Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
14. apr 2010

na lahký pohyb je dobré niečo čo neobopína bedrový kĺb velmi teda viac krojené plienky, ak chceš lacnejšiu variantu a malá Ti kaká tvarovanú stolicu, tak na doma odporúčam viacvrstvené plienky, tie poskladáš do vrchnákov na rovno a kĺby sútak volné, resp. sú na nich len vrchnáky.... ja už na to nemám trpezlivosť dávať plienky narovno, malá mi stále kaká a nemám tolko vrchných gatí 😖
vv mi prídu velmi praktická vec.....

štíhle nohavičkové sú aj od anavy, dajú sa objednať na bráne keby sme robili skor hromadnú obiednávku vrámci toho týždna plienok, ako zo samotného e-shopu anavy, kt. zatial ešte nefunguje.....

nika.r
14. apr 2010

monr, HD sa mi zdajú ešte objemnejšie ako BL. Ja cez deň doma dávam len obyčajné biele alebo BL štvorce. Rýchlo to schne a hlavne to nie je objemné a malý sa mi v tom v pohode hýbal odmalička.

nika.r
14. apr 2010

ale mám tých štvorcov dokopy asi 30, aby som nemusela prať každý deň, predsa len nie sú také savé.

fibi
14. apr 2010

ja mám najtvrdšie tyrkysové BL štvorce a ešte majú aj skrútený okraj. Najlepšie sú červené, tie sú aj najhrubšie, resp. majú najdlhšie slučky. Oranžová a bledomodrá farba je na tom rovnako..

a potvrdzujem, že IB Lká boli linde dobré, tak som sa zbavila č. M a hneď na to začala linda loziť a Lká začali pretekať, tak som si zase kúpila Mká a čakám, kedy jej tie Lká zase budú dobré 😅 😝

dugyna
14. apr 2010

iz emjee aj mne sa zda ze ta 150 bodova ma Mala 50% joker..ale neviem moizni nas myli len ot ze ta 150 bodova ma zlavu na tie vyribky v knizke 50%..

dugyna
14. apr 2010

busni to je parada ze si namotala susedov na latku 😉

matja
14. apr 2010

ahojte, tak ja zase HD mám rada. Je vcelku štíhla a rýchlo schne.
BL velúr je mäkká aj po viacmesačnom používaní.
BL bambusové sa mi zdajú rovnako mäkké/tvrdé, možno bledožltá je najmäkšia.

julia30
14. apr 2010

ja mam HD rada ale len moje doma robene lebo original frote sa mi zdaju strasne hrube 🙂

izabelkak
14. apr 2010

dugy presne tých 50% je len na tie vybrané výrobky, som to preto doplietla.....

prsky
14. apr 2010

hih...tak ja mam stvorcov 90 ks 80x80 a nejakych 30 70x70 (tie uz nepouzivam, su odlozene pre druhe babo)..mam nebielene IV stvorce .. tvrde nie su od kedy ich plakam v avivazi (neviem preco, octu som vzdy davala pozehnane a aj tak boli tvrde jak plech) a ani sa mi nezda, ze by boli menej save...periem ale stale v slize..nejak sa mi zapacil...mam aj par vv, ale tie nepouzivam vobec, bo mi najprv pripadali na male babo hrube a potom uz som sa k nim nejak neprepracovala

ako periete vy?

prsky
14. apr 2010

tie zlavy su ako v dm? lebo sice novu karticku mam, aj som dostala nejake knizky, ale pride mi to strasne sprosty system...tie zlavy predtym boli lepsie 🙂

izabelkak
14. apr 2010

prsky v tej knižke je aj lístoček na celkovú zľavu z jedného nákupu, záleží ktorú máš buď je to 10 al. 15%.... tak ako to bolo doteraz len netreba lepiť hlúpe nálepky ktoré som vždy kdesi zapatrošila....

prsky
14. apr 2010

jj..to viem..lenze knizky nedostavas stale (ci?)...na tu kartu sa zbieraju body a s tymi sa potom cosi da, len som este neskumala, ze co 😅

izabelkak
14. apr 2010

po nazbieraní určitých bodov si z terminálu ktorý je v každej predajni po načítaní karty vyberieš kupon na to o čo máš záujem, pri pokladni Ti zań dajú tú knižku, viac info tu http://www.dm-drogeriemarkt.sk/Master_CMS/_site...

