Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
12. apr 2010

joj sak by som zabudla avilia aj my gratulujeme 🙂

lenka138
12. apr 2010

avila gratulujem k chlapčekovi

ja pocikané plienky tiež neprepieram

egy určite nie je neskoro a ved chceš mať aj druhé bábo, tak potom to využiješ od začiatku ak sa ti to zapáči 😉

kolka pri mojom veľmi pijúcom a následne aj cikajúcom chlapčekovi, nám 2 štvorce vydržia max 1,5 hodinu a to som už hádam aj prehnala, takže tie ozaj len ked sme doma

julia super, stým nočníkom, len tak ďalej 😉

miruss
12. apr 2010

Avila aj ja gratulujem k chlapčekovi.

matja
12. apr 2010

avila, gratulujem.
Henushka, ja som prala aj BL štvorce na 95. Vlastne všetko, konope, bavlna (froté aj flanel), bambus - okrem AIO, kapsoviek, nohavičiek. Smrdeli mi aj niektoré AIO, ale po čase to prešlo tak rýchlo, ako aj prišlo 😀, len som prala každé dva dni v orechoch s octom a pár kvapiek čajovníkového oleja.

lindauciatko
12. apr 2010

Baby, rozpravali ste sa niektora s detskou lekarkou o latkovkach?
Ked bola dr pozriet doma prvykrat maleho, ukazala som jej letak BL a ona, ze ona to iste neodporuca, ze cez leto sa mi v tom maly bude isto parit...
Tak ja neviem.
Paria sa v tych latkovkach zadocky viac ako v pamperksach?
Nie je babatkam teplo v tych latkovych plienockach s vrchnaymi gatkami?
Takze fakt sa neviem rozhodnut.

A na nete neviem najst ziadny nazor lekara na moderne latkove plienky... Mate niektora nejaky link?

Vdaka
Lindauciatko

avila
12. apr 2010

Ahojky, babule dakujem 😀

Ako nazor lekara nepoznam, ale pozri si nazory lekarov na hnusky. Btw. v nich sa ritka malym nezaparuje? Co tu hovorili kocky praveze maju menej dermatid ako pri hnuskach.

Inak okolie je priserne. Svagrina ma v kuse otravuje, ze ich musim prevarat tie plienky (proste si to neda vysvetlit), ze ma to hned prejde a ze to sa mi urcite financne nevrati, ked tolko stoja. Uz ju ani nepresviedcam, hlavne ze sme my s muzikom za jedno.

michaela80
12. apr 2010

lindauciatko ja som sa teraz rozpravala s kamoskou je kozna lekarka a taka echt lekarka, tak vravela ze je to super pre pokozku babetka ako tie parfumovane hnusky ale ze ona by bola na to leniva....takze tak.....ze ona radsej kupi drahsie hnusky neparfemovane a vyhadzuje...

miruss
12. apr 2010

Lindauciatko ja si myslím, že v hnuskách sa dieťa parí viac, veď to je čistá umelina. To je ako keby som mala byť v takej maxi vložke celé dni aj v takom teple.
Veď pri bavlnených plienkach a keď sa ako vrchné nohavičky používajú vlniačiky, tak pokožka dýcha. Nemám linky na názory lekárov, ale moja detská je nimi nadšená, povedala, že to je super vec.
A niekde som čítala, že používaním hnusiek u chlapcov dochádza k prehrievaniu pohl. orgánov a neskôr môžu mať problém s plodnosťou.

katka.carska
12. apr 2010

Linda, ja som pouzivala latkovky na radu Mudr., uz v porodnici ich mal "zo zdravotnych dovodov" od tretieho dna - jednorazovky mu proste nesadli. Nasa lekarka sa len potesila, ked videla, ze i druhe babo mame v latkovych.
Ked bolo v lete naozaj parno - davala som len plienocku bez vrchnych nohaviek.

lindauciatko
12. apr 2010

Jaj zienky,
vdaka za pozbudenia, tak ja sa teda nejako rozhodnem...

