Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tynushqa
11. mar 2010

jeeejda no tak uz som na to prisla...mamicka na materskej 😉 som musela najskor zvolit farbu ach joooo 😅

crysmile
11. mar 2010

baskaj, zvnutra su uplne ako pulky.. nemaju ziadne cvoky ako napr. IB.. rada by som odfotila, ale su vo vedre s pouzitymi plienkami

julia30
11. mar 2010

tak som vyriesila problematiku balenia plifenok ;) tak tu je nasa nova prepravna taska som usila 🙂 http://www.facebook.com/album.php?aid=45963&id=...

zajaciq
11. mar 2010

crysmile a kapsu bg 3.0 nemas na porovnanie s flip? Lebo ma tak napadlo.ze keby sa dala wkladka do kapsy len navrch nie do tej polyesterovej kapsy,tak je z nej kvazi flipka - nezaspinila by sa kapsa a tym padom by sa dalo menit len vnutro

dugyna
11. mar 2010

Mneme,ja som si tie BLvlozky objednala na normalne bez kalichu... Chcem ich pouzivat uz v 6nedeli. Tak snad som dobre pochopila ze sa tak daju nosit bez kalichu

izabelkak
12. mar 2010

zajaciq podľa toho čo píše crysmile vnútro flipiek je ako PUL-ky, takže sa dajú použiť opakovane pokiaľ ich mimi nepokaká alebo veľmi neprečúra že sa už nedajú vyvetrať, kdežto v kapse BG je PE ktorý ak záleží bábo preciká to čo tam vložíš musíš tie gatuše oprať lebo ten PE navlhne a nasmradne tiež ...... ale šak kapsa BG rýchlo schne a PUL-ky máš iných značiek tak čo?)

dugy Ty si si objednala asi klasickú veľkosť vložiek, tie sú na normoš MS takže o.k., baby majú slipovky pre istotu keby trochu z kalichu ušlo pri prudšom vstaní a podobne resp. ako poistku, aspoň tak to chápem ja....

baby ja furt MS ništ, možno to je aj antikoncepciou?) tak už musím vydržať zase do apríli keĎ sa bude robíŤ brána aby som mohla objednať kalich....

tynushqa tie disany si asi radšej vezmi o číslo vačšie, ja som objednávala keď mala malá 4 mes. a tak max. 62 cm ani to asi nie, a brala som veľkosť 74/80.... a teraz keď máme 70 cm sú nám akurát, myslím výška sedu do šírky by to ešte šlo, ale v sede ak by boli kratšie mohli by nám čoskoro z nich nočné plenuchy kukať.... asi aj záleží na čo ich chceš či na noc alebo či na deň a ako objemné plenky do nich budeš dávať.... my ich používame len na noc, cez deň len ak sa lanolínujú BI whool shorties.... LVB používame sporadicky, na plienky na rovno sú nam ešte vysoké v sede....

lenka138
12. mar 2010

ja po dlhšom študovaní tej flipky sa mi to začalo zdať nejaké čudné. Lebo to akože by som si musela objednať BG flip a to sú len tie vrchné nohavičky a k tomu osobitne tú vložku. A nejako mi to pripadá, nie až tak dobré, ved to mu potom môžem dať rovno vkladačku BL bamboo a vrchné nohavičky a je to to isté, či nie?

ja som si nakoniec objednala pop in z plienka.sk a rovno som si objednala aj nejaké vložky na vyskúšanie. Zobrala som aj flanel, aj organic, tak uvidíme

dugy, tie vložky z BL sú na normálne používanie, nie s kalichom

a včera ked som si našla nejaké diskusie, tak tam písali ženy, že akonáhle vyskúšali látkové vložky, už by sa nikdy nevrátili k papierovým

a myslíte, že a tými vložkami nemôže skôr vzniknúť nejaká infekcia, predsalen tie papierové tú odvádzajú dnu

crysmile
12. mar 2010

lenka podla mna je v papierovych vacsi sajrajt ako mas potom v latkovych.. ked to pravidelne menis, tak podla mna by nemal byt problem, praveze som pocula nazor ze zeny co mali opakovane infekcie, presli na latkovky a uz ich nemaju..

