Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bihan
17. nov 2008

ja som ich kupovala vo Fr, je to od distribútora ecoidees (asi 😅) a je tam napísané, že sú to orechy Rhita, ale to budú tie malé, pol škrupinky ja menší ako vrchný článok prsta.

mon25
17. nov 2008

ja mam Bio Santos a su tiez take ako Bihanine
Oli vyskusam aj tie Tvoje, pokial nemas nejaky mega pack, lebo tych svojich mam este 1 a pol pytlika, cize 1,5 kg, podla toho ako pisu (3-4 ks na 1 pranie ) by mi mali vydrzat dozivotne 😉
neviem ako davkujete vy, ale ja davam do odstrihnutej pancuchy al. podkolienky tak 5-6 ks, pri dalsom prani zase pridam 5-6 ks a tak po 10 praniach to vsetko vyhodim a zacnem odznovu
boli k tomu sice take pytliky ale tie nepouzivam
Oli, mas aj nejake separacky ?

bihan
17. nov 2008

Mne prádlo necítiť ničím 😀 Používam tekutý ekoprášok (ale ten ma trochu serká, lebo ak prádlo nechám v práčke pol hodiny po dopraní, tak začína byť cítiť "zatuchlinou"), nabudúce kúpim práškový, lebo ten rovno obsahuje aj aktívny kyslík a ešte máme doma aj Lovelu, ktorú som kúpila pred tým, ako sa Sára narodila a akosi som ju nestihla minúť 😅
Inak orechov dávam 6 a na dve prania.. na druhé pranie 2 prihodím.

taanak
17. nov 2008

bihan, to by sa ani mne nepacilo, hlavne ked operiem vecer a vyvesim az rano...

olinka6226
17. nov 2008

mon, donesiem ti vzorku... ja pouzivam tie pytliky. tocim dva. jeden z velkych a jeden z malych orechov. inak z tych malych orechov mi ostalo este 300g tak rozmyslam ze z nich urobim vyvar na riad. ja pouzivam rovnake orechy na 2-3 prania 3-5ks podla velkosti. potom vzdy menim vsetky. separacky mam popolinky a IV

mon25
17. nov 2008

OK Oli, pred stretkom to doladime cez IP.

kili
18. nov 2008

sjuzocka
tá plienka s uteráku vyzerá fakt super 😵

bezaz
18. nov 2008

hojte, uz sme doma, konecne sa hadam nejako unormalnime.. este nelatkujeme, zatial to nezvladam 😝
sju dobre foto, maly je fakt model 😀

bihan
18. nov 2008

Bez, gratulujem k Ninke, nádherná bambulka 😵 Neboj, látkovky počkajú, kým sa nezabeháte 😉

olinka6226
18. nov 2008

bezaz blahozelam k babatku 😵 daj sa hlavne pomaly dokopy, ostatne pride samo.

bezaz
18. nov 2008

babule dik, mala je zlaticko, len keby chcela viac spat, lebo ja som uz niekedy na nervy 😅

olinka6226
18. nov 2008

bezaz tak to ti drzim palce aby maly nebol taky nespavec ako samko 🙂 ale zas ak budes nosit v satke sa vela vyriesi... ja som vtedy o satkovani este nevedela a poviem pravdu bola to velka chyba. som si mohla usetrit vela stresu a malemu vela placu. raz som sa pretoze som ho musela mat stale na sebe dostala do horucok z vycerpania, lebo som sa 3 dni takmer nestihla najest. ale nechcem ta strasit. ja sa uz tesim na dalsie take minibabo, hoci este ani tehu nie som.

