Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
9. jún 2010

@emjee, je tam napisane, ze je efektivny uz od 40. Ja som prala na40, a vpohode

emjee
9. jún 2010

@sulky dik

etuska
9. jún 2010

dakujem kočky 🙂

zajaciq
10. jún 2010

ahojte,

tak na buducu stredu 16. juna, okolo druhej-tretej spravim doma prezentaciu. Kosicanky, ktore maju zaujem , IP. ja rozoslem IP co poznam ... 😎 😎 😎

labutka
10. jún 2010

@emjee ved aj velky chlapi ocuravaju kolesa na autach, asi to od nich matej odkukal. 😀 😀

monikajan
10. jún 2010

Ahojte, prosim kto ste sili z bambus. aksamitu farebneho (jednofarebny alebo pruzkovany), nepusta to pri prani farbu - na 60?

@julia30 - myslim, Ty si sila, ze? Ale tusim z bieleho?

Odpovede mozte, prosim, zavesit do temy:
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/sijeme-latkove-plienky-vlozky-vlniaky-bio-oblecko-ako-sa-vam-dari/
A mozete si tam pozriet fotoblog quaxi - stoji za to - plienky, oblecenie a vselijake napady.

uankab
10. jún 2010

ahojte, chcela by som sa spytat na starostlivost o vlniaciky... ako casto ich treba prat a lanolinovat? vsade som totiz nasla ine odporucanie (niekde pisu ze ich treba prat po 5tich pouzitiach, niekde po 2tyzdnov, lanolinovat raz za mesiac..??? )
co by ste mi odporucli? a kde sa da kupit lanolin a aky by som mala kupit - tekuty, sprej, ... ?
dakujem pekne

ludmilabb
10. jún 2010

baby mate niektora tuto plienuchu??? https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/ckn2/wo...

wild.horses
10. jún 2010

@ludmilabb ahoj, ano, my pouzivame novu verziu wonderoos. sadla nam fajn, no odporucam kupit aj save jadra, tie su fajn tiez. Beriem este stale objednavky z babykind.co.uk ktori tu plienku vymysleli, ak by ste mali niektora zaujem.

wild.horses
10. jún 2010

@uankab podla toho aka znacka. tie imse vimse treba nalanolinovat este pred pouzitim. kukni imse vimse pripravky na vlnu, nam sa celkom osvedcili 😉

dahlia23
10. jún 2010

@uankab to záleží aké vlniačiky a aké plienky do nich. disany vlniaky som používala od narodenia a prala som ich až keď z nich malý vyrástol (po cca 2 mesiacoch). sckoon mám asi mesiac, ešte som ich neprala, ani nelanolínovala, sú super, super držia, akurát okolo nožičiek sú trošku zašmudlané - ošúchané, tie používame iba na noc

taanak
10. jún 2010

@uankab po 5tich pouzitiach je to urcite zbytocne. Tie cca 2 tyzdne su realnejsie, ale samozrejme to zalezi aj od toho, ako casto ich pouzivas

emjee
10. jún 2010

baby ja mam prvykrat pocit, ze mame nadbytok plienok 😀 to bude tym extra rychlym susenim 😀 na teplom letnom slniecku
a dnes mi dosla susicka, takze mozno nadisiel cas nejakych sa zbavit 😅

emjee
10. jún 2010

@uankab ja periem nocne vlniaky az ked zacnu prepustat alebo smrdia aj po vyvetrani (podla toho, co nastane skor), lanolinujem po vyprani a vysuseni - vychadza to zhruba kazdych 6-8 tyzdnov
denne nepouzivam az tak casto, takze aj ked sa usmudlaju skor, tiez to vyjde na tych 6-8 tyzdnov
lanolin si kup v lekarni - namiesaju ti bezvodovy do krabicky akej velkosti si vyberies za par supov

sulky
11. jún 2010

ja sa tiez zbavujem plienok, ale peto ze sunam male. Nechcete niekto ? Mam 2 Little Lamb bambusove cislo 2,plus PULky, a jednu BBH AIOmagic, hnedu mackou krasnu cislo M 🙂
LL boli pouzivane asi pol roka, BBH magic asi 3 krat. Kupila som ju nedavno s tym, ze Mko este vynosime, nemohla som odolat. Ale co si budem nahovarat, v roku a pol je nam male ☹

