Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
3. apr 2010

pipera separacky sa hadzu do wcka, ocikane k ocikanym plienkam 😉
vacsie babo zvykne viac cikat (menej casto ale vacsie mnozstvo( na noc su vynikajuce bum hugger od Ellas house a Bamboo extra od Babyidea a do toho vypchat prefold, twofold od BI alebo stvorce od BL

pipera
3. apr 2010

emjee: s tym wc ma to nikdy nenapadlo :D mam ich doma,ale nepouzivam ich, ale mozem skusit. skusim pozriet tie plienky co doporucujes. prosim ta, olko kusov masokopy? ja mam tychto malych do 30 a staci. mozno aj menej by stacilo, tak nechcemkupit zbytocne vela,ale ani malo :(

matja
3. apr 2010

pipera, Tots Bots plienky mám rada aj ja, ale zase je fajn, keď vyskúšaš viacero druhov plienok. Teda nie je to nutnosť, ale dá sa tak lepšie prispôsobiť výber plienky na určitú činnosť (hra, prechádzka, návšteva lekára, spánok). Emjee ti dobre radí. Aj s tými separačkami, my sme ich používali asi do 7. mesiaca, kým drobček nemal formovanú stolicu.
S kapsovými som mala aj ja problém zo začiatku 😅 Chcela som aj predať, našťastie nik nemal záujem, teraz ich rada používam 😀
Ináč budem asi predávať nejaké Tots Bots, hlavne biele, ktoré boli používané iba párkrát, keďže ja som zaťažená na farebné plienky 😀

pipera
3. apr 2010

no ja mam jednotky tri druhy. mam tie Flexitots, bambusky a biobavlnu. ja uprednostnuje,m bielu farbe,pripadne slabe odtiene inej farby,vzhladom na atopicky exzem :( dokonca aj minule sme cestovali a chcela som si ulahcit zivot papierovymi a skoncili sme s plienkovou dermatitidou :(
teraz pozeram po vacsich plienkach,mame doma aj kapsovu schaddlebees a az na to vkladanie :D som s nou spokojhna a aj malej sa v nej dobre hybe. mate skusenost niekdo s itti bitti plienkami? chcem ich na den, dakujem.

miruss
3. apr 2010

Ahojte.

Iz to mi je +úto, že máte zasa praoblémi.

Dahlia dúfam, že už je Lenke lepšie.

Idris, Pipera IP.

julia30
3. apr 2010

pipera, my mame doma EH aj bum hugger lebo sme mali problem ze precurame vsetko 🙂 mame 6.5mesiaca no a uz sme na tom tak ze ellas house s prefoldom a BL 30x30 uz neprecurame na vrch davame crepe vlniaky a je to super. Z tych bum hugger ci jak sa pisu som odstrihla ten flis ho maju automaticky nasity a davam tam take vkladky ako si hovorila flisky normalne len ich nedam az po koniec lebo ked uz je ta plifenka dost nacucana tak pije pomalsie a nam to steka pod chrbatik po tej fliske takto sme to vyriesili. a uz nepreteka dokonca tie EH drzia s crepimi lepsie ako BH. ale nevadi pouzivame oboje mame 2x EH 2x BH a 4ks (=2balenia) prefoldov. A myslim, ze tie prefoldy nam zachranili latkovanie na noc ;) a aj ked sa precurame tak je to tak jemne a az o 5.00 rano a to ju len prebalim a spinkame pekne do osmej alebo tak ;)

drzim palce 🙂

btw. predam IV viskozove separacky na cene sa dohodneme tak zistili sme ze mame na ne alergiu :( ked ju mame na noc ;( ale my uz mame alergiu na vsetko :( tak keby ste niekto chceli. IP

matja
4. apr 2010

pipera, s itti bitti tu máme skúsenosti viaceré.
Výborne ich opísala mneme na tejto strane https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/latkove-plienky-ake-mate-skusenosti/ o 11.28.

pipera
4. apr 2010

matja: dakujem, ale o to ide, buud ich hcvalia alebo na ne nadavaju. asi predsa len ostanem pri klasike, mojej srdcovke tb flexitot s vrchnakmi :D

pipera
4. apr 2010

Julia: ty mas nijakeho maleho pijana, ked tolko cika :d JA ZATIAL POUZIVAM NA NOC TB bambusku s flisovou vsitou vlozko a som spokojna, mala sa nikdy neporecikala ani neprekakala. cez den pouzivam TB flexitot alebo TB bavlnene. mala sa mi asi raz prekakakla z flexitot-sky, ale to bola novorodenec. ale zas boli velmi dobre, malinke na jej malej prdelke.

