Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
15. máj 2010

iz to aj ja ;) ze by som zbankrotovala aj keby som blizsie brnu byvala ani v blave nemusi byt :D no co uz ;) musmime to nejako pretrpiet hlavne ze uz to tu bude coskoro a aj miruss balik mi pride v pondelok to bude radosti buduci tyden 🙂

dugyna
16. máj 2010

iz presne aj mne sa brana paci pre siroku skalu tovaru..aj ked nic nepotrebujes vzdy sa nieco najde co vlastne potrebujes 😀 a sa pridas k hromadnej objednavke 😀 😀
ale urcite este objednam viac tych BBH bambusovych ak budu malickej vyhovovat 😉
a urcite by sme zbankrotovali keby bol taky kamenny obchod v BA 😀

emjee tak to si im na dorby email....tak neviem preco ti dlho odpisuju...akus im este raz napisat..posurit ich.. 😒

ilijanka
16. máj 2010

Ahojte, potrebujem poradiť od skúsených látkárok- potrebujem naozaj dobrú a spoľahlivú plienočku na noc, lebo čo máme plienky all-in-one tie mi všetky preciká, tak uvažujem o BabyBeehinds Bamboo alebo Anavy... Čo myslíte, ktorá je lepšia? Ďakujem za radu 😉

izabelkak
16. máj 2010

ilijanka anavy ešte nepredáva nočné plienky, sú v štádiu prípravy ale čoskoro by mali byť... ad BBH bambus, vynikajúca savá plienka, akurát sa mierne zbehne a niektorým baculatejším a vačším deťom nevydrží do odplienkovania.... ako to bude s velkostou u anavy neviem, ale myslím že by mohla byť vačšia keďže teraz tá denno - nočná (pre menšie deti) verzia je ca. rovnako velká ako BBH bambus tu je porovnanie velkostí jednotlivých plienok https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivuska-h/

all-in-one plienky velmi na noc nie sú najma pre dieta vo vašom veku, resp. ak by si dovycpala bambusovým prefoldom od BI tak aj hej len je otázka či by sa Ti do nich zmestil, čo tak čítam na noc si z all- in -one pochvalujú BBH magic, majú ju na bráne, je to však vnútri celé z PE, má to kapsu s bambus.vkladačkou možeš prípadne davycpať, ja len akosi neverím tým PE plienkam čo sa týka cikania velkej dávky naraz keď spí napr. dieťa naboku....

tamka84
16. máj 2010

ilijanka ja som najviac spokojná s týmito plienočkami na noc
http://www.branakdetem.cz/bamboo-extra-suchy-zi...
http://www.branakdetem.cz/p-tit-bamboo-bambusov...

používame už od začiatku, teda keď mala malá pol roka. AIO plienky určite nie sú vhodné na noc 😉

karaa
16. máj 2010

miruss, ani mne balicek v piatok nedosiel ☹ ... a to som si bola ista ze od stredy do piatka urcite trafi 🙂

ilijanka
16. máj 2010

ďakujem za odpovede, asi skúsime tú BabyBeehinds, možno aj tú Bamboo extra, presne bola precikaná na boku, keď mala tú all-in-one, ešte myslíte, že sú lepšie vlniačiky alebo PUL-ky na noc?

emjee
16. máj 2010

na noc su najlepsie vlniaky disana 🙂

zfidorka
16. máj 2010

karaa - mne ked posielala miruss minule, tak to nasej poste trvalo 5 (!) pracovnych dni, a ked som volala na postu ze kde je balik - dodanie podla ich web stranky su 3 pracovne dni, tak sa divili ze co nahanam, ze este postu len preberaju 😠

karaa
16. máj 2010

dakujem zfidorka, ja sa ich uz neviem dockat a posta to takto predlzuje ☹ alebo vacsina zasielok je obden od odoslania tu, tak dufam ze tentokrat to bude aspon v pondelok 🙂

zfidorka
16. máj 2010

karaa - ja som si dala termin utorok, aby som zbytocne nenervacila ze kde je balik 🙂

miruss
16. máj 2010

To je fakt des, že to pošta takto zdržuje. 5 pracovných dní, to je fakt moc. 🙄

zfidorka
16. máj 2010

hlavne ze doslooooooooooooo 😉 ale vydrzat to je fakt niekedy o nervy, hlavne ked sa clovek taaaaak tesi na nove plienky 😉

zajaciq
16. máj 2010

aj ja aj ja 😕 potom pridem po vsetko, jou ... nejak si nemozem dovolit pri tom mojom uplakancekovi vyjst von sama 😅

zajaciq
16. máj 2010

zfi, inak pohlavie? a meno? 😎

zfidorka
16. máj 2010

zajaciq - oki, dam ti potom vediet... vieme, ale nepovieme 😎 - my sme taki tajnostkari 😉

monr
17. máj 2010

myslím, že slovenská pošta je kapitola sama o sebe. Nám sa tak strácajú pravidelne počítačové časopisy. A balíky tiež chodia ako sa im chce. Ale zas s doporučenými listami máme zatiaľ dobré skúsenosti.

