Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ludmilabb
20. máj 2010

iz ano uz je to lepsie, natieram jej skoro cele telicko aj viackrat denne a obmedzila som kupanieona sa tak rada cvachta vo vode ☹

izabelkak
20. máj 2010

tak to je super že sa to zlepšuje, velmi ma mrzí že také čosi máte, mne stačila tá suchá koža a bola som na nervi a to patlanie kade čím...

a v plienkovej ste to mali tiež, či skor na iných miestach? neprejavilo sa to dajako tesne po očkovaní? ja sa dosť toho očkovania desím čaká nás o 2 mesiace.... mám podozrenie že sa nám tie problémi s kožou objavilo vždy po očkovaní ....

zajaciq
20. máj 2010

ludmilabb a bude to mat sofia navzdy alebo sa da z toho vystrabit? 😕

teri3
20. máj 2010

ahojte, chcela by som sa spýtať, aké plienky - z vlastných skúseností - by ste mi odporučili pre môjho drobca - má rok a 8 mesiacov a 11 kg, takže taký štuplík chudunký. Čo si vlastne treba okrem plienok kúpiť? A aké používate tie separačné vložky? Rada by som aj nejaké také nohavičkové skúsila, lebo minule sa povyzliekal a rozopínal si plienku 🙂 . Za rady vopred ďakujem

dugyna
20. máj 2010

@izabelkak aoj Iz 😀 uz ste videli tuto novu funkciu 😀

emjee
20. máj 2010
dugyna
20. máj 2010

@emjee to je dobra hracka tato nova fukcia... 😀

labutka
20. máj 2010

@emjee emjeee jeeee 🙂 jaky clanok, ty pises jak do novin. 😀
@teri3 to mas tak jak teraz moj krpec, kukni aj moj album, tiez tam mam nieco pofotene, ale na emjee sa nechytam.

teri3
20. máj 2010

@emjee vďaka 😉

Máte ešte niekto nejaký dobrý tip, niečo, s čím ste veľmi spokojné? A sú aj také látkové plienky, čo sa obliekajú ako nohavičky/slipy (aby som chlapcovi neobliekala nohavičky 😀 )

teri3
20. máj 2010

@labutka ešte mrknem, ale už mi oči klipkajú 😉

labutka
20. máj 2010

@teri3 myslis nieco ako treningove gate? http://www.latkovky.sk/obchod/kategoria-trenuje... ale to nesplna funkciu plienky. alebo natahovacie vrchne nohavicky http://www.latkovky.sk/produkt-detail/natahovac... ale pod to treba plienku.
a vlnene vrchne gate su to, co urcite vo vybave nesmie chybat.

emjee
20. máj 2010

@labutka som to napisala, lebo ma inspiroval tvoj fotoblog 😉 povodne som to mala ako ty v albume, ale potom ma jedna adminka prehovorila, nech z toho urobim clanok

mneme
20. máj 2010

konecne som sa dockala dodavky z brany, jupi 🙂 bbh bambusova je na dotyk uzasna, neuveritelne makka, dufam, ze po par praniach nestvrdne. baby co ju mate a pouzivate ju ako nocnu, vypchavate ju este niecim a ak ano, cim? a anavy je tiez velmi sympaticka plienocka 🙂

avila
21. máj 2010

Izabelka, vcera som nestihala. Chcem zbavit zazltnutych flakov popky easy fix. No poskusam cosi, dam vediet. Ste zlate. Musim este to zlcove mydlo kupit z DM. A teda aj AIO sa da na 60?

izabelkak
21. máj 2010

ahojky áno avila aj aj AIO aj PUL sa perie na 60 tke, ako niektoré AIO majú uvedené nižšie teploty napr. MMT, BBH magic a aj tak ich perieme na 60 tke.....

aha tak uvidíš či Ti to pustí, ja som mala napr. nepekné flaky na BG, pritom zapieram aj všetko, a zmizli až po asi 10 tich opratiach.... už tam tie flaky nie sú, na tej 60 tke sa to časom vyperie si myslím....

mneme stvrdne aj zožmolkovie a mierne sa zgrcne🙂)) ale aj tak podla mňa naj nočná plienka.... ja nevypchávam ale nie sme vela čúrací... tak uvidíš čo dávaš do bamboo extra? tie vkladakčy majú spolu 9 sacích ako prefold keď ....

a anavy sú úšasné ovela viac savé ako tie povodné neviem čím to je, my ich možeme kludne aj na noc aj s tou prídavnou vkladačkou.... cez deň ju ani nepoužívam max. do nosítka....

pipera
21. máj 2010

no tak mne dorazila moja GB a teraz citam, ze kritizujete tu vkladacku :( no nic, idem ju hodit do pracky a uvidim ci na nu poviem 🙂

mneme
21. máj 2010

@izabelkak do bi extra davam bi twofold a original vkladacku skladam na polovicu. ako je na tom bbh co do savosti v porovnani s bi bamboo extra?

