Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
20. nov 2008

Tie som už pozerala, asi ich objednám. Budú mi stačiť dvoje? Ja som jej jedny uplietla, lenže bola to moja úplna pletiarska prvotina, takže to tak aj vyzerá. V komore mám pol kila 100% vlny, takej na gaťuše, len sa bojím, že to zas pokašlem. A čo hovoríte na ručne pletené v ponuke na nete? Našla som jednu babulu, len neviem, či tie pletené vydržia taký nápor ako kúpené. Ďakujem za raduuuu. 😅

bambusko
20. nov 2008

nase pletene z domacej vlny su najlepsie - to su nocne. sice hryzu ako rytierske brnenie, ci co si to obliekali take sietove kovove, ale neprevlhnu, aj ked je plienka na zmykanie 🙂 no po 4 lanolinovaniach su jemnejsie. dahlia, strikuj, ked mas vlnu. alebo niekoho zaukoluj

dahlia23
20. nov 2008

ja by som aj, lenže ma ten prvotný poloúspech - neúspech odradil.
Bambusko, ty ich máš z akej vlny?
Ja mám doma vlnu Sport od Ariadne, je to 100% prírodná vlna. Vraj je fajn, tak ja neviem....

bambusko
20. nov 2008

dahlia, z babkinej ovce 😀 babka ostrihala a dala kdesi spracovat. ale teraz som kupila od tej baby, co aj pletie z mmb - vyrobca sds. je podobna ako ta domaca, len tensia a menej hryzava a nema ziadne konariky a bodliaky v sebe 😀

indy
20. nov 2008

dievcata viem, ze to tu uz bolo ale kde by som nasla popis na pletene vlniaky. Mam tu ovciu vlnu z mmb tak by som zaukovala babku. Ozaj Bambu uz ju mas aj ty? Je maksia ako ta z ktorej uz mas vlniaky?

dahlia23
20. nov 2008

Indy, a akú to máš vlnu? A kde na MMB si ju zohnala? Ďakujem

dahlia23
20. nov 2008
indy
20. nov 2008

je ju mozem porovnat este s domacou neupravovanou ovcou vlnou a oproti tej je vyrazne maksia

bambusko
20. nov 2008

indy, ano, je meksia 🙂

dahlia23
20. nov 2008

Ja som ju chcela objednať z ČR, vtedy ju tu nemali, lenže poštovné bolo vyše 200 Skk. Tak som sa na to vybodla. Ale tam ju mali za 59 Kč. 😒

dahlia23
20. nov 2008

začala som pliesť nové gaťuše 🙂
nahadzujem očká

verulka
20. nov 2008

dahlia, drzim palce 😉

indy
20. nov 2008

bambu ktory typ vlnakov co mas v albume si plietla? su velmi pekne

bambusko
20. nov 2008

indy, plietla som tie podla ottobre, zatial sa mi zdaju najlepsie, potom tie knoflikace - ale som ich aj vyparala 🙄 a este cyklistaky. chcem skusit aj tie pletene zboku, robila ich eriqe, na to caka tato nova vlna

dahlia23
20. nov 2008

ja som začala tie cyklisťáky z 2 dielov, tak uvidíme 😎 . Ďakujem Verulka za tie palčeky, budem ich potrebovať. 😅

bambusko
20. nov 2008

dahlia, co bojis, ved svetrik sa ti krasny podaril 😉

dahlia23
20. nov 2008

no, lenže ten som nerobila ja, ale babka 😀

bambusko
20. nov 2008

😀 no vidis, tak babka nech urobi aj jedny vlniaky 🙂

indy
21. nov 2008

diky bambusko tak ja si idem vytlacit ten popis a masirujem k babke aj s vlnou nech sa cez vikend nenudi 😀

etnicka
21. nov 2008

ahojte, chceli by sme pouzivat latkove plienky, az sa nam narodi babatko a zaujima ma, ci dokaze prespat celu noc s latkovou plienkou - manzel si mysli, ze to nie je mozne.

verulka
21. nov 2008

etni, jasne ze je to mozne..i ked mne sa to nedari, ale to bol problem aj pri jednorazovkach..aj tie precual...su tzv. nocne plienky, ktore sa dobre "vypchaju" a vela detom vydrzia celu noc. Ja v noci 1x prebalujem. Na noc pouzivam Bum hugger od ella´s house a su super..sice ma fakt velku prdku, ale to neva 😉

sjuzocka
21. nov 2008

etni nic nie je nemozne 🙂 nam sa to dari celkom uspesne, aj ked sa sem tam hanbim ze ho v tom celu noc necham. ale zatial mam len dvojmesacneho. no myslim ze v pohode vydrzi aj neskor, len plienku trochu dovycpam potom este. ja striedam teraz plienku bum hugger a bamboo extra, vzdy tam dam navyse este jednu vkladaciu plienku a vydrzi. a to prebalujem po vecernom nakojeni, potom spi, niekedy sa v noci zobudi - kojim, ked sa pocas toho nepokaka (vo vzdy pocut) tak necham tak, ked pokaka, prebalim, potom este rano nakojim a az potom prebalim nocnu plienku ktora byva obvykle zvonka uz na pocit mokra, ale vlniaky su suche, pripadne len mieeerne navlhnute, na oblecku nic. takze dve nakojenia pocas celej noci zvladame v jednej plienke. Ale ciste svedomie z toho nemam :D zase lepsie ako keby bol v jednorazovke celu noc.

lenki33
21. nov 2008

tak moje dieta cika v noci hadam este viac ako cez den, davam len malu bambusku, cc, zavazovacku a vlniaky. A ziadny problem. Aj ja mam z toho zly pocit, ale Danu zjavne nie, kojim asi 5krat za noc a fakt nie som schopna prebalovat 😔 ale ked bol maly cca do 3 mesiacov som prebalovala okolo polnoci.Ked som davala jednorazku, tak som z toho mala este horsi pocit, ale ja uz som si k hnuskam vypestovala uplny odpor, napr v lete musi byt v jednorazke strasne teplo 😝

bambusko
21. nov 2008

etni, aj nas marek prespi v jednej plienke od siedmej vecer do 5-6 do rana, vtedy musim prebalit. niekedy sa kojime 1-2x za tu dobu, niekedy nie

dnes som isla zafrajerit do materskeho centra s kapsovkami swb 😲 a nam to pretieklo po bokoch v rozkroku 🙄 bihan, teraz sa smejes, co? ale nikto o tom nevedel, iba ja, na pancuskach aj bodynku mal mokre fliaciky. som ho prebalila z cervenej do zelenej a v duchu sa smiala nad udivenymi pohladmi, ze pouzitu plienku nevyhadzujem do kosa 😀

bihan
22. nov 2008

Bambu, ani som sa nezasmiala nad tým, že ti SWB pretiekli (lebo mám pocit, že je to cena za to, aké sú tenučké a štíhlučké), ale na tom, že sa mi stalo presne to isté ale úplne vždy, keď som chcela s nejakou látkovkou zafrajeriť 😀

bambusko
22. nov 2008

ale myslim, ze viem, kde sa stala chyba. doteraz som tam pchala bud viacvrstvovu malu plienku alebo 2 vlozky bl alebo bambusovy stvorec. no a vcera som sla do sveta s konopnou vlozkou swb, opratou len 1x. som amater 😖

bihan
22. nov 2008

no neviem, mne občas pretečie aj dva mesiace praný bambus 😝