Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
7. jún 2010

@julia30 , tak taky spanok ti zavidia viacere mamicky na fore 🙂
A nezobudila sa lebo citila mokro v tych BBH? V alanach je predsa len suchsia. Nechces skusit nejaku sty dry vkladacku?

sulky
7. jún 2010

@katja78 , alany, 100% biologicky odburatelne vonkajsie runo a vonkajsi ochranny plast , balenie je kompostovatelne, maju bezchlorove save jadro

avila
7. jún 2010

Baby, nieviete mi povedat? Viacvrstvove popolini sa mozu zehlit? Sim, sim... ma caka kopa na zehlenie 🙂

miruss
7. jún 2010

@avila: môžu.

greeri
7. jún 2010

ahojte, ďakujem za radu ohľadom zaväzovačiek 😉
avila, ja tie vv popliny používam, ale ich nežehlím iba vyperiem na 60 stupňoch 😅 ale určite sa žehliť môžu 😉

avila
7. jún 2010

@miruss, @greeri dakuje, zlate ste, uz mam pokoj na dusi 🙂 Mama hodila na ne kuk a vraj... ved takto sa kedysi vlozky sili 😀

julia30
7. jún 2010

@sulky mala tam flisku takze nemala by citit mokro len citila mokre gate do ktorych jej uz potom vytekalo :D ale BBH cela nasiaknuta. No to je pekne ze zavidia, ale su noci kedy vstavam aj kazdu hodinu a pol aj napriek tomu, ze vcera v noci len raz 🙂 to som uz rano o pol osmej bola kontrolovat ci dycha ;)

sulky
7. jún 2010

@julia30 , to vstavanie sa preco tak meni? My to mame rovnake ako ty. Zalezi od toho, ci mu idu zuby.
Ked nejdu, tak sa budi 1 alebo 2krat, ak idu zuby, tak presne tak ako ty, kazdu hodinu a pol.
A od toho tiez zalezi ako vela cika 🙂

julia30
7. jún 2010

no nam sa nemeni ked spim s nou ze si ju dam o piatej do postele ze buntosi celu noc tak tam vydrzi so mnou do osmej spat ale dnes tym ze vstavala len o druhej a potom az o polosmej 🙂 tak asi uz bola hladna alebo co a spala v postielke sama az do rana to vacsinou spi so mnou v posteli velkej 🙂 inak spi sama v izbe 🙂

no a zuby to je samo o sebe minule sme v podstate ani poriadne nezistili, ze idu a za 3 dni vonku a az potom nam doslo preco sa sprava ako sa sprava :D tak uvidime uz mame 2 ks zubov tak uvidime ;) ze kedy pojdu dalsie

zajaciq
7. jún 2010

ahoje latkosky,

nestiham, ale mam zopar questions . ako to riesite s latkovkami, ked je tak teplo ako dnes? nam sa spravili tri cervene bodky predvcerom, taka predzvest zapareninky, prvykrat v zivote pri pisinke, tak som to natenko namazala sudocremom ( konecne prilezitost otvorit to mini balenie 😀 ), dnes je to uz OK, pol dna bola naholo, pre istotu. Pouzivate niektora tie vlnene pasiky cez nozky alebo len taky spagatik okolo pasa, co drzi stvorec? tusim, ze to je z BKM ten system.. ale my sme este malicke na take, no neviem ako to vymysliet.. Aurorka cura 3x po kojeni, takze len menim pod nou podlozky a periem a periem jak blazniva.

sulky
7. jún 2010

my sme dnes boli iba v bavlnenej zavazovacke, bez vlozky a bez vrchnakov, a v baby legs + tricko 😵 . Ale my uz behame,takze je to ine ako leziace babo.

sulky
7. jún 2010

@zajaciq ,ved ju daj na nepremokavu podlozku naholo, ked bude treba plienku, tak nohavickovu plienku bez vrchnych nohaviciek+babylegs

zajaciq
7. jún 2010

@sulky nepremokava je mokra do 3 sekund, potom dalsia a dalsia..a kyblik na plienky je plny za pol dna 😀 plienky su mensie, tak davam nad nepremokavu aj naskladany stvorec pod ritku, aj tak docura setko kade tade.. ja aj 30 plienok za 2 dni operiem ☹ no ale s tymi vrchnakmi veru pravda, tiez zacinam davat len nohavickove cez den, ked je doma..