petrinka
12. apr 2010

Ahojte, ak niektora z vás šije plienky alebo by chcela začať, tak ja som kúpila materiály na šitie plienok pre seba, ale objednala som ich pre istotu viac, aby mi nič nechýbalo a nemusela som znova platiť to hrozné poštovné a clo
Takže teraz mi zostali zvyšky. Mám PUL (ružový, žltý, modrý, bledofialový a svetlo tyrkysový), bambusový flis, konopný flis a aj materiály na vnútornú stranu plienky, ktorá sa dotýka pokožky bábätka- na dotyk ostáva suchá a moč prepúšťa do savého jadra plienky.
Ak by vám niečo chýbalo, rada to posuniem ďalej.

tea333
12. apr 2010

lindauciatko, nosis vlozky? je to velmi podobne..daj si taku maximega vlozku v lete v teple..ja som z toho na pipine mala neprijemne zapareniny 😒 je to umele a absolutne to nedycha, nie je sanca 😒 pritom ked som bola na zadku naobliekana v bavlenenych gatkach a teplakoch a bolo horuco, tak som sa sice spotila, ale nezaparila som si .... 😀 😀

izabelkak
12. apr 2010

kočku tu je info ohľadom tých Kikko

V priebehu mesiaca máj budete môcť nájsť v DM nasledujúce produkty od firmy Kikko:

Kikko bambus.plienky 70x70 nebielen.3ks
Kikko bambus.plienky 70x70 farebne 3ks
Kikko bavln.plienky 80x80 s potiskom 3ks
Kikko sock ons - navleky na ponozky

Produkty budú umiestnené pri produktoch detskej starostlivosti a plienkach.

izabelkak
12. apr 2010

sa ospravedlňujem že neragujem na IP ale mala som v sobotu opravák skúšky, tak nestíham, ten e-shop anavy už vraj je len ešte doplnaju texty takže by som to doklepela už cez ten e-shop, lebo cez ten mail je to také na dlhé lakte.....

henushka
12. apr 2010

lindauciatko, nechapem, ako moze lekarka povedat, ze hnusky su zdravsie 😠 a to s tymi pripadnymi problemami chlapcekov som pocula aj ja. latkujeme takmer od narodenia a zacervenanu ritku mavame len ojedinele, ked mala vylozi nejaku agresivnejsiu kaku, ale to celkom rychlo ustupi. a od nacikaneho nebola zaparena este nikdy, aj ked obcas by sa plienka dala zmykat 😅

henushka
12. apr 2010

Avila, tie negativne reakcie okolia si nevsimaj, je to ich problem. Hlavne, ze mas doma podporu. Ono to latkovanie zase az taka lacna investicia nie je (ak teda niekto nezvoli tu najlacnejsiu alternativu), ale uz pri druhom babatku "investujes" iba do prania, takze uspora je viac ako zjavna.

A co sa udrzby tyka, mozno chvilu potrva, kym si najdes svoj system prania, susenia, skladania a tak. Ale akonahle budes zabehnuta latkarka, tak zistis, ze je to cele uplne v pohode 😉 Ja si zase pre zmenu neviem predstavit, ze by som kazdy den mala riesit vynasanie hnusiek, to by mna obtazovalo podstatne viac 😀

lenka138
12. apr 2010

takéto názory a ešte k tomu lekárov ma strašne vytáčajú. To je presne také isté, ako že ti normálny dr. v žiadnom prípade neodporúča homeopatiu, najlepšie je pchať do seba chemické lieky 😠 😠 😠

ja mám na sebe vyskúšané prvé látkovanie počas mrchy a teda som sa len uistila, že som nemohla spraviť nič lepšie ako malému dávať látku, ja sa už k obyčajným vložkám tiež nevrátim

takže lindauciatko nenechaj sa odradiť názorom lekárky, látka je určite určite lepšia aj počas tých najväčších horúčav

