Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
28. feb 2010

inak aby ste sa tesili ze dnes som prvy krat tento rok vyvesila plienky von taaaaaaaaaakto sa tesim 🙂

miruss
28. feb 2010

Dahlia gratulujem, krásne miery má Jurko. 🙂

Zdienka IP.

crysmile
28. feb 2010

julia, to ja sa uz veelmi tesim na jar,ze uz plienky pojdu vonku.. a teda aj my, ze budeme trochu dlhsie vonku a ze sa uz bude dat von aj prebalovat a tak..

julia30
28. feb 2010

ani nehovor, na astastie mame materske centrum v strede mesta tak to bolo super s malou od 3 tyzdnou chodime von do mesta a tak ;) lebo mozeme tam nakojit a aj prebalit a aj pobudnut tam medzi spankami ked budeme vacsi to bude uz dobre v sportiaku 🙂 uz sa tesim ked prehodime vanu a dame sportiak 🙂

crysmile
28. feb 2010

tak my materske nemame, iba v meste, tu na dedine sa stretavame mamicky vonku.. ale nech uz je pekne a nech zas na balkone machrujem s plienkami..

julia30
28. feb 2010

idem strihat plienky potom pastnem foto 🙂 nech vididte co sa mi podarilo 🙂 a dufam, ze mi nezmoknu plifenky co mam vonku vyvesate )

crysmile
28. feb 2010

julia, tak drzim palce nech sa ti dari..

martina05
28. feb 2010

Dahlia, gratulujem k Jurkovi a Miruss idem omrknúť tú akciu... Ten balík od teba mi ešte stále neprišiel ... už som ako šiši, furt behám do schránky, či tam nemám upovedomenie o uložení zásielky .... 😀 😀 😀

mneme
28. feb 2010

dahlia, gratulujem k nedelnemu dietatku 🙂 a profesionalnemu pristupu k porodu 😀

kocky, staci podla vas bi bamboo extra na noc dovypchat vkladackou bamboo hour basic (oboje prane zatial len 1x)?

dahlia23
28. feb 2010

čaute 🙂 tak už dovolenkujem. A júlia - to bolo dobre po 10tej, ked sme 10.50 došli do nemocky. 🙂 Ale je pravda,že sme este viezli Lenku na Noviny kamoške. 🙂 Jaj, splnil sa mi sen, mám nadštandard a malého mi tiež hneď dali,aj ked tá sestrička trochu neverila,že to zvládnem. 😀 S látkovkami asi bude boj, ale kašlem na nich. Inak sú všetci jakí zlatí. Žeby to bolo tým,že VIP pacient? By sa aj rozdali. 🙂 Keby sa tak ku každému správali... A možno sa aj 😀

julia30
28. feb 2010

alebo jedine ze by nie ty si bola tvoriva a porodila si syna ja som bola tvoriva a usila som prvu krasnu plifenocku 🙂

http://put.sk/img/941928022010(001).jpg
http://put.sk/img/973128022010.jpg

este 2 mi vysli z tejto latky idem ich dorobit a dalsie budu asi buduci tyzden alebo po veceroch 🙂

zuzana.ba
28. feb 2010
izabelkak
28. feb 2010

mneme myslíš celú noc tú bamboo extra? v princípe s tou vkladkou by mohla, neviem nepoužívam celú noc, ale nám to L/XL dajako ešte nesedí, mám tú na patentky a ten flees veru býva riadne mokrý, inak myslím že samotná plienka musí byť výkonná, dobrý matroš ale ten strih?( no zatiaľ nám nesedí.... veď skús a uvidíš, možno budeš musieť na celú noc vypchať radšej prefoldom alebo dvoma bamboo hour to je 6 vrstiev rovnako ako prefold...

ad zavazovačky, ja do nich dávam vv alebo tie BL štvorce a keď budem mať tie Kikko bambusové štvorce tak by som chcela aj tie, lebo klasické štvorce mám 80x80 a to mi do toho príde také nafigu, som to vlastne ani neskúšala 🤐

dahlia gratulujem k Jurkovi, to bola teda rýchlosť.... tak už možeš skúšať plienočky🙂)) a prečo problém? zo strany personálu či ako?