sjuzocka
18. nov 2008

dakujem za pochvalu home made plienky 🙂 teda vam poviem aj som sa s tym natrapila, lebo stroj sijaci je uplne novy, tak kym som zistila ako sa tam dava ten overlockovy steh.. a par krat sa mi nit zadrhla v tom mechanizme ako sa dava cievka, no nervy sli rupnut, maly reval, tatko zufaly, ze kedy si ho vezmeeem :D ja vzdy Pockaj, pockaj, uz len tento kusok prisijem :D potom ako bola dosita tak som dosla akurat ked ho zacal prebalovat a kedze tie uteraky boli vyprate tak vravim - mozeme ju rovno pouzit! - dala som ju pod maleho a hned na nu spustil fontanku, tak reku super, tak priste :D

bezaz, az teraz som zistila, kto si 🙂 ze sa pozname 🙂 z lucnice 🙂 gratulujem k ninke, krasna 🙂 neboj, zabehnete sa behom sestonedelia a potom sup na to ;)

marcelka11
18. nov 2008

bezaz, srdecne blahozelam a prajem hlavne vela zdravia. Chce to trosku casu a vsetko bude OK. drzim prsty.

bezaz
18. nov 2008

zuzi no jasne, lucnica rulez 😉
marcelka dik.. nove plienocky su uz oprane, uz len zacat trenovat.. 🙂

olinka6226
18. nov 2008

bezaz opravujem sa aby mala nebola nespavec 😀 som bola zmatena lebo hore si pisala ze maly a az teraz citam ze to bolo na adresu sju - no a v pase sica mas ninka, ale kamoska ma maleho a ten sa vola nino, cize som sa zmotala 😀 uz som aj inej teme pisala, ze som zle spala, to bude asi tym... 😀

bezaz
18. nov 2008

oli v pohode..zatial mam nachystany babyvak, len sa neviem odvazit dat do neho malu, sa mi zda, ze je strasne malinka na taky velky vak 🙂

verulka
18. nov 2008

sjuz, ta plienkavyzera uzasne 😕 fakt supeeer..inak nabuduce, ked sa budes motat okolo mojho baraku, tak mi cinkkni, mozes dost mrk tie sckoony 😉
bezaz, gratulujem 😵

marcelka11
18. nov 2008

bezaz, natrenujes v pohode. S takym malym mimcom je to podla mna fajn hlavne v tom, ze pri prebalovani este neprotestuje , urcite ti to pojde lavou zadnou.
A dufam, ze plienky su OK 😉

sjuzocka
18. nov 2008

zuzi, ja som latkovala od zaciatku, ale je pravda, ze ostatni (manzel a mama) mi pocas sestonedelia dost pomahali s inymi vecami, ako je napriklad varenie. Mala som pocit ze ine ako kojit a prebalovat fakt nezvladam. A som strasne happy ze prebalovat sa naucil aj manzel, ved to nie je zas taka veda. postupne som si musela prisposobit aj miesto na prebalovanie. napriklad som nemala poriesene kam dat spinavu plienku ked mu ju vyzleciem, teraz tam mam taky kosik z tesca za 30 sk na zemi, tam to doslova svacnem a potom po prebaleni odnesiem do tej debnicky s vekom. Najprv som mala kupene vedierko s poklopom na plienky, tak sa volalo, ale velmi skoro som zistila, ze do neho vojde 5 plienok, stvorcovych mozno viac, a to zdaleka nestacilo 🙂) tiez som pokupovala lavoriky male, kedze vlhcene obrusky nepouzivame, vlastne je to s tym aj menej prakticke nez zinka s vodou. lavorik mam na stole kde mam prebalovak a ked treba tak tam omocim aj celu obkakanu ritulu, ked netreba tak namacam zinku. tiez mam pri prebalovaku taky velky rad plienok, ktore pouzivam na utrenie mokreho zadku (uz umyteho zinkou), alebo prikrytie ked ho nechavam kopkat rozbaleneho, obvykle tu plienku pocura :D
ale latkovanie samo o sebe nie je narocne, velmi skoro si najdes svoj system. potom nahadzat to do pracky zaberie minimum casu, povesat moze aj manzel 🙂 aj ked mna vesanie bavi, vzdy sa s tym tak hram, vselijak ich natahujem, no uchylka :D
inak moja mama ked som jej este tehu vravela ze budem pouzivat latkove plienky tak bola potesena ale ked videla co tym myslim ja, ze nie tie stvorce vyvaracie na osminy ci ako to oni davali, tak mi vravi ze to nie su normalne plienky, ze co to davam a ze kto to kedy videl aby plienka vypadala jak nohavicky.
zakazdym ked varovali krpca som sa snazila im dat co najjednoduchsiu verziu plienok, ze len zapnut a sup nohavicky a vzdy to pokaslali nejak. raz nohavicky naruby, potom nohavicky ziadne, alebo plienka nedopnuta, namiesto troch patentiek zapnuta jedna, z nohaviciek to kukalo kade take, no sranda :D ale vzdy tak hrdo, ze "prebalili sme ho do tych tvojich plienok" :D