lenka138
12. apr 2010

iz to je úžasná správa, veľmi sa teším, ale do kelu, ved ja vlastne už fakt žiadne plienky nepotrebujem 😨 , ale tým bambusovým isto neodolám 😅

mamutka
12. apr 2010

och lindauciatko, opytaj sa tej Dr. ci ona nosi bavlnene spodne pradlo, alebo papierovo igelitove, nepriedusne, plnene chemiou...hlavne v lete.....to je taka co aj matke co sa jej tazko rozbieha laktacia hned povie - kojte len kazde dve hodky a dokrmujte UM ... a laktacia zbohom, maj sa.....
to su tie tzv.doktorky 🙄

izabelkak
12. apr 2010

navyše ja si kočky myslím že zrovnanie s vložkami a plienkami ešte nie je úplne to isté, že my si vlastne ani neviem predstaviť ako je to mať na sebe z takého matrošu ako je tá vložka nohavičky, by som pani doktorke povedala že nech si oskúša tie jednorázové nohavičky na inkotenciu to je si myslím zrovnatelné s tými hnuskami, najlepšie keď bude 35 stupňov horúčava....

henuskha no oni nemusia chodiť denne s hnuskami, kúpia si ten debilný koš čo zabalí každú plienku zvlášť a majú to v byte aj niekolko dní 🙄

inak ľudia ani nemajú predstavu kolko toho odpadu a akého tie hnusky narobia, keď to niekomu poviem v číslach tak dotyčnému padne sánka a vypleští oči, ako tona je tona darmo...

zajaciq
12. apr 2010

to co su tie navleky na ponozky ? 😕

prave som instruovala mamu, nech nam kupi na noc hnusky ekologicke z DM. tu som to od vas odkukala, ani neviem, ze jak sa volaju. dufam,ze ich budu mat aj v 2-5kg velkosti. 😅 pripadam si ako totalny pripecenec. inac dnes som bola medzi ludmi ,na hlavnej poste, az som socialne pookriala na tych 10 minut, hned sa citim lepsie po plienkovo-prsnikovej nonstop stafete 😵

inak, ja neviem ako mam zistit, ci je ritka zaparena alebo nie. moj novorodenec je stale este taky cervenkasty cely a ja som zaparenu ritku predtym nikdy nevidela, moje dieta je moj pokusny kralik co sa tyka prebalovania a vobec.. ja a deti 😅 to zakazdym jej mam mastit rybilkou ritku ? a rybilka je OK ci ne? to sme v nejakom baliku z porodnice dostali. mne sa to na omak a ocuch paci 😀

linda ja som uz bola na dvoch kontrolach s Rory u pediatricky a kukali so sestrickou, ze ci to su nove postolky take farebne na suchy zips.. a potom im zmrzol usmev, ked som povedala, ze to ne su ortopedicke gatky. 😀

jaandy
12. apr 2010

vy toho nakecate baby 😀 ja len naskok, nebudete nieto robit obj, zo siemedetem? pridala by som sa, mam odtial vlozky a to je paradicka, tak mi sliny tecu na dlasie 😀 , napiste mi ip keby ste niekto chceli objednavat odtial, dame nieco dokopy 😉

ad lekarka: taku co povie ze papierove plienky su zdravsie by som ani sekundu neriesila, je to hlupana... 😀 ja by som ju vymenila 🙂

emjee
12. apr 2010

no mne pre "porovnanie" stacilo, ked som v porodnici mala pod sebou tu jednorazovu podlozku (a pod plachtou nejaky igelit), dali mi cipok proti horucke, potila som sa jak blazon a postel mi za cely tyzden nikto nevymenil 😝

