Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
20. apr 2010

zdienka a máš tú novšiu verziu bamboo extra? tie vraj tvrdnú menej, každopádne zvonku je konope a to tak tvrdne, stačí však po zvesení pošúchať v rukách a potom konope krásne smakne, aspon mne teda a bambus.flauš mi netvrdne, akurát trochu zdrsnel ale nestvrdol...

miruss kelu ešte týžden treba čakať však🙂)) ja sa už nemožem dočkať, potrebujem min. 2 AIO....

ludmila tak to mi je lúto, my sme mali nábeh na sebeor.kožu - suché ale zlepšilo sa nám to, momentálne používam na malú čisto prírodnú kozmetiku... si čítala tú tému babské recepty na AE? tam je jedna kočka ktorá radí čo a ako, hlavne nasadí vždy diétu vraj je to z valnej vačšiny zo stravy - nejaký alergén, kt. ked obmedzíš mal by sa stav zlepšiť, ale niekto tu myslím písal len teraz si nespomínam že kto....aj na českom MK....

miruss
20. apr 2010

Izabelka neboj dočkáš ša, veď už je utorok večer. 🙂

miruss
20. apr 2010

Ludmila to je mi ľúto s AE. Nemám s tým skúsenosti, ale myslím, že na MK je téma o AE.

izabelkak
20. apr 2010

chjo a kedy to presne vypukne?)))

kočky videli ste nové thirsties?) dvojvelkostné a už aj s obrázkami🙂)) http://www.mamaja.cz/prebalovani-deti/thirsties...

miruss
20. apr 2010

Iz videla som ich. 🙂
Týždeň plienok´je od 26.4. do 2.5.

izabelkak
20. apr 2010

mirka tak to je teda ešte pekne ďaleko 😉 mňa svrbia ruky na plienky už vyše týždňa tak ešte vydržím ten jeden 😀

miruss
20. apr 2010

A čo ťa láka.

izabelkak
20. apr 2010

GB 😵

julia30
20. apr 2010

mna laka tiez a cakam na akciu :D tak dufam, ze bude bude bude 🙂 uz sa tesim lebo potrebujem este isto co to :D inak objavila som ameriku :D ze do flipiek prefold je uplna bomba ;)

emjee
20. apr 2010

bambuska:
bambusove anavy, vlniaky disana
Medvidek, Perlicka
tricko z moiry, teplaciky HD
mio fresh
hracky
knihy

izabelkak
20. apr 2010

OT: emjee som sa inak dočítala že na teplejšie počasie je do nosítka dobré tričko - matroš - vlna s hodvábom🙂))

zdienka
20. apr 2010

ludmilabb
na AE je super konopny olej. my mame od takej ceskej firmy nobilis.
my sme mali nabeh na ekzem alebo co to bolo z vody. zacali sme pouzivat filtrovanu a tento olej a parada.

izabelkak
neviem aku mam 🙂 ale budem suchat. diky za radu.

julia30
20. apr 2010

ludmilabb nobilis.cz sa da objednat dorucuju aj SR a maju ucet v SR alebo sa da kupit v niektorych predajniach v SR pozri ich veb ze predajne miesta. ten vo ZV uz nefunguje ;(

my sme mali tiez nabeh konopny je super, len v SR sa nesmie predavat preto zozenies len z CR ale ja na psoriazu a na vsetko taketo podobne ako je aj AE som sa docitala slnecnicovy olej Pi a ten maju tiez v nobilise len je od konopneho o dost lacnejsi 🙂 tak mozno by som najskor skusila ten 🙂

izabelkak
20. apr 2010

zdienka ja šúcham inak všetky všetko okrem klasic. štvorcov dokonca aj vv, ale mne už z tých plenuch asi šibe 😀

tak ak si teraz kupovala novú tak je sto pro tá novšia si myslím, ak z druhej ruky neviem neviem ako sa to dá rozpoznať, starú nemám ale tuším sú nejako inak riešené lemy okolo nožičiek ....

zdienka a na tú vodu to sa predávajú dajaké špeci filtre?

konopná olej od nobilisu je super, mne sa ešte dosť pozdáva aj kozmetika robátko s konop.olejom... ošetrujúci krém mám len chvílu, no ako sme prišli z nemocnice zo suchočiznými nohami po dvoch natretiach boli nožičky v poriadku....

julia30
20. apr 2010

inak baby do satky a manduky vam staci z merino upletu obendlovat si nejaky obdlznik a ten si len dat medzi seba a babo 🙂 a mate nahradene tricko drahe :D a nemusite mat na to leto ked sa nosite denno denne 3 tricka 🙂 ja to tak idem riesit obsijem si ale 4 stvorce a budem to striedat 🙂

emjee
20. apr 2010

no mne napr. BI stvrdli len suchacove a to v oblasti toho suchaca 😝 😀

zdienka a mas cisto konopne alebo hamburgery? mne hamburgery netvrdnu, zato cisto konopna (hlavne suchacova, patentkova menej) ano

izabelkak
20. apr 2010

emjee zrejme takéto dačo, som sa dočítala na slepičárni tam je vačšina báb nosnic🙂)) riešilo sa to v téme s obliekaním, čo som pozerala tak jedine engel robí konbináciu vlna/hodváb...
no to bude zase pálka jak tak na to pozerám....

