Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zajaciq
1. mar 2010

ahojte, teraz mi dosla zinnia organic aj zinnia kapsovka, tu druhu som nemala, vyzera zaujimavo 😎 farba sa mi pozdava, moznoze pojdeme z porodnice prave v nej 😵

mneme
1. mar 2010

iz, dobry napad, mne inak fotoalbumy latkarok velmi pomohli pri zostavovani vybavy.

inak hlasim, ze BI bamboo extra sa u nas na noc osvedcila. sadla dobre, ziadne otlaceniny a cervene pruzky. to stahovanie je trochu cudny dizajnersky napad, ale v podstate sa mi paci viacej ako napr. patentky na BL. vnutornu vlozku som prehla na polovicu, plienku vypchala bamboo hour basic a na to este flisovu separacku. rano bola plenucha riadne tazka, ale zvonku sucha, nikde nepretiekla 😎 zatial sa mi pacia uplne vsetky veci od baby idea, co mame, do oblecka manymonths som priam zamilovana 😀

zfidorka
1. mar 2010

zajaciq - takze ked pridem domov, mozem cakat zlty listok aj ja 🙂 supi 🙂

martina05
1. mar 2010

Zajaciq, ja na BG ešte stále čakám...mne sa tá farba Zinnia tiež celkom páčila a som na ňu zvedavá "naživo"...
Ktorá Bg sa ti pozdáva viac - oraganic či kapsovka???
Objednávala si aj flip???

dahlia23
1. mar 2010

tak hlásim, že sme v látkovke prežili aj vizitu. 🙂 Nič extra sme nemali - nebielený štvorec na novosklad + BL pulky. Doktorka je ale známa, tá vie, že som iná. 😀 A sestrička ráno,čo zberala plienkove smeti, bola zasa mladá, tej som hneď povedala, že je tam len jedna okakana separačka a že pocikané látkovky z domu mám tam v tom vrecku na plienky. 😀
Uvidím, čo večerné kúpanie, ale keďže doktorka v pohode, sestričke svoje ľahko poviem. 😀
Takže tak si hovieme v bavlnke. 🙂

martina05
1. mar 2010

Dahlia, tak to ti teda gratulujem, asi to robí to VIP 😀 😀 😀 Uvidím či sa odhodlám na látkovanie v nemocke aj ja...Ty už si predsa skúsenejšia, ja sa bojím, že nebudem vedieť čo skôr ...

Inak baby, práve mi prišiel balík od Miruss..som s neho úplne hotová..tie plienočky sú krááásne... Tá Gro baby levanduľová a Zinnia 😵 😵 😵 normálne by som sa ja do nich nabalila 😀 😀

emjee
1. mar 2010

baby ak je tema uz na mk cz mozno by sme mohli poziadat adminov o zmedzinarodnenie a pridat rovno tam svoje skusenosti s konkretnymi plienkami - viac hlav viac rozumu 😀

julia30
1. mar 2010

elixia bude v TN

katia7
1. mar 2010

ahojte prosim vas na tie baby lucy plienky mozem dat aj ine vrchne nohavicky? ktore su najlepsie vdaka

julia30
1. mar 2010

katia na tie BL musis dat nohavicky vrchne ja mam BL pulky ale to mame len na von aby sme sa neprelezali ak to chces tak univerzal tak BL pul ti sadnu na ne presne mame aj plienky aj pulky a su cenovo vhodne a aj dobre na nich sedia 🙂 ak to chces na noc tak odporucam vlniaky lebo tie dokazu tiez nejake to vlhko absorbovat 🙂

btw. dnes mi prisli tie strikovane vlniaky su krasne uz sa lanolinuju a pojdu onedlho na ritku mojej princeznej hlavne na noc ;) lebo v tych pulkach to vylievam vodu azj z pulifek :D inak dnes o jednej som dala hnusanu a do rana bola taka ze kilo navyse ja neviem ci si to ta moja dcera vsetko setri cez den a vnoci vypusta nadrze uvidime co na to povie kombinacia BI bamboo, ktore pridu dufam coskoro ;) a k tomu nejaka ta bambusova vkladka a vlniaky dufam, ze toto bude stacit prebaluvat raz lebo pomoc 🙂

katia7
1. mar 2010

julia vdaka 😉

dugyna
1. mar 2010

akurat citam ze Dahlia ma uz drobceka pri sebe 🙂 Tak gratulujem a nech ste obaja rychlo doma a zdravy 😉
Mimochodom, dahlia moja dedko oslavoval 80 ked sa narodil tvoj maly 😀

