, ako pri bambusovych, aspon mne sa tak zdalo..

lindauciatko
26. feb 2010

Baby,
takze novosklad som navela pochopila....
Este kupit tu sponu a naucit a i to 🙂 🙂 🙂

julia30
26. feb 2010

uzzzzzzzzzzzzz som nakupila latky na plienky krasne bavlnky nadherne farebne🙂 uz sa tesim ako to poriesim 🙂 xrox ;) a aj uplet kremovy na prsaky dahilia lebo nemam tricka stare :D tak som nakupila toto 🙂 len to musim dnes oprati aby sa to stihlo vysusiti 🙂 nech mozem zajtra siti 🙂

dugyna
26. feb 2010

caute kocky takze konecne odpisali z brany ze tu 5% zlavu nam daju..ale este neposlai fakruru po novom..
ta asi pride az s tovarom ..takze sa teste ze sa nejake korinky budu vraciat 😉

ludmilabb
26. feb 2010

julka tak som zvedava co zase vycarujes 😉

dugyna no som zvedava, peniazky som ti poslala uz na ucet

dahlia23
26. feb 2010

dugy, to je fajn, že Ti aspoň odpísali, mne ani neodpísali. prišla potom len faktúra, kde bolo ceruzkou napísané že zľava 5% a nová cena. 😅

julia30
26. feb 2010

no sak aj ja uz su latky oprate ;) a uz idem robit strih podla navodu z netu 🙂

ja sa tiez uz tesim 🙂

emjee
26. feb 2010

ja sa vytesujem z novych flisovo-konopnych podprdkovkladiek od EH 😀 sa neda porovnat ani s papierovymi ani s pratelnymi aventovymi 😀 😀 😀

inuli
26. feb 2010

quika, mneme, julia 30, miruss, dakujem za odpovede🙂
kocky ako su na tom plienky typu sio alebo kapsovky so savostou v porovnani s nohavickovimi plienkami?

mneme
26. feb 2010

inuli, ako ktore sio a kapsovky s ako ktorymi nohavickovymi, zavisi od materialu a prevedenia. lepsie by sa asi dali porovnat konkretne plienky

dugyna
26. feb 2010

ludmilabb akonahla balik dorazi a budem vedit uz presne kolko kazda vec stala tak vam hned korunky poslem spat..

dahlia ja som im pisala este zvlast email ze ci bude zlava.tak mozno preto napisali ze hej..

dahlia23
26. feb 2010

no, ja som im to dala iba do poznámky k objednávke 🙂 tak asi fakt preto 🙂
ja už čakám na tie plienky flip, je tu ešte niekto rovnako šiši? 😀

inuli
26. feb 2010

dahlia, ja sa hlasim 😀
konkretne myslim na bg flip, bg kapsovku 3.0 a aj gro baby. mam vymyslat s nohavickovimi alebo sa oplati poskladat vybavicku z takychto plienociek (teda ak by bola fajn cena)? nohavickove su zatial pre mna spanielska dedina 🙂 🙂
na flip su dobre ohlasy na zahranicnych strankach, ale radsej si necham poradit od vas skusenych 🙂

dugyna
27. feb 2010

dahlia inuli aj ja cakam a klikam kedy bude tak akcia na ekoplienkach u mirussky..a hned objednavam 😀

csikike
27. feb 2010

ahojte baby, chcem sa spytat kedy sa zacali otacat deticky co maju latkovky? lebo nasa mala sa uz riadne vykruca, ale este sa nepretoci, a pri malom som latkovala az od 1,5 roka

dahlia23
27. feb 2010

csike, ja si to už nepamätám, ale každé dieťatko je iné. neboj, určite nebude kvôli látkovke pozadu 😉