prsky
14. apr 2010

jj...akurat som to docitala, kedze manzo kupe krpatu, tak ste ma namichli 😉 to predtym sa mi pacilo viac 😀

zajaciq
14. apr 2010

mne mama predvcerom doniesla na vyplnenie ten formular, ked sa narodi babo pre DM. dostanem k tomu nieco zaujimave? lebo ta knizocka so zlavami pocas tehotenstva, nevyuzila som ju vobec 😅

inac ja este stale nachadzam po starych kabelkach a penazenkach tie fialove bodiky. 😀

andrejkaz
14. apr 2010

Ahojte baby...vidim,ze momentalne ste sa trochu v diskusii odklonili od povodnej temy,ale potrebovala by som poradit.....pouzivam latkove plienky,tie klasicke stvorcove 80x80cm,na vrch zatial davam postolkove nohavicky,kedze este nemame uplne ok klbiky,ale za par tyzdnov ideme na kontrolu a snad bude vsetko ok... stale mi vsak maly precika aj postolky,no proste v noci ked ho prebalujem,tak ma mokre cele pyzamko na brusku,aj cez den ked spinka v kociku 3hodinky tak sa budi s mokrym oblecenim.....chcela by som mu preto kupit nejake ine vrchne nohavicky,ked uz nebudeme potrebovat postolky,len neviem ake,poradite mi?dakujem..... 🙂
a este sa chcem spytat,oplati sa kupit seperacne vlozky?

miruss
14. apr 2010

Andrejkaz poslala som Ti IP. 🙂

zuzzka1
14. apr 2010

Ahojte maminky, my bábatko ešte len čakáme, zaujala ma téma látkoviek, už sme pokúpili nejaké vecičky, dúfam, že nám praktická realizácia pôjde tak ako teória, kupovala som Tots bots wrapíky omylom aj jedny fleesove červené vrchné nohavky, na visačke je písaná veľkosť 3 a to mi ešte zďaleka nevyužijeme - ak by mal niekto záujem ponúkam ich v bazárku, - nové, len vybalené.
to Andrejka - neviem koľko má bábenko, viskózové separačné vložky sú najmä na zachytenie tvrdých nečistôt, celulózové vhodné aj u novoška - ale praktické skúsenosti nemám, tak neviem poradiť - možno vyskúšať viac skladov, vkladačky... Zachvíľu to budeme riešiť aj my 🙂

zuzzka1
14. apr 2010

zabudla som priložiť obrázok, nakuk

maryol
14. apr 2010

Andrejkaz, aj my sme mali podobný problém. Objednala som si pokusne vrchné nohavičky Gro Baby + nejaké savejšie plienočky a teraz testujeme 🙂
Cez deň dávame klasické štvrce poskladané na menší rozmer ako do ortopedických nohavičiek. Je to síce riadny balík plienok, ale dá sa, nohavičky to pepne prekryjú, takže vecičky už mokré nie sú. S Gro Baby som spokojná, bála som sa toho suchého zipsu, ale na moje prekvapenie je oveľa jemnejší ako klasický na poštolkách a napriek tomu dobre drží.

emjee
14. apr 2010

crys neviem 😅 ale vo vacsine obchodov sa zlavy nedaju kombinovat, neviem ako v dm, tento novy system este nemam odskusany

kolka1
14. apr 2010

Ahojte maminy tak hlasim ze mam prve vlniacky od Swaddlebees na vyskusanie 😵. Chcem vas poprosit o radu, docitala som sa ze treba lonolinovu kuru. Ako postupovat pri prvom pouziti ak su nove? Najprv oprat? V rukach ci pracke? Potom dam kuru podla navodu ale pisu ze treba dat kuru do vriacej vody a nechat vychladnut na 30%, potom dat na noc "odstat" a vyvesit? Fakt schnu 3 dni? 😅 Prepacte za tieto otazky ale snazim sa nacerpat skusenosti od najpovolanejsich 😎.

