Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
7. mar 2010

avila, nie je 😒
ale napadlo ma, že skontaktovať niekoho, kto má internetový obchod s plienkami a ísť si ich omakať. 😉

izabel, nám tá snapka nepadá. lenže Juraj sa ešte nejak extra nehýbe 🙂

dugyna
7. mar 2010

kocky taka otazka mi az teraz napadlo kolko PULiek miniete za den..aby som vedela kolko ich mama dat dokopy

inak dahlia si ma navnadila s tymi plienockymi v porodke...uz som sa aj s mm dohodla bude prat ak bude treba 😅 jupi sa strsne tesim..to bude v BA z toho rozruch 😀 sa tesim
a objednala som si tie vlozky BL tak som zvedava 🙂 teraz maju inak akciu ze outher a k tomu gratis single 🙂

julia30
7. mar 2010

my sme zistili, ze to bambusove frote z sijemedetem.cz nam pada snapka troska sa musime vzdy posnazit aby nam sa zachytila 🙂

izabeliak ze kedy ti povedali ze budu mat tie kiko v DM? a ze to v SR? a ze vsade?lebo ja mam uz 150 bodov v DM

izabelkak
7. mar 2010

v pondelok tej tetke napíšem, akože mala ma informovať, no ale pochybujem že si na to spomenula... 😀

dugyna
7. mar 2010

kocky takze ked uz budem mat po statnici ..
tak prve co skusim usit budu flesove vrchne nohaviky..to sa mi zda najjednoduchsie..uz sa tesim 😉

zajaciq
7. mar 2010

dugyna - od temy - len mi vysvetli, ze ako sa dokazes v tomto stave ucit ?!? lebo aj mne treba...

dugyna
7. mar 2010

Zajaciq to je dobry vtip 😀 praveze nedokazem,nejak rozmyslam nad vsetkym moznym a nie nad ucenim,a ked uz aj sa ucim ide mi to ako slimakovi dnes zatial viem ako tak len 2otazky a to nad tym sedim od 11h rano. Odkedy som tehu nejak mi to nepali a nejde,akoby sa pokazila hlava☹ dokonca ani to ze statnicu mam 16teho a zo 165 ot. viem asi 20-30,tak ma este nenakoplo,pred tehu mi stres ze nestiham vzdy nakopol.ale ako som tehu nemam stres,akoby nefungovali stresove hormony. V decembri som isla na statnicu tak ze som nevedela polovicu otazok,ale spravila som,podla mm a aj mna to vybavila nasa malinka Dugynka 🙂 sikulka nasa pomohla maminke aby vytiahla dobre otazky,kedze je este medzi nebom a zemou. Takze zajaciq asi tak sa ja ucim. A do konca marca mam odovzdat diplomovku z ktorej nemam ani ciarku.8-(

izabelkak
7. mar 2010

dugy tak ja som bola na tom podobne, resp. na Mgr. sa mi učiť nedarilo ani pred tehotenstvom, v tehotenstve nula bodov a pri malej to je na bode mrazu, pomaly ani neviem ako sa volajú predmety a nieto žeby som chodila naučená, no ale vždy sa mi to dajako prepečie🙂)) no len aby som to nezakríkla heh, no ale štátnice v septembri to istia, na prácu fakt nemám času, ešte nemám jedinký materiál....

miruss
7. mar 2010

To učenie Vám nezávidim.
Vždy som obdivovala baby čo si robili š´kolu popri deckách. Ja si neviem predstaviť, žeby som sa v čase keď som sa učila na štátnica, strala o deti, domácnosť a pod. Klobúk dole pred Vami.

