Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
3. mar 2010

dada tej mladej co je tehula to vysvetluj sestricke myslim 🙂 tej sa to zide ked uz hentak babatko ma tak nech aspon latkuje ;) a pekne ich tam vychovaj nech mozeme aj my nasledovat tvoj priklad a latkovat v porodke potom 🙂\

inak mozes dohodnut tie vecicky na novorodenecke dnes sa to na schodzi odkleplo ;) ze teda dobre 🙂

monr
3. mar 2010

no veď uvidím, ďakujem kočky. Malá nie je extra bucko, tak snáď. 🙂

mneme
3. mar 2010

matja, moja dcera mala 7,5 kg ked zacala nosit IB SIO vo velkosti L. Objednala som jedno M a jedno L - to M-ko jej je dobre, ale ozaj tak akurat, L-ko jej pekne sedi, nikde nepreteka. urcite by som isla do L-iek, hoci kazde babo ma inu "figuru" a moze mu plienocka inak sediet 😉

emjee
3. mar 2010

ahoj fibi, teba som uz daaaavno necitala

zajaciq
3. mar 2010

ja mam doma 4 Mka, tak som veeeelmi zvedawa, ze na kolky mesiac/ kolko kilo, nam to uz bude dobre... ale su diskutabilne tie IB !!!

mneme
3. mar 2010

no aj v pokece k ib je uvedene, ze plienocka moze na pohlad posobit ako mala. mozno bude to m-ko martine dobre dlhsie, este tam ma par cvockov rezervu. ale z toho l-ka mam skratka lepsi pocit.

dievcata, ake su vase najoblubenejsie nocne plienky? ja som zatial tou bi be uplne ocarena, paci sa mi ovela viacej ako hamburger. o com este tak na noc pospekulovat?

matja
3. mar 2010

ako som uz pisala, mojmu malemu sedi IB vo velkosti M ako uliate. Preto som L este vobec neskusala. Pred mesiacom mal 9 kg, teraz neviem.

emjee
3. mar 2010

mneme ja mam 2 hamburgery a 2 bi be, osobne mam hamburgery radsej, ale bi be tiez nie su zle, jedine co mi na nich vadi je na suchacovej ten suchac 😀 a na patentkovej tie snurocky (nejdu mi potom dobre zapinat patentky tie posledne, co su az za snurockami na skracovanie)

emjee
3. mar 2010

inak ked som este mala len jeden hamburger a chcela som prat kazde tri dni a nie dva, davala som jednu noc vzdy aj flexitots vypchatu

mneme
3. mar 2010

s iz sme sa pred casom bavili o bi be - je rozdiel vo vkladacke medzi suchacom a patentkami?

emjee
3. mar 2010

rozdiel je - v suchacovej je vkladacka cela z jedneho materialu (teraz neviem, tusim bambus, alebo konope? 😅 😀 ) a v patentkovej je vrchna vrstva vkladacky flisova - hrubka sa mi zda rovnaka, savost tiez (ale ja dovypchavam, takze to nie je objektivne 😀)
este toto je super http://www.branakdetem.cz/plena-magic-baby-beeh... rozmyslam nad nou, aj ked na nocnu je jej asi skoda 😀 ale do satky a tak 😀

emjee
3. mar 2010

idealna na noc http://www.branakdetem.cz/bambusova-plena-baby-... ale furt ju nemaju 😅

mneme
3. mar 2010

emjee - bambus 😀 tak je to tak ako som mudrovala 😀 😝 ja vypchavam bamboo hour basic a plienocka je rano zvonka sucha 😎
ta bbh sa aj mne pozdavala, aj si ma trochu namotala, ale nakoniec som pri objednavke z brany odolala. ale ked sa nabuduce budeme zbierat na objednavku, tak sa asi nezdrzim a jednu tu divoko ruzovu krasku objednam 😀 skor na nosenie, na noc je fakt moc pekna 😉 inak by som ju rada videla aj na nejakom bejbovi, na obrazku je taka nejaka neforemna

mneme
3. mar 2010

hm, neni k dispozici ☹

mneme
3. mar 2010

btw - preco este strasim na konovi? cakam kym mi pracka doperie plenuchy 😀

emjee
3. mar 2010

ja davam do bi bamusove stvorce BL a do hamburgerov bamboo twofold, alebo aj naopak 😀 tie twofoldy su ovela lepsie, asi este nejake kupim, ale da sa to aj s bl

emjee
3. mar 2010

mneme dobry dovod 😀 ja som tak bola vcera 😀

mneme
3. mar 2010

dobry ako dobry, ta nasa pracka je desne pomala 😠

inak hlasim, ze so slizom sa mi pranie nepaci. na plienkach zostali flaky od kremiku ☹

emjee
3. mar 2010

ja som dnes kupila froscha, s tym ze na plenuchy ostava smradlavy ecover

mneme
3. mar 2010

frosch s aloe? ten som prave dnes kupila aj ja, iz ho chvalila

ecover ti pekne vyperie aj skvrny z plienok? ked som ho kedysi davnejsie pouzivala, zdalo sa mi z neho biele pradlo take trochu zadubene...

