Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ludmilabb
12. apr 2010

henushka ta tvoja kamoska je ina frajerka, nechat dieta v pokakanej plienke ze vydrzi, katastroooofa 😠

izabelkak
12. apr 2010

henushka to nemyslíš vážne!!! a akože prečo si od Teba nevzala tomu nerozumiem už vobec, fakt sila teda 😕 😢

crysmile
12. apr 2010

henus, no blee, je mi zle z toho.. by som ju posadila do vlastnych vykalov, prepac, ale zdvihlo mi to tlak.. ja mam vycitky, ak malu hned neprebalim, ked sa mi vykaka a nezistim to hned, nie to este vedome ju v tom nechat..

mneme
12. apr 2010

hen, tak to je fakt sila 😝 😔

pipera
12. apr 2010

ahojte, este mam jedne problem, ako riesite pri prebalovani cistenie zadocku? pouzivate vlhcene utierky alebo nieco ine? chapem, ze doma malu mozem osprchovat, ale co robite ked ste mimo domu,alebo sa jednoducho osprchovat neda? akujem za tip :D

julia30
12. apr 2010

pipera nepouzivam uz vobec vlhcene utierky, pouzivam na zadok mam nastrihane a obendlovane cca 35x35 kusy z klasickej plachty a ked prebalujem a potrebujem utriet zadok tak namocim vo vode cistej a len tym utriem a hodim k plienkam. Baby maju pokupene take pekne bavlnene obrusky na to ;) mne to bolo luto tak som si usila teda mama mi ;) no a vzdy mam flasu vody alebo caju nesladeneho v kociku aspon liter tak to vzdy vonku riesim ze si tu handerku oblejem z tej flasky (pijem len aloevera caj a harmancekovy ;) takze je to v pohodicke. Ked je fakt ze zakadena tak to isti materske centrum kde ju pichnem do umyvadla ;) alebo priznavam pre neskutocne prihody nosim malinke vlhcene DM sensitive biele alebo modre obrusky vlhcene ale uz som prisla na to, ze sa to da hruba spina utriet aj klasickymi papierovimi servitkami ktore su mensie svinstvo 🙂 a potom doumyvat tou handerkou ;)

pipera
12. apr 2010

no ja sa priznam, mna by ani nenapalo latkovat pri tretom dietati,keby stredny nemal tazky atopicky exzem a kozna by ma na to nenahovorila. ale k tomu caju, moj synator je alrgik /stredny, nie to babatko s ktorym latkujem/ a zevraj strasne silny alergen je aj aloe. my sme u neho museli vysadit vsetku kozmetiku z aloe :( a kamilky tiez. pri malej nesmiem pouzivat nic ani z aloe a ani z harmanceku,koly dedicnosti a alergie v rodine. inac bola som velmi prekvapena, my vsetky plienky mame iba biele. ale vy ste ma tu tak navnadili,ze som sa rozhodla kupit nieco krasne farebne a bola som prekvapena, ked som aj tu v bazari nasla plienku co je z vnutra tmava cierna. keby som s nou prisla ku koznej urcitei ma zenie :D a k tym nazorom lekarov: syn ma tazky atopicky exzem a najhorsi v plienkovej oblasti a zevraj to ma z papierovych plienok :( pri nom som urobila nevedomky chybu, pri najmensej latkujem. Aj ked som si vedoma ze moj syn je exzem, ked by ste sa ho opytali co nemoze a zacal by vam to menovat bolo by vam ho luto,keby vam so slzami vravel ako toto strasne lubi a nemoze a aj ine lubi a tiez nemoze. to sice nema s plienkami nic spolocne, ale fakt je ten, ze deti kupeme, natierame, periame im a od narodenia im davkujeme same alegeny :( a to podotykam, najstarsiu som kojila 3,5 roka, stredneho vyse 2 rokov, do cca 2 rokov som im varila samostatne, bez korenim, alergenov a aj tak maly takto dopadol :(

zajaciq
12. apr 2010

moja si teraz len cikla do SWB velour a som ju celu vymenila.. co by vydrzala do rana..

boze ta zazracna zavinovacka..neviem ci to poznate, dnes mi dosla.. budi sa mi kazdych 20 minut v tom, kym som ju tam narvala..ako cervicka.. nema to daleko k tyraniu podla mna. este tomu dam sancu zajtra v noci a ked to bude take iste, tak to darujem dakomu. aj tak len na prse zaspi moj zajko 🤐

iz dik za info. tak nakoniec prisla mama s dvoma mini balikmi dm babylove 2-5 kg a pampersky male 🙄 tak som dala DM na noc po tej velourke s tym,ze pampers je mozny alergen.. a alany v kosiciach nehrozia asi, teda nie v OD Dargov ☹ ☹ ☹

pipera
12. apr 2010

julia dakujem, nieco podobne budem musiet skusit aj ja, dakujem za radu. prosim ta ake su to tie pratelne obrusky co baby kupuju? neporadis, kde sa to da kupit? dakujem.