mneme
4. apr 2010

Ahojte, zbavujem sa nejakych plienociek, lebo ich uz ozaj mame vela. Ponukam Bum Hugger L-ko a Gro Baby mandarinku, obe este velmi nevynosene.
https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/o680/bu...
https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/zef9/gr...

izabelkak
4. apr 2010

ahoj kočky, už sme doma, stav síce nie úplne o.k. ale už by sme sa tam asi obe zmagorili, už včera som začala mať problém s mliekom a Iz s prsníkom, tak som volala laktačnej poradkyni a tá že nech ideme radšej domov, tie postupy v nemocke sú fakt ujeté čo sa týka kojených detí, ste mali úplnú pravdu s tým kojením, sa vám ospravedlnujem som bola zblbnutá z tých doktorov.... tak dúfam že doma bude všetko lepšie, Izuška si už hajá látkovej plienočke tak dúfam že ju aj pekne ociká......

kočky ešte jedna vec off topic, nemáte náhodou doma tabletky more milk? teda týka sa to blaváčok potrebovala by som ich čím skor a tam kde ich majú zrejme zavretá dnes aj zajtra, idem ešte pre istotu posurfovať ale teda bol by zázrak ak by bola lekáren na antolskej otvorená....

crysmile
4. apr 2010

iz, vitaj doma aj s malinkou 🙂 sa tesim s vami, ze ste uz doma, to je hlavne, neboj, mliecko bude, len sa musi viac rozcickat.. a super, ze si volala laktacnej, to bol perfektny napad..
postupne vam to isto prejde, aj my sme uz ok.. sice ritka este zaparena, stale ju liecime, ale hlavna vec ze uz nie je hnacka..
hm.. s tymi tabletkami ja nepomozem, dufam ze ich nejako zozenies.. skus okrem ineho aj meltu, viac tekutin a vineu, ale tieto finty isto vies.. mliecko sa tvori hlavne v hlave, takze sa upokoj, uz ste doma, tak v klude oddychujte..

matja
4. apr 2010

iz, to je super, že si sa skontaktovala s laktačnou poradkyňou, teraz už stačí iba pevná vôľa a bude zase všetko v poriadku. Kúp si aj senovku grécku, pomôže ti 🙂 Držím palce, daj vedieť, ako bojujete. Nech sa Izuške pekne ciká do plienočiek 🙂

pipera, keď máš rada TB, tak dobrá AIO plienočka je aj od tejto značky, odporúčam 🙂 Možno ju poznáš: http://www.ekoplienky.sk/product/tots-easy-fit-...

izabelkak
4. apr 2010

dievčatá ďakujem, zachránila ma mneme a dala mi senovku grécku, tak som už jeden pohár vypila, bŕŕŕ´....

malá ešte nie je dostatočne hydratovaná, tak dúfam že zajtra už bude lepšie, ideme teraz hajať... majte za zatiaľ pekne a mneme ešte raz dík

emjee
4. apr 2010

iz vitaj doma 🙂

pipera ja mam 2bum hugger a 2 bi, periem kazdy 3. den, v noci neprebalujem (lebo netreba)

julia30
4. apr 2010

IZ tabletky nemam ale viem ti hned utorok prioritne poslat uzasny nedopity caj na kojenie na podporu laktacie ked uz som mala rozbehnute kojenie tak som si dala a az som rozmasirovala vo vani, lebo sa mi tak naliali kludne ti ho poslem 🙂 aj tak neviem co s nim lebo najblizsie ho budem potrebovat najskor za rok a pol 🙂\

melta je super napad, ale co sa tyka vinei ked sa pozriete na zlozenie tak hroznovy cukor pravy uz tak mizie mnozstvo ze to uz s podporou laktacie bohuzial nema spolocne uz teraz :( a presne tak ako hovori crys je to o tom co mas hlave, ked si povies, ze to zvladnes a pojde to tak to tak bude a kedze sme vsetky silne 🙂 tak to zvladnes aj ty isto to zvladnes, lebo ste doma a to je dolezite, ze si v klude a vo svojom prostredi.

crysmile
4. apr 2010

julia.. no vidis.. veru ani ta vinea uz nie je co byvala.. fakt uz asi dlho kojim.. 😝 lebo za mojich kojacich zaciatkov bola este ta prava zo stavy..
jo a co sa tyka toho perkarbonatu, to tu babenku co ho predava na mmb poznas?
jee a este ma napadlo co som chcela od teba, prosim ta neodfotila by si mi tie vkladacky do flipky, ze ako to vyzera? lebo fakt flipky vyuzivam ako pulky a ide leto, mozno by som ich fakt vyuzila lepsie, keby som mala oridžo vkladky, aj ked som si povedala ze uz nebudem nic kupovat, ale teraz ked sme dlhsie vonku, tak tie aio su pre nas praktickejsie..

