Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
21. mar 2010

Zajaciq a ako casto mas kontrakcie? Uz ta bolia aj krize? Nemas tlak na konecnik? Miruss to je super gratujem k nocnikovemu uspechu.

zajaciq
21. mar 2010

dugy ako pride, 5 10 20 min rozdiely, hej aj krize citim - ale to nie je nic tragicke, nie ako co opisovali ine tehotne 😕 .. a tlaky na konecnik nemam, to uz by bol iny pruser, ze som este doma 😀 😀 😀 😀 😀

julia to ti teda len zavidim v dobrom, ze si zvladala tolko plavat. ja som bola tusim raz v piatom mesiaci a po 5tich dlzkach som nevykryla..a predtym v pohode a bez kondicky kilometer za hodku.

julia30
21. mar 2010

miruss gratulujeme ) to je super my to skusame tam sediet len na sucho 🙂 lebo este nesedime moc 🙂

miruss
21. mar 2010

Zajaciq ja som tiež nemala ani pri jednom pôrode nejaké extra bolesti. Keď som mala kontrakcie každých 5 minút, tak som išla do pôrodnice. Pri Kubkovi som tam prišla 3:45 a 8:25 sa narodil a pri Zuzke som tam prišla 5:45 a 8:05 sa narodila. Vodu mi obidvakrát praskli a potom to išlo šupom. 🙂
Držím Ti palce, nech už je to pôrod, nech je ľahký a bez komplikácii a nechste obe ok. 🙂

Julia v pondelok mi príde tovar. V utorik ráno Ti pošlem balíček. 🙂

julia30
21. mar 2010

no tesakujem uz teraz ;)

zajaciq
21. mar 2010

haaaaaa, plodova voda zacala odtekat, medzi nohami mam po 8 rokoch hnusku alwaysku ci co je totaka nocna super dlha... si predstavte su tam take dlhe modre pasiky, sa smejem, ze letiskova draha 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mneme
21. mar 2010

zajaciq, do toho! 🙂

crysmile
21. mar 2010

zajo, no tak sup sup do nemocnice, drzime palce a daj nam vediet 🙂 budeme na teba mysliet, nech to mas cim skor za sebou a nie velke bolesti 😉

dahlia23
21. mar 2010

zajaciq, držím palce!!! Kvôli tebe kontrolujem koňa 10krát denne cez telefón. 🙂 Neboj, sme vsetky mysľou s Tebou, to v pohode zvládas. 😉

Mne keby bola praskla voda doma, tak ma zachráni už len záchranka. Tá je tu do 2 min. 😀

miruss, super s tým nočníkom. 😉 Ja som zas otravovala v tvojom obchode, sa nás nezbavís už. 😀

dahlia23
21. mar 2010

zfidorka, zabudla som Ti odpísať. Anavy vlniaky používame od príchodu z pôrodnice. A sú super. Teraz ich akurát znova lanolínujem, chcela by som ich skúsiť aj na noc, ale na to som ich predtým málo nalanolínovala. Takže repete. 🙂
Inak vrele odporúčam. 😉

emmka3
21. mar 2010

dahlia a ktore presne vlnaky od anavy mas?

zajaciq
21. mar 2010

diki dievcence. ako ja sa neponahlam, lebo bolesti su smiesne furt, a odteka nie stale ale len v malych davkach...letisko je este pojazdne 😀 uz som si aj vlasy umyla. rano nech uz je napecene. majte sa

etuska
21. mar 2010

Zajaciq-drz sa! 😉

mamkajanka
21. mar 2010

Dahlia tak tie loveybumsky LIOs -mam s nimi skusenost a som bola spokojna. Loveybumsky same o sebe su fajne a k tomu este vymenitelne vnutro mne sa to velmi pacilo Jedny uz isli z domu a dalsie asi tiez posuniem-nocnik zacina byt nas kamarat 🙂 .

dugyna
21. mar 2010

zajaciq tak snas do rana pojdete aj do porodnice a pridu aj tie tlaky na konecnik 😉
nech uz zajaciqa malickeho pri sebe
akurat este citam ze uz aj voda ti odteka supis 😉 drz sa a potom daj vediet co malinka 😉
sa rehocem na tej tvojej letiskovj drahe 😉

dahlia ja ten kalistek este nemam ☹

emjee
21. mar 2010

zajaciq drz sa 😉 ked uz voda odteka, treba ist do porodnice 😉

hlasim, ze BBH magic Lkove su sice na pohlad velikanske, ale su M. uplne super 🙂

prosim vas, ktora ste voskovali nejake pulky - treba to po kazdom vyprati prevoskovat?