sonkab
21. máj 2010

pipera, ani nehovor - ja som si objednala rovno 3 sady GB + 6 náhradných vkladačiek ☹

miruss
21. máj 2010

Teri ja mám podobne starú dcérku a tiež váži 11 kg.
Nám momentálne najviac vyhovujú na noc plienky Bum Hugger, dovypchávam, týmto prefoldom, je fakt super:
http://www.ekoplienky.sk/product/bamboo-prefold...
Na denné spanie používam nohavičkové BabyLucy organic. A keď je malá hore, tak teraz nám najlepšie vyhovujú:
Bum genius flip s vkladačkou sty dry, Gro baby shell set, ale namiesto extra vkladačky sú lepšie tieto:
http://www.ekoplienky.sk/product/vkladacia-plie...
http://www.ekoplienky.sk/product/vkladacia-plie...
Rada mám aj Tots easyfit bamboo a kapsovku Bum Genius onesize V3.O. Táto je super na dlhé cesty autom a dlhšie vychádzky.

miruss
21. máj 2010

Sonkab neboj tie Gro baby sú dobré plienky, len pre väčšie deti, čo naraz vyčúrajú viac sú lepšie ako extra vkladačky, tie čo som vyššie spomenula.

izabelkak
21. máj 2010

mneme neviem teraz presne kolko vrstiev má tá origoš vkladka do bamboo extra (BE) žeby dve? ak áno to máš ešte o jednu vrstvu menej ako BBH, je fakt že zase tie nohavičky sú možno o jednu vrstvu tenšie ako u BE, takže by vám mohla stačiť nevypchatá.... niektoré baby odpopínali tú malú spodnú a dávali radšej vkladku bamboo hour tak neviem uvidíš ako vám bude vyhovať, ale ak necháš obe vkladky najlepšie vypchať nejako štíhlo vkladkou ako je bamboo hour, veď uvidíš ako vám bude treba, možno kým dosiahneš max. savosť, my sme ju mávali viac mokrú vtedy keď nám ciku stekala na jedno miesto na koniec plienky, asi nám bola ešte velká vtedy, no ale potom začala byť plienka mokrá viac uprostred a rovnomerne celá a potom sme ani vypchávať nemuseli....

pipera
21. máj 2010

no mne sa paci na GB nze su bavlnene,nakolko koly AE pre malu potrebujem bavlnu alebo bambus. np s precikavanim uvidim, mala ma 5 mesiacov, takneviem ci je uz vacsie dieta :D

mneme
21. máj 2010

@izabelkak a zmensujes este bbh?

mneme
21. máj 2010

pipera, sonkab, gro baby nie je zla plienka. podla mna to je spolu s bg idealna aio na male mimi (to tipujem), lebo perfetne sedi a len tak lahko nepretecie. okrem toho, ze je jednovelkostna, uzasny bonus je biobavlna vo vnutri. jasne, ze nenasaje tolko co ib, ale tam je zasa stay dry vrstva z cistej umelinky co nemusi kazdemu babu vyhovovat. ale ziadna plienka nie je dokonala, na kazdej sa najde plus aj minus. tu je minus to, ze namiesto tvaru presypacich hodin urobili vkladacku vpredu zuzenu - uplne nelogicky. takze podla mna je zbytocnost dokupovat extra vkladacky (tie tenke) - namiesto nich je lepsie pouzit nejaku inu dobru tvarovanu vkladacku 😉

izabelkak
21. máj 2010

mneme nezmenšujem, zmenšovala som keď som ju mala novú keď asi tak do 5-6 mes., ona sa ale fakt zbehne takže postupne uvidíš že je vám akurát🙂)) jediné negatívum tejto plienky, ale tak normálne dieťa s priemernými rozmermi ju oblečnie tak do 1 roku a 7 mes. cca.

pipera
21. máj 2010

@izabelkak zmensili sa,alebo mala narastla? :D inac ake mas farby? mas tie klasiky ci vzorovane? ja mam vzorovane vrchne nohavicky a teraz mam vzorovanu plienku. mame modrych vtacikov :D

lucinka83
21. máj 2010

Mirus, dakujeeeem za vsetko, balicek uz prisiel, plienocky su uzasne!!! maximalna spokojnost 🙂

pipera
21. máj 2010

este mam jeden dotaz. dava vas niekdo pouzite orechy do kompostu? neviete mi poradit,ci sa dlho rozkladaju? my mame na zahradke male kompostisko,ale davame tam iba vecsi s rychlim rozkladom :D

izabelkak
21. máj 2010

@pipera zbehli sa BBH bambus tie som myslela nie GB....

GB dávame teraz pri 7 kg a 70 cm nezmenšenú, zmenšená na M nám dosť otláčala nožky... GB mám inak tie pásivké dievčenské... ale tie modré vtáčiky vyzerajú krásne....

pipera
21. máj 2010

@izabelkak aha, zle som to precitala :D mne sapacili aj ti epasiky, kvetinky mam vrchne nohavicky. vtaciky su krasne neutralne :D nie zeby som planovala dalsie dieta :D