Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

marcelka11
22. nov 2008

bambu, mne tiez pretiekla kapsovka a poriadne ked som dala len obyc. stvorec a nechala v tom malu cez 2 hodiny, naivne si mysliac ze to vydrzi. S poriadne opratou viacvrstvovkou sa mi to nestava. Mozno ta vlozka co si dala sama osebe nestaci, a je k tomu este celkom nova.

etnicka
22. nov 2008

kocky, dakujem za rady, ked to tu tak citam, vidim, ze sa este musim vela naucit 😀 takze to tu asi prestudujem od zaciatku az do konca. Zatial to planujeme tak, ze budeme pouzivat vonkajsie gatky od Popolini, lebo prepustaju vzduch, a plienkove gatky Babylucy, take tie, co sa daju nastavit do roznych velkosti, + nejake vlozky na noc, pripadne stvorcovky podla potreby a este taky ten "toaletak", co oddeluje kakanicu od plienky 🙂 zabudla som na nieco?

bambusko
22. nov 2008

etnicka, ked chces polyesterove vrchne gate, su dobre aj tie babylucy fix a o dost lacnejsie ako popolini

marcelka, asi to bude tak. uz budem vypchavat len viacvrstvovou

verulka
22. nov 2008

bambu, ake mas viacvrstvove pleinocky?
etni, to bola moja 1. vybava. toto so si nakupila a potom som zacala skusat dalej.. 😅

bambusko
22. nov 2008

verulka, mam popolini, tie najmensie. davam ich ako sacie do bl nohaviciek, do zavezovaciek aj do swb kapsy, skladam na chlapca 😉

sjuzocka
22. nov 2008

Bambu a nepridu ti prilis male tie vv S na chlapcensky sklad? Ved ked to prehnes tak sa to az prilis skrati..?

bambusko
22. nov 2008

sju, su akurat, zahynam asi 8cm

quika
23. nov 2008

baby tak sme sa prave vratili z chaty kde sme pouzivali hnusky a teda nemohla som sa dockat kedy dam latkovku 😉 z tesco hnusiek ma normalne parkrat naplo, tak smrdeli, potom ma to nastvalo tak som ich tam darovala susedke 😀 alany pachnu znesitelnejsie, a hlavne maly ich celkom dobre znasal, len 2 zapareniny (za 4 dni) a 2x sa precural z novej plienky. poslednych 5 dni sme pouzivali latkovky, 3 dni som ich susila pouzite (aby nesplesniveli) a zvysne 2 dni do kybla, odviezli sme domov a az tu periem, tam sa neda.

ale som sa nepochvalila, kupila som si aj ja tie uzasne SWD kapsy, lebo mi ich ukazala kamoska a neodolala som 😕 (verulka, prisli sme na to ze ich ma od teba 😉 - Katka z majoviek) no pretekajuuuu 😖 stale sa mi po bokoch precura, a pritom to co dam dnu na satie je takmer suche 😠 spravi sa to par opraniami? alebo co s tym?

verulka
23. nov 2008

quika, to vazne 😀 jeje ten svet je maly...aj katke pretekaju? mne pretiekli snad 1x, ale to bolo tym, ze ju mal dlho 😅

quika
23. nov 2008

Katke nie, ale ona si do toho usila namakane vlozky z bambusu. v podstate ona ma inspiruje k sitiu, aj mi dost radila, tak sa tusim zase necham inspirovat a spravim si take 😀

bambusko
25. nov 2008

zienky, takto sa mi prebalujeme 😀

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

asi uz trenuje ako bude sediet na wecku 😀

a mam k tejto fotke aj pribeh, ktoreho pointou je, ze taketo male deti necikaju do nocnika nahodne a ma teda vyznam ich to ucit. bolo to dnes po dopoludnajsom spanku, marek sa zobudil, zacal spievat v postielke 🙂 sla som ponho, doniesla ho do kupelne na prebalovaci pult, medzitym ukoristil letak, ktory si zacal citat. ked som ho rozbalila a videla to, bolo mi to strasne smiesne, tak sme isli spolu po fotak, zase som ho dala na prebalovak a on cital a ja som fotila. potom som ho posadila na nocnik, kedze plienka bola sucha a hned sa vycikal 🙂 taka nahoda, no nie??? jediny kamen urazu je u nas, napriek tomu, ze mame nocnik pre chlapcekov s vyvysenim vpredu, ze ked zacne cikat, vzdy mu ten pipik vystreli dohora a dost casto prve narazove cikanie ide po boku nocnika vonku na dlazbu 😒 skusala som mu to tam vselijak napchat 😝 ale uspesnost asi 50% 😨

lenki33
25. nov 2008

no bambu tak nocnikove nenahody ti zavidim, u nas je to bohuzial tak ze aj ked sa mu chce tak na nocniku neobsedi ani nahodou 🙄 este ze nemame koberce

bambusko
25. nov 2008

lenki, on nechce ist z nocnika prec, ma pri sebe take 5-litrove vedierko s hrackami a to si preklada von a dnu a zlosti sa, ked ho beriem prec. lebo to je nocnikova hra, inac nechce sediet a hra sa len na styroch

lenki33
25. nov 2008

tak to mas super, ja uz som skusala vselico, podla mna chce este vynosit tie nove plienky 🙄