mneme
28. feb 2010

iz, ja mam tu na suchy zips, ta nema vo vnutri flis. martina je starsia ako izabelka, tak jej mozno to l/xl bude sediet lepsie, ide mat premieru. v noci neprebalujem, to by som musela byt samovrah co chce umriet od nevyspatia😀 zatial som davala na noc hamburger s konopnou vkladackou a tb bambusku vypchatu BL stvorcom a bolo to ok. asi teda skusim dat dve tie bamboo hour basic, prefoldy nemam.

izabelkak
28. feb 2010

hmm tak ak Ti vydržala TB bambuska so štvorcom, tak by to mohlo stačiť ako si písala, ja teda TB bambusku nemám, len organic, ale ak je to robené rovnako že samotné nohavičky savú vrstvu nemajú len tú ten chobot, tak by Ti to tak mohlo vydržať...
tá vkladka u sucháču by mohla byŤ savejšia, min. to po nej netečie ako po tom fleese kade tade, som asi urobila blbosť s tými patentkami....
ja ak zmenším tými šnúrkami čo sú vpredu príde mi tá plienka veľmi boková a bojím sa že mi ju Iz skope kým zaspí, ona brutálne kope nohami a tým sa posúva hore a plienka ostáva na miestie🙂) preto tie bokovky hlavne na noc nie sú pre nás ideálne...
sa desím keď nám nebude dobrá BBH bambus, momentálne ju milujem úplne najviac 😀

julia30
28. feb 2010

inak ked sa tu bavite o nocnych plifenkach ja davam BL na prvu cast noci to tolko nesvochta ;) a do toho 2x 30x30 BL babmbus ideme spat okolo pol osmej osmej a prebalujeme prvy krat okolo jednej uplne mokre vsetko 🙂
potom dalsie prebalovanie okolo patiej to sme v sckoon s jednou BL bambus 30x30 a jednou bavlnenou samozrejme do oboch davam flisku lebo este nie sme asi pripraveni ze budeme mokri 🙂 cez den uz to zvladame :D ani nam to velmi nevadi som si myslela ze to bude horsie. No a rano o siedmej sme zasa jak zmoch proste strasne vela curame v noci tak mate nejaku 100% dobru plifenku alebo na vycpanie coskaj co by mi mohlo pomoct prebalovat len 2x aspon 🙂 lebo ked to pojde takto dalej budem musiet ist v noci k hnusakom zasa a to velmi nechcem :(

je nieco nejake vkladky, ktore by mi mohli pomoct este viacej nasavat ako BL bamusky? este ked pridu vlniaky tak ju chcem davat do nich tie by nam mohli este pomoct co to a teraz sme v PULkach BL tak dufam, ze to potom bude kusek lepsejsie 🙂

mneme
28. feb 2010

iz, ten suchac ma namiesto flisu dvojitu bambusovu vrstvu - normalne mam radsej patentky, ale kvoli tomuto "detailu" v prevedeni som zvolila suchy zips 😉 no uvidime, o chvilu idem plienku instalovat 😀

julia, ja v tomto neviem velmi poradit, u nas sa v noci az tak extremne necura. ja ale davam bl stvorec 40x40 a poskladany na stvrtiny a kedze je dlhsi, v prednej casti kde sa cika ho este prehnem, takze mam spolu 8 vrstiev.

vlastne, teraz mi doslo - ked dam tb s takto zlozenym bl stvorcom, mam dokopy 12 vrstiev, to iste docielim pri bi bamboo extra s vkladackou - plienka ma v strede tri vrstvy, chobot je z troch vrstiev, prehnem ho napol, do toho este trojvrstvovy basic - 3 + 2x3 + 3 =12 😵

crysmile
28. feb 2010

baby, ak by ste chceli BI plienocky na suchac, ktory je ruzovy od inych plienok, tak dajte vediet, sa dohodneme, lebo ja si na ne asi nezvyknem.. dam dobru cenu..
my na noc davame BL bambusku s dvomi vkladackami bambusovymi.. asi rok a pol sme davali aj flisovu separacku, teraz davam celulozovu..

izabelkak
28. feb 2010

julia mne bambusové froté príde veľmi mokré, neviem či aj menej saje, úplne naj sú vkladky od Babyidea bamboo hour a prefold, aj twofold je dobrý ale praktickejiše mi prídu tie prvé dve menované, len cena je inde ako u BL štvorcov🙂 ale u mňa už cena nerozhoduje, radšej mám jednu dobrú vec ako dve horšie za tie isté prachy...