ludmilabb
7. jún 2010

@zajaciq vsak ak ju mavas rozbalenu a vies ze ti po kojeni cika 3X tak ju skus davat cikat a uvidis, mozno sa ti podari nieco odchytit 😉

taanak
8. jún 2010

@labutka je to taky obdlznik, tie GB maju po stranach gumicky a rozmery su cca 31 x 10,5 cm (plus okraje bez vyplne) a k nohavickam sa daju nalepit aby sa neposuvali. Prikladam aj nazornu ukazku 😉

taanak
8. jún 2010

@julia30, tak nech Vam to spinkanie vydrzi. Ja som sa pri malej tiez snazila, ale ked sa uz naucila vyliezat z postielky, tak som mala smolu. 😕 Teraz chodi spavat cca o 9.30 a kedze je doma rusno, ani malemu sa skor velmi nechce. Alebo aj zaspi, ale takym skutocne nocnym dlhym spankom mi zaspi tiez az tak neskor

taanak
8. jún 2010

a rozhodla som sa, ze pomaly koncim s nocnym prebalovanim. Dnes mal bambusku stretch + vkladku bamboo hour a plienka ani nebola uplne mokra 😅

alusha
8. jún 2010

ahojte dievcata, v tychto dnoch je tu nejako ticho 🙂 ale ako nam teraz dobre schnu plienky, ze? za jeden den su vsetky suche 🙂 ja sa chcem opytat, viete mi poradit nejaku dobru vkladacku na noc, aby bolo dietatko v suchu? lebo zaciname konecne latkovat aj v noci, uz sa tak tesim, ze uz nebudem musiet kupovat jednorazovky 🙂 starsiemu uz davam len na spanie, aj ked este mi cika kade-tade cez den, ale vonku na dvore je to jedno🙂 a malicky uz bude len v latkovych 🙂

sulky
8. jún 2010

@alusha , vsetci su vonku asi, ked je take pekne pocko 😎
Mas stastie ze mate dvor,maly moze behat naholo 😉
Filipkovi vadi ked je v noci v mokrom?Ake plienky mas?
Dobra sty dry vkladacka je od bumGenius flip - sty dry. Do IP ti poslem linku.
Alebo dobra sty dry plienka je BBH magic AIO. Vsetko v jednom. Vrchne nohavicky, plienka aj vkladacka v jednom. Ta sty dry vrstva je velmi kvalitne riesena, casto musim dat ruku dovnutra kapsy, aby som zistila ci je plienka mokra alebo nie.

miruss
8. jún 2010

@alusha mne sa nejlepšie na noc osvedčli bamboo vkladačky babyidea. Ja od začiatku bum huger. Tiež má sty dry vrstvu z flísu. Najskôr som nedovypchávala, potm som začala vypchávať najskôr vkladacou konopnou plienkou Ella´s House, ale babyidea bamboo vkladčky sa mi najlepšie osvedčili. teraz dávam konkrétne prefold.
Dobré nočné plienky sú aj babyidea bamboo extra a jednoveľkostná bambusová baby beehinds.

mirca
8. jún 2010

@zajaciq my tiež cez deň veľa vetráme... malej dávam uterák, na to podložku a naskladaný štvorec...pocikanú plienku dám len presušiť na slniečko, za pol hoďku je suchá a opäť ju použijem...večer ju hodím do vedra.

sulky
8. jún 2010

baby, kde ste vsetky? pozerate ordinaciu ci co? 😉

katka.carska
8. jún 2010

@sulky my sme plienky už poriešili - najlepšie je bez 😎

mneme
8. jún 2010

podaktore uspavame 😀

dievcata, dnes dorazili bbh vlniaky. prvy dojem z nich je vyborny. posobia dost hrubo a pritom nie tvrdo, suchace su vyborne, lebo sa nezachytavaju kade-tade ale len na protizipsy, bavlnene okraje su prijemne, strih tiez fajn, L martine sedi zatiahnute na maximum. uz sa susia na balkone, tak zajtra lanolinujem a potom hor sa do testovania 🙂

sulky
8. jún 2010

@mneme , takze sa ti nezdaju ze su jej velke?

mneme
8. jún 2010

velke su, ale nie privelke. ked zatiahnem zips tak, ze sa prekryva, okolo noziciek sedi pekne a objemna nocna plienka zbytok vyplni. praveze som rada, ze v nich ma rezervu 😎

emjee
8. jún 2010

baby ja som myslela, ze budem davat teraz na von len plienocku a vlniaky (a tricko alebo body samozrejme), no ale ten nas maly divoch sa odmieta hrat na trave a najradsej sedi na ceste v prachu a spine - je mi luto zagabat vlniaky 😅 na doma na dvor budem davat asi len plienku bez vrchnakov, ale na prechadzku (kocik uz / opat 😀 uplne odmieta) musim dat aj nejake vrchnaky, no neviem ake 😅

mneme
8. jún 2010

do prachu a spiny asi najlepsie menej reprezentativne pul-ky , najlepsie tmavsej farby 😅

emjee
8. jún 2010

take nemame 😅 😀

mneme
8. jún 2010

vidis, clovek si pre nakup plienok najde vzdy nejaky dovod 😵