rosienka
14. apr 2010

ahojte latkovacky 🙂 ...kedze som len na zaciatku "studovania" tejto vedy, neviem sa vôbec rozhodnut co a kde nakupit. Ale urcite sa chcem dat na latkovky, i ked tu na mna pozeraju ako na blazna, kazdy ma o tom este predhistoricke predstavy. Ja by som chcela urcite nakupit tie nohavickove, ci kapsove plienky, nie stvorce (mozno par do rezervy). Len neviem, ktore znacky su najlepsie, ktory material vybrat a vôbec system. Tie one size sa mi zdaju prakticke, kedze ratam predbezne s jednym babom a nechcem investovat do prilis vela plienok. Tak co mi poradite okrem Popolini? Je to take nepreberne mnozstvo, ze neviem, kde zacat 😅 A este ten pocet- myslite, ze do 25ks staci? A davaju sa prakticky vzdy aj vrchne nohavicky? Tusim, len pri jednom systeme, nejaky Easy... ich netreba, ci??? A tie separacne vlozky- co je najlepsie?

diky, za odpovede, snad sa lepsie zorientujem 😉

kolka1
14. apr 2010

Rosienka, drzim palce ja sa tiez snazim dostat do tajov, ale nie je to vobec jednoduche 😀 😝 a kazdemu vyhovuje nieco ine, hadam na to coskoro prideme 🙂 . Miruss Ti urcite najlepsie poradi ma ekoplienky internetovy obchod a este aj baby tu radi poradia 😵.

Este som sa chcela spytat, vsetky pisete ze bude tyzden plienok, co to znamena? Nejake vyhodnejsie nakupovanie? 😕 Kde? Dakujem 😉

emjee
14. apr 2010

kolka ja som nove vlnaky neprala, ale hned lanolinovala - kup si v lekarni bezvodovy lanolin, rozpusti z neho kavovu lyzicku v horucej vode s kvapkou detskeho samponu a dolej studenou vodu, aby bola teplota ca. 30 stupnov - do toho hod suche vlnaky (vyvratene na rub) a nechaj stat celu noc - rano trosku vyplakaj v studenej cistej vode, zabal do uteraka (aby vysiaklo prebytocnu vodu) a potom nechaj volne rozprestrene ususit (nie zavesene, nie na slnku ani na radiatore) - schnu pomerne dlho

emjee
14. apr 2010

od 26.4 - je to akcia hlavne v zahranici (cr, vb), ale vsetky tu tajne dufame, ze sa pridaju aj slovenske plienkove obchodiky 😀 ano mali by byt priaznive ceny 🙂

prsky
14. apr 2010

rosienka...ja som prestudovala kopec for a nakoniec som sa este pred narodenim malej rozhodla pre stvorce a pouzivali sme Imse vimse pulky (ten suchy zips je tam ale dost blby), teraz mame gro baby vrchne gatky a s tymi som nadmieru spokojna. na paradu mam moje fejvrit itti bitty sio (snap in one - to su take tie chlpate). ale ako baby pisu, je to o preferenciach maminy a babatka, takze treba ist na nejaku prezentaciu, ohmatat si plienocky, nechat si ich ukazat, kupit z kazdej, ktora ti padne do oka 1-2 ks a potom dokupit tie, ktore sa ti osvedcia...ono aj tak kazdu chvilu dochadzaju kadejake novinky a meni sa to..ja uz ani nesledujem, sak by som sa zruinovala a tak ostavam pri svojich osvedcenych stvorcoch 😉

rosienka
14. apr 2010

kolka- no snad sa tu vela naucim, lebo fakt neviem, kde zacat 😲

emjee- a to kde budu tie akcie? na internete, ci priamo v niektorych obchodoch?

rosienka
14. apr 2010

prsky- no ved hej, praxou sa iste zdokovalim... a blbe je aj to, ze tu v CH ziadne prezentacie nie su a ani v obchodoch ich nedostat, tak nemam co ohmatat, maximalne tie jednoduche stvorce som par-krat videla ☹ Zostava mi len internet a to ne nepreberna studna 😖 Inak dôlezita mi je aj jednoduchost a cim najmensia pracnost.