emjee
3. mar 2010

ano ten s aloe
ecover neviem, este som ho neskusala na plenuchy, ale pisu na navode, ze na biele pradlo je potrebne pridat sol alebo nieco take - este som taku ecoverovsku sol nevidela, tak mam denk mit, sa mi zda celkom ok, aj ked vcera mi jeden flak nevysiel uplne, ale ten bol fakt ze brutus 😀

mneme
3. mar 2010

aha, tak uz aspon viem, v com bol problem - ja trupka som tak tu sol nedavala 😔

izabelkak
4. mar 2010

mneme tá BBH bambus je najlepšia plienka akú máme, je vlastne s matrošu ako vkladky BI bamboo, akurát neviem dokedy vydrží je síce jednovelkostná ale trochu sa zgrcne a je bokovejšieho strihu, mne osobne vyhovuje viac ako bamboo extra, tam asi zruším tú origoš vkladačku, ako aby bol flees premáčaný viac ako bambusový flauš, to už je sila.... no dnes bola malá od 7 večera do 4 rána v prefolde BI bamboo vo viazačke a na to vlniaky, prefold slušne nacucaný a viazačka len vlhká, tak keď prebalujem asi nočnú plenuchu zatial riešiť nebudem, resp. kúpim tú BBH do nosítka....

ako nám je to M-ko tiež dobré ale keď ich Iz nosí do kočíka kde leží tak máva dosť otlačené gumičky zo zadu noh, keď ju mala minule v autosedačke nebola tak otlačená tak asi skor vadí tá poloha ležmo .... lebo ak rukami prejdem po gumičkách nemá ich nejako extra našponované...
my teda tiež nie sme nejako extra buclatý skoro v 7 mes. máme max. tých 7 kg, bud. týždeň ideme do poradne tak uvidím....

izabelkak
4. mar 2010

emjee BI vkladačky sú tá najlepšia investícia akú som urobila a rozhodne si ešte objednám prefoldy, nudle budem mať 6 x to by mohlo stačiť a prefoldy mám zatiaľ 2 x tak ešte doobjednám, používam aj twoofold ale tie mi stačia dva....

mneme mne sa slíz z lanzy tiež veľmi nepozdáva,tak ho používam vačšinou na čistenie vane, umývanie dlážky a podob., prací efekt má podľa mňa dobrý, ale trošku mi to smrdká už budem robiť jedine z nejako eko tvrdého mydla, myslím že som videla sonnet inak nie.... resp. z obyč. jadrového či kokosového tá lanza mi moc nereže....

mneme link na BBH magic v praxi Ti hodím hneď ako nájdem....

julia30
4. mar 2010

hlasim ze dosli FLIPKY 🙂 tesiiiiiiiiiiiiiiiiimeeeeeeeeeeeeeeeeeee taaaaaaaaaktoooooooooooo 🙂 jeeeeeeeeeeeej
krasne ;)

izabelkak
4. mar 2010

mneme tak foto BBH magic:

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

tu kukni aj ďalšie tri tam je na staršom mimi
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

julia30
4. mar 2010

este sa chcem opytat, ze ktore gatuse tieto odporucate na 8kg babatko 🙂 ale keby to chcem aj pre druhe 🙂 ze ci sa natahuju alebo ako? http://www.eskrina.sk/vrchne-nohavicky-na-latko...

dakujem 🙂

wwcko
4. mar 2010

Caute zeny 🙂
O dva tyzdne v sobotu, alebo nedelu idem na vystavu do Brna a zaroven aj do Brany 🙂 Tak ak nieco chcete kupit piste 🙂

zajaciq
4. mar 2010

akcia na flipky uz skoncila 😔

zajaciq
4. mar 2010

inaaak, ak by mal niekto zaujem - vymenim gro baby wrap sunset tripe za zelenu pripadne levandulovu 😎 len oprata, este nepouzivana