Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
2. mar 2010

ja by som strasne chcela ist pozriet do brany 🙂 ale ked sa toho bojim, lebo isto by som vsetko potrebovala 🙂

baskaj skoda ze az teraz vravis o tom strikovani :( lebo ja by som radsej dala zarobit tvojej mamine ako cudzej zene :( ja som tiez vcera objenavala z sijemedetem.cz ale len meter toho frote nejake 3ks toho pul lebo chcem skusit prerobit nove plienky co som tu ukazovala na AIO 🙂 tak som zvedava :D ako to dopadne 🙂 ale tak dufam, ze to zvladneeme sak tam len vsijem tu PUL vrstvu a bude vyriesene 🙂 a este tam mali krasne nasivky zirafky tak som objednala 2ks ked babka lydka bude sit nieco malej ako napr na nu chystam aby usila rychloprdky 🙂 tak tam by som si ju vedela predstavit ;)

dada podla mna jurko sa zacal budit, lebo som odisla domov a prestali sme klabosit konecne mal klud sa rozhodnut, ze chce jest a rozhodoval sa kazdu hodinu 🙂

dufam, ze sa ti to zlepsi ale v tej tvojej VIP kuticke s krasnou vanickou (ps. nezabudni ju ofotit) tak tam mas klud a mozes spat na stastie aj cez den 🙂 drzte sa

emmka3
2. mar 2010

julia, sak aj ja to vidim, ze minimalne kusik do zbierky pribudne 😀 ale pre istotu nezoberie vela prachov, aby som sa nevyhadzala 😀 to tam je pokusenie nad pokusenie 😵

dahlia23
2. mar 2010

júlia, začni tu aj spávať. 😀
Ale teraz spí, aj ked tu nie si. Ťahá už od 9tej, to sa najedol.
Tu vaničku-postieľku odfotím, a Ty mi oper flipku, ked dorazia. 😉 Nech ju potom hneď môžem krpcovi obliecť. 😉
Ozik, ten Tvoj koláč- genialita. Ďakujem. 🙂

mneme
2. mar 2010

katka, aby sa ti vlna zrazila, mala by si ju vystavit teplotnemu soku - z horucej vody do studenej 😉

julia30
2. mar 2010

my sme spali od 8,10 do 10, 30 🙂 som si schrupla 🙂 kolac je jednoduchy dam ti recept 🙂 a flipky operem 🙂

martina05
2. mar 2010

Baby, tak už mám Flipky objednané aj ja ...vybrala som si jednu modrú a jednu zelenú..po tých BG 3,0 ktoré mám vo farbe Zinnia nech nie sú všetky plienočky ružové... Dúfam, že tá farba bude pekná, nech je naša malá kočka...

martina05
2. mar 2010

Baby napadla ma otázočka...plienky/Gro Baby, BG a BL a pulky Gro baby/ pred prvým použitím stačí vyprať 1x na 40 st.??? Niekde sa to tu už písalo ale priznávam, že sa mi to nechce hľadať a som z toho jeleň... Na niektorých stránkach totiž písali, že je to treba vyprať 4x na dosiahnutie savosti....

A ešte jedna ...mám zatiaľ jednu rolku separačiek popoliny... ako dlho mi vydrží pri novoškovi?? Mám si kúpiť do rezervy ešte jednu?? Ktoré separačky sú podľa Vás lepšie tieto popoliny v rolke alebo tie 200ks imse Vimse...Diky za rady....

zajaciq
2. mar 2010

martina ja som oprala nove na 40tke, staci raz, ved novorodenec tolko necika ako starsie dieta, cize nepotrebujes od zaciatku taku savost. a neskor naberie savost pouzivanim

pop v rolke mam prichystane aj ja, labutka pisala, ze jej vydrzali 3 mesiace a to davala do kazdej plienky. pocikane sa peru. na prazenicku su lepsie celulozky

martina05
2. mar 2010

Zajaciq, takže myslíš že jedna rolka by mi mala na úvod postačovať, že... No veď potom si dokúpim....len ja mám teraz akú nakupovaciu a zásobovaciu mániu, tak nechcem aby mi niečo chýbalo ... Objednávala som teraz tie Flipky, tak som začala špekulovať že či nepridám ešte jeden balík separačiek .... Pocikané separačky idú oprať ??? To som zase objavila Ameriku 😀 😀 😀 Asi sa o tom písalo ale nejako som to ja hlava deravá prehliadla....

