Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
10. máj 2010

bambuska jasné používam ich výlučne na noc, mám ich z brány už asi 5 mesiacov....

a náš balík bol dnes vexpedovaný....

dugyna
10. máj 2010

jej iz konecne uz sa neviem dockat tej plenuchy BBH ba,boo dufam ze bude taka supis alebo lespia ako LL bamboo- s nou som spokojna 🙂

etuska
10. máj 2010

Dugy-ved kazda mamina si to zariadi "po svojom" 😅 -len nie vsetky "nove trendy" su aj tie "naj".Moja mamina mi davala stavu z pomaranca ako 3.mesacnej a mrkvicku a roztek ktovie odkedy-lebo vtedy to tak odporucali-tak je tazko nedat sa ovplyvnit...Pri 1.dcerke sme fungovali na prikrmoch od 6.mes. a bola spokojna-tak uvidime co na to druhe babatko 😅

bihan
10. máj 2010

Dugy, presne tak.. tie odporúčania sa hrozne rýchlo menia a lepšie ako riadiť sa podobnými radami lekárov, ktorí stále len tápajú, je riadiť sa vlastným dieťaťom.. moja malá odmietala úplne všetko okrem MM do 7m a asi vedela prečo 🙂

dugyna
10. máj 2010

bihan etuska sak nase deticky si vedia povedat uz v brusku com im chuti a co nie a com im chyba 😉
tak mna mama prikrmovala lebo som bola hlados 🙂

mneme
10. máj 2010

ospravedlnujem sa ze OT, ale mna tieto "novinky" hnevaju, lebo na danu vec existuju rozne nazory a nie jedno platne pravidlo.

dugy, ja tiez len v dobrom - pozri tu.

http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/02/zavadz...

pokial mamicka dojci a dieta prospieva, nie je dovod zatazovat jeho traviaci trakt tuhou stravou pred 6. mesiacom zivota. jasne, ze odporucania sa stale menia, napr. ja som sice bola dojcena do dvoch rokov, ale uz od troch rokov ma vselicim prikrmovali, lebo v sedemdesiatych rokoch skratka bola taka doba 😖

mneme
10. máj 2010

od troch mesiacov, samozrejme 😵

dugyna
10. máj 2010

mneme tak ano ono zase kolko odbronikov tolko nazorov..to je pravda...ale toto neviem ci nie je aj podla who novinka alebo ci je to len slovesnky pediatri ako zaviedli. samozrejme som tym nemyslela ze mame prestat dojcit..nie ja podporujem dojcenie a stastna to zena ktora dojci apon jeden rok lebo len 45% zien dojci do veku 6mesiacov / co je minilana hranica do ktorej by mali byt deti urcite dojcene- aj ked budu mat prikrmy/.a ono sa prikrmy maju zacat davat pomalicky po lyzicke..
mneme to by bolo ze 3 rokov 😉

emjee
10. máj 2010

neda mi 😀 M. prikrmujem od 7m, najprv vsetko vypluval, teraz uz si zvykol, ale nezje toho nejako extra vela, skor malicko - par lyziciek a dost, docpe sa mlieckom 😀 takze u nas stale mliecko tvori ca. 50% jeho denneho prijmu potravy - a je mi dost jedno co nato odbornici, pretoze pekne prospieva a je spokojny 🙂

nasa brana este nebude minimalne do piatka ☹

lenka138
10. máj 2010

dnes som kúpila v DM-ke bambusové kikko štvorce, najskôr som aj nechcela, ale potom som neodolala, ale zobrala som nefarbené. Neviete či aj tie biele sa po čase začnú správať tak isto ako tie farebné, myslím, tým, či sa zbehnú a zožmolkavejú.
A u nás majú aj obyčajne kikko štvorce a ešte aj tie návleky na ponožky aby nepadali

ja som drobca plne kojila až do 6. mesiaca a až potom sme začali s príkrmom 😉

dugyna
10. máj 2010

emjee tak zase keby mi babao nechcelo a pekne prospieva tak by som sa nestresovala.. 🙂 hlavne ze jemu chuti
leni ma tu nahovaras na DMKU 😀

