Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
23. jún 2010

@izabelkak akoze stvorec vlaneny obdlznik a to zapnes do body?
farby akej je lanolin? fuha neviem..on je ten tekuty vo flasi asi litrovej ho mam...

izabelkak
23. jún 2010

@dugyna áno presne tak...

a to máš odkiaľ? lebo ak je farby ako čo ja viem med tak je to bezvodový a ak je akoby do biela, kelu neviem to teraz ničomu prirovnať tak je to vodový, ale bezvodový je taký tuhý.... ledva to naberiem na lyžičku...

dugyna
23. jún 2010

@izabelkak tak som ho kukla je to ako lipovy med ..alebo olej-konzistencia..a farba prisvitne alebo uplne jemna ako taky lipovy med ten nei skoro zlty ale uplne taky prisvitny..a mam to vo flasy...a mimochodom nasmu psocvi to chuti 😀

zajaciq
23. jún 2010

mame doma bezvody lanolin ! konecneeeeee. nechceli mi ho predat, ze si znicim latky a ci si s tym idem natierat ovcie runo. boze , no nevysvetlis...

tak idem postupovat podla toho navodu na tej labutkinej stranke. uz sa tesim

zajaciq
23. jún 2010

ja ho mam v takom bielom kelimku na maste, 100 gr, za 2,67 eur ;) je ako med a lepi to. dufam, ze to nedobabrem ako sa poznam 😅

zajaciq
23. jún 2010

nemam cas ani vyprat tie vlniaky.. hlavne, ze su uz tyzden doma 😠

dahlia23
23. jún 2010

@zajaciq poznáme 🙂
baby, máte niektorá pre deti nohavice sckoon? neviem, či kúpiť tie alebo manymonths alebo aké... to, čo majú v obchodoch buď vyzerá hrozne alebo to na malého nenarvem...

etuska
24. jún 2010

ahojte kočky,
tak my tiez uz krasne latkujeme-len sem nestiham velmi chodit lebo riesim popri grckani,kakani,cikani a kojeni aj kupu babyšatky-to je asi dalsia uchylka ako latkovanie 😀 😀 😀

Chcem sa opytat este raz ako skladujete pouzite plienky.Fakt len po odstaneni "hrubej " spiny z plienky potriete žlč.mydlom? 😕 a supnete do toho vaku?
-lebo mne to neda-ja este tu plienku aspon preplakam vo vode-vyzmykam-dam nejaky pripravok na odstanenie skvrn a tak supnem do vaku.

MM sa zlosti,ze mi to zaberie kopec času 😝

Fakt uz do latkoviek nepouzivate ziaden krem na prdelku?

alusha
24. jún 2010

etuska, ja len pretriem mydlom a trochu preplachnem a sup do vedra 🙂 krem nepouzivame, odkedy latkujeme, mame hladucku ritulku, ziadne zapareniny a to prvy mesiac v jednorazovkach bol nonstop zapareny

etuska
24. jún 2010

@alusha
a neostavaju ti flaky?
lebo ja tu v UK žlč.mydlo zohnat nemozem(asi napisem mamine nech mi prinesie) 😝
davam nieco ako Vanish na skvrny-ale aj po vyprati ostavaju skvrny 😒

alusha
24. jún 2010

etuska, obcas ostane flak, ale po dalsom prani zmizne, len na flipkach mi ostavaju flaky, tomu nerozumiem, ale ked uschne, flak zmizne... davam este do prania sol na skvrny...

zajaciq
24. jún 2010

@etuska bez kremu, a okakane davam do speci kybla v kupelke. ocikane mame v kybli v izbe 😉

zfidorka
24. jún 2010

joj, ja to nechapem... vase dietky maju v latkovkach pekne zadocky a ta moja ho ma cely pobodkovany ☹ ☹ ☹ si pripadam ako zla mama... ☹

zajaciq
24. jún 2010

@zfidorka niekde je chyba. napriklad - na akom programe peries plienky? ja periem aj plienky aj oblecko na bavlne a intensive, tj. ze perie hodinu a pol, dlho a preplachuje vela. tym padom mozem dat aj 120ml lovely, vsetko sa poperie pekne a po vyprati ju takmer ani necitit, lebo sa vela plachalo pradlo.
vyskusaj na konci prania dat este jedno plachanie, hm ?

