Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

taanak
28. máj 2010

@julia30 tak nam prezrad navod na pranie, lebo oproti novym su po prani o dost hrubsie 😎

julia30
28. máj 2010

ale ja to tu hovorim furt 🙂 ze davam 3 az 4 orechy do bubna, praciu sodu plus bielidlo (prekarbonat sodny) a do avivazovej kusok oleja a zopar kvapiek silice tee tree 🙂 to je secko a nejako to neriesim. Myslim, ze eked sa susia na rychlo ze pri gamate alebo na silnom slnku a nefuka vtedy su tvrdsie ale ked to je pomale schnutie alebo aj na slnku ale fuci tak je to v klidecku a su este makksie ;)

avila
28. máj 2010

Baby, ten puer davate kam, do bubna rovno? A @julia30 kde kupujes tee tree oil? A davas cele orechy? Ja som zatial davala polky...

katja78
28. máj 2010

@julia30 - myslíš olej aj silicu z tee tree?

julia30
28. máj 2010

@avila davam 3 cele, ktore rozpolim, myslim silicu tee tree a do prania ti staci z DM lebo to nemni kvalita do aroma lampy davam to tam kvoli voni a dezinfekcii 🙂

katja78
28. máj 2010

@julia30 - a aký olej to tam dávaš? prosím Ťa a v čom je rozdiel medzi silicou z DM a z lekárne? Už som to počula, ale prečo je ten z lekáne kvalitnejší?

crysmile
28. máj 2010

no baby, dnes dorazila brana
🙂
idem uz aj babenkam napisat co a ako
🙂

michaela80
28. máj 2010

ale im to trvalo z tej brany... 😝 mne dnes dosli plienocky z annglicka tak sa z nich vytesujem...museli mi ich doniest do nemocnice....

crysmile
28. máj 2010

@michaela80, si v nemocnici? inak posli mi prosim ta adresu.. od teba sa mi zda nemam, ale poslem to az v pondelok, vies, dedina.. posta otvorena do druhej.. 😒 a musim to este podelit a zabalit..
inak plienocky mas nadherne..

zajaciq
28. máj 2010

caute latkarky, su tu nejake kosicanky, co by mali zaujem o prezentaciu? rozmyslam, ze spravim..mam toho doma dost, z kazdeho trosku, nasi idu na dovolenku a hlavne chcem presvedcit mamicky, co pouzivaju hnusky, ze nase plienocky su fajnovejsie. tak ak, ozvite sa mi .. 😵 😵 😵

marusik
28. máj 2010

@zajacik, ja by som prišla "okukať", možno by som si neskôr doplnila sortiment a možno by som nalákala aj kamošku tehuľku... 😀

julia30
28. máj 2010

@katja78 no ja neviem v com je iny z DM ale ten z DM je isto menej kvelitny. Lebo co ja mam taku silicu do aromalampy ta je drahsia. Mozno ze to z DM je az nejake lisovane alebo co to mas aj s normalnymi olejmi extra virgine, virgine a neviem co lisovany za studena za tepla a tak. Tak mozno s tym to suvisi 🙂

j

katja78
28. máj 2010

@julia30 - ešte tú podotázočku si prehliadla, že aký olej to dávaš spolu so silicou z tee tree namiesto aviváže?

crysmile
28. máj 2010

katja, asi nema take prirodne zlozky v sebe ta silica ako ta prirodna co ma julia..
a zda sa mi ze ta z dm-ky co je levandula uplne inak vonia ako od nobilisu..
ja neviem, ale asi dava slnecnicovy, ale nie taky kuchynsky.. mylim sa Juli?
ale ja mam z lekarne tea tree a stal nejakych 6eur, uz ho mam po zaruke, lebo do vedra mi staci jednu kvapku na vrchnak a dlho mi vydrzal.. ale celkovo nejako nemam rada vonu tea tree, ale aspon prekryje ten smrad z plienok..
inak baby, my uz minieme len jednu plienku - dve plienky denne, co mam robit, s cim prat, ked vlastne za tri dni mam mozno spinavych 5 plienok?

