Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
17. jún 2010

@henushka , 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dostala som zachvat smiechu, skoro som zobudila maleho 😅

zajaciq
18. jún 2010

@pipera mam. ja mam 4 PULky 🙂
@henushka tesim sa tesim. tak o 3-4 dni vyskusame. Takze ziadne teplo dnu jo hmmm 😎

lindauciatko
18. jún 2010

ahojte,
ked ma babo po "vyzleceni" GB kockovany vzor na sebe, tam kde je na tele ta sietovina zo shell setu, nie vkladacka, znamena to, ze som to pilis natesno zapla? alebo je to normalne v pohode? dakujem

ikula2
18. jún 2010

ahojte, my latkujeme tak 2 mesiace, ale este nemam plnu vybavu a uvazujem nad dokupenim. Chcela by som sa spytat ci mate niektora skusenosti aj s plienkami takymi neznackovymi. Domaca vyroba nove http://www.babybazar.sk/Latkove-plienky-id26997... neviem ci to uverejnia, ci je tu niekto kto uz take mal. Su cenovo velmi dobre ale bojim sa kvality. dakujem

ikula2
18. jún 2010

@linduciatko my sme este nemali kocky na nozickach 😀 , trosku otlacene ano, ale myslim ze je to tym zatiahnutim, je to silno, uz aj ja si na to davam pozor

emjee
18. jún 2010

@ikula2 zober 1-2 na skusku a ked sa ti budu pacit, dokupis
inak niektore baby si siju same, takze naozaj je to len o vyskusani ci vam bude sediet tento konkretny strih a ci budu stacit sacie vrstvy

alusha
18. jún 2010

@ikula2 vyzeraju dobre tie plienky, ja som ich tiez kukala 🙂 ak ich vyskusas, daj vediet, aj ked my uz mame dost plienok, ale len ked je pekne pocasie 🙂 ked prsi, nestihaju sa susit 🙂 my potrebujeme hlavne nieco na noc este dokupit 🙂

jankasramka
18. jún 2010

prosim prosim, vie niekto ci v Bratislave existuje nejaky obchod kde by predavali bambusove plienky pripadne oblecenie ekologicke (niebielena balvlna ) a podobne veci?
uz niekolko rokov nebyvam na slovensku a tu za morom sa to neda zohnat:(
nasi mi to mozu poslat sem ale netusia kde hladat taky obchod...

dakujem za rady

emjee
18. jún 2010

@jankasramka v BA je ekoobchod živica, ale vyber nic moc, my vsetky nakupujeme vacsinou cez net
bambusove plienky kikko (stvorcove) najdes v DM

katka.carska
18. jún 2010

@jankasramka
latkoveplienky

labutka
18. jún 2010

@jankasramka a aj na e-skrini.sk maju nieco, minimalne pre deti. a ja som kupila krpcovi gate z biobavlny v tescu. alebo aj v HM.

taanak
18. jún 2010

@labutka aj ja som kupovala nejake biooblecenie v HM. Na stitku som potom nasla, ze podiel biobavlny 5 % 😠

jankasramka
19. jún 2010

vdaka, ste mile 🙂
necakala som ze mi tak rychlo niekto odpovie...

alusha
19. jún 2010

ahojky maminky, mna by zaujimalo, ake plienky davate detickam na noc okrem BBH, bum hugger... ktora je este dobra?

katja78
19. jún 2010

@alusha - TB Stretch, namiesto originál pripínacej vkladky dám hrubšiu bambusovú TB vkladku a navrch BI Bamboo hour (to je spolu 5 vrstiev bambusu). zatiaľ nás táto kombinácia nesklamala. 😉

emjee
19. jún 2010

@alusha aj BI bamboo extra s twofoldom / prefoldom

ja momentalne nedavam vlniaky, lebo M. kadi do kazdej plienky 😝 neviem ci zo zubov alebo co mu je, inak je v poridaku, ziadna teplota, normalne beha, hra sa a kadi 😝 to co inokedy minieme za 3 dni, sme minuli teraz za 2 dni, musim nastartovat pracku

mneme
19. jún 2010

@alusha swb organic velour onesize s bi bambusovym prefoldom 😉

katja78
19. jún 2010

@mneme - prosím Ťa, ten BI prefold je z toho istého materiálu ako bamboo hour?