verulka, chystam sa za taku polhodku von v manduce, musim ist na postu, cisto nahodou ak si tu a citas, tak pripadne sa pod prechadzkovat aj ty 🙂

olinka6226
18. nov 2008

teda sjuzi super si sikulka. plienka vyzera super. inak baby v cechach hovorili ze tieto uteraciky trosku otlacaju ritku, ale vraj to detickam nevadi a nic to nemeni na funkcnosti. len aby ta to neodradilo ak bude maly otlaceny.

dahlia23
18. nov 2008

Fakt majú v DMke ecover??? Supiiiiš.
Ja síce teraz fičím na orechoch, kúpila som tie veľké, lebo predtým som mala len tie malé a nejak nič moc. Ale toto je neporovnateľné. 🙂 Na veľmi špinavé prádlo (akože Lenkine okyckané veci) používam ešte lyžicu toho prášku na škvrny, ale nemám ulrich, ale niečo iné, majú to u nás v Eugenike (aj orechy) a je to o polovicu lacnejšie ako ulrich a zloženie to isté.
Ešte som Vám chcela povedať, že sa pomaly zbavujem plienok, už ich nepotrebujeme a druhé bábo je ďaleko v nedohľadne, takže ak by ste o niekom vedeli - IP.

😉

kili
18. nov 2008

dahlia, videla som tvoj inzerát a moc tomu nechápem. To BL nemajú vrchné nohavičky podľa veľkosti? však tak sú všetky 😕 , len plienky sú viacveľkostné.

miri.b
18. nov 2008

poradite mi prosim? nejaky dobry sijaci stroj/len tak pre domacnost na bezne pouzivanie a sitie plienok? 😉

miri.b
18. nov 2008

tiez sa chcem spytat/ pouzivam latkovky/najcastejsie stvorce na osminky a na to PUL. Doteraz sme nemali ziadne kozne problemy, ale asi pred tromi dnami sa malemu na pipiku akoby uplne vysusila koza a ma to cele cervene, zacala som teda miesto PUL davat flisove gaturky/ periem v slize a potom ocot na plachanie/, nemam mu to aj niecim natriet?

mon25
18. nov 2008

miri.b,
ja by som urcite natrela aspon na noc, mam dobre skusenosti s Bepanthenom a Weledou, ale posluzi aj modra Indulona
kili, BL maju vrchne nohavicky podla velkosti, ale oznacenie je schovane pod tym ruzovym stitkom, ja som to objavila az po mesiaci dovtedy som stale plietla S-ka s M-kami 😵

taanak
18. nov 2008

miri.b, rada by som poradila, ale my nemame pipika. 🙂 Sijaci stroj mam TOYOTA, ale uz ho pouzivam iba na dierky a pod - niezeby nebol dobry, len ja uz nemam ani cas a ani chut 😉

Koncom minuleho tyzdna boli vyhlasene najlepsie plienky za rok 2008-9 (Mother & Baby Awards):
Gold - Bumgenius All in One Nappy
Silver - Bumgenius Onesize v.3
Bronze - FlexiTots
😅

mon25
18. nov 2008
dahlia23
18. nov 2008

kili, oni majú veľkosti, lenže tie Ská sú nám fakt stále dobré. Asi som tam tú veľkosť zabudla napísať, že?
😅

indy
18. nov 2008

miri obcas ma aj nas drobec suchu kozu na pipiku a sa mu to vie aj zosupnut, ale cervene to nemava. Ja mu to potriem len mandlovym alebo olivovym olejom a za chvilu to ma zase v pohode. Ja si myslim, ze ten nas to ma asi z drsnych plienok (mame tvrdu vodu) ale nemam to odsledovane na 100 % Ani to moc neriesim, ked to nema zapalene, len potriem olejom