Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
10. apr 2010

kocky pisali z brany..tak keby ste mali niekto cestu do ciech 😉

Vážení zákazníci a milí příznivci,
srdečně Vás zdravím v měsíci dubnu-měsíci věnovaném látkovým plenám- a ráda bych Vás pozvala na akce, které v rámci Týdne opravdových plen konáme.

Na stránkách www.plenaroku.cz můžete hlasovat o nejlepší plenu roku, případně si přečíst více informací o tomto projektu, který společně s nadací Rosa organizujeme.

Také jsme vyhlásili soutěž Design plena. Zkuste namalovat, vyrobit z různých materiálů či ušít- sami nebo se svými dětmi- plenku. Pojmenujte ji a zašlete nám ji do 20.4. Všechny výrobky budou vystaveny nejdříve v prodejně v Praze,poté v Brně a případně použity i na další osvětové projekty, které připravujeme. Budeme moc rádi,když se ještě zapojíte!
Tři nejlepší výrobci navíc budou odměněni dárkovým poukazem v hodnotě 1000Kč.
Více informací o soutěži naleznete zde: http://www.branakdetem.cz/clanek/tyden-opravdov...

PLENA ROKU V PRAZE 29.4.
V 16hodin Vás srdečně zveme do naší prodejny na Náplavní 11, kde se bude konat vernisáž a vyhlášení soutěže Design plena,slavnostní vyhlášení soutěže Plena roku a aukce plen, které jsou v soutěži přihlášené. Přijďte si pořídit nové plenky za bezkonkurenční aukční ceny a zároveň přispět na projekt Představujeme moderní látkové pleny lékařům.
Samozřejmostí je dětský koutek a zdravé občerstvení!
Letáček k akci zde:
http://www.plenaroku.cz/images/plena_letak_2.jpg

POCHOD ZA LÁTKOVÉ PLENY V BRNĚ 28.4.
I v Brně podnikneme velkou akci v rámci týdne TOP. Bude jím pochod městem Brnem s transparenty a látkovými plenami, budeme rozdávat letáčky o plenách a pokusíme se připoutat pozornost právě na používání látkových plen. Akce bude vtipná, neobvyklá a sledovaná novináři. Prosíme Vás o podporu a účast na akci.
Zde naleznete více informací: http://www.branakdetem.cz/clanek/tyden-opravdov...

Těšíme se na Vaše zapojení.
Přejeme Vám nádherné jarní dny plné sluníčka venku i uvnitř Vás..

zdienka
10. apr 2010

baby poradte,

vcera tu bola moja mama a urobila mi prednasku ze ocikane plienky treba hned preprat, dat uschnut a az potom skladovat - mam vrecko na plienky. ako to robite? pocikane date este mokre do vedra/vreca? alebo az ked uschnu? ja periem kazdy druhy-treti den ale aj tak mi to pride trochu humus, mat ocuranu plienku mokru vo vreci dva dni... pokakane zaperiem a prihodim do vreca tiez. diky za radu!

dugyna
10. apr 2010

zdienka pokial viem tak kocky okakanu preperu a hodia do vedra alebo vreca na plienky. pocikane myslim ze neprepieraju. a nesuscia ich hodia to proste mokre do vedra alebo vreca a potom peru naraz..

matja
10. apr 2010

zdienka, robím to presne tak, ako píše dugyna. Lenže ja ich nedávam do vreca, lepšie sa mi to pozdáva v kýbli, veko nechám pootvorené, potom sa to tak nedusí. Vrecko na plienky používam iba vtedy, keď niekde sme, hodím tam použitú plienku a doma prehodím do vedra.

zajaciq
10. apr 2010

aj ja pouzivam kyblik s vekom na ocikane, a okakane spolu s oblecenim preperiem a zvycajne necham v lavori narychlo vyzmykane, k tomu sa pridaju dalsie a potom sup s tym do pracky. tie separacky vela mi toho vela neodseparuju 😒

egyptanka
10. apr 2010

Caute babule, uz davnejsie koketujem s myslienkou zacat s latkou? Ale nie je to neskoro pri rocnom dietati? Aky je vas nazor?

mneme
10. apr 2010

nikdy nie je neskoro 🙂

ludmilabb
10. apr 2010

myslim ze emjee zacala tiez uz s vacsim dietatkom a je uplne spokojna 😉

emjee
10. apr 2010

jj ja som zacala ked mal krpec 10,5 mesiaca, podla mna sa to este stale oplati zacat 😉

kolka1
11. apr 2010

Ahojte,

hlasim sa trochu po odmlke :o). Egy ja tiez koketujem ale uz som rozhodnuta ze idem do toho. Zatial v kombinacii a dufam ze coskoro naplno 😀 😀 😀.