dahlia23
2. mar 2010

matka, tie popolini sú určite lepšie ako IV. a fakt sa pocikané peru 🙂 ja mám oboje v nemocnici, tak viem porovnať. 🙂 a ja som nové plienky oprala len na 30 / 40, ja na viac zatiaľ nič neperiem. A tá savosť ti stačí časom, oni fakt moc necikajú. 😉
Baby,ďakujem za to, že ste toľko ospevovali novosklad. Na takéhoto krpca je to fakt super 🙂

henushka
2. mar 2010

Dahlia, gratulujem k prirastku! A som sa pobavila na opise latkovania v nemocke 😀 😀 😀

baskaj
2. mar 2010

emmka - hej, rozmýšľala som aj nad obojstranným. ty s ním máš skúsenosť? vieš porovnať? nie je moc hrubší? - kvôli tomu, aby to stroj v pohode prešil...

juli - škoda, ale neva, uštrikuje ti potom ďalšie 😉

crysmile
2. mar 2010

baby, my doteraz mame radsej celulozove separacky, mam aj imse vimse viskozovych, jednu rolku myslim nacatu, ak by niekto chcel, sa mozeme dohodnut.. a inak mam moznost porovnat disana a popolini, tak sa mi disany zdaju lepsie.. alebo potom pouzivam jednorazove zinky z dmky.. to stoji balicek vyse eura a je ich tam 10ks, ak prave ziadne ine separacky nemam..

izabelkak
2. mar 2010

Maťa určite sa separačkami nezásobuj, občas sa stáva že sa mimi v separačkách zaparuje, nie je pravidlo že ich každé dieťa znesie, Iz má z nich takú červenšiu pokožku ak by som dávala do každej plienky celý deň neviem ako by to dopadlo... no uvažovala som že ak niekam pojdeme mimo domu tak na 2 dni asi bude lepšie dávať separačky aby som potom kdesi nechodila s totál dokadenou plienkou 😀

dahlia štvorce sú super, my teraz skladáme už draka na doma a je to výborné ...

baskaj a ako vychádza poštovné a ako sa platí? som nad tým obojstranným začala trochu špekulovať, tak na doma na menšie štvorce... alebo by tata skúsil ušiť z toho také prefoldy ako má Ivuška, treba asi na jednu stranu našiť bavlnu aby držala dobre snapka....

mneme tak BI shorties mi dnes v nosítku dosť prevlhli 😒 tak sa lanolínujú 3 x, capla som ich tam suché a konečne mám lanolín z lekárne tak som dala pekne plnú malú lyžičku, tak dúfam že už budú držať a ak nie tak neviem čo urobím, už jedine oprobovať tie vlniaky od Ivušky....

baskaj
2. mar 2010

izabelka - poštovné zo sijemdetem na slovensko je 200Kč, ale už sa nás zbiera viac, tak by to bolo menej, ak sa rozrátame. platenie ešte neviem, asi normálne prevodom na ich účet. neviem ale, koľko si bude účtovať naša banka za ten prevod... možno sa pridajú aj nejaké baby z BA, tak by som to tam poslala buď po bratovi, alebo poštou a vy si to rozdáte, ak chcete...

izabelkak
2. mar 2010

heh baskaj no tak platba na účet to je brutus, to sa može vyšplhať aj na 600 korún, u nás v TB je zahraničná platba 300 a potom Ti prídu ešte poplatky z banky príjemcu resp. korešpondečnej banky... jedine žeby mali ČSOB a posielalo by sa to z ČSOB dugy myslím písala že to je ako domáci prevod, mne sa však marí že majú aj paypal ako Ivuška?