izabelkak
22. mar 2010

dahlia tie anavy vlniačiky treba tiež viackrát prelanolínovať a potom už budú držiaky, aspoň čo som čítala skúsenosť nemám...

mneme som sa chcela opýtať ako zapínate tú magic? ja som mala na "doraz" a malá bola fest otlačená, o jedno menej som sa bála okraje ani nie pri stehienkach ale nad mi prišli volnejšie, dnes budem musieť povoliť snáď nepretečie....

no my sme mali dnes suchá a na naše pomery spavú noc, asi koli celej dávke kaše kt. malá ráno zjedla.... emjee Tebe od akého veku malý ciká až nadránom?

julia30
22. mar 2010

zajko drzte sa my uz sme spali vecer tak aspon takto drzime palce :O)

crysmile
22. mar 2010

julia, inak neviem ci som ti podakovala za knizocku, tak diky, uz to studujem, len keby penazi bolo..
zajo uz hadam ma pri sebe zajacika.. dufam ze da vediet..
iz, ako to vyzera s tou ivuskou? ide sa objednavat? kedy asi?
emjee, ja som sice nevoskovala pulky, ale myslim ze to staci raz..
dahlia, ja mam liosky jadra a neviem, mne to nejako nepasovalo do vlniakov.. trosku take nakrcene to je.. kupovala som na brane..
ja to pouzivam rozlozene do roznych aio ako zvysenie savosti..
inak baby ja som si kupila vtedy cez tu branu aj bioflanelove obrusky imse vimse a su super, s kikko sa nedaju porovnat, su velmi save, takze na zadocek staci po kakani aj jedna a krasne sa zotrie.. je ich v baleni 12 a stiham v pohode točit.. nastriekam na ritku Medvidka a tymto zotriem.. inak ktora pouzivate Medvidka? pisu tam ze jeden den nechat namiesane s tou vodou, ja robim polovicnu davku do toho rozprasovaca a aj tak vylievam.. ako to vy riesite?

mneme
22. mar 2010

iz, tiez zapinam nadoraz, ziadne otlaky. lenze martina ma asi ako chodec-zaciatocnik uz trochu ine proporcie

zfidorka
22. mar 2010

crysmile - super ze si spokojna s obruskami IV, mam ich v nakupnom zozname... 🙂

crysmile
22. mar 2010

zfidorka urcite neolutujes, aj ked teda myslim ze prazenicku zotierat je ine.. ale ja si myslim ze su dost save..

izabelkak
22. mar 2010

crysmile možeme ísť na to, idem si písať vaše objednávky, aby sa to pohlo.... ako to pošlem zistím či je už pul zcertifikovaný a aké sú dostupné vzory a možeme aio potom doobjednať....

mneme aha, vidíš to ma nenapadlo, jasan je iné ak bábo leží v kočári a napr. sedí po sediačky nás ani IB tak neotlačí ako v leže.....

mneme a ako teraz obliečka malú do šatky? ja mám blbí pocit že sa mi malá v nosítku zaparuje, ale ešte možu byť aj iné dovody samozrejme.... no v sobotu som mala pocit že by jej v pohode stačili BI shorties podkolienky a na to návleky a už nedávať nohaviče aby nemala medzi nožkami ďalšiu vrstvu....

dahlia23
22. mar 2010

crysmile, ja medvídka síce mám, ale ešte som ho nepoužila :-/
ale femu som v tej fľaške mala namiešanú dlhooo, nič tomu nebolo, tak by som ani toho medvídka nevylievala. veď je to v princípe to isté...

izabel, o tých vlniakoch som to čítala aj ja, preto som ich nalanolínovala v noci, teraz sa sušia. skúsim a uvidím. a prípadne by som si objednala ešte jedny a patentkové, lebo som s nimi maximálne spokojná.

dneska sme celú noc fičali vo vlniakoch disana, lebo do GB mám len 3 tie vkladačky, tak nestíham prať a sušiť. ☹ musím dokúpiť ďalšie.
ale tie naťahovacie vlniačiky od disany sú tiež super, som sa bála, že mu budú malé, ale v pohode, mal ich na BL organic 3v1.