dugyna
12. apr 2010

linda tu dr. co nieco take vypustila z ust srdecne pozdravujem a asi nech sa vrati naspat do skoly aby si zopakovala nejake predmety a skusky..a spomenula si na destek kožne oddelenie a specifika spojene s kozymi ochoreniami v destkom veku..atd..alebo sak mozno jej dava nejaka firma hnusiek peniazky aby ich propagovala...
pani dr. nabuduce dones jedny tie inkontinecne plienky co predavaju pre dospelych v dmke..su avlastne ako papmpersky pre dospelych..alebo posli pani doktorku na nejake oddelenie LDCH , JIS, ARO ..ci uz destke alebo dospelacke nech sa pozrie ako vyzeraju leziaci pacienti napojeny na pristrojoch co maju tie uzasne plienky-pre dospelych..a ako vyzera ich koza pod tymi plienkami..a nech odoberie par tamponoch na mikrobiologicke vysetrenie tym pacientom a pocka na vysledky..a potom sa mozme pobavit o tom ktore plienky su lespie...
ak uz su ludia co chcu pouzivat hnusky....tak urcite radsej tie co nie su parfemovane-babylove, myslim ze aj tesco a lidlacke nie su parfemovane..ale aj pri nich vznikaju dermatitidy...je to proste umelina...a umelainou ostane..a nie je to vzdusne..a maminky co hnusky pouzivaju tym ze sa babo nestazuje prebaruluju casto po dlhych intervaloch..koli setreniu penazi..ale pre babo to nie je zdrave....
dalsia vec ..skus nosit napr. alwaysky v horucavach / pri nich sa mi to opakovane stalo/ zapareniny...lespie su lacne vlozky tenke ale menej umele...
uz sa tesim na skusanie latkovych 😉

takze linduska asi tolko

ja mam sice doma hnusky nakupene nejake..ale tie som kupila este predtym ako som objavila latkove...a chystam sa aj do porodky si zobrat la 😉 latkove
latkove plienky jednoznacne viacej dychaju ako tie hnusky

iz skoda ze viacej vyrobkov nebudu mat..som dufala ze aj tie bambusove budu

izabelkak
12. apr 2010

zajaciq tie sock on sú držiaky na ponožky, malé mimi ako šúcha nohami stále si ponožky zosúva, ale podla referncii vraj sú tie sock on strašne malé a otlačujú nožky....
a čo sa týka tých eko jednorázoviek z DM volajú sa alana a najmenšie sú mini od 4 do 10 kg, teraz sú však také vynovené že by vám mohli byť dobré, prídu mi také menšie ako tie povodné.....

julia30
12. apr 2010

lindauciatko, ja by som od takej doktorky odisla asi hned, lebo necita najnovsie vyskumi a vsetko co k tomu patri ;)

IZ paradaaaaaaaaaaaaa uz mam asi milion bodov na zlavy tak som sa rozhodla, ze kupim tie bambusky 🙂 a normalne ich zosijeme a spravime si z toho asi osusky 🙂 alebo co ja sa uz na ne tesim lebo z nich isto coskaj vymyslim, minimalne ich napcham do FLIPky: )

btw. budeme robit objednavku z brany v plienkovom tyzdni? ja by som prijala nejake vlozke ;)

matja
12. apr 2010

lindauciatko, baby už všetko povedali, ja musím s nimi len súhlasiť.

avila, ja som si myslela, že sa ti už chlapček narodil, keď sme ti tu všetky svorne gratulovali, až potom som sa dozvedela, že to k zisteniu pohlavia 😉

izabelkak
12. apr 2010

dahlia ešte som uvažovala nad tými anavy vlniakmi, čím lanolínuješ? lanolínom z lekárne?

henushka
12. apr 2010

dugy, ja som to nedavno zazila, ze bola u nas neplanovane kamoska a mala sa jej pri papani dokadila a ona nemala nahradnu hnusku. tak som jej ponukla, nejake doma mam a ona, ze to je v pohode, ved vydrzi 😨 a to sme mali pred sebou este vychadzku, mala mala 2 mesiace, co vam budem hovorit... ☹ toto by ziadna latkujuca mamina nespravila, ja ked aj prilezitostne som hnusky pouzila, tak som menila snad pri kazdom prdiku 😅

henushka
12. apr 2010

nas skratka prebalovanie bavi! 😵