Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vanesska
2. máj 2010

ahojte... ked pisete o tej akcii na plienka.sk... videla som ze maju plienocky baby lucy... no ako latkarka zaciatocnicka 😅 neviem aky je rozdiel medzi bambusovymi plienkami a plienkami organic a classic??
viem ze v pouzitom materiale ale ktore sa najviac oplatia kupit myslim s ohladom na savost a pouzitie napr. ako nocna plienocka a pod...??

dugyna
2. máj 2010

csike to aj ja tak robim ..ze ked sa neviem rozhodnut tak necham to na mojho mm aby vybral 😉

a tiez planuje plienocky mat aj pre druhe babtko 🙂

no kocky k tym cenam..ja som dala sumu ze vybava ma vyjde uz aj s pranim vodou eletrinou a orechmi na 2 roky 10tis..podla nejakeho rozpoctu /niekoho 15tis/ a ked som ratala ze by sme minuli len 8 plienok za den a kupovali plienky babylove 100ks v baleni za 18 eur tak za rok je to 536 eur..cize ked miniem len 10tis n cele 2 roky tak za prvy rok usetrime 5tis a za druhy vyse 15tisc co je teda pekna sumicka
a ked budeme mat druhe mimi..tak ani nehovorim 😉

dugyna
2. máj 2010

labutka ak budes s olinkou nakolko sem nestiha chodit ze ju pozdravujem a velmi pekne s mm dakujeme za ochotu a ukazku satky -rozne viazania a pleinociek a kyblika atd a ze jej mala bola super modelka 😉

a kocky kupili sme si LL bamoo a ta je fakt taka jemnucka..juj asi si ju dam ako vankusik 😀 😀 😀

onlika
2. máj 2010

vanesska, ja mam plienky len baby lucy, najviac save su organic, tie maju este aj nejaku specialnu vlozku, co sa dava na noc, s tou ale skusenosti nemam. Bambusky saju dobre a su tenke na zadocku a classic su najmenej save a dost objemne.
Takze zhrniem, cez den najviac pouzivam bambusky, ked je to len na kratsi cas medzi prebalovanim, tak classic a na spanie organic (uz moc nedavam, budil sa mi pri prebalovani, tak sme skoncili na jednorazovkach)

dugyna
2. máj 2010

vanesska takze clasic je flanel, organic je frote a bambo je bambus rozdiel je v savosti..clasi skor denne nosenie pre menise deti neskor skor do poctu..organic podla mna super-cez den sava plienka..mozno by sa dala dat na novoska aj v noci, bambusovu na noc 🙂
inak na stranke maju aj tabulku savosti jendotlivych plienociek
http://www.plienka.sk/pages.php?page=porovntabulka
ja som si kupila tychto plienociek najviac 😉 a chystam sa este na tu ich AIO 😉
a mam uz dom aaj vlozky 😀

matja
2. máj 2010

vanesska,
classic je flanel, rýchlo schne, ale málo saje a keď je mokrý, je chladný. Niektoré dievčatá ho odporúčajú pre novorodencov.
bambus sa odporúča na noc, viac saje, dlho schne
organic - saje dobre
Ja som classic nemala, z BL používame organic, organic velur a bambus

dugy - je pravda, že ušetríš, ale tá ušetrená suma sa bude znižovať úmerne tomu, ako moc ťa chytí mánia a ako často budeš potrebovať nové a krajšie plienočky 😀

labutka
2. máj 2010

Blavacky, navrhujem prezentaciu v utorok, 11.maja od 11.30 Sad janka krala. pri leberfingeri je take detske ihrisko, a vedla neho je velka travnata plocha, (v takej "doline"), doneste si deky, deti, pitie a ja donesem plienky. Suhlasite? Dieta by mi malo zaspat o 11tej a potiahnut do jednej, tak by som mala klud. Ak nevyhovuje, dajte iny termin. Mne je to fakt jedno. 🙂 Ak vyhovuje, dajte mi to pls do IP, nech sa mi to tu nestrati. Ak sa nazbierate 3, davam to ako oficial prezentaciu. 🙂

csikike
2. máj 2010

miruss, hej, dnes som objednavala, to ja som vyhrala pred vianocami u teba 😵
vanes, tak pre porovnanie, organic a bamboo saju asi rovnako, dlhsie schne organic, clasic ja velmi nemusim, po prani je taka divna, ale do poctu sa da, teda ak nemam inu suchu (hlavne v zime, ked niektore plienky schnu aj 3 dni)

vanesska
2. máj 2010

aha... tak dakujem za vysvetlenie... 😵

jej aj ja by som prisla na prezentaciu... to by bolo super...