na tie LIO sa asi nakoniec vykašlem, rovnako ako na crepe, ak anavy prestoja noc, tak nie je o čom. a radšej podporím tuzemskú výrobu - však ja som ešte Česko-Slovenka v podstate 😀

izabelkak
22. mar 2010

dahlia tie disany to sú riadne držiaky, ja ich mám veľmi rada na noc lebo sa na ne 100% spolieham... akurát som sa chcela opýtať ako často periete vlniaky??? ja totiž nie veľmi často, mne po vyvetraní vobec nesmrdia aj tak by som ich mala po mes. oprať????

crysmile no to s tým medvídkom je u mňa rovnako, tiež vylievam aj keď si zarobím polovičnú či štvrtinovú dávku, inak ak by si dlhšie nepoužívala tá flaštička normálne zasmradne, tak si myslím že asi to treba meniť, ale zase tak často nevylievam tak po 3 dňoch ca.

teraz sme však mali zase dajakú zapareninovo podraždenú story a pátram že z čoho, inak aj medvídek je na zozname podozrivých🙂)) ale nakoniec to bude asi zhoda okolností, najma spotenie sa v kočíku vo fusaku, separačky som tiež musela s veľkým žialom oželieť, ani nie tak koli lahšiemu odstraňovaniu hovienok ako tomu že tie viskozové fakt navodzujú pocit sucha, ale tak uvidíme postupne oskúšam a možno ani medvídek ani separačky za to nemohli ako skor tá vyššia teplota vo fusaku....

izabelkak
22. mar 2010

kočky tak som vyšmírovala na slepičárni info že do ca. 14 dní má mať už anavy e-shop, tak možno by nebolo od veci počkať aby ste mali aj bližšie info o výrobkoch, obchod.podmienkach atď. alebo to niekomu tých 14 dní nepočká???

dahlia23
22. mar 2010

mne to neponáhľa, takže tých 14 dní hore-dole. zatiaľ máme anavy + disany, to nám stačí.

izabel, ja rozmýšľa, že keď mi z tamtých disán vyrastie, že kúpim ďalšie, sú fakt super. len keď už Lenka nespala v overale, ale normálne v pyžamku, tak mi liezlo na nervy, že som jej aj gate musela vždy vyzliecť pri prebaľovaní. ale na takéto mini mimi je to ok, akurát, že môj drahý ho potom nevie prebaliť. iba ho vyzlečie, ale naspäť na plienku mu to nevie natiahnuť 🙄

emjee
22. mar 2010

iz nepamatam presne, ale dost skoro - asi od 3m

dnes v noci sa mi precikal durch, ale to preto, lebo sme po dlhom vikende nemali cistu nocnu plienku, tak som dala tb flexitots a do toho bi twofold - cez disany to nepreslo, ale hore ako mu nedosiahli disany bol precikany az na spaci vak 😝

mne anavy tiez neponahlaju, takze kludne pockajme

izabelkak
22. mar 2010

my sme teda ešte nechodiaci tak asi nie veľmi reprezentatívna vzorka, ale aj tak možno niekomu pomože,mne sa na spanie a nočné prebalovanie veľmi osvedčili tie spacie košielky čo sú dole ukončené ako vaky, teda rozopnem prebalím a zapnem, nenavliekam nožičky do overalu, to by ma asi tresklo no a myslím že by sme museli mať tie overaly aj o 2 č. vačšie aby to bolo v tých plienkach a vlniakoch podľa mňa pohodlné... v akcii som kúpila aj to predlžovacie pyžamo od MaM, chvílu som sa s ním musela stotožniť, tá bavlnka mi príde na pyžamo trochu hrubšia, lenže zase pre mimi čo spí samo v postielke musí byť vynikajúce, neodkope sa a je mu fajn.... ja však s Iz spím v jednej posteli pod jedným paplonom tak som mala pocit že jej v nom može byť aj teplo, ale teraz už nekúrime a zase mi to príde o.k...

okiš tak ak to nevadí vačšine keď som to už doteraz naťahovala tak tie 2 tt. by sme mohli počkať....

no a vyzerá to že zajaciq už rodí či je min.v porodnici....

miruss
22. mar 2010

Ahojte.
Nakúkam čo Zajaciq, ale pzerám, že zatiaľ žiadne info.