izabelkak
28. máj 2010

@julia30 Ty dávaš do prania olej 😕 to som ešte veru nepočula, a čo to za olej?

ja dávam do prania tú silicu z DM, no a po opratí to vobec nie je cítiť, Julia Tebe cítiŤ aj po opratí a vyschnutí? či dávaš len koli dezinfekcii?

crysmile, presuš tie ocikané plienky a potom by mohlo stačiť prať 1 x za týždeň s nejakými uterákmi a tak... aj keď ja pomaly testujem všetko oblečko a šúpem to k plienkam na 60 tku a zatial sa nič nestalo žiadnemu prádlu...

avila
28. máj 2010

Dakujem, uz som oparala a dala som nejakych 6 kvapiek este takeho stareho, co som mala z UK (tea tree). A krasne to vonia 😉 Ked v lekarni stoji 6 Eur, kolko stoji @julia30 v DM? Bo do prania ozaj podla mna staci taky obycajny.

julia30
28. máj 2010

izabeliak ta silica je olej :D kvapni si to na ruku a uvidis konzistenciu 🙂 iba po oprati to je este citit ale ked sa to uz vyschne tak to uz necitit 🙂 netusim ale je to isto lacnejsie ako v lekarni 🙂

crysmile
28. máj 2010

avila, stoji vyse 2eur.. 😉

julia30
28. máj 2010

pre vsetky 🙂) silica = olej 🙂) ziadny iny olej tam nedavam 🙂 kvapnite silicu do vody a uvidite ze vam vytvori mastne oko na povrchu vody ak neurobi nie je to silica...

crysmile
28. máj 2010

hej, hej, juli uz chapem ako to myslis 🙂
Iz, aj ja rozmyslam ze to hodim k inemu oblecku, malej ho periem teraz kazde dva dni, ak mame nehodu, tak sa toho oblecenia fakt toci vela.. asi to najprv predtym prepreriem a potom to supnem k veciam..

katja78
28. máj 2010

@julia30 - už aj ja chááápem 🙂

avila
28. máj 2010

@crysmile diki 😉 A pri com to zvyknu mavat? Ja som inak ten v UK kupila za smiesnu libru (v nejakom 1-librovom obchode) 🙂

Baby, do coho davate plenuchy spinave? Ja cumim ako puk, ale vedra s deklom sa uz nevyrabaju, ci co?

viliatko
28. máj 2010

avila su su vedra, len treba hladat🙂 my mame tesco smetny kos, ale dnes som videla v obchode ( tusim kik, taky nejaky novy u nas so satami a kadecim) vraj vedro na plienky aj s vrchnakom za par E

zajaciq
28. máj 2010

@avila v carrefouri som kupila vacsie vyssie vedro s deklom. 8 eur, ale akurat nam sedi na 2 dni plienok, to male co som mala z cias sociku bolo na 1 den, potom som mala z pol izby latkaren, co som sa triafala z postele 😀 😀 😀 teraz ho mam v kupelni na dokadene vyprate plienocky 😀
@marusik oukej, evidujem. som zajac s Q, zajacik je iny nick...

avila
28. máj 2010

Diky baby, kik mame aj u nas, pojdem kuknut. Carrefour ee. Zozeniem, dam vediet 😉

crysmile
28. máj 2010

@avila, vo zv ich maju tam kde su tie sviecky na lavej strane ako vojdes..
a vedro som ja kupila v centrume, ale je male, odporucam vacsie, mozes napr. box na hracky alebo popolnicu, taku vacsiu som videla v metre..

izabelkak
28. máj 2010

@julia30 ja velmi dobre viem že silica je olej, aj som si myslela že to baby zle pochopili, ale keď začala crys písať o slnečnicovom tak som začala veru pochybovať🙂))

crysmile
28. máj 2010

😀 sory babenky, v tomto mam riadne medzery.. 😅 🤐

julia30
28. máj 2010

xixi 🙂 pohodicka klidecek ;)

crysmile
28. máj 2010

veru, som rada ze som sa naucila zas nieco nove 😀