zajaciq
7. mar 2010

dugy no ved ja tiez..este som ani nevedela, ze som tehotna a uz som bola mimo provoz, teda ta spravna anxieta co ma prist pred terminmi neprichadzala..a takto uz 'prenasam' mesiace obhajobu... hlavne,ze mam plienky pozehlene 🙄 dnes ma to dorazilo uplne, ze 10dni do porodu a ja nic ..ja si trufam,ze na zaciatku bejby vela spinka a bude pri mne v babyvaku a budeme spolu pisat na pocitaci. (neberte mi naivitu !!!) 😔

dugy na latkovepleny.info je ze PULky treba po kazdom pouziti poumyvat vodou a nechat prevetrat a zatial pouzit druhe, tak pocitam 2-3 stacia hmmm. uz nech dojde moja IV fox organic z brany, tesim sa na nu velmi 😵

avila
7. mar 2010

Zajaciq, drzim Ti palce a verim Ti 🙂 Ja som bola taky ten sprtko, ktory nemal v mysli skoro nic ine okrem ucenia. Fakt obdivuje mm ako to so mnou vydrzal v tej dobe 😉

Muzika som spracovala a po Velkej noci si spravime vyletik do Brna, este predtym spravim kuk do Blavy. Baby, cim ste sa riadili po 1. krat? Instinktom? Ci ste mali pri sebe kamosku nejaku...

dugyna
7. mar 2010

Iz ani ja nemam ze material k diplomovke.skoda ze nemozem pisat o latkovych plienkach😀 kocky -izabelkak a zajaciq nebojte nejak to zvladneme. Zajaciq tak som rada ze nie som divna ale ze aj niekomu inemu prestali pracovat stresove hormony.a to som predtym zladala skolu aj robotu.a urcite to zvladnes aj s malinkou vo vaku,neboj. Ja som zvedava na ten koniec maja- teplo a brusko velke😅 to bude vtipne. Dik za tie PULky🙂 miruss diky za podporu🙂

zajaciq
7. mar 2010

avila moja wybawa cista intuicia a logika. Nikdy predtym som latk.plienky newidela(okrem stworcow), stacilo mi toto forum. Az babatkowska ritka a cas aj tak ukazu, co bola a co naopak nie dobra wolba. 😵 baby my tu skolu raz urcite skoncime! A ja werim,ze ja tu swoju uz teraz w juni. "Nic nie je nemozneee" (toyotaaa - to bol taky reklamny slogan w telke, s opicami,pamatate? 😀 )

avila
7. mar 2010

Diky Zajo 🙂 Inak aj o Vas si myslia kvoli latkovkam, ze ste nejake mimo?

Jasne ze to baby zvladnete, vsak kapacita mozgu je vycerpana do nejakych 5%... A my sme sikulky od narodenia, ta co...

mneme
7. mar 2010

iz, ta fotka z ceskeho MK co si hodila link, je M-ko na 6,5 mesacnom chlapcovi. lenze podla prehladu vo fotoalbume malo toto dietko uz v 4,5 mesiaci "neco pres 7 kg" 🤐 a este tam mal kopec rezervy. takze ratam, ze mojej malej piskote hadam bude to M-ko na chvilu stacit

dugyna
7. mar 2010

Zajaciq jasne ze to zmakneme obe v juni.🙂 a potom si na oslavu kupime nejaku drahu plienocku🙂 avila s tym sa stretnes este vela krat.a to nehovorim co by hovorili este keby si povedala ze budes pouzivat latkove vlozky ... Mne aj moju mm sa to paci obaja sa tesime na latkovanie🙂 a ostatni nas nezaujimaju. Rodina to tiez zobrala v poho. Ale ver tomu ze aj tu na MK sa najdu ludia co budu na teba divne kukat ze chces latkovat...po pripade zabavat . Ale voci tomu sa treba obrnit. Ja som tiez pred par tyzdnami z toho bola smutna,a kocky ma tu pekne povzbudili pozitivne naladili a hned mi bolo fajn.🙂

emjee
7. mar 2010

izabelka mne pridu az v druhej varke

som prave zistila, ze to skladanie stvorcov je uplne jednoduche, pouzivate niekto stvorce aj pre velke "mimi"? 😀 ja sa obavam, ze by som M. nezamotala, uz teraz mam problemy ho zabalit do nohavickovych plienok

baskaj
7. mar 2010

kočky, môžu sa dávať PULky a AIO plienky von, keď mrzne??

emjee
7. mar 2010

baskaj myslim, ze nie

dugyna
7. mar 2010

baskaj aj mne sa zda ze som citala ze nesmu byt na mraze a radiatore.

