Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
7. apr 2010

zajko si vybera plienocky do ktorych gadi 😀

henushka
7. apr 2010

katka, mala ma po celej noci ritku uplne v pohode 🙂 ale ona nikdy v noci nekaka a od pocikanej plienky jej nikdy nezacervenie.

ak ma niekedy trosku zacervenane, tak je to vtedy, ked sa cez den pokaka a ja ju hned neprebalim, kedze to slecna nehlasi 😅 ale uz sme zacali prikrmovat, tak to uz teraz rychlejsie nosom odhalim 😀

mneme
7. apr 2010

aha, to je z mojho pohladu klucovy moment nocneho neprebalovania - ziadne kakanie. u nas ide vacsinou vsetko cez den do nocnika, pripadne nehody v plienke su okamzite identifikovane podla nezamenitelnych akustickych prejavov a fatalnych pachovych symptomov, takze sa hned prebaluje 😀

emjee
7. apr 2010

ja tiez v noci neprebalujem, lebo cika az nad ranom a hamburger alebo bamboo extra vypchana twofoldom mu v pohode vydrzi od vecera od 20 do rana do 8.30-9 - ritku ma peknu, plienka vazi 100kil 😀

henushka
8. apr 2010

baby, prosim vas, poradte mi. uz par dni prikrmujeme, sice nie vela, ale aspon par lyziciek. to, ze smrdi teraz nakakane, to ma neprekvapilo. ale zacal nam smrdiet aj moc. a to som si uz nie ista, ci je vsetko ok. dneska sme mali uplakanu noc a podla zapachu som myslela, ze budem rano musiet plienku zmykat, ale mala len trosku nacikane, co ma prekvapilo.

je to ok? alebo to mam riesit.

crysmile
8. apr 2010

henus, to aj nam robilo.. najma ak pouzivas bambusku.. moc pri prikrmoch je taky koncentrovanejsi, viac ho citit a velakrat nam od toho cela izba bola citit.. mozes uz zacat davat aj tekutiny, trosku sa ten moc "rozriedi"..

mneme
8. apr 2010

henuska, ja mam posledne dva tyzdne rovnaku skusenost. plienka, ozaj viacej bambusova, rano smrdi ako kybel s plienkami 😝 😖

dugyna
8. apr 2010

juj uz aby som ja mohla pisat ako ktora plienka dopadla

diocka
8. apr 2010

baby, aj mne bambusky po case zacali tak smrdiet. preto ich treba obcas (ja periem tak kazdy3-4. krat) na 95 a potom je zase chvilu pokoj. (radu mam od matji - cim jej dakujem) 😉

henushka
8. apr 2010

no praveze citit aj bavlnene plienky. dneska ideme zrovna do poradne, tak sa spytam, ale sedelo by to na ten zaciatok prikrmovania. ved dovtedy cikala iba taku vodicku 🙂

dik za rady!

matja
8. apr 2010

henushka, aj mne otrasne smrdeli vsetky plienky po prvom ciknuti, az som bola sklamana z latkovania. neviem, cim to bolo - mozno mocom, mozno slizom, mozno tym, ze som zacala prat kazde tri dni (dokonca niekedy aj styri 😔 ). Ako pise diocka, raz za mesiac som prala vsetky plienky okrem AIO na 90 a uz iba v orechoch a teraz mi uz tri mesiace nesmrdia vobec. Velmi ma to tesi, lebo som bola z toho smradu zufala a sklamana z plienok. Neviem, co pomohlo, ale uz budem prat iba v orechoch a radsej castejsie - kazde dva dni.

avila
8. apr 2010

Baby, co pouzivate pu-erh do prania. Davate ho do kazdeho a len na biele?

snehhulka1
8. apr 2010

Ahoj mamicky,
precitala som si uz asi 50 stran z Vasej diskusie, vidim ze ste veeelmi skusene v latkovych plienkach. Ja cakam babatko, kupujem vybavu a chcela by som Vas poprosit o radu:
Aku znacku plienok odporucate - chcela by som jednovelkostne plienky. A kolko kusov si mam asi z coho zadovazit.
Velmi pekne dakujem za rady, velmi si ich uz vopred cenim 😉

bambuska1
8. apr 2010

lenka, ozaj, ja som ale trkvaska 🙂

bambuska1
8. apr 2010

izabelkak, dugyna, co si planujete z KIKKO kupit v DMku?

henus, julia30, ake flisove separacky/deku ste mali na mysli?

henushka, ak prikrmujes, ten smradocek mocovy je uuplne normal.
Mne ked smrdia plenuchy, dam doprania lyzicku MIO freshu a hned je pach prec. A to periem iba na 60.

avila, davam ho do prania iba obcas, ak su skvrny. alebo namocim cez noc.

dugyna
8. apr 2010

bambuska no uvidime co tam budu mat z kiko ponuky, asi este nejake stvorce..doma co mam to su myslim 80x80, takze asi tie mensie, nejake viecvrstvove by som chcela a tie bymbusove kiko..sa mi pacia..tak este z tych par.

kocky kupili sme v ikei deku imru nakolko mali v akcii..podla coho nastrihate tie flisove separacky? 😉

bambuska1
8. apr 2010

snehulka, odporucam ti pockat s nakupom do28.4. Vtedy zacina tyzden latkovych plienok, a vsade budu zlavy, akcie. 🙂huraa

Ja som pri malom babatku pouzivala bambusove plienky lebo male babo vela cika (tots bots, BL). Plus separacka kvoli prazenicke.Taktiez sa mi osvedcili rozne stvorce, vkladacky, na to PULky alebo vlniaky.

