Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambuska1
3. máj 2010

a nevies ako sa vola? neviem ci to nieje ona 🙂

bambuska1
3. máj 2010

baskaj, a mas s tou satkou osobnu skusenost?

baskaj
3. máj 2010

https://www.modrykonik.sk/bazar/satky-nosice-kl...
- ale nie že mi ich teraz od nej všetky vykúpite! 😝

baskaj
3. máj 2010

nie nemám. ale mala som pevnú šatku hoppediz, ale tú som kvôli viazaniu predala a kúpila liliputi nosič. ale pre ďalšie mimi by som chcela už elastickú a podľa popisov mi táto pišla ako najlepšia. ale nikdy som ju naživo nevidela. a ty hej?

bambuska1
3. máj 2010

jasne, videla. prave pozeram ze ten inzerat je od nej 🙂

bihan
4. máj 2010

Teraz ste ma trošku s tou šatkou navnadili, ak je naozaj bez vekového obmedzenia.. jednu pevnú mám a toto by sa možno páčilo aj MM, lebo on viazanie šatky neznáša 😝 a mne to bolo ľúto, že som malú nosila sama...noooo.. žeby hromadná objednávka? 😀

bihan
4. máj 2010

Hmm.. tak nechcem.. aj táto príliš húpe.. http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb/...

masabi
4. máj 2010

Dievčatá ďakujem za rady idem omrknuť tie BG a určite si aspoň zopár objednám...koľko ich potrebujem na začiatok...hmmm?

vladkaz1
4. máj 2010

cavte baby kto mate gro baby pulky? a ake su prosim ??? aj plienku mi popiste s jadrom prosim dik ...skusenost

bambuska1
4. máj 2010

bihan, ten link mi nejde otvorit, co je tam?
tak muzovi kup vak🙂

monr
4. máj 2010

bambuska, nečítala som celé, ale písané, že pruží až moc,

bihan
4. máj 2010

hm.. divné.. cez referencie sa dá nájsť diskusia o sleepy wrape a pruží až príliš, aj 5kg dieťa po pevnom uviazaní zlieza na brucho.. ďakujem, také neprosím.. je to obyčajný elastik 🙂 a vak máme, nechcem mu znechutiť nosenie ešte viac 😝

Vlaka, Gro Baby patria medzi tie obľúbenejšie 😉 Nič s nimi nepokazíš.

vladkaz1
4. máj 2010

Bihan dakujem ,zvazujem ich pre maleho do narodenia ,takze mozem v klude ist do nich nepokazim nic ...ziadne zle skusenosti?
A aj na Pulky sa daju pripevnit ,extra kupene vkladky ?
Ze kupim len pulky a ci tam maju te cvocik na pripevenie 😀 ,asi chcem moc co?

bihan
4. máj 2010

Cvoky na pripevnenie tam majú, len sa mi zdá, že kočky písali, že sú super len s originál vkladačkami.. neviem.. ešte sa určite nejaká ozve, ja ich nemám 😅 ale počula som dobré referencie 😉

mneme
4. máj 2010

vladka, pul gro baby a aio gro baby su uplne odlisne strihovo. ta aio je stihlucka a vkladacka nema tvar pravidelnej elipsy, vzadu je o dost sirsia ako vpredu. pripina sa na snapky. takze do puliek by ti podla mna nesadla a myslim, ze ani vrchnaky z aio nie su dost dobre pouzitelne ako pulky na nejaku nohavickovu plienku, lebo by z nich trcala. inak su aio gro baby fajn, su dost malicke, takze aj na novoska podla mna ok (s tymto nemam prakticku skusenost). akurat co mne vadi, ze maju tu vkladacku vpredu zuzenu, lebo moja dcerka cika ako chlapec - vsetko dopredu a strasne vela, takze by nam vyhovoval skor opacny tvar.

mneme
4. máj 2010

bihan, a co takto pre tata nejaky ergo nosic? ja som nosila uz od 5 kg aj v manduce, hoci je pravda, ze u nas aj v satke pripadali do uvahy iba vertikalne uvazy 😉

bihan
4. máj 2010

aha, ja som nejako nepochopila, že sa hovorí aj o samostatných pulkách, myslela som rovno na AIO s vkladačkami a pulky z nich.