myslíš mneme? mne emjee písala že sa jej nezdá tá s fleesom menej hrubá ako tá bez tak neviem, každopádne vkladky hour a prefold to istia a už má to s fleesom pekne štve lebo ten flees bol mokrejši ako keby tam mala len ten bambusový flauš...
ja však dajako plenuch na sucháč už nemusím... tak asi budem dávať namiesto tej origoš bamboo hour keď teraz vnoci prebalujem..

julia ja tie ranné nálože riešim tak že malú robalím na "vetraciu" podložku tam pustí tri obr a ideme spokojne spať - teda malá si to vyslovene vyžaduje o 5 ráno vstane a čaká kým vstanem a rozbalím ju, niekedy samo jendo čúro pustí a niekedy nie... šerbel mi min. mesiac ignoruje, v 4 mes. pekne čúrkala do šerblíka a teraz ani za svet, ale keď bude sedieť budem ju počas toho ranného vetrania posadzovaŤ a snáĎ to pojde...

julia30
28. feb 2010

okis tak teraz neviem ci este kupit BL bambusku alebo co :( sak som z toho na prasky zasek alebo jedine ze by som skusila na noc supnut jeden dva dni tu moju bambusovu HD a do toho dve vkladky BL 30x30 .

crysmile co je to za plifenku BI ? ukaz co to je zac?

mneme
28. feb 2010

iz, ja som si to citala v emmkinom albume, tu na patentky nemam, takze nechcem kecat. inak ta obdivujem, ze o piatej rano zvladas taketo operacie, ja sa zobudim az ked martina po mne pol hodinu skace 😀

crysmile
28. feb 2010

julia, baby idea bamboo extra.. tu som myslela..

julia30
28. feb 2010

crysmile IP

izabelkak
28. feb 2010

tak ako aj ja sa ešte pol hoďku válam kým sa preberiem, Iz však tak skoro vstáva asi koli tým náložiam, inak si to neviem vysvetliŤ, o pol - trištvrte hoďku si lahneme a znovu spí tak 1 - 1,5 hodiny...
no ja mám režim ako v čínskej base každé 2 - 3 hoďky malá hladá prso, tak mi to už ráno ani nepríde....

crysmile a ktorá plienka Ti to tak pofarbila?

dahlia23
28. feb 2010

no, ja som sestričke hneď povedala, že sice mám jednorazovky, ale že chcem baliť do látky. Tak to sa stretlo s nevôľou. Ale už som prebalila, má krásny žirafkovy flanelový štvorec na novosklad. A na tom Pul BL. Vlniaky som nebrala, kvôli údržbe. A už sa aj dokadil. Ale odniesla to len separačka - Popolini, nič neprešlo cez ňu. Ja som zvedavá,ako im budem zajtra vysvetľovať, že v igelitke na jednorazovky je len poskladana separačka. 😀
Neviem, prečo by im mali tie látkovky vadiť, veď sú čisté, pekné, nikoho s tým neobťažujem, majú menej odpadu... Fakt nechápem. Ale zajtra im vysvetlím,že takto presne viem, kedy cikal a koľko cikal a že mozu byť vlastne radi, lebo nevynášajú toľko smetí. 🙂

crysmile
28. feb 2010

izabelka asi BL bambuska, tu mam cervenu..

julia30
28. feb 2010

presne tak dahilia 🙂 ja ti drzim palcaky dojdeme ta v utorok kuk poobede tesne 🙂 o nejakej pol druhej? 🙂 co ty na to 🙂 tusim sa nudis 🙂 a uz si nezavolala ;(

dahlia23
28. feb 2010

júlia, nezavolala... Bola tu sestrička, tak sme sa zakecali a potom prišla mamina so segrou a s Lenkou a s Filipom. Takže bolo veselo. A teraz neviem zaspať. ☹ A lenivá som ísť do sprchy. Som myslela,že tá lenivosť ma po pôrode prejde. 🙂

julia30
28. feb 2010

no tak to ti verim ja som chodievala az okolo polnoci :D lebo sa mi nechcelo 🙂 dufam ze maly je hajacik ;)

julia30
28. feb 2010

btw. som ti teraz volala a ty si nedostupna ;(