bambusko
25. nov 2008

😀 😀 😀 nechce nechat surodencovi 😀 😀 😀

lenki33
25. nov 2008

bambu tak to si trafila 😀 😀 😀 hlavne kvoli tej nasej vcerajsej diskusii 🙂

taanak
25. nov 2008

Ja mam s nocnikom podobny problem ako bambusko, tiez malu z neho niekedy neviem dostat. A zistila, ze ked povie "kakam" tak vsetci rychlo utekaju a daju ju na nocnik, tak ked nieco nechce robit (napr. ist spinkat), tak povie "kakam" 😅

miracle
25. nov 2008

Na margo pretekajuce kapsovky... pocula som nazor, ze ak sa pouziva kombinacia sacich materialov, najprv treba dat ten rychlosavii...bavlna a spol. a az za nu (dalej od koze 😀 ) pomaly ale viac nasiakavy material (bambus, zmeska z konope)

Ale pretekanie pri frajerovani sa mi dari tiez...

olinka6226
25. nov 2008

no mne sa tiez uz stalo ze som rozpravala ako su latkovky super a nepretekaju a maly sa mi durch prestal 😅 no co vypil pol litra caju 😀 ale som si pripadala pekne trapne 😀

bezaz
26. nov 2008

babule, potrebovala by som poradit... mame balit nasiroko, tak teraz davam na jednorazovku este dve stvorcovky.. uz by som ale chcela zacat latkovat.. ako mam malu balit?

kili
26. nov 2008

bezaz a nie je to len preventívne? je tu téma, že od 1.1. sa má preventívne balenie na široko zrušiť. Myslím, že sa nič nestane, keď to spravíš skôr 😀
a ešte, ak je to balenie na široko potrebné, tak nos v šatke v KsK a je to ešte lepšie

bezaz
26. nov 2008

kili no na utz klbikov mala nieco zle.. hmm som "informovana" matka, len mi kazali nasiroko balit, teda ze jedna latkovka nestaci 😅
nad kupou satky uvazujem 😕

quika
26. nov 2008

bezaz, jedna stvorcovka sice nestaci, ale napr. nohavickove plienky stacia, teda ak nemas nejake extra stihle. alebo disana zavazovacky, viacvrstvova vel.M narovno na tretiny, alebo das tie dve stvorcovky bez jednorazovky 😉 si pozri v akom postaveni ma kolienka pri sirokom baleni, a podla toho si kontroluj latkovky, ci ma tie kolienka podobne. mne tak drzala napr. aj jedna stvorcovka s flanelovou vlozkou. dokonca lekarka videla BL organic 3v1 a som jej povedala ze to su nejake moderne gatky co sa predavaju namiesto postoliek 😀 a povedala ze to je ok, ze to vyzera dobre 😝 nam tiez na jednej kontrole povedali ze este treba balit nasiroko, ale potom mi kamosky poradili skusit ist inemu Dr a ten povedal ze uz netreba.

indy
26. nov 2008

quika je to presne tak co doktor to iny nazor. My sme boli vcera na 2 kontrole po 3 mesiacoch a ma to v poriadku a to som davala len stvorce na novosklad alebo vv S a ani ma nenapadlo nad tym rozmyslat ci to je dost na siroko.Ale este kazdemu sestricka v cakarni povedala, ze mame este mesiac na siroko balit tak to sa mi uz zda prehnane v 5 mesiacoch.
Tiez sme mali vcera BL bambus aj s vlozkou, ale teda nenasaje nic moc viac aj po x praniach v porovnani s cc Imse vimse.

bezaz
26. nov 2008

quika presne BL organic som chcela zacat.. takze by mohli stacit? uz na ne nemusim davat postolky?
na kontrolny utz ideme 9.12. len mam pocit, ze odkedy jej davam to sirsie balenie a ma vyssie zadok, tak sa stale povrackava, aj odgrgame aj polohujeme a aj tak vracka 😝

bambusko
26. nov 2008

bezaz, nam tiez kazali balit nasiroko, pytala som sa ortopeda, ci je to ok ako sme - bl classic 3v1 a povedal, ze ano. mam aj vyfotene v albume, marek tam ma necele 3 mesiace. ked sa na to daju vrchne nohavicky, tak je to postavenie noziciek este sirssie. v latkovkach je to aj tak nasiroko, dieta to nijak neobmedzuje a neprekaza mu to. a mam 2 sesternice, ktore mali s klbikmi problemy, dokonca jednu aj operovali a stale chodia na liecenia, pritom su uz pubertacky a ich nebalili nasiroko 😒

bezaz
26. nov 2008

bambu hned ta prva fotka? ok tak to ste ma potesili, lebo s jednorazovkou a dvoma stvorcami vyzera chuda nase ako cernosska venusa, ritka 5x vacsia 😝

bambusko
26. nov 2008

bezaz, my sme malemu podlozili hlavicku vyssie kvoli tomu kopcu, takze spal na naklonenej rovine 😅

bezaz
26. nov 2008

bambu my mame hned od zaciatku vypolohovany aj matrac a nic moc to nepomaha.. mala je proste pazrava, cela mama 🙄

sjuzocka
26. nov 2008

zuzi, ja som davala okrem babylucy aj novosklad zo stvorcov s nejakou vlozkou navyse. stacilo to