dahlia23
12. mar 2010

lenka, ja mám látkové vložky už viac ako 2 roky. a fakt by som už jednorázové nechcela. stačilo mi v nemocnici... aj to som vydržala iba 3 dni, potom som vytiahla to málo látkoviek, čo som mala v kabelke. 😀

lenka138
12. mar 2010

dahlia a máš aj nejaké BL?

dahlia23
12. mar 2010

leni, nemám. ja som nechcela s PUL vrstvou

julia30
12. mar 2010

dugy dakujeme za super vyuctovanie a dorucenie uz je to tu 🙂 uz su gatuse aj v lanoline nalozene ;)

henushka
12. mar 2010

baby, ja sa tiez potom pridam k brane 🙂 dugy, si si ista, ze az v aprili? 😀

ja som na skusku vzala tie slipky od Bundles, teda este len cakaju na opratie, ale vyzeraju moc fajn. Takze ak budu take fajn ako vyzeraju, planujem dokupit.

ad Flipky, vcera mi dorazili, tak sa z nich vytesujem 🙂 Vyzeraju, ze ta vlozka tam pekne zapadne. A je aj dost hruba (mam organic), tak asi aj dost vydrzi, ale to uz myslim referovala Dahlia. A tie, co ste nestihli tu akciu (ako napriklad ja), kuk na tie balenia 2flip+6vkladiek, oplati sa 😉

zajaciq
12. mar 2010

dugy poslala som ti az dnes tych zvysnych par centikov, ale rovnaka banka, uz to tam mas istotne. prisiel mi teraz balik, extendor je super a tie imse vimse organic olive su kraaasne uplne uzasne. ked nam budu sediet, tak sa asi zbavim tots bots 😀 😀 😀

dahlia23
12. mar 2010

baby, ja nechcem nič hovoriť, ale myslím si, že ak nás číta niekto nezainteresovaný, tak si musí dosť silno klepať na čelo 😀 😀 😀

tá organic vložka flip je fakt super. 😵

prečo sa tu navzájom takto hecujeme? 😀

mneme
12. mar 2010

dahlia, preco? 😕 vsak normalka, ci? 😎

dugy, mne je jasne, ze latkove vlozky sa daju pouzivat aj ako plna nahrada hnuskovych, islo mi o to, ze ak sa chystam na kalich, ci budem potrebovat aj nejake latkove vlozky. nejak si neviem predstavit ficat na tych latkovkach, ako to potom periete?

mneme
12. mar 2010

zajo, ja mam imse vimse organic zoo v plnej prevadzke a su uplne super. mam aj tots bots na striedacku, ale radsej davam vlniaky. iv organic sa nedaju s tots bots porovnat ani jemnostou a strihom uz vobec nie. takze jednoznacne dobra volba 😉

crysmile
12. mar 2010

mneme, ja mam ku kalichu len tie slipovky.. alebo ak nechces kalich pouzivat celu ms, tak mozes mat tie ms latkovky.. perie sa to normalne, mozes mat osobitne vedierko, tiez to mozes natriet zlcakom.. ja to periem s ostatny pradlom..

baskaj
12. mar 2010

akože ja neviem, látkové plienky áno, ale látkové vložky nie. príde mi to také zvláštne - prať krv z toho. a potom to dať s ostatným prádlom do práčky. neštudovala som ich ešte, len takto si to predstavujem a moc sa mi to nevidí. ale to len čisto môj osobný postoj...

no hovorte ešte o tých flipkách!! ja vás čítam a zvažujem. dahlia, tak prečo sú také super a nie ko obyčko PUL so štvorcom?

mneme
12. mar 2010

ja by som urcite latkove vlozky nechcela plne pouzivat, nevidi sa mi prat tu krv spolu s ostatnym pradlom 😝 . ale ako doplnok kalichu mi to pride ok, takze si asi nejake zaobstaram, lebo kalich som si prave dnes objednala 🙂

dahlia23
12. mar 2010

mneme, ja tie vložky teraz vždy prepláchnem v umývadle pod studenou vodou a hodím do kýbla k plienkam. a potom na 60 operiem.
keď som ich používala s kalichom, tak som ich prala tiež normálne s prádlom na 40. a vlastne, aj keď som ich mala samostatne... len som to od tej krvi vždy prepláchla.