Baby a klasicke stvorce davate dva ci jeden?

egyptanka
11. apr 2010

Kolka a mas uz nieco vybraté?

kolka1
11. apr 2010

Egy na co Ti budem hovorit, mam v tom riadny chaos mam trochu problem s orientaciou v tejto problematike. Ale nieco mi poradila Miruss ma ekoplienky.sk nieco baby tu za co dakujem 😵 . Ja by som chcela na zaciatok zacat trochu "konzervativnejsie" a riesit to s klasickymi stvorcami. Tak to vlastne aj teraz robim akurat ze davam postolku lebo som sa este nerozkyvala k nakupu. A to len zatial doma, von a na noc pampersku. Ale aj to by som chcela poriesit, velmi sa mi to paci, ako drobec reaguje v pocuranej a pokakanej pamerske nic nehlasi pri klasickej sa hned ozyva 😀 navyse sme prekonali zapal mocovych ciest a viem ze latkovky budu skvelou prevenciou aj do buducna. Taktiez si myslim ze lahsie sa bude drobec oducat od latkovky ako do pampersky 😵.

julia30
11. apr 2010

myyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy sme dnes kakali do nocnika ;) krasne a nadherne 🙂 tesime sa velmi velmi 🙂

dugyna
11. apr 2010

julia gratulujem 😉

katka.carska
11. apr 2010

Kolka jeden, ale preto, ze prebalujem casto, po kazdom cikani. Zatial staci a sarsiemu stacilo tiez, cez den. Len to chce nohavky, co to budu fakt dobre drzat, aby sa stvorec nezosuval - v tom vidim naj problem.

kolka1
11. apr 2010

Katka dakujem za rady :o). A s akymi nohavkami mate dobre skusenosti mimo vlastnorucne usitych, to nezvladam 😒 .

emjee
11. apr 2010

julia super 🙂

julia30
11. apr 2010

dakujeme za podporu 🙂

miruss
11. apr 2010

Ahojte.

Kolka som rada, že som Ti pomohla. 🙂
Egypptanka podľa mňa nikdy nie je neskoro. Ak chceš poradiť, kľudne mi napíš IP. 🙂
Julia konečne máš foto, Kvetka je peknučká. 🙂
Ja sa konečne spamätávam po víkende. Chytila ma nejaká črevná pliagy, ale už je lepšie.

julia30
11. apr 2010

no ja mam foto ale tu som to brala ako rychlovku vzdy len ked som nieco potrebovala ale uz sa citim ako doma 🙂

miruss
11. apr 2010

Julia to som rada. 🙂

julia30
11. apr 2010

inak budem potrebovat flipku a jednu groacku vanilkovu len este nem to iste este bud predam moje oranzovu gro alebo vymenim za vanilkovu, lebo som zistila, ze mala potrebuje aj biele vrchniaky alebo take nejake ;) ked ideme tento rok na 2 svadby tak aby jej z pod ruzovuckych satociek netrcala ked sa ohne zelena plienka alebo orange :D

miruss
11. apr 2010

Jasne Julia to mi upresníš v maily pred prezentáciou.

julia30
11. apr 2010

jasnacka uvidime ci sa podaria oranzove strelit ;)

zajaciq
11. apr 2010

julia nech to Kvetke vydrzi s tym nocnickom 🙂

a avile gratulujem k chlapcekovi.

ja si nemozem pomoct, ale moje dieta kaka presne take oranzove ako je GB orange a najradsej ju prekaka do boku samozrejme, ze je aj na tom perforovanom 😠 . a tie suche zipsy ma rozculuju, zapnu sa vsade 🙄

to dokedy bude mat take oranzove? ved prazenica vyzera inac 😅

mneme
11. apr 2010

zajo, to je ok. plne dojcene deti maju stolicu vselijaku, takato horcicovo oranzova je normalka 😎 martina byvala denne prekadena az na chrbat iks krat denne, chvalabohu prikrmy to zmenili.

henushka
11. apr 2010

hmm, mneme, ale mala si na mysli hnusku, vsak? 🙂 my, ked sme prve dni pouzivali hnusky, tak sa taketo malery stavali, az na chrbatik, hlavne pri prebalovani 😠 z PULiek mi vytiekla len par krat, gumicky super zachytili 🙂

henushka
11. apr 2010

zajo, na to si zvyknes 😉 bud rada, ze si sa dala na latkovanie 🙂

emjee
11. apr 2010

my mame na chrbatiku este furt 😀 akoze ano je to v plienke, ale uz hore na konci puliek 😝 😀

henushka
11. apr 2010

baby, este k tomu obcasnemu prepraniu na 95ke, skusala ste niektora aj BL stvorce? mam podozrenie, ako ste pisali, ze tie mozu byt citit. akurat, ze oni nie su cisty bambus, tak neviem, co by to spravilo. 😨