Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambuska1
21. apr 2010

miruss, je mozne aby v brane mali vsetok ten tovar co ponukaju , aj na sklade?

labutka
21. apr 2010

inak napriklad knihy z brany sa daju kupit aj u nas v panta rhei. 🙂 napriklad bez plenky som tam nasla.

mneme
21. apr 2010

bambuska, pri niektorych tovaroch mas specifikovanu dodaciu lehotu, pri objednavke ti este upresnia, kolko treba cakat

dugyna
21. apr 2010

mneme dakujem..lebo zacali sme aspon ciatocne triedit na plasty a papier...a este..taky igelit cim byvaju obalene flse z mineralky ak beries cele balenie-to je tiez plast sak?

bambuska na brane pri niektorych veciach pisu dodavaciu dobu...

mneme
21. apr 2010

dugy, pozri tu
http://www.olo.sk/separovanyodpad.htm

my balene mineralky nekupujeme, pijeme vodu z vodovodu, takze toto neriesim 😉

julia30
21. apr 2010

dugy napr tetrapaky patria do plastov v BA ale TN nie to ide este na dotriedovaie rucne. Takze si to radsej precitaj na popolnici s plastom 🙂 ale sietka pohodicka. A inak sme sa dozvedeli, ze sa tie plastove obaly vobec nemusia cistit. Tak to ma celkom potesili 🙂

julia30
21. apr 2010

obal z mineralok do plastu patri 🙂

labutka
21. apr 2010

mneme dobry link, zajtra nastudujem - hlavne pre mojho manzela ktory vecsinu veci hodi do obyc smetiaka a ja sa v nom potom hrabem a vytriedujem. 😀

dugyna
21. apr 2010

mneme vdaka za link
julia ja som myslela nie flaskovy obalale ta folia ci igelit ciobalujem 6 balenie..
ok nastudujem dakuejm vam 😉

mneme
21. apr 2010

jaj, a ked tak pekne oftopikujeme, neporadite mi z brany nejake dobre latkove vlozky vhodne ako poistka ku kalichu?

busni
21. apr 2010

ahojte, nebudete mat niektora, co mate web shop, stanok s latkovymi plienkami na vystave Dieta v inchebe v BA teraz prvy majovy vikend? 🙂
potrebovala by som len jeden expander na body a nechce sa mi to riesit postou a chystam sa na tu vystavu 😉

prsky
21. apr 2010

baby, len treba davat pozor pri separovani, ake pravidla maju odvazaci odpadov priamo u vas. u nas ma rozculuje, ze kose su plne tetrapackov a plastovych flias, lebo je fakt ludom zatazko prejst cez cesticku a hodit ich do na to urcenych smetiakov 😠

dugy...mas krasny termin porodu 😵

mneme
22. apr 2010

a mas tu testovaciu sadu? vyuzijes ku kalichu vsetky velkosti? nie je lepsie kupit si len mensie?

izabelkak
22. apr 2010

ste tu toho veru popísali idem vás dočítať, no ja myslím že ešte aj BA by sa mohla rozdeliť na príslušné časti, toľko toho bude🙂)) MA by sa dohodilo k BA, a ostatné časti podľa sumy šak to dáme dokopy ... napr. ja budem mať objednávku určite za 2,5 tis. si myslím možno aj viac..... dugy Ty s kamoškou isto dáte 1,5 tis. tak ako ak by zvyšok blavy s MA mal 4 tis. načo to spájať?) všetko záleží od sumy objednávky...

mirca
22. apr 2010

dievčatá, nemáte niektorá záujem o jeden extendor na body? chcem objednať a dva asi nevyužijem ... alebo keby ste daktorá mala jeden navyše, čo nepoužíva.

ludmilabb
22. apr 2010

kukla som ten link o triedeni odpadu nechapem vsak hlinikovy odpad sa zbiera zvlast a tam pisu ze sa ma davat do plastov 😅

ludmilabb
22. apr 2010

u nas sa TetraPAck nezbiera 😒 ....ja triedim aj vrchnáky z jogurtov a pouzite baterky tiez davam do specialneho zberu, este som sa nedala na kompost kebyze som v dome tak skor

ludmilabb
22. apr 2010

dakujem za nazory k atopickemu ekzemu, viem ze su specialne temy na koniku k tejto problematike len ja som chcela ako to riesit s latkujucim babatkom mne doki totiz povedala ze mala ma byt len v bavlne a moja latkova vybava nie je 100% bavlnena...sorry este som zabudla kto organizuje objednavku brany, kedze budem predavat plienocky kvoli Sofiinmu AE chcela by som nakupit nieco bavlnene