izabelkak
8. mar 2010

baby tak vy máte asi dajakú spešl tehotenskú optimistickú dávku v sebe🙂)) ja to teda na jún absolútne nevidím, teraz v marci mám každú sobotu skúšku tak to práca zase 00 nič 😒

inak ak nie je plienka totál durch a moc mokrá, myslím že sa dajú PUL-ky hneď použiť....

tak na tú BBH som zvedavá, aj majú farbu kt. by som chcela🙂) mneme aj ja myslím mne Iz za posledné 2 mes. pribrala 600 g tak to už nejako rýchlo nepojde si myslím...

emjee no ak sa 7 mes. dá považovať za vačšie dieťa tak ja používam prevažne štvorce na doma.... viažem na draka alebo na rovno sú fajn do patentkových vlniakov, ale nám robia lepšie naťahovačky tak to drak istí.... len neviem či by sa mi lepšie neviazal zo štvorcov 70 x 70? mám 80 x 80 MaM...

tak včera svokruš predomnou zahlásila na Iz - Ty sa nemožeš poriadne hýbať lebo máš to široké medzi nohami ☹ pritom mala anavy nohavičkovú a na tom naťahovacie vlniačiky, a ja som ostala jak pripleštená lebo som to od nej nečakala, som sa jej mala opýtať či tie štvorce a poštolky na nich čo dávala svojim synom boli užšie....

lenka138
8. mar 2010

baskaj radšej by som nedávala, ved vnútri to aj tak rýchlo uschne. A ty dávaš plienky von? Ako dlho ti potom schnú?

tie vlniačiky som mala na malom len raz, lebo potom sme išli preč z domu, tak som ich neťahala a prvýkrát nepretiekli, dokonca mi aj voňajú ako nalanolínované, mám tie popoliny

emjee mala si pravdu, tie bum hugger po tom prvom opratí nie sú také, ale aj tak sa mi veľmi páčia a dnes v noci ich idem otestovať na mojom veľmi cikajúcom chlapčekovi, tak som zvedavá

lenka138
8. mar 2010

izabelkak zo svokry si nič nerob, ja som si na moje látkovanie tiež vypočula pár vetičiek, ktoré si mohli ľudia odpustiť, ale aj tak si látkujem a teším sa z toho a nikto mi moju radosť nepokazí 😉

dugyna
8. mar 2010

izabelkak kasli na svokru...oni su proste svokry...uzivaj si latkovani 😉

matja
8. mar 2010

baska, AIO a PULky radšej na mráz nedávam.

emjee, ja skladám štvorce na novosklad, máme približne rovnako staré deti.
Na draka som neskúšala, hm... izabelka, je to lepšie?

izabelkak
8. mar 2010

matja vieš že ani neviem🙂)) ale príde mi to rýchlejšie zložené ale to sa mi asi len zdá.... tiež také fajn gatuše sú z toho....

dahlia23
8. mar 2010

baby, dík za optimizmus týkajúci sa školy. 🙂 mne chýbajú na Ing. ešte 2 roky, takže ste na tom lepšie ako ja. a bonus - že môj odbor diaľkovo neexistuje, takže sa budem musieť vrátiť tam, odkiaĺ som prišla - denné BA. mám prerušené do septembra, ale preruším si ešte na rok, Jurášek bude ešte maličký. ale raz to iste doklepeme 😀

späť k plienkam - som ako nákaza, kade chodím, tade sťahujem ľudí na látkovanie 😀
včera sme dostali darček - mega balík Huggies plienok. od kamošky. no, povedzte, že látkujete 😅 tak ich asi pekne krásne odnesiem na novorodenecké u nás v nemocke, je tam 90 plienok 2-6 kg, fakt neviem, čo iné s nimi urobiť :-/

kaktusik007
8. mar 2010

dahlia - 😀 😀 😀 dufam, ze si jej radost nepokazila... 😉

zajaciq
8. mar 2010

dahlia inak super darcek....ze plienky... hnusky.. take velke balenie aj predas za dobru cenu a mas novu nohavickovu plienku 😀

dahlia23
8. mar 2010

zajaciq, len neviem, komu by som ho predala 😀

kaktusik - jasné, že nie... ona sa tešila, ja akože tiež 🙂