miruss... ja som si az dnes vsimla ze do 2.5. je akcia na vecicky na tvojom webe... este sa nejako nestiham orientovat... 😒
ale neviem tie zlavnene ceny platia este do dnes do polnoci?? chcela som si pridat este jedny TB Bamboozle ale uz mi ich vyhodilo za povodnu cenu cca 12 eur miesto 10 tak neviem...hmmm?

etuska
2. máj 2010

Dugy-ze je Little lamb uzasna? 🙂 Ja uz mam jeden kus z 1. a jeden z velkosti 2 🙂 -asi im napisem aby zacali vyrabat aj farebne 😀 😀 😀

mneme
2. máj 2010

tak ja na plienkach urcite neusetrim. jednak sme presli z hnusiek relative neskoro, v 7 mesiacoch. dalsieho uzivatela v planoch nemame. a kedze je to mania, samozrejme si vyberam najma fajnovucke plienocky a stale nejake potrebujem😀 ale nie je mi luto ani jedineho centa vydaneho na latkovky, co urcite nemozem povedat o prachoch vrazenych do jednorazovych plienok.

dugyna
2. máj 2010

matja tak to si vystihala 😉 a preto radsej uz nechodim na eshopy lebo...uha furt by som mal potrebu ze este tuto 😀 nastastie teraz obzeram satky

dugyna
2. máj 2010

etuska my sme zobrali tu vacsiu cize 2..lebo ta mesnia sa nam zdala ze babo rychlo vyratsie..a hlavne mame uz dom a5ks BL bamboo XS/S..takze ich mame vlastne na vymenu 😉 zatial jednu...ale keby mali ze farebne tak kupim aj viac 😀 aj tak asi z nich este objednam..su fakt makucke..taky vankusik 😀 moj mm bol zlaty mi doma hovori ze ci aj ja by som chcela taku plienocku..lebo som sa nad nou roplyvala 😀

julia30
2. máj 2010

mneme nevadi potom predas tak daj vediet ;) budeme od teba kupoat :D

etuska
2. máj 2010

Mneme-ja sa snazim kupovat "s rozumom" i ked je to tazke 😀 -zatial mam nove akurat 2ks BG Flip,2ks Little Lamb,vcera som objednala SWB kapsovu+TB Pul a ostatne mam vascinou z bazaru-prip. BL sme si kupili s kamoskou napoly-ale ako zistujem nakupovanim len rastie chut 😀

mneme
2. máj 2010

tak to zase ja sa tiez ovladam - napriklad sa mi podarilo odignorovat tyzden plienok. som na seba normalne hrda 😀

etuska
2. máj 2010

Mneme 😀 😀 😀
ja som zase kupila menej ako som planovala 🙂 -len tie TB Pul-ky a SWB plienocku. 😅

dugyna
2. máj 2010

no tak my mame doma novu akurat LL bamboo, haminko XS, BL PUL FIX XS a samozrejem separacky
a na ceste 5 kapsovych z ebay
a BBH bamboo
a tiez sa mi podarilo sa celkom ovladnut cez tyzden plienok 😀

etuska
2. máj 2010

Dugy-mate vybrane pre babo pekne meno-aj mojka dcerka je Michaela 😅

Ja mam pre novoska dost plienok a povedala som si,ze ved nbudu aj nove plieniocky a potom ma bude mrziet ze uz mam nakupene 😀

dugyna
2. máj 2010

etuska diky 😉 aj nam sa to meno velmi paci
a sak po pripade este keby ste mali dlsie mimi tak zase dokupis nejake nove 😉

etuska
3. máj 2010

Baby-mam na predaj nejake akciove BabyLegs-ak by mal niekto zaujem 😉 -kuk Bazár

lenka138
3. máj 2010

my sme do plienok vrazili okolo 13tis. Naplno látkujeme približne od toho 2 mesiaca. Ja má väčšinu BL a do toho 8-9 mesiaca sme boli na tom relatívne dobre, rozšupla som sa s novým objednávaním až potom, ked som musela vymýšľať a zháňať také veci aby mi to neprecikal.
Ale plánujeme aj druhé, takže potom sa ešte hodia. Ja plienočky nepredávam a ani nekupujem už použité, radšej kúpim nejaké lacnejšie, ale nové, ja by som mu to nevedela dať na riťku po nejakom inom bábätku.

týždeň plienok som aj ja odignorovala, najskôr som aj mala v pláne, ale potom som si povedala, že ved aj tak nič nepotrebujem. Skôr ma teraz láka využiť tú 10%-tnú zľavu na plienka.sk, ja si nemôžem pomôcť, ale tie ich plienočky mám jednoducho strašne rada. Ja mám aj classic a na doma ich využívam stále, ale nemám v nich tú pôvodnú vložku, ale mám v nich tie tesco uteráky.