mneme
22. apr 2010

¸ludmila, supis robi emjee, podla vysky objednavky si rozhodime baliky na casti aby bol kazdy na 4 tisicky

k tomu AE sa skus pozriet vo volnej diskusii aj do temy Biodite, dost dievcat tam ma myslim alergikov

mneme
22. apr 2010

dievcata, na branu dorazil tovar bbh, budu dokladat vlniaky, magicky aj bambusky 🙂

ewulalia
22. apr 2010

ja sa chcem opytat.... ma niekto skusenost s BumGenius ECONOBUM ? co je to zac? podobne ako flipka? alebo .....?
dik 😀

mneme
22. apr 2010

ewulalia, nemam skusenost, ale podla obrazkov ide o podobny system, trosku iny dizajn. zapinaju sa z kazdej strany len na jednu patentku, maju trochu iny strih a su len biele.

tak ja uz mam zoznam z brany hotovy - naskrabala som toho takmer za 2,5 tisic 😝 - pokojne teda ku mne staci jedna podobne marnotratna blavacka 🙂

ludmilabb
22. apr 2010

mneme dakujem za info 😉

michaela80
22. apr 2010

no pozeram ponuku na brane..ale ja neviem co mi treba..emjee prosiiiiiiim radu...ale dopredu hovorim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ze stvorce pouzivat nechcem...na to nebudem mat nervy...
vsetko co mame tak je v albume + plus mame na ceste toto :
Blueberry Minky One Size Blue Paisley (cvocky)
Blueberry Minky One Size Winter Sage (cvocky)
Blueberry Minky One Size Raspberry Truffle (suchy zips)
Swaddlebees Baby Wipes Pale Pink (slabo ruzove)
3 x Blueberry Combo One Size vkladacka(kombinacia konope a mikrovlakna)
3 x 6,5EU
5 x GAD One Size Microterry vkladacka
3 x Swaddlebees Hemp(konope) booster
Balik splachovatelnych separaciek

michaela80
22. apr 2010

Poprosim radu aj co sa tyka prania a kozmetiky pri prebalovani...

labutka
22. apr 2010

busni, na expo dieta a rodina bude mat stanok www.latkovky.sk

michaela nejako tam nevidim nic na noc... co planujes jak nocne plenuchy? inak ja som tiez stvorce nechcela pouzivat, ale su dobre, ak potrebujes malu zabalit "na chvilu" - napr. ja davam stvorec ked sa vratime z prechadzky a viem ze za hodinu sa pojdeme kupat. alebo po kupani, kym sa maly naveceria, je v stvorci a az potom mu nahodim nocnu plienku.
ja periem pleny v slize, alebo mozes prat v detskom pracom prasku, co ti vyhovuje.
pri prebalovani som utierala ritku jednorazovymi vlhcenymi obruskami (neukamlenujte ma tu , ja som prebalovala v obyvacke, takze k umyvadlu bolo daleko), alebo mozes umyvat cistou vodou. krem na zadok som pouzivala len na noc, asi prvy pol rok, teraz uz nekremujem.

emjee
22. apr 2010

michaela nepoznam vsetky co si vypisala, ale zda sa mi, ze to mas same aio? ja by som na tvojom mieste zobrala aj nejake nohavickove a k tomu vrchnaky (na novoska asi pulky alebo flisky, neskor potom vlnaky)

pranie: mnohe tu peru so slizom, ten sa vyraba z mydla, sody a vody - navod v teme o slize 😉
ja plienky periem v ecoveri, ostatne detske v lovele
kozmetiku nekupuj - staci ti detske mydlo, v tejto teme sa na prebalovanie (namiesto vlhcenych otierok) osvedcil olejcek Medvidek a k tomu bud obrusky Perlicka alebo latkove obrusky

labutka
22. apr 2010

ten medvidek to je fakt detsky olej? ja nemam rada oleje... nemam rada mastne na zadku, takisto ked som si brucho natierala olejom, tak som ho potom este polhodinu take olejove hole otrcala, nech sa to ususi, aby som od toho nemala oblecenie.
ja mam este naskreckovane 2 balenia vlhcenych obruskov, potom skusim porozmyslat o tych latkovych. len som zvedava co na to moj chlap. ten vecsi, tomu krpatemu je to jedno. 🙂

emjee
22. apr 2010

mneme ja mam MaM len slipovky ku kalichu 😉 boli 4 v jednom balicku a staci to
feeha BBH bambusky, no teraz neviem, ci aj tie aj anavy alebo len jedny z nich zobrat 😅

este prosim o nazor na plienky, kto mate vyskusane:
- little lamb bamboo
- kissaluvs