Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
14. jún 2010

dahlia, to som ja poradila 😀 sa musim pochvalit.. 😀 😀 ja som ich tiez rada pouzivala.. ale my uz sme bez plienok..

alusha
14. jún 2010

baby a ake su to utierky, dajte tip 😀

crysmile
14. jún 2010

@alusha su znacky babylove a su v takom svetlomodrom sacku vacsinou pri tych babylove veciach, aspon u nas to tak je.. a maju nazov jednorazove zinky.. uz nemam obal ze ako je to po nemecky.. mozno dahlia pomoze..

sulky
14. jún 2010

@crysmile , ste bez plienok uz aj v noci?

alusha
14. jún 2010

vdaka, skusim to pozriet v dm, ked sa nam minu, lebo tento nas chrustik stale kakosi do kazdej plienky, takze idu na odbyt 🙂

sulky
14. jún 2010

@dahlia, a to nie su tie , co su napustene sajrajtom? Ci to vyperies najprv?

sulky
14. jún 2010

@alusha , ved aj obyc. separacky mozes prat, vydrzia dlho

alusha
14. jún 2010

sulky, viem, ale u nas este nebola separacka, ktoru by neokakal, on kaka stale aj v noci 🙂

crysmile
14. jún 2010

zo siedmych noci mala suchu plienku, aj ked vypila pohar vody a koji sa 3x, tak dnes skusim prvykrat nedat na noc plienku.. a dnes sme isli z KE do ZV autom a nedala som vobec plienku a az pre RS sme museli zastat, co sa pytala cikat.. a kedze sme nemohli zastat hned, este aj vydrzala 5min. odkedy zahlasila.. takze dnes v noci mame premieru bez plienky.. davam nepremokavu plachtu na nasu postel, kedze spava s nami..

sulky
14. jún 2010

@crysmile , stale kojis? som rada ze nas je takych viac, uz sa citim divne ked sa ma to kazdy vypytuje s uzasom 😒

sulky
14. jún 2010

@alusha , neboj, to skonci. My asi od pol roka nepouzivame separacky 😎

crysmile
14. jún 2010

sulky, ja mam malu zavislacku, takze to este asi potrva, ale ja sa uz o tom na verejnosti ani nevyjadrujem, lebo tiez som uz zazila riadne pohorsenie, akoby to bolo uplne divne... ale sme trosku mimo temy.. tak mala ma zajtra 2 roky 2mes. a nevedela som ze vydrzime doteraz, ale ona vie co robi.. ked bude na to pripravena, tak sa odstavi sama..

busni
14. jún 2010

@alusha fakt to skonci so separackami 🙂 my uz asi mesiac nepouzivame, stane sa obcas, ze musim zaprat plienku, ale je to tak raz za dva dni, inak Lulu kaka vacsinou do lavorika 😀

zajaciq
14. jún 2010

@crysmile 😅 😀

zajaciq
14. jún 2010
matja
14. jún 2010

tie utierky babylove sa volajú "Einmal Waschlappen"

sulky, nemáš sa čo cítiť divne, radšej sa ty na nich nechápavo pozri, prečo ich to prekvapuje, keď je to úplne normálne 😒

zajaciq
14. jún 2010

@matja @sulky v nasej spolocnosti to bohuzial nie je normalne. v nasej spolocnosti je normalne, ak vidite dvojrocne decko s cumlom v ustach , popripade s flaskou a cajikom 😠

tie utierky pojdem kuknut aj ja 😉 dik za tip

alusha
14. jún 2010

zajaciq, to je fakt... ja ked som druhykrat otehotnela, jedine coho mi bolo luto, ze som musela na odporucenie lekara odstavit davidka v 1,5roku od prsnika... strasne mi to bolo luto 😒 filipka chcem aspon do 2 rokov, dufam, ze to vyjde 🙂 a to ked som kojila davidka, tak ked uz mal vyse roka, tiez tu ludia na mna divne pozerali, ze ESTE kojim...

dorotka77
14. jún 2010

@taanak mam thirsties na starsieho, kupovala som M ked mal cca 9 kg a musela som krizit suchace, teraz ma cca 12,5 kg a dobre by boli stale, len zacali brutalne prevlhat. Tak mam obavu, ze ak kupim rovno S od 5,5 kg, sa mi v nich novorodenec utopi. Hlavne, ked by som chcela ist zo zaciatku zase v stvorcovkach na NS s bambusovou vkladackou. Skusim asi tie Thirsties duowrap. A tie Flipky su ake? Ja sa stale bojim, ze nebudu tesnit okolo noziciek, lebo nemaju tu "manzetku".

miruss
14. jún 2010

@dorotka 77: Flipky sú dobré, tie tesnia dobre a pre novorodenca do nich môžeš dávať aj viacvrstvové popolini 30x40 namiesto originál vkladačiek. Posielam Ti aj IP.