teri3
11. jún 2010

no, tak máme za sebou prvú noc s BBH, ale asi musím ešte počkať, pokým bude savejšia, lebo drobec bol dobre precikaný.... Podobne sa mi zdá tá vkladačka do bum genius, že musí ešte získať tú savosť, ale tá bola celkom fajn, tú sme skúšali dnes ráno a aj teraz som mu ju dala na spanie, ešte som podložila jednou klasickou bavlnenou, lebo včera sme boli mimo domu a mal celý deň pampersky a strááášne sa zas vysypal, hore nad plienkou a škriabe si to skoro do krvi 😖 . Práve periem "druhý skúšobný nákup" , takže dnes v noci - ak sa stihne vyschnúť - skúšame bum hugger a zajtra gro baby...som zvedavá 😵

teri3
11. jún 2010

sulky a BBH magic nebudú aj L-ka? Lebo tieto plienočky tu všetky ospevujete, tak by som chcela skúsiť, ale určite tie L-ka 😉

kaktusik007
11. jún 2010

ahojte, par dni dozadu som tu citala ze niekto chce riesit objednavku zo sijemedetem.cz, len.. to neivem teraz najst... ☹ neviete mi prosim poradit na koho sa obratit??? teda... ak uz ta objednavka nie je davno spravena a nezobudila som sa neskoro... 😒 dakujem

julia30
11. jún 2010

@kaktusik007 viem ze monikajan bude alebo uz mozno ale pravdepodobne bude objednavat veci odtial ;) tak skus na nu ja este tiez uvazujem 🙂

sulky
11. jún 2010

@teri3 , ahoj, bohuzial L cislo zatial nemaju skladom, ak pridu, hned ti dam vediet 😎

egyptanka
11. jún 2010

@dahlia23 ja som si objednala disany, su nove. Takze ich pred prvym pouzivanim netreba vyprat a nalanolinovat?

uankab
11. jún 2010

babulky, dakujem pekne za rady... a aj ich po lanolinovani namacate do octu aby sa trosku odmastili?

mneme
11. jún 2010

dievcata, ako udreli horucavy a plienky vyschnu za popoludnie, prepadol ma pocit, ze ich mame neumerne mnozstvo. takze predavam
Bum Hugger https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/e78m/bu...
TB bambusku https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/k4yd/to...
TB PUL-ky https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/f76j/to...
TB bambusovu AIO https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/x5z2/to...

sulky
11. jún 2010

@mneme, tiez mam podobny pocit,ale myslim ze ked prestanu horucavy, takich bude zasa malo.
Inak, predavas moju oblubenu znacku. Hlavne easyfit je super.
Baby, berte 🙂

alusha
11. jún 2010

babyyy, neprovokujte s tymi plienkami, hned by som kupovala, nieco na noc by sa zislo, ale uz mam tento mesiac zakaz 😖

emjee
11. jún 2010

@egyptanka podla mna ich nemusis prat, staci nalanolinovat

@mneme kuk moj vcerajsi prispevok 😀 emjee (1 dieťa) - Včera o 22:35 baby ja mam prvykrat pocit, ze mame nadbytok plienok 😀 to bude tym extra rychlym susenim 😀 na teplom letnom slniecku a dnes mi dosla susicka, takze mozno nadisiel cas nejakych sa zbavit 😅

emjee
11. jún 2010

@uankab nie, staci preplachat v cistej vode, zabalit do uteraku (vysaje prebytocnu vlhkost) a nechat vyschnut - po prvom pouziti uz sa ti nebudu zdat take mastne

teri3
12. jún 2010

ahojte, chcem sa spýtať, či to ozaj bolo na tých plienkach poznať, že sú lepšie nasiakavé po viacerých praniach? My máme za sebou testovanie GB s tou hrubšou vkladačkou, dala som mu do toho ešte aj separačku, nevšimla som si a kúsok mu z tej separačky trčal a po hodine čo mal plienku na sebe, bol durchom prečúraný - celé nohavice mokré - ten kúsok separačky, čo trčal, tak urobil taký "mostík" von, ale ono by sa to bolo asi aj tak nejakou cestou dostalo von....ešte budem musieť veľa plienok nakúpiť 😝 . Ešte ma zaujíma, či tie, ktoré používate GB a dávate do nich tie bambusové či konopné vkladačky, či Vám to stačí - dať jednu 😕

dahlia23
12. jún 2010

@egyptanka tie disany som lanolínovala. ale len raz na začiatku 🙂