emjee
4. apr 2010

priznajte sa, ktora ste mi vyfukli bbh z bazarika? 😀 😔

zajaciq
4. apr 2010

julia ako sa wola ten caj, wyrobca jeho? Dakujem. A ta senovka..kde ju dostanem kupit? Som w koncoch,od obeda nespi riadne, len pyta mlieko a ja uz newladzem a nic netaha aj tak :(

crysmile
4. apr 2010

zajo, pozri ip 😉

crysmile
4. apr 2010

jááj a o senovke je tu aj tema, zadaj si do vyhladavaca senovka grecka

etuska
4. apr 2010

Iz,zajaciq-drzte sa-hadam je to len laktacna kriza a "rozchodite to" 😉

dugyna
5. apr 2010

caute kocky.
iz vitaj doma, neboj treba verit..mlieko sa ti urcite upravi.skusala i homeopatikum ricinus comunis CH 5. vraj je velmi dobre.
tak skus zajtra kupit v lekarni.aj ty zajaciq, to sa moze uzivat hned po porode.
no a idem vas docitat co ste tu popisali.

dugyna
5. apr 2010

caute dievcata
k tomu kojeniu..stemi mi tu pekne popisali...ano matka tvori protilatky..v pripade ak prekonala..alebo ma to ochorenie co diet..ale aj protilatky sa zacinaju tvorit az po nejakej dobe a hned...a aj tak su ochorenia pri ktorych je kojenie kontraindikovane...

iz to vystihla...ja som to myslela viac menej koli tomu ze mala ma hnacky..a ani vy ked hnackujete si nedate predsta mlieko ani mliecny vyrobok..ale ryzu a zemiaky.... preto som pisala ze to teraz malej moc nepomoze....ze skor som za odsavanie..
a kukala som to aj na nete..a vsade u kojenych deti pisu tu dietu..s ryzovym odvarom..a az potom kojit..ked ma v sebe mimi ryzovy odvar..
to nevadi ked uz bude malinkej lepsie urcite budete latkovat..aj som si mylela ze vtakomm stave sa to neda..a musela by si asi vsetky plienky vyvarit...

emjee k tomu dojceniu a tehotenstvu odporuca sa v 6.mesiaci tehu prestat dojcit..nielen koli stahom maternice moznosti vyvolania predscasneho porodu..koli stimalacii bradaviek..ale aj preto ze matka -tehotna zacina vyvtvarat latky "ktore znechucuju mlieko"a este aj ine dovody

dugyna
5. apr 2010

iz a este jekoriska je fakt upis masticka..ja si ju chcem pre malinku kupit 😉

a ako je malej uz je lespie?

zajaciq
5. apr 2010

ja som dala v noci hnusku, zostala mi v nej 8 hodin, aspon sme sa vyspali. kto vymeni moju pistalku za nejaky iny hudobny nastroj. a inac v GB sa precikavame, na uplne najmensie to mame zapnute a furt presti do gatiek 🙄

lenka138
5. apr 2010

iz je fajn, že ste už doma. Držím ti palce, aby sa to s mliečkom čo najskôr upravilo. Tie bylinkové čaje dokážu zázraky, ja som tiež mala nejakú laktačnú zmes namiešanú a to teda bola šupa 😵
tiež som počula, že tie homeopatiká sú dobré

zajaciq, tak to je dosť, že už v dvoch týždňoch sa precikáte 😨 , nemáš doma nejakú BL bamboo, lebo to nám fungovalo až do nejakých 7 mesiacov
tie GB sú asi len bavlna, nie?

zajaciq
5. apr 2010

lenka nene, sak stvorec neprecika s bambuskou dnu, tu ide len o to,ze zle to sedi a dokriva cika. ale je celkom mozne, ze ona tolkokrat place, ze ja juz pozrem aj 3x do hodiny a ked rozbalim a zabalim tak uz taky pozor nedavam ako pri prvom prebaleni. ved kolkokrat aj stvorec vychadza von z PULiek a neprecika sa. proste ma stastie nasa oranzova GB , ze stale schyta. uz chceme kakaaaaat joj 😨 a co sa tyka jadra GB no ja sa nevynam, ale tiez si myslim,ze je to len bavlna

lenka138
5. apr 2010

strašne som naštvaná, zbehli sa mi vlniaky a neviem ako je to možné, lebo som ich prala vo vlažnej vode a ked som ich dala lanolínovať, tak tá voda nemala viac ako 30 stupnov, fakt neviem ☹

prosím vás neviete mi poradiť, niekde som raz videla návod na vlniaky, ktoré sa dajú spraviť zo starého svetra, ale neviem to nikde nájsť, namáte náhodou link?

mneme
5. apr 2010

gb vnutro je 100% biobavlna

zajo, rory vobec nekaka?