a viete mi povedať, ako som doteraz mohla fungovať bez vlniakov? úplne geniálne sú.
a tak ako izabelka, tiež chválim kikko z dm-ky. Požívam ako vkladku do disany zaväzovačky, sajú super.

ewulalia
17. máj 2010

tak aj mna slovenska posta sklamala... este stale neprisiel balik od miruss :( podla mojich vypoctov a predpokladov ho hadam aj u nas na poste uz maju...no "nezmestilo" sa im to do dnesneho rozvozu... len postarka to oznamenie ze to tam je (myslim, ze nehrozi aby to dovliekla az sem) donesie az zajtra ... /to len tak tipujem 😵 /
hadam to este den prezijeme 😀

alusha
17. máj 2010

ahojte baby, chcem sa opytat, ci mate niektora plienku Bum genius econobum a ci je dobra aj pre male babo... alebo je lepsia ta Flip? my len zaciname latkovat, tak este nemame velke skusenosti...

adriana7
17. máj 2010

ahoj alusha,
bola som na prezentácii látkoviek u Mirky v TN, a mne sa na ekonobume nepáčilo, že nemá záložky - okraj na schovanie vkladačiek, a tiež som si ich pôvodne chcela objednať aj vo zvýhodnenej sade. Flipka ma očarila, aj cena v týždni látkových plienok bola výborná.
Ozaj, miruss, spomínajú sa tu balíčky od teba, pre mňa nemáš? Síce mi do pôrodu budú stáť v skrini, ale vzhľadom na toto depresívne počasie by som si s plienočkami hneď zdvihla náladu...

tamka84
17. máj 2010

v lete určite lepšie vlnené na noc, ale ja som s vlniačikmi Disana neni spokojná, začali mi po čase prevlhovať, a to som ich už aj 2x za mesiac lanolínovala, nič nepomohlo, ale dobré skúsenosti mám s týmito :
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/vln...

miruss
17. máj 2010

Adriana balík Ti pôjde zajtra, najneskôr pozajtra.

Alusha podľa mňa sú flipky lepšie. Econobum sú lacnejšie, čo sa odráža v kvalite prevedenia nohavičiek.

adriana7
17. máj 2010

Ďakujem, Miruss,
ja som mala v objednávke osobný odber, nebudeš stratová na poštovnom? Ale aj decká budú vytešené, ja som si na skúšku kúpila aj Baby Lucy a odvtedy sú tie 2 plienky stále v obehu, naše decká s nimi trénujú na bábikách, už im to ide tak dobre, že môžeme natáčať inštruktážne videá, haha...

miruss
17. máj 2010

Adriana. MM ide zajtra na služobku na 2 týždne, tak ak stihne Ti to zajtra zavezie. Ak nestihne, tak Ti to pošlem poštou.
Dám Ti mailom vedieť.

alusha
17. máj 2010

vdaka kocky, takze hovorite, ze ta flip je lepsia? lebo cenovo su na tom rovnako u teba miruss na stranke, len tam ma zaujal ten zvyhodneny set... a mozete mi este poradit nejaku dobru nohavickovu plienku, najlepsie jednovelkostnu? aka je ta nova tots bomboozle stretch?

miruss
17. máj 2010

Alusha. Len econobum plienka je za tú cenu aj s vkladačkou a Flip bez vkladačky.
Tú stretch nemám ešte odskúšanú, ale vyzerá dobre, je jemnučká a mala by ostať mäkká aj po viacerých praniach.
Ja som spokojná aj s babylucy organic jednoveľkostnou, používam ju na denné spanie.

alusha
17. máj 2010

miruss ano, uz som si vsimla, ze je flip bez vkladacky... baby lucy organic mame uz kupene, ale este ich musim vyprat, ale pacia sa mi 🙂 aj tots bamboozle, ale tie obycajne, tak vyskusame a uvidime, co sa osvedci 🙂

pipera
17. máj 2010

nam dnes prisli tie TB, este ich mam noje u znamej, uz sa neviem dockat,keby ich budem mat doma. aj ked som sa tesila na velurove a su flanelove, uvidim ake budu.
neviete poradit plienku co je aio alebo kapsova, uzka a farebna ako ib? IB mam,len male ich precikava, ma mi teraz spolu z novymi TB prist aj doplnkova vkladacka, tak uvidim, ci to pomoze.

miruss
17. máj 2010

Pipera mne tiež IB pretekali. V tomto sa mi zdajú oveľa lepšie Gro baby. Sú tiež štíhle medzi nožičkamui, ale vyššie ako IB a gumičky okolo stehienok oveľa lepšie tesnia.

och
17. máj 2010

ahojte
neviete mi poradit ako na stvrdnute vkladky? Strasne mi stvrdli vkladacky do Gro Boby tie dvojite extra 😝 my tu mame asi total nah... vodu 😒
a este recept na ekologicky sliz 😀 😀 😀 dakujem kraaasne

inak latkuje sa nam super GB, SW su supis, najradsej vsak mam IT SIO, este nam nepretielki klop klop