Inak dahlia aj ja by som chcela taky rychly porod 🙂

crysmile
1. mar 2010

dahlia, tak krasne, super ze to takto s latkovkami zvladas, si jednicka 😉
miruss dnes mi dosiel balicek od teba a strasne sa tesim tej zinnii, s farbou som spokojna, presne taku som si predstavovala 😵
Izabelka tes sa 🙂 balicek ti zajtra poslem.. ta organicka bavlnka, ludia to je nieco.. ja som neodolala a so separackou som to malej obliekla,aby vyskusala aka jej je.. kraaasna, ludia.. ja sa rozplyvam, nechcela ju dat dolu potrvorka, ale chcela som ju dat hned prat..
inak som si kupila este pulky Gro a su riadne prisposobive.. tie uz tiez mala na plienke, ved to je take krasne.. len na mimčo si ich neviem predstavit.. tak asi od velkosti M..
katia, jasne ze mozes dat aj ine Pulky.. ja som mala haipa daipa, aj baby lucy.. ale robia dost velky zadocek, teraz mam baby beehinds, tie su super a bummis, dobre, len trosku velke.. takze vela zalezi aj kolko chces do toho investovat.. teraz mam tie gro baby, vyzeraju pekne.. alebo vlniaky potom..

martina05
1. mar 2010

Katie, ja som si ku plienkam BL kúpila vrchné nohavičky Gro Baby... chcem to používať pre novorodenca...sú viacveľkostné, tak snáď nám sadnú.... A tie vrchné Gro Baby sú krááásne... 😉 😉

etuska
1. mar 2010

Dahlia-super -ved by konecne aj v lekarskych kruhoch mohli uznat co je pre babo najlepsie 😉 😀
Juuj-aj ja chcem taky porod-podobne ako Dugynaäale nadej mam,kedze prva dcerka sa narodila po 4och hodkach) 😅
Dnes som bola akurat v poradni pri "midwife" a vsetko vyzera byt OK.

Vcera som akurat vydrazila na nete vak na plienky+nejake doplnky k plienockam.

Zajaciq-paradna vybavicka 🙂

barbyes
1. mar 2010

dugy, dugy- našu tému už úplne zanedbávaš ☹ ale aspoň viem kde Ťa hladať 🙂

katka.carska
1. mar 2010

neviete poradit ako zrazit vlniaciky ? Mame natahovacie, ale su uz velmi vytahane. Skusala som horucu vodu, noroztiahli sa este viac. A do pracky sa ich bojim dat oprat.

julia30
1. mar 2010

pocujte dosli mi vlniaky co sa strikovali v ziline naplety su z merina to je v pohodicke ale cez ritulku je ovcia vlna a smrdi po ovciach mam ich normalne oprat pre istotu? ci to vyprcha?

zajaciq
1. mar 2010

etuska dakujem 😵 aj ked mi je jasne, ze nie vsetko pojde na ritulku od narodenia, ale to je cisty zahniezdovaci syndrom, chcela som mat uz aj IB aj setko po ruke, doma, pripravene, naskladane. 😀
zacinam sa pohravat s myslienkou,ze latkovat uz v nemocke, v pripade, ze dostanem nadstandard. moju mamu by asi slehlo, lebo ona by to musela oprat doma, ale tak hmmmmm 😎 baarz mudra som teraz..uvidim po porode 😅

martina tebe sa pacia vrchnace gro baby? lebo mne nie velmi 😕 neviem si pomoct 😨

zfidorka balik uz doma ? 😉

zfidorka
1. mar 2010

zajaciq - pridem domov a zlty listok nikde 😢 😢 😢 este davam poste sancu zajtra, tak som sa tesila ze konecne uvidim BG zinnia nazivo... hlavne ked vy vsetky ich uz doma mate... ☹

este k tej poste, mm si objednal pred nedavnom cez net hru, poslali mu ju, zlty listok mu neprisiel, niekde to zalozili na poste, po tyzdni to konecne nasli a to sa tam chodil pytat kazdy den 😠

taanak
1. mar 2010

Dahlia, gratulujem k chlapcekovi. 😉 Mna to o chvilku caka tiez a tiez rozmyslam nad latkovkami uz v porodke, tak som zvedava, ako mi to prejde u nas...

emmka3
1. mar 2010

Dahlia, aj ja sa pridavam ku ratulaciam k malemu drobcekovi 😵

etuska
1. mar 2010

Ja do porodnice vezmem urcite hnusky.Tu v UK aj tak v nemocnici pobudnem len 1-2 dni(teda dufam,ze vsetko bude OK).