baskaj, ja som si to tiež nejak nevedela predstaviť. a chcela by som sa poďakovať nejakej neznámej osobe, ktorá nás - látkujúce matky - odsúdila, že fuj, do čoho to balíme svoje deti a že či by sme my chodili s látkovými vložkami... tak som si povedala, že prečo nie. ale musela som na to dozrieť, rovnako ako na kalich, to sa nedá bez presvedčenia. 🙂

a tie flipky sú také jemné. a tá vkladacia plienka tam pekne sedí. a malému tie plienky sedia ako uliate. ja som bola zaujatá proti patentkám, ale BG zo mňa spravil patentky pozitiv. 🙂 Lebo na ten sucháč sa malý vždy trhne... 😖

labutka
12. mar 2010

potrebujem oprat swaddlebees vlniaky. je tu niketora ktora ich ma a prala ich v pracke? viem ze sa to da, na programe na vlnu, ale chcem skusenost nazivo. ze co to urobi.
diky.

lindauciatko
12. mar 2010

Dahlia alebo ostatne mamicky co puzivate BL stvorec,
ja stale nachapem ako sa daju poskladat BL stvorce 40x40 napr. do flipiek.
Fakt neviem co mam objednat, dako tomu nerozumiem.
Ako sa ten stvorec sklada?
Uplne miesto plienocky?
Poradite niektora?
Vdaka

dahlia23
12. mar 2010

lindus, normálne ten štvorec 40x40 zložíš na tretiny. a strčíš ho do toho otvoru vo flipke. my máme na veľkosť S, sedí tam super. na nos do toho ešte napchám BL štvorec 30x30, tiež na tretiny zložený 😉

zfidorka
12. mar 2010

dahlia - uz som sa ta na to pytala len som nenasla odpoved... davas aj separacky? ak ano, ake?

lindauciatko
12. mar 2010

dahlia,
vdaka.
Takze to stacia tie gatky flipky a poskladany bambus. stvorec? Tie flip sty dry vkladky tam vobec potom nemusis dat? A pises ze aj na noc?
A pasuju tie stvorce aj niekam inam ako do flipiek?
Vdaka

izabelkak
12. mar 2010

ahoj kočky, mne to s tou MS krvou nepríde také dramatické, sprepáčením aj keď sa mi posunie vložka alebo pretečiem tak to periem s ostatným prádlom?) ale ja som asi humusáčka, psisko drzé mi to práve oblízlo tanier🙂)))

linduciatko tie BL štvorce sú výborné, rýchlo schnú dosť nasajá, ja 40 x 40 používam samostatne do zavazovačiek, teraz som si kúpila kikko 30 x 30 a tie dávam do látkovej plienky kt. skladám na draka aby som zvýšila savosť, ale tie 40 x 40 používam len samostatne...

izabelkak
12. mar 2010

kokso no píšem jak hotentot sa idem radšej zahrabať 😝

mneme
12. mar 2010

iz, ja nevravim ze je to dramaticke, jasne, ze sa sem-tam nejaky fliacik vyskytne. ale predsa len je ine prilezitostne par kvapiek a plna davka.
dahlia, chapem teda spravne, ze ty peries vlozky (samo ze po preplachani) napr. normalne aj s plienkami?
a ake vlozky su najlepsie? (podobna otazka ako ked sme pride nezainteresovana osoba s otazkou, ktore plienky su najlepsie? 😀 ) hm, tak pre upresnenie - ja chcem len slipove, pouzivat ich budem ako poistku ku kalichu.

lindauciatko
12. mar 2010

Izabelka,
a ake zavazovacky su to do ktorych davas tie stvorce?
Vdaka

A nechod sa zahrabat, ja ta rada citam 🙂 🙂 🙂