Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mneme
16. jún 2010

@emjee dik, najma sa mi pacilo, ako bola reporterka in - dr. newmana vyslovila ako dr. neumana 🙄

pipera, drzim palce 🙂 inak niekde som citala, ze aj krmenie odsatym mlieckom je dojcenie, tzv. kulturne dojcenie. kazdopadne, ovela zlozitejsie 😉

taanak
16. jún 2010

@mneme to radsej budem nekulturna 😀

prsky
16. jún 2010

@pipera laktacne poradkyne z mamily sa preto spojili s pani z esphaganu (to su ti, co tie dokumenty/odporucania vydali a na ktore sa pani docentka odvolavala) a pytali sa jej presne aj na tuto otazku, kedze u nas si to podaktori pediatrii prelozili tak, ze lepok treba zacat zavadzat od 4 mesiaca a pani im odpovedala, ze ide o najskorsiu moznu hranicu, ideal je ciste dojcit do 6 mesiacov a az potom zacat zavadzat akukolvek stravu a ze je vhodne, ak je dieta nadalej dojcene, idealne minimalne do 2 rokov (cize do 2 rokov aktivne ponukat, potom prejst na system nenukat, ale ani neodmietat). no a problem je, ze nasi doktori si medzi sebou informacie posuvaju, ale zial, chybnym prekladom dochadza k posunom vo vyzname a malokomu sa chce siahnut po originale dokumentu.

pipera
17. jún 2010

@prsky nam doktorka povedala, kedze mala ma cisto materske mlieko tak iba krmit mliekom a prikrmy az od 6 mesiaca. teraz sa trapime s mrkvou, mrkvou so zemiakom, zacali sme jablcko. konecne zaciname vyuzivat separacky 🙂

zajaciq
17. jún 2010

@pipera velmi ti fandim, malicka nemala problem s hrazdickou ?

katja78
17. jún 2010

@zajaciq - asi si sa Pipery chcela spýtať, či Dianka nemá prirastenú uzdičku, že? 😉

zajaciq
17. jún 2010

@katja78 😅 😅 😅

zajaciq
17. jún 2010

@katja78 tak tak,..to len u nas doma je momentalne aktualna hracia hrazdicka 😀

dorotka
17. jún 2010

kocky tusim trosku odbocujete od temy. aby potom nasli info kocky ktoreho ho hladaju 😉

dorotka
17. jún 2010

@pipera
pises ze obcas pouzivas jednorazovky a mala sa ti vyhadzuje skus fixiesky. zozenies ich cez net. su na taketo veci najlespie alebo treba pouzivat laktove 😀 mam s tym svoje skusenosti aj ked teda ja na noc jednorazovku pouzivam ale chystam sa s tym skoncit

pipera
17. jún 2010

@dorotka ja nepouzivam papierove, plne latkujeme, len mame zvysok z pampersiek z porodnice a vzdy mame jednu hodenu v aute a jednu v autosedacke pre pripad, zeby sa nepredvidane vyskytla nehoda viackrat. nahradnu nosim latkovku,ale do rezervnej rezervy papierovu 😀 . Problem bol, ze sme zas neocakavane ostali v nemocnici a latkovat v nemocnici je problem :( Hlavne ak ste tam dlhsie a aj so skladovanim plienok. Inac rozmyslam nad tzymi jednorazovymi vkladackami do plienok co sa tu predavaju v bazari. Ma s nimi niekdo skusenost?

pipera
17. jún 2010

@dorotka fixisky som pouzivala pri starsich detoch. pri malej boli na trhu len velkorozmerne popolini a tie sme mali dve,ale nebolo to nic moc a pri malom uz pribudli aj hamiko plienky, ale pri nom som tiez nelatkovala. skoda ze pri nich neboli take latkovky ako su teraz :(
fakt som bola s fixiskami spokojna. pri malej som kupila balik plienok do porodnici a vlastne az teraz ako sme boli v nemocnici ho dominala :D

pipera
17. jún 2010

@zajaciq mala nema nic s uzdickou. mala strasne slaby saci reflex. a problem bol v tom, ze jej hrozila operacia a povedali ze je jedno ako do nej dostat stravu, potrebuje co najviac nabrat koly operacii. nastastie sme sa operacii nakoniec vyhli,ale kojenie sme uz potom nerozchodili. inac mala aj tak ma 6 mesiacov a 6,5 kg :D porodnu vahu mala 3890 g :D

zajaciq
17. jún 2010

@pipera nejaka je stihlunka teda 🙂 ale aj take deticky su. a nemala detsku anorexiu ? neodmietala stravu ? 😕