Zfidorka-nic neboj,zajtra ti hadam dorazia 😉 No je to blby pocit,ked sa clovek takto tesi a balik nikde.
Mna inac dnes nenormalne pali zaha 😝 -idem si dat mlieko a spat.

baskaj
1. mar 2010

dahlia - gratulujem k malému Jurkovi!

baby, tak ja idem objednávať bambusové froté z ČR http://www.sijemdetem.cz/produkt/bambusove-frote . ak by sa chcel niekto pridať, kľudne. majú tam i iné látky. moja mama je už na dôchodku, tak mi pošije plienočky na štýl HD.

! a to je teda druhá vec - ak by mal niekto záujem o ušitie plienočiek, tak mama rada pošije. napíšte IP a ja vám pošlem presnejšie info o plienočkách... a ešte tu minule niekto chcel upliesť vlniaky, tak aj to urobí 😉

dahlia23
2. mar 2010

ahojte, včera som už nejak nestíhala, tak sa hlásim dnes. Látkovanie prebieha hladko. Okrem tej jednej sestričky sa nikto nepozastavil, dokonca malému dávali dolu svorku z pupočnika, ked som večerala a taká mladá sestrička mu plienku sama rozopla aj zapla naspäť. Mal na sebe hamiko a BL pulky. Takže no problem. Ked sme išli kúpať (so zdesenim na mňa pozerali, ked som povedala, že sa nemusia trápiť, že ja si malého okupem, čo samozrejme neprešlo) a zasa tá jedna sestrička zbadala tú látkovku, tak sa čudovala ako Beta vajciam. To mal tiež hamiko. Tak som jej vysvetlila, čo je čo, načo je separačka a aké existujú vrchné gate. Čistý cvok... A ona že ked to sa už u nás nepoužíva, že teraz sú moderné pampersky a bla bla. Tak som jej povedala, že čoraz viac mamin látkuje, lebo je to zdravšie, ekologickejšie aj ekonomickejšie. A že aké nádherné látkove plienky vsa dajú kúpiť. A tiež, že v zahraničí sú zvýhodnene rodiny, ktoré látkuju, lebo produkujú menej odpadu. Tak bola úplne mimo, chudera. 😀
Som zvedavá, či ma dnes po vizite nepríde navstivit pán v bielom plášti z domčeka na konci areálu. Z toho, čo má na oknách mreže - rozumej psychiatrické oddelenie. 😀
Jaj baby, dobre mi je. Len keby Juraj spal v noci tak, ako cez deň. V noci pýtal jesť každú hodinu, uvidíme, čo bude ďalej...
Inak, všetkým Vám este raz ďakujem za gratulácie a tým z Vás, ktoré chcete látkovat od narodenia, držím palce. Nie je to o nič náročnejšie ako hnusky 😉

julia30
2. mar 2010

etuska na zahu ti mozem odporucit lupane nesolene neprazene mandlo bolo to jedine co mi zaberalo, mlifeko totiz meni svoju "polaritu" teda sa meni na "kyselinu" v zaludku takze ti pomoze len lokalne a len docasne 🙂

btw. mame v testovacej prevadzke nove vlniaciky 🙂 zatial vyzeraju super len ma zarazil ten smrad po ovciach ale to je asi dobre azpon mam zaruku ze je to z vlny ovcej 🙂 tak potom dam vediet ako sme dopadli 🙂

jaandy
2. mar 2010

dahlia
gratulujem k prirastku! nestiham citat vy to ho napisete! super ze to tak pohodovo prebehlo, drzte sa

julia
ved to je dobre ze vonaju po oveckach, to v nich vonia lanolin, to ked vypreries tak si si vela nepomohla 😀

zfidorka
2. mar 2010

dahlia, aj ja gratulujem k Jurkovi 🙂
diky za povzbudenie k latkovaniu, ty si uz ostrielana latkovkarka, ale dufam ze aj my prvorodicky to zvladneme... 😉 ja sa nechystam latkovat uz v porodnici, ale hned ako budeme doma, chcela by som to skusit 🙂

emmka3
2. mar 2010

dahlia, tak to su zazitky s tou sestrickou 😀 skoda, ze som neviela ten ksichtik zacdovany 😀 a u nas to nezazijem 😎 tak Jurko ma obrateny den s nocou, parada, potesi ... ale sak ono sa to zmeni, hlavne, ze si ty v pohode a klidku 🙂

sa vytesujem, lebo mozno (ak vsetko dobre dopadne s tehulkovanim) pojdem so svagrovou v lete do Brany (ona je z Brna, tak to nema daleko 😉 ) kupovat novu komplet vybavicku pre mrnusa, lebo som ju samozrejme nakazila 😵 sa vysantim 😵

emmka3
2. mar 2010

baska, a nerozmyslala si nad kupou obojstranneho bambusu? Ma vyssiu savost ...