izabelkak
2. mar 2010

tak maju paypal nopostovne zacina na 200 takse bude isti viac lebo tie latky budu mat viac ako kilo CR posta ma na svojom webe kalkulacku na vypocet postovneho podla vahy

baskaj
2. mar 2010

tak poprosíme volaktorú z tých, ktoré sa ešte pridávajú a majú ČSOB a my jej to zacvakáme 😀 😝

izabelkak
2. mar 2010

lenže účet v ČSOB musí maŤ aj príjemca a neviem kde majú oni účet? to som nekukala....

julia30
2. mar 2010

no inak to nerieste teta zo sijemedetem.cz ma nejaky FOV nejaka neviem aka toje a tam sa neplati poplatok, alebo aj paypalom sa jej da 🙂 takze poplatok za prevod nerieste to bude ako tuzemsky prevod. Skorej rieste, ktora z vas to nema daleko do CR my si to nechavame napr posielat do Stareho Hrozenkova a usetrime na postovnom lebo aj to medzinarodne postovne je pekne drahe 🙂 to ze nam to nechaju v hrozenkove na poste sa vola poste restante 🙂

dugyna
2. mar 2010

baskaj aj ja by som sa pridala asi k objednavke..moja babicka sa chysta strikovat vlniaky a mamina nejake kabatiky takze vlna sa zijde..a pokukam mozno aj ine..

izabelka..ee ja som nespominala..ale viem ze raz som platila prevodom ked som si z ciech objednavala knihu z ciech as trhla by banka navyse nieco... 😒
bolo by dobre zistit ze z ktorej banky nestrhavaju..alebo zapalitit pri prebrati balika...

dahlia ja sa pridam s latkovanim k tebe..uz som na 80% -90% rozhodnuta ze budeme latkovat aj v porodke
otazocka a vlozky pouzivas latkove?

dugyna
2. mar 2010

mozno ta Mbank neplati za prevody..ale tu ma myslim julia...tak ona nech povie..ci sa zahranicne prevody plati

baskaj
2. mar 2010

no s poštovným to práveže ja zase komplikovať nejdem, lebo ja som z NR. ale keďže by nás bolo už cca 4 minimálne, tak by to nebolo až také strašné...

dugyna
2. mar 2010

kocky prosim poradte akurat som isl objednavat flipky od mirussky a neviem ci ta akcia este palti ☹ ☹ ☹ 😢
lebo uz sa tam nepise ze jedna zadarmo ☹ ach jaj sa bojim ze som zase presvihla.. ☹

dugyna
2. mar 2010

miruss uz neni ta akcia na flipky ☹ ? ach zase som nieco presvihla... ☹

julia30
2. mar 2010

NIE MBANKA 🙂 mbanka neposkytuje moznost platby do zahranicia!!! len prijimanie zo zahranicia a aj to len v mene EUR

ona pani zo sijemedetem.cz ma 8330 kod banky a je to Fio, spotrebitelske druzstvo, organizacna zlozka, zahranicnej osoby 🙂 a tam to ide bez medzinarodneho poplatku takze rieste hlavne postovne na ktore sa poskladate ;)

emjee
2. mar 2010

dahlia tebe - druhorodicke - nedovolia okupat si dieta? 😅 ja som mohla kupat hned sama

baskaj
2. mar 2010

dugy - ale oni nemajú vlnu na pletenie. iba hotové úplety vlnené. a tá akcia už skončila? dobre, aspoň nemám dilemu, či kúpiť alebo nekúpiť 😝

izabelkak
2. mar 2010

julia tak o tom som ešte nikdy nepočula, to je zaujímavé ...

som vedela že som čosik chcela, a baskaj to napísala za mna🙂 som tiež čučala či tam nemajú vlnu ale nemajú 😒

izabelkak
2. mar 2010

jáj a to s tým kúpaním, tiež mám skúsenosŤ ako emjee sestrička sa ma hneď pýtala či si to chcem skúsiť, ale ja som sa bála 😝