julia30
10. máj 2010

nasa brana tiez este nemaju nejake veci a cakaju :( nuz co uz pockame ;(

emjee nic si z toho nerob od ukonceneho 6teho mesiaca by malo mat dieta 1prikrm denne od ukonceneho 7meho 2 atd. len niektori si myslia, ze ked babu narves brusko plne kasi a neviem coho tak to je super. My mame 7,5 mesiaca este len pol mesiaca davame ranajky a tie nam idu najlepsie lebo nevymyslame ;) kedze sme hladni po noci :D a obed ako kedy niekedy zjeme niekedy nie ;) ale na obed mame ovocie v 90% a to ako tak bastime ;) sa vzdy tesim ked popapa poriadne a teraz od vcera sme zacali davat kase ale nie beby a neviem jake umelaky my davame kukuricnopohankovu dnes mala s narajbanou hruskou pre chut 🙂 na veceru prvu ;) asi hodinku pred spanim. tak uvidime vcera nevypila skoro nic lebo nevie pit z flasky a fakt uz vecer nemam sil davat jej to lyzickami :D aj ked dahilia bude frflat ale kasu mame zatial z flasky 🙂 kym su t ake riedke urcite.

ta telo bru noc :D

zajaciq
10. máj 2010

julia30 a co tak ju naucit na ten poharik pre deti? potom daj vediet ako sa kvetke spinkalo po kasi 🙂

zajaciq
10. máj 2010

inac, co pisu v komercnych casopisoch, tak to ja neberiem vobec vazne. len sa pozrite do toho casopisu kolko je tam reklam na UM, flasove systemy a rozne vymyvace mozgov. logicky mi z toho vyplyva, ze ani obsahovo casopis nevyda nieco kvalitne.. tot moj nazoriq 😅

julia30
10. máj 2010

zajaciq z toho pijeme vodicku to je v pohodicke ;) len kasa cez to ide zle aj mne tahat nie to este nej 🙂 tak sme jej spravili do flasky porandu dzuru :D nech ma ;) jasan zatial drichmoce ;)

emjee
10. máj 2010

my kase ignorujeme uplne 😀 boli 2-3 pokusy a zjedol z toho 2 lyzicky, to by nam to jedno balenie vydrzalo aj pol roka a nie ako pisu v navode, ze otvorene max. 4 tyzdne 😀 najlepsie mu ide zeleninovo-masovy prikrm na obed a samozrejme keksiky 😀 ale spapa aj ovocie, dokonca posledne 2 dni "ukradol" zo stola cele jablko a zacal ho jest (aj co to poohryzal z neho)

mate na brane anavy uz v balicku? lebo tie som doobjednavala, tak dufam, ze sa potom nepredlzi este cakanie kvoli nim 😅

izabelkak
10. máj 2010

emjee ktoré anavy? ja som brala tie na snapky a bambusky s tým obyč.vzorom a tie boli skladom a hned v balíku.

julia30
10. máj 2010

my sme prestali ignorovat lebo sa nam zqcalo vracat vstavanie po 1,5 hodke tak skusame co to da ;]

emjee
10. máj 2010

dik iz, tie na snapky

pipera
11. máj 2010

Ahojte, mate niekdo prosim Vas plenku REAL EASY? ak ano ste snou spokojne a hlvne sedia velkostne? mala ma 6 kg mam vzat strednu ci skor velku velkost? moc dakujem za radu.

kkaattkkaa
11. máj 2010

Trošku Vám sem vtrhnem.... prečo ste sa rozhodli pre látkové plienky ? Podľa čoho si vyberáte ? Aby bolo dietko v prírodných materiáloch, aby ste ušetrili, či aby ste nekopili hromady odpadu ?
Som totižto z týchto "moderných" plienočiek trochu zmätená - mnoho z nich sú podľa zloženia "umeliny"...
A nedá mi k "off topic": WHO odporúča plné dojčenie prvých 6 mesiacov, pokiaľ dieťatko prospieva, do 2 rokov s postupným zavádzaním príkrmov a naďalej, pokiaľ to mamičke i dieťatku vyhovuje. Mňa tieto "nové trendy" dvíhajú zo stoličky, hlavne keď sa 4 mesačným bábätkám nútia príkrmy, pokiaľ im ich vôbec netreba. A mamička dá na "dobré rady" - aby náhodou dietku nechýbalo. Keď bábo neprospieva, je to iné, ale paušálne odporúčania prikrmovať od 4 mesiacov ? 😕

izabelkak
11. máj 2010

kkaattkkaa záleží kto aké plienky používa, ja mám tiež plienky kde je stay dry vrstva t.j. nie prírodný materiál ale tie používam len na von keď viem že budem mať obmedzené možnosti prebalovania, na druhej si myslím že ten polyester je stále viac "prírodný" ako tie lepidlá a ostatné chemikálie ktoré sú v jednorázovkách, veď aj rozne športové funkčné oblečenie je z umelých vlákien a nosíme ich priamo na pokožke..... a je to stále látka aj keď nie z prírodného materiálu... vieš to akým sposobom a dopadny sa uvolnuje tá chémia z jednorázoviek ešte nikto neskúmal, vie sa akurát to že ako to saje všetku tekutinu, vysušuje to aj sliznice a može dojst k zrastom u dievčat... a taký výskum asi ani tak skoro nebude, lebo biznis okolo jednorázoviek je dosť výhodný....

moje dieťa je však ca. 80 až 90% času v bavlne alebo bambuse, celulozove alebo viskoz.separačky tiež používame len na cestách a aj to nebude už velmi treba lebo Iz začala mať riadne tuhé bobky.... každopádne si myslím že aj ak sa používajú separačky stále je to iné ako keď má dieťa celú sedaciu časť zabalenú v papierovej či igelitovej plienke....

izabelkak
11. máj 2010

a ešte k príkrmom Iz sa tvárila tak možno prvé dva dni že je to zaujímavé ale potom ju to prešlo z každého príkrmu zje max. 50 - 70 g, viac začala jesť akurát teraz mliečne kaše, hej aj keď kojím rezignovala som na umáč v kaši, a najradšej papá to čo my, tak som to prestala riešiť, nezje toho na tony tak čo, radšej nech zje aspoň niečo, sme drobnejší a ona potrebujem spevnieť.... a ešte jedna OT kočky Vy čo kojíte z čoho dávate deťom dekutiny? lebo mne Iz z tých pítok nechce tak som rezignovala na cumel, tak dúfam že sa mi skrz to neodstaví, no ide leto a bude treba vela tekutín cez den ona mimo spánku nemá tolko času na kojenie všetko okolo je viac zaujímavé...

monr
11. máj 2010

kkattka, ja som prešla napr. na látkovky z dôvodu ušetrenia a tiež tak trochu toho odpadu, a to som prešla, keď mala malá cca 7 mesiacov. a teraz keď jej dám jednorázovku, tak sa rýchlo začervená, čo sme za tých pár mesiacov predtým vôbec nepoznali, asi si zvykla na lepšie 😀 .

iz, mne od narodenia pila jednu fľašu večer, inak kojenie, a vôbec jej to nerobí problém, čiže podľa mňa, ak jej to nevadí, tak je fajn, že dostane trošku tekutiny, keď aj cez cumeľ. 😉

príkrmy, tiež som za u plne kojených detí až po 6 mesiaci, mala som u oboch, a bolo to fajn. a táto krpaňa má aj tak väčšinu stále mliečko.

ozaj kočky, mohli by ste potom pofotiť nádielku z brány, to bude úžasný pohľad 🙂

neurologia
11. máj 2010

izabelkak
ja som skusala dat malej pit cez slamku-na moje prekvapenie vedela ako na to tahala ako besna 🙂 a skusala som aj normalny pohar a tiez jej to celkom slo ....ja osobne ziadne pohare s pitkami kupovat urcite nebudem a flasu s cumlom sa jej bojim dat aby sa neodstavila...