izabelkak
12. apr 2010

zajaciq tie alana majú len v DM-ke, ale možno by vam boli velke, ja tipujem že tie babylove sú dosť podobné, resp. ešte tie biele pampers by mohli byť fajn neparfemované...

a malá stále plače v mokrom??? neskúšala si flees.separačky? aspoň na začiatok kým si zvykne..... prípadne používaš tie celuloz.separačky? sú síce pocikané mokré ale predsa to niečo odfiltruje.... lepšie však tie fleesové, prípadne lepšie sa mi pozdávajú stay dry od IV ale sú dosť drahé.....

miruss
12. apr 2010

Pipera toto sú tie obrúsky napr.
http://www.ekoplienky.sk/product/obrusky-imse-v...

Henuska nechať bábo vedome v pokakanej plienke, to je des. 😠

avila
12. apr 2010

Matja 😀 Este tri mesiace si pockame, ale bezi to straaasne. Tie eko plienky super napad do nemocky na zaciatok. A potom sup na latkove 😉

emjee
12. apr 2010

urcite musime spiskat objednavku z brany cez plienkovy tyzden 😀 viem este o niekom, kto nieco velmi surne odtial potrebuje 😀 (okrem mna este o niekom 😀)

dugyna
12. apr 2010

henuskha tak to som teda v soku ze pokakanu nechat tak..sak moze chytit infeckiu susky..ach jaj ☹

julia aj ja uz mam neviem kolko bodov 🙂 tak cakam

emjee
12. apr 2010

ja som este nebola schopna zavolat do DM, ze nech mi konecne poslu plastikovu karticku 😀 furt si spomeniem az vecer (registrovala som sa v novembri 😀)
uz sa tesim na tie kikko

dugyna
12. apr 2010

kocky aj ja sa asi pridam s tou branou 😉 vzdy sa nieco najde co sa da este kupit.. 😉

miruss
12. apr 2010

Emjee mne tú plastikovú poslali automaticky, nemusela som im volať. 😕

henushka
12. apr 2010

baby, to sa, zial, s tou pokakanou plienkou fakt stalo ☹

ale zmenim uz radsej temu - takze pipera, ja napr. pouzivam tieto: http://www.babykind.co.uk/wipes.htm#washablewipes
z jednej strany frote, aby sa lepsie zmyla vsetka prazenicka a z druhej flis na jemnejsie doumyvanie. Mam ich 20 a bohate si vystacim. Pouzivam "jednorazove" separacky (v uvodzovkach, lebo cikane periem) a na prvotne zotretie normalny toaletak, ktory spolu so separackou splachnem. No a mam taku vodicku vo flasticke s davkovacom, baby tu maju nakupene take male sprejove flasticky z brany od eonu a do toho v zasade zarobis, co chces. A riesila som to uz aj tak, ze som len namocila tu handricku do teplej vody z vodovodu, ked som ine nemala so sebou. A potom to periem spolu s plienkami.

julia30
12. apr 2010

babylove su nebielene takze su lepsie ako secky ostatne, alany sa dost pokazili pretekaju :( to uz viac vydrzi latka ako hento. No a alany maju len od 2ky velkosti takze pre male mimi 3.5kg cca su velke... piera miruss ti ukazala tie obrusky napr tie. Je ich niekolko druhov ja neviem ktore su a nie su dobre. Mne staci ta plachta :D

dugyna
12. apr 2010

pipera ja mam obrusky aj tie Imse vimse velmi prijemny material a este mam aj tie od anavy.

emjee
12. apr 2010

miruss ja uz som si tak nejak zvykla, ze furt musim byt vynimka a vsetko si obvolavat 😝 😀

henushka
12. apr 2010

zajaciq, moja vyhlasila bojkot zavinovacke, ked mala 3 tyzdne, tak isla do spacieho vaku 😉 plienky by najradsej tiez bojkotovala, ale v tomto smere nevyjednavam 😀

henushka
12. apr 2010

baby, smiem jednu "blbu" otazku? tie kose/kyble, ci v com vsetkom moznom plienky skladujete, vymyvate pri kazdom prani plienok?

emjee
12. apr 2010

henushka nie 😀 ja v tom mam dmkacke vrece na odpadky a vzdy ked nahadzem plienky do pracky, tak tam nakvapkam olejicka proti smradu 😀

dugyna
12. apr 2010

emjee maju v dmeke tie eko smetiakove vrecia aj 60litrove?

henushka
12. apr 2010

a to je ake vrece? predpokladam, ze nie igelitove?

emjee
12. apr 2010

😅 no je to igelitove 😅 konkretne tam pisu recyklovatelny polyetylen, ma 30l

henushka
12. apr 2010

a neparia sa v tom tie plienky?

emjee
12. apr 2010

nie, ja to nezatvaram do toho sacku, len ho mam vlozeny v kosi

dugyna
12. apr 2010

no pojdem kuknut ci maju aj 60litrove🙂