michaela80
3. máj 2010

dugyna ja som sa vzdy za svoje menpo hnevala na nasich...neznasam ked mi totiz hovoria Misa, Miska... 😝 😝 😝

etuska
3. máj 2010

Michaela-tak ta volaju celym menom???? 😅
Moja dcerka zase kazdemu vravi,ze je Miška.Zijeme v zahranici a aj vsetky decka a ucitelky ju inac ako Miška volat nemozu 😀 😀 😀 Obcas ju volame Michelle,Mišelka,Mimi...-je to krasne meno-inac by som jej ho nedala a hadam ma v buducnosti kvoli tomu nezabije 😀

michaela80
3. máj 2010

v podstate ano...nemam rada Miska, Misa ...mozno na male dievcatko je to o.k. ale teraz mam na to vyslovene alergiu....

zuzi26
3. máj 2010

ahojte, ja latkujem len kratko a este nemam celu vybavu, tak stale pokukujem po plienkach. Mate niekto plienocku Pop-in z plienka.sk? Ako ste s nou spokojne? Ja som sa rozhodla investovat len do AIO - zatial mam itti bitti a gro baby. Ale IB mi casto pretekaju, neviem preco, dobre saju vo vnutri, ale tie nohavicky minky akoby pretiekli, neviem ci preto, ze su uzke medzi nozkami, neviem. Ale pouzivam ich. Gro baby sa mi pacia viac, tie ich vrchne nohavicky nepretiekli nikdy. Objednala som si este Flipku a rozmyslam nad tymito po-in...V novembri cakame druhe baby, tak sa vsetko zide 😉
Este sa chcem opytat, v ramci akcioveho tyzdna som si objednala plavky od mirus - neviete ako to funguje, da sa do nich dat plienka, vkladacka, alebo hnuska? Netusim 😀

lenka138
3. máj 2010

zuzi ja mám AIO pop in 3ks a som s nimi veľmi spokojná. Síce sa stane, že nám pretečú, ale to preto, že Jurko mi hrozne veľa ciká. Nedávno mi za necelú hodinu prečúral BL bamboo s bambusovou vkladkou navyše.
Tie pop in využívam aj na doma, tak, že do nich šupnem štvorec. Tie vrchné nohavičky sú veľmi príjemné.

Ja som tiež rozmýšľala nad flip, ale som rada, že som videla etuskin album a odvtedy vôbec neľutujem, že ich nemám. Podľa tých fotiek sa mi zdajú hrozne igelitové, ale neviem, osobná skúsenosť to predsa len nie je

dugyna
3. máj 2010

miechaela... no praveze nam sa to meno velmi paci a paci sa nam na nom to ze mozme ju vlat Miska alebo Misa a ked bude dospela tak ju mozu volat Michaela...takze praveze nam to meno rpide vhodne aj pre diavcatko a aj dospelu zenu..

lenka ja som kupovala minimalne pouzivane a pokial to clovek poriadne operie je to v pohodke....
a tu akciu na plienke sa chystam aj ja vyuzit chcem este tie cih AIO plienky..a nejake vkladacky a este vlozky do poprdy

kocky dneska mi dosli kapsove plienocky s chiny tak sa z nich vytesujem jupi parada su krasne super na dotkyk vnutro...juj uz aby som ihc mohla obliect malickej a farby su krasne 😉

lenka presne tk rozmyslala som nad flip ale ked som ju videla na fotke v albume u etusky som sklamana je to obycajna jednovelkostna PULka.....takze to mozem pouzit hocijaku pulky a do nej si nasit suchy zips vnutri a na vkladacky tiez a vide ma to lacnejsie.....flipka je dobra mozno ako jednovelkostna PULka...
a uhadla si igelitove je to vyslovene PULka..ako BL PULka kamoska si ju objednala a je z nej sklamana 😒

lenka nemas skusenost z vlozkami do podprdy z plienky?

lenka138
3. máj 2010

dugy mám, sú veľmi dobré. Príjemná látka, sú dobre tvarované, takže ti ani nevidno, že ich máš. A ja som si objednávala aj obyčajné a aj tie s tou nepriepustnou vrstvou, tie som mala na von a tie obyčajné na doma. A cena je suprová oproti niektorým iným značkám

ja si idem ešte objednať nejaké vložky a určite aj nejakú plenuchu 😅

etuska
3. máj 2010

Dugy,Lenka-ja z Flip-ky naopak sklamana nie som-ale uvidime ako bude fungovat v praxi.Chcela som si kupit do nej este tie Stay Dry vkladacky-ale bola na nich velmi biedna akcia-tak budem vkladat hocico co mam-uvidime,vyskusame.Z vnutra sice posobi tak igelitovo-ale je to len vdaka lepsej udrzbe-zvonku je latka-prijemna na dotyk.
Sama som zvedava ako ju vyuzijeme-a ja som ju tu v UK kupila za super uvadzaciu cenu-2ks BG Flip Stay Dry aj s vkladackymi stali tusim dokopy 14libier 😉