emjee
19. jún 2010

@katja78 ano, len hour ma tvar presypacich hodin a nesklada sa; prefold je obdlznikovy a sklada sa na tretinky; twofold je obdlznikovy a sklada sa na polovicu

emjee
19. jún 2010

@katja78 pardon trosku rozdiel je este v sacich vrstvach - hour ma 3 vrstvy; twofold a prefold len 2 (po poskladani teda 4 vrstvy twofold a 6 vrstiev prefold)

mneme
19. jún 2010

@katja78 nemam co dodat k odpovedi @emjee 😵 mozno len tolko, ze su to najlepsie vkladacky, ake som mala v rukach a bez nich by som s mojim huzevnato cikajucim dietatkom sotva mohla v noci latkovat, takze odporucam 😉

zfidorka
19. jún 2010

ahojte, malej sa na zadocku zacali robit male vyrazky... davam jej stvorec, celulozovu sepracku a ako vrchne flipku... na noc jej davam vlniaky... som sa spolielaha, ze v latke bude mat zadocek bez vyraziek... 😒 porieram jej to sudokremom... prebalujem ju kazdu chvilu, lebo vela kaka...

katja78
19. jún 2010

@emjee @mneme - ďakujem za odpovede, máme bamboo hours, tiež ich veľmi oceňujem, hlavne ich tvar. Možno objednáme aj tie ostatné. Ak sa zloží twofold a prefold, je nejký rozdiel v šírke? A ktorý viac využívate?

julia30
19. jún 2010

@miruss mam 10eurovy kupon do tvojeho obchodu z vodnika :D

julia30
19. jún 2010

@zfidorka to je prave z toho ze vela kaka. my to mame tiez teraz a mame len cervene na rituli, ale nam to tak ked to zbadam a nastriekam harmancekovym hydrolatom do nejakych 5 hod zmizne ;) uz sme to skusili niekolko krat. A to my kakame do serblika a prave ked sme cely den niekde prec alebo co 🙂 tak vtedy to nejako nezvladneme odhadnut do serblika a teda vtedy aj ked je v tom 15 min je zacervenala ritka ;) lebo na to nie je zvyknuta :D. takze to asi nebude latkami ale tym ze vela kaka 🙂

alusha
19. jún 2010

diky babulky, vecer ich popozeram... a je dobra na noc aj ta anavy plienka?

teri3
19. jún 2010

idem si zase po radu, prevĺhajú mi PUL-ky swaddlebees 😒 . Čo s tým???

mneme
19. jún 2010

@katja78 twofold je o par mm sirsi po poskladani, ale ten rozdiel je zanedbatelny

@alusha anavy su super, ale u nas na noc nepredstavitelne

dievcata, martina sa mi dnes precurala v ib kompletne az na gate a to len po 2,5 h - plienka nebola zle zapnuta, vnutro bolo kompletne premocene ☹

sulky
19. jún 2010

@ikula2 , @alusha , ja tu plienku z babybazaru mam, tu modru. Je v pohode. Velmi tenka, takze nie na velke curanie, ale prijemny material. Suche zipsy nie moc kvalitne, take tvrde. Ale za tu cenu su fajn.

sulky
19. jún 2010

@zfidorka ,presne ako hovori @julia30, to je z toho kakania. Ja som mu vtedy potierala cely zadocek preventivne kremom pri prebalovani, kako sa potom velmi nedostalo na pokozku.

@alusha , nam anavy stacia na noc , ak tam dam obe vkladacky. Jedna je dlha, takze sa da zlozit este napoly. Ako velmi cikate cez noc? Aj prebalujes?
Alebo davam aj BL bambusovu so savou vkladackou.

@teri3 , v ktorej casti ti prevlhaju? mne tak prevlhali tensie PULky,ked sme cikali, napr. Imse Vimse