inak tá anavy plienka na bráne -to je tá na deń a noc podla jej cenník, je to denná plienka, vo vnútri bambus.velúr, ale veľmi príjemná ja budem tiež odtial brať, akurát ale pozerám že tie kvetinové vzory - hilco sú teraz vypredané, ale tak v princípe je mi vzor šumák aj tak idú na to vrchné gate....

emjee
20. apr 2010

ja uz mam vypisane v exceli, po com srdco pisti - uz mozem pomaly aj len pre seba objednavku spravit a bude postovne zadara 😀 😝 😝 😝 ne ne ne, musim to vyrazne zredukovat

ja chcem tie za 309,-

izabelkak
20. apr 2010

no ja ako na to pozerám tiež možem sama objednávať🙂))

aha, tak tú anavy nemám ale aj na nu som si robila zálusk, to bude ťažké rozmýšlanie....

julia30
20. apr 2010

baby ma uz ta anavi nejaku webku?

crysmile
21. apr 2010

juli a ako skladas do flipky ten prefold?

pipera
21. apr 2010

ludmilabb: ahoj, ja mam malu s 66% nabehom na atopicky exem /ja a aj syn ho mame/ a tak mi detska kozna poradila pouzivat pri malej latkovky. tak som sa k nim vlastne aj dostala. pouzivame bud bavlnene /aj ked pomalsie schnu/,alebo bambusove, vsetko biele. okrem toho uprednostnujeme bielu farbu a vsetko blede. nastastie mam dokrotku co kortikoidy dava len ked fakt treba. pouzivame kadejake zarabane masticky a od nej odporucanu kozmetiku. na umyvanie z lekarne balneum herbal plus, je to zo sojoveho olejceka, jedine mydlo mozeme pouzivat bud z biodermy alebo detbske bupi s lanolinom, sampon z biodermy. su to vsetko strasne drahe /okrem toho bupi/ veci,ale zabera to u maleho. samozrejme okrem toho velmi prisna potravinova dieta, akonahle zje cojkolvek z toho co nemoze, hned je vyhadzany.

matja
21. apr 2010

ahojte, moje nadšenie zo skladania štvorcoviek na osminy rýchlo pominulo, keď sa mi malý hneď na prvý raz prekakal na PULky. 😅 Ale ešte nehádžem flintu do žita a budem skúšať ďalej 🙂

izabelkak
21. apr 2010

matja no to je žial kameň úrazu, nechápem ako sa dá takto baliť ak naviše človek dáva pulky, ja momentálne riskujem a malá ma v LVB crepe vv na rovno🙂)) niekedy to lízne len okraj a niekedy je to pohroma a musím prať celé... ale dnes ráno malá cikala a kakala do nočníka, pred chvílou sa znovu vycikala, tak snád sa nehoda neprihodí🙂))

písnem Ti ohladom tých orechov....

julia e-shop ešte nie dokončuje ho, s objednávkou čakáme na to aby bolo viac info, na takú hromadku je ťažko ťahať info cez mail som to preto vzdala, ospravedlňujem sa🙂)) primárne šije teraz pre bránu tak preto chcem to čo majú tam zobrať odtiaľ a ostatok potom od nej z e-shopu....

to inak fakt tak vyzerá že sa neoplatí aby sme robili tú bránu zase dokopy za nejakých 10 či 15 tis. neviem teda kolko to bude dokopy mimo BA .....

izabelkak
21. apr 2010

teraz po sebe čítam a v tej prvej vete som chcela miesto PUL-iek napísať vlniaky vzhľadom k ich údržbe a dobe schnutia...

izabelkak
21. apr 2010

OT: emjee tak sú aj iné značky tých vlneno, hodvábnych vecí len je akurát na tejto stránke pokec k tomu tak mne sa to dosť pozdáva som zvedavá ako budem spokojná, uvažujem že vezmem aj pre seba lebo minule som mala mikinu z technick.vlákna a malá ako mala na mne hlavičku a mala natiahnutú kapucku z erga, tak sa jej zaparilo líčko....

dugyna
21. apr 2010

kara tak by som ju poslala pardon ale do riti...
ja somsa strtala s roznymi nazormi zatial...
vecra mi volal spoluziacka..a ona ze ano viem co myslis ale tie plienky su drahe..tak som jjej vysvetlila..a ona ze ale tie tesco su lacne a vyraba ich pre tesco pampers a su super..a pouzijes ich urcite viac ako 6 za den / ona ja asi z tych co nekukaju pri kupe plienok do oenazenky..a menia ja jednorazovky pri kazdom ciku..nie ako niektore mamini co nimi setria/ ..tak hovorim ze predchadzas tym ekzemu atd...no nas maly nema take problemy..atd..a nekoniec no podla mna ta to presten bavit ked sa male narodi..sak to nebudes stihat..pardon ale to je jej oblubena veta...mam pocit ze ona totiz nic nestiha...

dugyna
21. apr 2010

labutka to som rada 😉