Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

olinka6226
11. nov 2008

verulka, ja mam paypal, tak ked nahodou medzicasom nieco budes potrebovat mozme to pretiahnut cez moj ucet... a z praktickych dovodov som vysadena aj ja na patentky. maly si suchac velmi rychlo odopne a suchac sa pokazi skor ako patentky ale zas je suchac variabilnejsi...

verulka
11. nov 2008

oli, diky 😉

olinka6226
11. nov 2008

inak verul nepridas sa, ideme objednavat z http://www.teeheebaby.co.uk/ itti bitti.postovne je 3 libry a uz sme tusim 3 tak ak chces sa pripoj.

taanak
11. nov 2008

Uzivajte si to latkovanie, kym sa da. My za dnesok mame bilanciu 0 pocikanych plienok a to sme boli na navsteve u kolegyn a vecer v Ikea. Pomooooc, nemam co prat... 😀

olinka6226
11. nov 2008

tani zavidim. ja mam posledne 2 dni take, ze okrem x pocuranych plienok mam vcera ocurany 2x gauc, 2x postel, 2x podlahu a raz nacurane do skrinky 🙄 no a dnes som sa ho pytala ze ci chce na nocnik tak tam prisiel sadol o pol sekundy /toto sa opakovalo asi 15x v priebehu dna/ vstal dosiel ku mne na gauc, posadil sa a o 20 sekund cural. Dnesna bilancia cikania do nocnika ci zachoda je 2x. Ale najviac ma vytocil ten jeho vyraz v tvari - taky ten vitazny... 😎 ze aha mama aky som frajer ti tu s kludom nastim na gauc 😀

olinka6226
11. nov 2008

jaaaj a este ak nemas co prat ti poslem moje... lebo ja musim tepovat 😀 😀 😀

taanak
11. nov 2008

toto som si uzila cez leto - vtedy som dakovala za parkety 😎 ale parkrat to schytal aj koberec...

bihan
12. nov 2008

Bambu, čo si nakupovala? 😀 Ja som jednu IB fakt musela mať 😝 a tiež začínam byť vysadená na patentky po tej včerajšej záležitosti... asi už majú nemôžem nechať v plienke bez nohavíc 😀
Oli, na TeeHee už budete mať určite vyššie poštovné ako 3 libry 😉 ale ešte stále sa to oplatí, lebo som pozerala cca 800g balík (čo sú zhruba 4 plienky) stojí vyše 6 libier.
Táňa, to som sa pobavila z toho tvojho smútku, že ti už malá nečúra do plienok 😀
Verul, nazriaďuj si paypal, je to príšerne ľahké platenie úplne všetkého tak sa nebudeš vedieť zastaviť 😵

olinka6226
12. nov 2008

oni ale pisu dodavka v ramci eu do 100libier 3 libry

bihan
12. nov 2008

ee.. do 100 libier 4,5 😅, do 150 je to 6libier a nad 150 zadara - veď keď si to nahodíš do košíka, tak ti ukáže poštovné automaticky 😉

olinka6226
12. nov 2008

no ved uvidime. pripadne to hodim na brach a apostovne bude zadara 😉

bambusko
12. nov 2008

verulka, ano, je to presne taka karta, co sa s nou da platit v kazdom eshope, aj zriadit paypal

bihan, myslis, ze preco som to doporucila 😀 dajte si vsetci paypal, nech aj vy minate a mate z toho vycitky 😝 som sa smiala, ked mi zdvihli limit na 500€ denne, ale uz ma smiech presiel.

olinka6226
12. nov 2008

ja mam uz vyssi limit 😉 ale z pracovnych dovodov 😀

bihan
12. nov 2008

Tam je aj nejaký limit 😅 Našťastie som sa naň nikdy nedostala 😀 Tak neprezradíš, čo za plienuše si zase kúpila? :-P

bambusko
12. nov 2008

ukecali ste ma 😀 tak idem vyskusat este "hamburgery" lebo sa dieta v noci nejak rozcuralo. a hovorim si, ze toto je uz ozaj posledna plienka, co kupujem 🙄

olinka6226
12. nov 2008

inak v tomto obdivujem kamosku. ona v tehu kupila sadu nohavickovych popo a doteraz dokupila len nohavicky. take ulety ako ine plienky, ci vlnaky ju obisli... asi preto ze nechodi sem 😅

bambusko
12. nov 2008

urcite preto 😀

bihan
12. nov 2008

Bambu, som ťa nakazila? 😀 Mňa zase nakazila Crysmile 😝
Ja mám tiež kamošku, čo kúpila sadu Bambion Mio od narodenia po nočník, je spokojná a nešpekuluje ako my.