Plus som mala niekolko obycajnych nohavickovych bavlnenych, flanelovych. Napr. z Disany.

Pre vacsie babo som si zadovazila jednovelkostne nohavickove, a to skoro z kazdej znacky 🙂 Nekupuj si len z jednej, treba vyskusat co ti najviac vyhovuje.

miruss
8. apr 2010

Ahojte.
Snehulka poslala som Ti IP.

Veru týždeň plienok sa blíži. 🙂

Dahlia, Julia 30, už ste si premysleli termín prezentácie v Tn?
Zajtra robím súkromnú prezentáciu v Nových Zámkoch.

dahlia23
8. apr 2010

mirkaaa, ja celý deň rozmýšĺam, čo to mám urobiť - dohodnúť ten termín s tebou. 😀
takže posielam IP 😉

dugy, ja som flísové separačky strihala podľa zloženého štvorca. cca 33 x 13 cm 😉

busni
8. apr 2010

ahojte, pridavam sa aj ja - moja Lulu v noci kaka aj cika od narodenia a aj latkujeme od narodenia rekord v latkovke zatial mame 6 hodin. ritku zaparenu ani cervenu nemala a to pouzivam aj separacky celulozove, lebo som leniva stale zapierat kako a doteraz, kakala aj 8x denne, tak som nikdy nevedela, co bude najblizsie.
mne plienky (stvorce kikko eco lux) zacali zapachat po 2 mesiacoch pouzivania, po oprati fakt smrdia. teraz som ich skusila oprat na 95 a smrad odisiel 😉 nastastie, lebo uz som nevedela co s nimi.
no a mam doma aj tie mydlove orechy ale neperiem v nich, nejak som tomu neprisla na chut. Tie, co v nich periete, ako to robite? pridavate aj sol na skvrny?

dahlia23
8. apr 2010

zajo, dala som krpcovi štvorec podľa Tvojho opisu, spokojne si spinká, tak som zvedavá, ako dopadne nadeleníčko 😅

som unhappy z tých anavy vlniakov. už som ich 3krát lanolinovala, furt mi prepúšťajú. ☹ s disanami to nechcem porovnávať, lebo tie sú ako biela vaňa (vodotesný betón 😀), z nich plienku môžem aj žmýkať, ale vonku je sucho... ale toto ma fakt žerie. žeby ešte raz nalanolínovať? už robím tie kúry totálne koncentrované, vlniaky lepia jak bláznivé, ale ako keby sa ten lanolín z toho "vyparil" ☹

matja
8. apr 2010

busni, ja dávam iba orechy a namiesto aviváže ocot. Keď sú plienky pokakané, polejem žlčovým mydlom. Mne sa orechy veľmi oscedčili.

matja
8. apr 2010

aj plienky sú po nich o čosi mäkšie, po slize boli určite tvrdšie...

crysmile
8. apr 2010

dahlia, skus este raz, mne lvb jersey tiez chytili mozno az na stvrty..

izabelkak
8. apr 2010

dahlia a lanolínovala si už aj na sucho? skús ešte tak, šak sušiť by sa mali relatívne rýchlo keď sú zapínacie....

mne tie BI shorties začali držať tak po 3 - 4 lanolínovaním a si myslím že to je asi ešte klzkejšia úprava vlny....

katka.carska
8. apr 2010

Dahlia,
to je zvlastne, ja mam z tej latky nasite vsetky nohavky co pouzivame a drzia super - ja uz ani nenechavam po oprati uschnut, rovno ich lanolinujem. Dokonca obcas ich dam na 60 do pracky, a tvaria sa zatial neznicitelne.
Prevlhali len raz, to som ale dala k lanolinu detsky sampon, v ktorom nebolo mydlo.
Izabelka,
na nasom miminku dopredu vidno, ze mu treba, takze nekaka zabaleny do plienky. Preto uz davam len stvorce narovno, neskladam ich. Dufam, ze to nezakriknem...

izabelkak
8. apr 2010

Katka tak to ste veľmi šikulky.... my máme každý deň skoro nehodu ak dám do LVB vv na rovno, ale to je asi mojou gramblavosťou vždy je to špinavé len do jednej strany, neviem ani rovno plienku nasadiť🙂))

bambuska1
8. apr 2010

baby, mate niekto plienku bambinex 2 v 1?

pipera
8. apr 2010

Ahojte, pri malej mam tri druhy tots bots a tych vacsich som si urobila poriadny mix, tak som zvedava, hadam nam nieco s nich sadne,lebo som za ne dala veeeeeeeeeeeeela eur :( uvidim ked mi domov pride vsetťko. zatial mam z vacsich doma 7 kusov, este mi ma prist domov dalsich 20 kusov, tak hadam to bude aj dost a aj nam sadnu na den aj noc. inac ak by mal niekdo zaujem mam na predaj 2 kusy uplne novych plienok popolini vhodnych od narodenia /realne tak od 3 mesiacov/ do 15 kg.

henushka
8. apr 2010

ahojte, prave som docitavala. hmm, s tym zapachom, mne nesmrdia po prani, to uz mam vyskusane, na akom programe prat. islo o to, co ste niektore pisali, ze pri prikrmovani. bola som dnes v poradni a vraj, ked chcem mat istotu, mame doniest moc, tak neviem... asi sa este popytam skusenych mamim po okoli. lebo tie prikrmy su predsa velka zmena. ale kaka sa lepsie chyta v separackach, uz tak nevyteka 😎