mneme, ešte stále hľadám, ale nosič veľmi nechcem, skôr mei tai... asi si nechám ušiť nejaký "na mieru" 🙂

vladkaz1
4. máj 2010

Dakujem za odpoved ,v podstate som uvazovala nad tym ,ze ked zoberem len pulky a pre mimi budem davat aj vklady s inych plienok do puliek ,mam popoliny ,4 ry ,co som mala po malej som predala vsetko, bolo dievcenske iba hambace mi ostali ,takze potom ake radite pre chlapca jednovelkostne pulky ?
Ci mam nakupit radsej viac velkostne pulky myslim ? Co by ste mi odporucili?
Pri Lucke som zacala latkovat neskoro ,takze nemam skusenost s mimi pulkami a strihmi na novoska ,chcem skladat stvorce a vkladky davat a na to pulky po vacsine .
Inak na popolinky mam aj 2 je vrchne gatky takze to neriesim ...
Tak ste skor za imse vimse alebo nieco take ?

mneme
4. máj 2010

dievata, co si myslite o tych jednorazovych vkladackach do flipky ako o alternative na dovolenku?

vladkaz1
4. máj 2010

Bihan ano ,uvazovala som o pulkach a chcela som do toho bud si usit samostatne sacie jadro ,mam vela bambusoveho materialu co som nestiha posit plienky ...
Alebo by som do nich pouzivala ine vkladky len tak ... neviem ci to dobre vysvetlujem ci sa chapeme

mneme
4. máj 2010

vladka, ja tiez latkujem az od 7 mesiacov, takze s novoskom nemam skusenost. ale keby som mala ist v latke od zaciatku, asi by som si nakupila bg flip a do nich si skladala obycajne stvorce. ale inak na stvorce narovno si tu baby chvalili aj pulky gro baby. tie nemam, mam imse vimse organic, tiez sa mi vidia vhodne na ten ucel. a este aj thirsties lebo podobne ako iv maju taky strih, ze pekne priliehaju k nozickam 😉 ale lepsie ti poradi nejaka prakticka s novoskom 🙂

vladkaz1
4. máj 2010

mneme dakujem viem ze sa pytam mozno ako dilino ,ale z vlastnej skusenosti viem ako je ulahodit strih plienky ,alebo puliek na dieta ,pri Lucke som s tym mala velky problem veru ,a vsetko nam skoro pretekalo bola ucikana ,ako SWB aj pul aj AIO,Wonderoosky na vobec nesedeli , pretekali ,tak teraz sa chcem tomu vyhnut ,nam najlepsie fakt na ucel aby nebola pretecena posluzili BL pulky do toho stvorce ,ale zas material nic moc ...
NO teraz by som chcela aj nieoc na paradu k dokine . 🙂
na doma staci vkladka a pulky 😀 ,ja skusim aj vlniaky ,aj ked som ich hned sprala ako prilsi 😀 😀

bambuska1
4. máj 2010

mneme, tie jednorazovky do flipiek sa mi pacia, su super aj k dokimu

bambuska1
4. máj 2010

bihan,prosim ta kde si citala o tej satke ? ja som ju mala na skusku a bola super. vobec sa nenatiahla. ona je prave specificka tym, ze je husto tkana.

monr
4. máj 2010

bambuska, na českej stránke nosenideti sú referencie na jednotlivé šatky, tam to bolo písané

bihan
4. máj 2010

Mneme, veľa chváli som na ne nečítala.. vraj málo vydržia, netesnia dobre, takže to aj tak vždy pri nálož skončí na gaťkách a tie lepiace pásky ostávajú na nohavičkách a pri odlepovaní sa trhá aj "obal" a vyliezajú z toho guličky... trochu ma to mrzí, chcela som ich brať do pôrodnice, ale aj baby gro aj flip jednorázové vkladačky majú rovnaké referencie.. ale zase čo si budeme.. ani eko jednorázovky nie sú najlepšie hodnotené 😀

bihan
4. máj 2010

tak tak, nosenideti.cz je fakt referenčná stránka, kočky majú toho odnosené habadej, šatky testujú, takže vedia, o čom hovoria.. elastik ako každý iný 😉

monr
4. máj 2010

jednorázovky do flipiek? uf, idem pokukať, to som nezaregistrovala 🙂
síce flipku nemám, ale aspoň pre info

bihan
4. máj 2010

jj, sú... v zahraničí 🙂

mneme
4. máj 2010

hm, skoda ☹ nechce sa mi tyzden macat plienky v kybli s miofreshom 😝