dorotka
17. jún 2010

jaj tak v krizovych situaciach treba mat babylove tie tiez tak nedrazdia
pamprsky vyhod
mne je doteraz luto ze som sa pri amelii na latkovky neodhodlala aj ked som o hamiko vedela

zajaciq
17. jún 2010

@pipera v DM maju predsa ekologicke Alany 🙂 Babylove klasicke su sice mensi sajrajt ako Pampers, mam vsak kamosku, ktorej mala prave Babylove nezniesla a Pampers Premium Care jej boli dobre. Latkove stvorce vsak jej ritku dali dokopy 😵

pipera
17. jún 2010

@zajaciq ona pekne papa, spinka. ale menej pribera. ide pekne v krivke takze je to ok. inac aj ta starisa mala 4050 ked sa narodila a v roku 7600. tak to bude asi rodove : 😖

pipera
17. jún 2010

@zajaciq ved vravim, latkove plienky krpcom rozmaznaju ritku a potom sa na nu neda dat jednorazovka :D my toto ani neviem ake pampersky mame, kupila som to vyslovene do porodnice a kedza mala pomalicky pribera su nem este dobre a teraz v nemocnici sme ich minuli. Aj ked radej by som ich nedominala, ale clovek si nevyberie :(

katja78
17. jún 2010

@dorotka - moja mladšia sa zaparila aj v najnovších Fixies, t.č.plne látkujeme. Ako začala papať viacej, tak aj stolica je agresívnejšia ku kožičke a stačilo, že po 10-tich minútach, ako sa pokakala, som si to všimla a už bol oheň na streche. Doteraz ju kojím na požiadanie.

tamka84
17. jún 2010

@zajaciq takže na leto nie najvhodnejšie, však?

dorotka
17. jún 2010

kati to sa ti v tychto teplach stane pri kazdej plienke. len baby mi byvali z ostatnych plienok vyhadzane teda este okrem tych babylove ale aj pri tych sa mi to vynimocne stalo.

katja78
17. jún 2010

@dorotka - len keď mala tretiu zapareninu za mesiac vo fixieskách, ešte neboli horúčavy (v apríli). Tak od mája látkujeme. Je to robota navyše, ale inak fajn.

dorotka
17. jún 2010

katja ved jasne ze latkovanie je lepsie. ved som hore pisala ze mi je luto ze som nelatkovala aj so starsou ale mne sa baby zaparili aj v latkovkach po chvilke ale len v teple

emjee
17. jún 2010

baby na jednom hamburgeri mam stitok, ze sa moze susit v susicke (na najnizsom stupni), na druhom hamburgeri nemam ziadny stitok s navodom 😝 niekto tu pisal, ze hamburger nedava do susicky
no a rovnaky problem mam aj s bodynkami - niektore sa mozu, ine nie a pritom maju vsetky kovove cvocky, co v navode je zase napisane, ze kovove nedavat 😝 som z toho magor

miruss
17. jún 2010

@emjee: Podľa výrobcu sa Bum Hugger môže sušiť v sušičke na nízkom stupni.

emjee
17. jún 2010

@miruss dik

teri3
17. jún 2010

ďakujem žienky za reakcie na tú konopnú plienočku od Ella´s house

@zajaciq , no tak môj drobec ciká celkom dosť, takže asi to nebude celkom ono, ja by som ju chcela na noc, ale S-ko od Teba asi nekúpim 😀

@sulky , no mne zatiaľ najviac vyhovuje na noc bum hugger, ale chcela by som prírodný materiál dať drobcovi a myslím, že práve aj trošku ten pocit vlhka nebude na škodu, bude to dobré, keď sa bude odúčať od plienky. Flipku mu dávam na spanie cez deň, aj klasické štvorce dám, keď už nemám nič iné, ale teraz som aj v DM-ke kúpila kikko štvorce-veľké, skúsim to aj nejako zošiť, aby sa to jednoduchšie skladalo 😉

@miruss - k tým sty dry vkladačkám - je to ozaj asi tak, že je to hlavne individuálne a vieme, čo budeme s tými deťmi v tých plienkach robiť 😀 😀 😀 . Ešteže je toľko veľa možností na výber 😉

teri3
17. jún 2010

jáj, no a
@emjee , ku Tebe chodím vždy kuknúť plienky, keď mám nejakú vyhliadnutú, aj k labutke, ale rada si prečítam aj skúsenosti iných, lebo predtým som sa vlastne rozhodla podla labutky pre jednu plienočku, od ktorej ma tu nakoniec žienky odhovorili a asi som aj rada...

sulky
17. jún 2010

@teri3 , a cim vypchavas hamburger?

karaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz