Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

indy
18. nov 2008

ozaj testujeme nove viacvrstvove plienky SWD velkost 2 a po prvom oprati su super, jemnucke makkucke(no, to by boli asi vsetky, ze 😅 ).Uz som si ani nepamatala aka je na dotyk "neplechova" plienka, ked uz mam vsetky z nasej tvrdej vody drsne 😒 Som zvedava ci to bude ako pisu, ze cim viac sa perie tak viac nasaje aj je maksia(neveriim 😀 ),ale aspon si ich uzijem kym nezhrubnu. Aj ta velkost dobre sedi vpredu mu ju prelozim na dva krat a ma to ako s vkladackou. Este mam objednane vlniaky SWD tak uz sa na ne tesim
Este co sa tyka prania ja pouzivam na plienky sliz a na ostatne Ecover. Neviem preco, ale po vyprani v slize mi plienky hrubnu, uz som dala aj viac sody 300g tej praskovej (je to ta ista ako krystalicka s monterkami 😉 )a rozdiel ziadny. No a ked obcas ich vyperiem v Ecoveri tak rozdiel poznat.

sjuzocka
19. nov 2008

baby, ako je to so susenim plienok na radiatore? doteraz to bolo pre mna tabu ale mam pocit ze to nejak moc dlho schne vnutri, mame radiatory povypinane, ale rozhodla som sa ich zapnut lebo sa ochladilo a maly ma ruky stale studene jak zaba. a som v pokuseni svacnut na ne niektore "klucove" plienky.. su tam nejake obmedzenia ktore sa neodporuca susit takto?

druha vec, niekto tu objednaval z eplenka, ja tiez nad tym uvazujem, ako to je s tym postovnym resp. dopravou sem?

taanak
19. nov 2008

na radiatore odporucaju susit iba bamboo extra a vkladacky z podobneho materialu, ostatne plienky mozu zhrubnut...

kili
19. nov 2008

dahlia, no pre dievča asi môžu byť, ja pre chlapcov nemôžem, keďže čúrajú dopredu a musia mať nohavičky fakt dosť vysoko 😝

kili
19. nov 2008

ja na radiátore suším všetko, niekedy to dávam postupne priebehom dňa, aby to uschlo. Mám bamboo extra a klasické čc

olinka6226
19. nov 2008

ja sa priznam ze tiez obcas nieco supnem na radiator, ale vo vseobecnosti zvyknu plienuse ztvrdnut keby si to robila casto. a kedze dostatocne tvrdnu aj bez radiatora, tak to robim ozaj raz za uhorsky rok.

kili
19. nov 2008

ešte navrhujem kúpiť taký sušiak, čo sa dá na radiátor a plienky vysia akoby hneď pred ním.

olinka6226
19. nov 2008

no ja tak mam postaveny kusok od radiatora

dadul
19. nov 2008

ahojte, kočky poraďte mi prosím niaku normálnu, dobrú značku na vrchné nohavičky pre novorodenca, nemáte niektorá skúsenosť s Baby Lucy?

verulka
19. nov 2008

ja susim na adiatore aj HD, hlavne vtedy, ked potrebujem aby rychlo poschli 😅 dnes som zaplatila SWD kapsovky, tak cakam kedy dorazia 😀

sjuzocka
19. nov 2008

ahoj dadul, ja som spokojna haipa daipa pul nohavickami a aj imse vimse soft ci organic su fajn. babylucy fix mam a sedia dobre, ale na pocit sa mi zdaju jemnejsie tie co som spominala, su take umelejsie tie fix, ale nemozem sa na ne stazovat. Ak chces, predam ti fix S co mam ja za 90,-, ja aj tak ovela viac pouzivam ine nohavicky, hlavne vlnene :P apropo z jednych vlnenych popo nam uz vyrastol, valibuk jeden 🙂) tak ak chces mozem ti posunut aj tie za 310, povodne stoja 440. Obe nohavicky su velkost S a urcite budu tvojmu prckovi dobre ked sa narodi. Cize ak by si chcela obe, za 400 je to tvoje 🙂

sjuzocka
19. nov 2008

verulka, uz dostali tie kapsovky? a kolko si si ich zajednala, priznaj sa 🙂

bambusko
19. nov 2008

verulka, ja som ich platila uz pred tyzdnom 😨 objednavala som z mmb, tento tyzden by vraj uz mali byt.