izabelkak
11. máj 2010

neurologia keď ona sa vždy z každého pítka či flaše so slamkou napila prvý krát a potom už nie, z flašu s cumlom toho čaju vypije viac, tak mám doma tri flaše s pítkom a sú mi nafigu.... aj sa s tým viac dooblievala ako s cumlom no a s pohára by sa tiež isto napila ale tiež by to končilo mokrým tričkom a vonku si to neviem predstaviť .... tak uvidíme no zatial dudlá o život až moc by som povedala polovicu noci chce mat prso v ústach.... 😀

ja som inak na tie tri ťahala plienok skoro ako na týždeň... tie snap systémy sú fakt genieálne dnes tie dva náhradné sety do IB velmi oceńujem mám tak tro plienky razom a GB rovnako...

nechcem to zakríknut ale mi už asi dva týždne máme ukážkový zadok za každých podmienok,tak mi jednoznačne vychádza že sme vždy mali červené len koli zubom, máme už totiž 7 zubov kt. šli v podstate 3 mes. jeden za druhým....

izabelkak
11. máj 2010

som chcela napísať na tri dni🙂)) človek to nevie vobec odhadnúť ale bola to ťažká pohoda, už len vymyslieť v čom máčať plienky a sušiť keď pojdeme na týždeň, neviem či budem mať odvahu povešaŤ ich von v areály ubytovania..... no keď natiahnem šnúru v izbe tak to asi bude schnúť zase pomaly, no uvidíme....
priatel si už teraz klepe po čele, a mama mi dajako záhande začína pri každej príležitosti podsúvaŤ jednorázovky to nechápem, doteraz robila takú osvetu a zrazu toto, aj minule keď s nou šla von že či jej nechcem dať radšej jednorázovku a ja jej na to že šak tá látkovka vydrží min. 3 hod. tak čo stresuje... IB je fakt v tomto spolahlivá aspoň u nás teda....

adriana7
11. máj 2010

Ahojte, nezapájam sa moc, ale čítam vás stále, a nedá mi...
súhlasím so zajciq, kúpite si zdravie alebo maminkovské časopisy a pokiaľ máte troch naštudované, nestíhate sa diviť, či ten článok písal MUDr, alebo vaša suseda... Každý časpois niekto financuje a vydáva a niečo tým sleduje, ja asi toľko.
V USA je teraz odskúšaný systém, že maminy, ktoré dojčia, tak minimálne 6m nič iné, dokonca mamičky, ktoré prídu o mlieko, dávať pomarančovú šťavu, deti prospievajú ako dojčené (je to vysokým podielom vstrebateľného organického vápnika v dobrom pomere s horčíkom, zo sušenej formule nemá dieťa šancu vstrebať ani vápnik, a horčík v nich nenájdete ani náhodou), úplne najhoršia príkrmová kombináci je škrobovina s nematerským mliekom, t.j. kaše, to dieťa tak "zabombuje", že prespí celú noc, len príčina je, že organizmus maká na plné obrátky s trávením niečoho nestráviteľného...Izabelka, v lete som deťom okrem kojenia dávala ovocie, teraz je to už domyslené, v obchode s detskými vecami som videla niečo ako hryzátko, len to má aj sieťku( bio tkanina), tam vložíš napr. kocku melóna a dieťa cucká, tá sieťka vlastne donúti dieťa toľko to kúsať až si to rozmelní na také kúsočky, ktoré už polročné mimi v pohode prehltne.
A deti sa riadia inštinktom, nemajú radi prudké zmeny v strave, budú vám jesť dlho len jeden druh ovocia alebo zeleniny, keď im zachutí, vôbec sa netrápte, či majú pestro, detičky sú v stravovaní našťastie múdrejšie ako my dospelí, nie sú zaťažení reklamou a propagandou...

avila
11. máj 2010

Ahojky,

aj ja uz mam kikko plienocky z DM, tiez nefarbene. Dufam, ze cosika vydrzia. Baby, kde sa da zohnat extendor za normalnu cenu? Alebo da sa v poho usit zo starych dupiek a tak? Bo dat za to vyse 1O Euri sa mi zda moc. Ci som len lakoma...

emmka3
11. máj 2010

avila, extendor sa da aj urobit z kuska latky, gumky a drukov, ale napr. dostavas aj zadarmo k obj. na jednej sk stranke s plienockami 😉 jj, a neviem, ci klasicke Kikko su tie pave orechove stvorce na latkovanie ... aby si nebola sklamana 😔