sulky
14. jún 2010

@zajaciq , su to zatial prve vlniaky ktore su super aj na den aj na noc. Maju medzi nozickami zdvojenu vrstvu, takze neprevlhaju. Super sedia a navyse maju kraje potiahnute bavlnou, takze su aj prijemne na kozicke babatka 😀

dorotka77
14. jún 2010

@miruss neskoro, male vv popolini som predala asi pred 1,5 rokom a velke teraz pouzivam do kapsoviek a "vypitvanych" BL organic. A najradsej som ich skladala na chlapca so snapkou, to budem praktikovat aj s druhym.

dahlia23
14. jún 2010

@dorotka77 flipky sú fajn, ale na tú riedku kakanicu nám, bohužiaľ, nestačili. ani gro baby. tada, je to fajn, ak malého hneď prebalím. ale ak nestihnem, pretečú. inak tesnia fakt dobre, len sa to nevyrovná nohavičkovým plienkam + vrchné nohavičky. ale zas v porovnaní s jednorázovkami je to bomba. 😀

katka.carska
14. jún 2010

Emjee si ma našla 😅
Neviem kto sa pytal - vlniaky, vyskusali sme mnoho, vela som ich mala aj v ruke.
Nakoniec mame dvoje "komercne" vlniaky - loviky a Bundes, Loviky su jednovrstve, mna tak trochu skrabu 😖, udrzia celkom dost. Na male mimco nieee, tak od pol roka.Je problem do nich babo "narvat". Udrzia i plienku narovno, schovaju i nohavickovu . Bundles udrzia tiez hodne, vyzeraju neznicitelne i pri prani v pracke, medzi nozkami zdvojene, jemne, u nas drzia plienku narovno a zatial zakryju i nohavickovu a ako bonus ceske - komu zalezi na lokalnosti 🙂 .
Add dojcenie:
na dotierave otazky som odpovedala, ze 7 rokov, ved chcem mat doma svarneho suhaja ako od Dobsinskeho 😀 - po dvoch rokoch sa aj pytat prestali ... Jo a reklamy 🙄 Zajko ma pravdu - ja som este nevidela reklamu s dojciacim sa trojrocnym babom.

zajaciq
14. jún 2010

@dahlia23 suhlasim so vsetkym co si napisala, mam uplne rovnake skusenosti 😵

zajaciq
14. jún 2010

@katka.carska ja sa vlniakov bojim len z toho titulu,ze vlna skriabe a neviem si to proste predstavit na tak jemnej pokozke. myslis, ze tie nove BBH co su obsite bavlnenym pasikom , by mohli stat za hriech?

@sulky asi , ked sa da, tak by som si rezervla tie Hilco anavy a fialovy vlniacik 😅 to bude karierny postup v nasom latkovani, vlniaciky doma 😅

musim daco popredat 😝 😝 😝 😝 😝

sulky
14. jún 2010

@katka.carska ,bundes myslis tieto? /zmazane adminom/
nie su tenke? vporovnani s lovikmi su hrubsie? a ktore si uz skusala na noc?

emjee
14. jún 2010

kukam, ze riesite dojcenie - ked som 8m po porode bola na pohotovosti so zlcnikovym zachvatom, tak mi povedali, ze a ved uz je krpec velky, to uz mozete ukoncit dojcenie a dat si zlcnik zoperovat 😝 😝 😝 ja stale dojcim podla potreby co je u nas tak 8-12x denne a 2-3x v noci 😀
chudacik moj dnes ho riadne prehanalo, nevioem ci z melonu, co som v sobotu zjedla, alebo z toho, ze teraz v tom teple moc nechce jest len by stale cuckal, ... 😅 dala som mu na noc hnusku

sulky
14. jún 2010

@zajaciq , mna kamoska stale prehovarala na vlniaky, ale mala som pred nimi respekt, nechcelo sa mi do toho.
Az ked som objednala tovar do eshopu, a mala som vsetky veci v pivnici, mi nedalo a poskusala som si vlniaciky. Loviky ma tiez trochu pichali a v noci prevlhli, ale na tie BBH nedam dopustit 😎 Mamicky co si ich objednali, mi pisali ze su super 😀 Za cely cas mi pevlhli v noci iba 2 krat, a to aj vtedy,ked som malemu dala iba BL plienku bez vkladacej.
Tu kvetinkovu anavy hilco mam iba 1 kus 😎

dorotka77
14. jún 2010

@dahlia23 dik, to som presne chcela pocut. Tak skusim asi tie Thirsties 2-velkostne a budem davat NS s vkladackou. Ja sa na toho noveho testera uz tak tesim 🙂 S jednorazovkami praveze skusenosti vela nemam, minuly tyzden som kupila svoj 3. balik jednorazoviek v zivote a to starsi ma 2 roky a kusok.
@zajaciq vlna sice skriabe, ale ked nalanolinujes, tak je makkucka. a pozor na vlniaky anavy - pustaju farbu (dokonca aj na plienku - dan za ekologicke farbenie), tak by som radsej kupovala nefarbene. Ale zase drziaky dobre.