dadul, od narodenia pouzivame nohavicky babylucy fix, som s nimi spokojna, funguju bez problemov + som dorobila vlniaky

bambusko
19. nov 2008

tak mi prave dosiel mail, ze uz sa swb kapsovky balia a idu na postu 🙂

sjuzocka
19. nov 2008

indy a je nejaky rozdiel medzi tymi vv od SWD a vv trebars od popo ci naturfolds?

sjuzocka
19. nov 2008

jaj a este mam jednu otazku, niektore nohavicky maju vnutri tu kapsu na zachytenie plienky, viete co myslim... aj by som to pouzila, ale neocura to babo? ved to potom rovno mozem tie nohavicky prat, nie?

bambusko
19. nov 2008

sju, ved to su kapsovky, nie? 😕

bihan
19. nov 2008

Sju, o to ide pri kapsovkách 😅 Šupneš do toho plienku, riťula je v suchu a po použití operieš. Niekde som čítala, že mamina použila nohavičky 2x, len vymenila jadro, ale ja to nerobím.

sjuzocka
19. nov 2008

bambusko, nemyslim kapsovky, myslim nohavicky, napriklad tie bummi polar, vnutri tam ako je zvonka zops suchy je taka latka, taka mini kapsa (dlha tak 7 cm) a ze do nej sa moze zastrcit plienka (cc, vv), aby necestovala hore dole a pekne drzala na mieste. lenze v tom pripade je na brusku material tych nohaviciek, co mi az tak neva, ale vlastne ked je to z toho nepriepustneho materialu, tak to asi ked maly cika tak to nie je velmi efektivne, nie?

bambusko
19. nov 2008

aha, to je aj na bl, ja to nezasuvam dovnutra

bihan
19. nov 2008

Sjuzi, do tej kapsy sa práve nič nemá vkladať, je to tam niekde v návode napísané.

bambusko
19. nov 2008

bihan, navod ku gatiam nemam 😀

bihan
19. nov 2008

Bambu, som to obzrela a na gatiach to napísanie nie je, ale na slov. stránkech je, ale jasne si pamätám, že niekde v opise som čítala, že sa do vnútra plienky zasúvať nemajú, tá "kapsa" je tam len kvôli tomu, aby mimi nemalo laminát rovno na koži, ale aby tam bola látka.

sjuzocka
19. nov 2008

no na tejto stranke: http://www.greenmountaindiapers.com/prefolds.ht... sa pouziva aj ta "kapsa" 😕

bambusko
19. nov 2008

ale to dieta nema na tele, lebo sa to pripne. ja som aj tak myslela tu kapsu pod suchym zipsom na brusku, lebo na tych usiach to nemam

sjuzocka
19. nov 2008

bambu, http://www.greenmountaindiapers.com/images/pref... ahttp://www.greenmountaindiapers.com/images/side... aj tana pise na stranke pri bummi polar flisackoch "V prednej časti nohavičiek je malá kapsa, do ktorej sa môžu vložiť konce plienok skladaných do obdĺžnika." - mne by sa to celkom pacilo to tam zastrcit ale stale neviem ci by neocural tie nohavicky?! to by som ich po jednom pouziti rovno mohla prat asi.. alebo tak vysoko nedocika?

bihan
19. nov 2008

Sjuzi, akurát som to pozerala, že do jednej to síce strčili, ale pri ostatných ukážkach to už do vnútra nestrkajú.. no, každopádne ja to nerobím, lebo Sári čúra dopredu, takže by som rovno mohla oprať gaťky po každom použití.

bihan
19. nov 2008

Ešte sa chcem opýtať - nemáte niektorá tie topánočky do vody od Imse Vimse? už ich nikde neviem zohnať 😒

olinka6226
19. nov 2008

nemam... skoda ze si sa neozvala skor, vcera som posielala objednavku.

inak ja to tiez nerobim z rovnakeho dovodu ako vy, hoci niektori vyrobcovia pisu ze ta kapsa na to je.

miri.b
19. nov 2008

Sjuzocka, ja tu kapsu pouzivam stale/ vlozim tam vzdy dva stvorce na osminky ale robim to len pri PUL/ fleece by som asi neriskovala