bambusko
12. nov 2008

ja ked som pred rokom kupovala nasu prvu plienkovu zostavu /som si vtedy myslela, ze kompletnu a poslednu 😀 / som vedela len, ze existuju babylucy, popolini a bambino mio. prve 3-4 mesiace nam bl uplne stacili a potom som prisla po radu sem. a dalej uz viete 😖 ale pred rokom to este nebolo s plienkovymi obchodmi take rozbehnute, ani mbank este nebol 😲 no ale ked clovek uz ma robit to prebalovanie, nech ma z toho aspon trochu radosti, no nie? 🙂

olinka6226
12. nov 2008

joooj tusim zalozim ako doplnok k tomu obchodu aj liecebnu 😀 😀 😀

olinka6226
12. nov 2008

ja som zacinala plienkovat s popo a s BL a stvorcami po mne... ze definitivna vybava za 6tis hahaha teraz to radsej nepocitam

bihan
12. nov 2008

Tak ja som sa vyvarovala tejto chyby (myslieť si, že už nič nebudem dokupovať 😀) a keď som objednala prvé plienuše, tak sme ešte alternovali s hnuskami na noc, aby som poriadne preskúmala, ktoré kúpim. Potom som pokračovala so SWB, Lovíkmi, zistila, že s niektorými plienkami nie sme kompatibilné, tak som ich posunula ďalej, dokúpila, čo funguje a ako vidieť, dokupujem furt 😝 Ale zato mám polovicu jednoveľkostných plienok, takže buď ich kompletne zrumpluje Sára, alebo ešte budú aj na druhé... a komplet výbavu (teda tú doterajšiu 😀) mám asi za 300€, čo by som tu minula za pol roka za hnusky (a je mi naprd, keď si predstavím, že je to suma, čo sme za hnusky za ten prvý polrok zaplatili 😲)

sjuzocka
12. nov 2008

a to ako vyzera ked dieta nie je kompatibilne s plienkou? myslela som ze vsetko sa da nejak ponastavovat na plienkach...

bambusko
12. nov 2008

sjuzocka, to je nekompatibilita v zmysle, ze ti nieco nevyhovuje - strih, matros, savost, schnutie ap.

bihan, si dobra, som to zratala a dostala som sa na sumu 445€ + asi 1000 za domace vlniaky rozneho druhu /6ks, ale 2 su este vo vyrobe 😵/

bambusko
12. nov 2008

a objavila som ovciu vlnu za dobru cenu aj tu

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4368903

sjuzocka
12. nov 2008

jaaaj jasne... chniapem.. to bude asi to ako si zacinam nazhromazdovat nohavickove plienky reku som pohodlna aj ked vlastne stvorce nie su zle, ale.. 🙂) ale tie nohavickove su take pekne a take vselijake 🙂

joj ja vam zavidim ze viete strikovat, kolko to asi trva ustrikovat vlnene nohavicky? inak snorim po sekacoch a ziadne vlnene svetre, samy akryl... :(

no a este sa pochvalim, uplne prirodzene sme sa stali ciastocne bezplienkovi, v zmysle ze viem odchytavat kakos 🙂 maly sa zacne tvarit pokrcene, scervena jak paprika a uz viem co sa deje. schmatnem ho a sup s nim do lavorika s vodou (nic lepsie som zatial nevymyslela). neviem aky system si na to vytvorit, ale v podstate vzdy zaberie ked mu v tej vodicke trochu pomasirujem okolo kako dierky, ehm, a potom to leti, no dost humac, ale nocnicek nemame a na sucho by to bolo asi horsie... :( kazdopadne som uz usetrila dost zltych flakov. fontanky nema zmysel odchytavat, tie robi furt kazdu chvilu.ked je 10 minut rozbaleny tak minimalne dve spravi.

indy
12. nov 2008

bambusko ja som si ju objednala zajtra by so ju mala mat doma, tak som zvedava.Mam aj domacu co spriadala este moja babicka, ale ta skrabe tak som zvedava na tuto 😉

kili
12. nov 2008

indy, tak ty si ten jeden záujemca? 😀

bambu, to vyzerá fakt super, cena perfektná, škoda, že mi momentálne na nič nie je 😒

indy
12. nov 2008

tak budem prvy tester 😉 teda presnejsie moja babicka tej dam zakazku, chcela by som pre maleho tu ciapku co Valka prekladala a mozno aj na vlniaky

bihan
12. nov 2008

No, tak som to všetko spočítala cakom pak a do látkoviek (vrátane tých, čo ešte nemám, ale za chvíľku mať budem 😀) som vrazila 391,5€ 😅 čo by sa mi malo rentabilizovať za 8,15 mesiaca, ale musím k tomu prirátať hnusky, čo sme kupovali, keď sme cestovali + náklady na pranie, takže ešte také 3 mesiace a budeme to mať splatené 😀