zfidorka
24. jún 2010

@zajaciq presne na takom istom programe periem aj ja a davam len trochu lovely... ono sa jej to zacalo robit ked som pouzivala separacky, cize vtedy v kontakte s plienkou - ak by to sposoboval prasok - nebola... 😒 lebo s tym praskom ma to napadlo, ale to by sa jej nerobilo ked mala separacky...
ja si myslim ze ma citlivu pokozku a ked vela kaka, podrazdila jej pokozku prazenica a teraz sa jej to tazko lieci... ja uz fakt neviem ☹

zfidorka
24. jún 2010

@zajaciq teda na mojej pracke sa vola program sensitive - perie 1h45min, dava viac vody a viac placha...

julia30
24. jún 2010

@zfidorka pouzivas flisove alebo viskozove separacky? nam to niekedy z toho robi, alebo ked mame pred vyjdenim zubu tak vela kadime a vtedy to mame tiez ale inak mame krasnu ritulu kremujem len na noc tam je predsa len dlho v tych cikooskach 🙂 mozno ste troska citlivejsi s ritulkou 🙂 tak mmozno by som dala na zaver este jedno len plakanie a zmykanie navyse nech to je na 100% vonku ...

zfidorka
24. jún 2010

celulozove som pouzivala, teraz som dala pauzu...

emjee
24. jún 2010

mne sa najlepsie osvedcil medvidek - myci olej na ritku - namiesto vlhcenych obruskov
@zfidorka nepouzivas vlhcene obrusky? alebo zmyvas len vodickou a ususis?

zfidorka
24. jún 2010

prave mi doprala pracka, tak som tam hodila este jedno plakanie...

zfidorka
24. jún 2010

@emjee len cistou vodou, na zaciatku som pouzila par vlhcenych babylove bielych...

zajaciq
24. jún 2010

jaj aj u nas sensitive mylsim. co mate ? my bosch ,nedam na nu dopustit 😵 ale davam na 60, inac defaultne je 40tka. hmmm tak nech nekaka tolko dievcinka 😅
no uz som oprala konecne tie vlniaky

zfidorka
24. jún 2010

@zajaciq bosh maxx 5,tak tak, asi mame ten isty program 🙂
ked jej sa sa najlepsie spi, ked sa pokaka 😅 ked ju boli brusko sa pozlosti, a ked sa vykaka, tak hodi blazeny usmev a sladko zaspi... vobec jej nevadi v com ma zadok... 😅 to len mamka ju potom budi, bo rychlo prebaluje... 🙂 inak, teraz ked ju mam len viac-menej rozbalenu na plienkach, tak zistujem ze aj celkom dost cika... no saq aj dost vypije... 🙂 len nech sa jej vylieci zadocek a budem aj ja uplne spokojna...

zfidorka
24. jún 2010

@zajaciq ja som tiez prala predvcerom vlniaky, lebo ich stihla cez den okakat... tak cez den uz len uplne vetrame a vlniaky jej davam na noc...

izabelkak
24. jún 2010

@zfidorka a čím dopchávaš plienky, aspoň cez deň by nemali byť zvonku totál durch, akože vlhké áno ale ak sú z vonku veľmi mokré asi by som dovypchala čímsi..

my máme citlivú pokožku, takže pekne po medvídkovi ešte naolejčekovať, krém používam len ak má niečo červenšie... no ale tú zapareninu čo máme teraz des bes, ale tak ja viem od čoho to je, časom to odsleduješ...

ako mi malá cez noc málo cikala, plienky som nevypchávala, no a zrazu začala v noci vypúšťať, to stačí jedna noc vo vačšom mokru a zaparenina je na svete, navyše sme po ATB tak neviem či to nemože byť aj z toho, tak sme mali túto noc hnusku a zadok natretí imazolom a je to viditeľne lepšie.... ráno hnuska riadne naťahaná škoda že som ju nezvážila...

baby čo máte viac učúrané deti čím dovypchávate napr. BBH bambus alebo bamboo extra?

zfidorka
24. jún 2010

@izabelkak ona cika malo (ale ako som zistila casto), takze ked som ju prebalovala pri dojceni, tak nikdy nebola plienka precikana... davala som bud stvorec nohavickovo, resp. novosklad som dovypchavala nejakou vkladkou alebo bambus.stvorcom...

vladkaz1
24. jún 2010

Ahojte dnes som sa nasrala na nozickach ,ma isiel poucat doktor ,ako su hnusky vyhodne a ako je aj latka chemia ,tak som sa s nim vadila ,no to ste mali pocut 😀 , na prikaz mam priniest na kontrolu ukazat latkovky 😅 ,ved jemu to moze byt jedno, ja do coho prebalujem maleho, nie? debil 😝
Strasne ma isiel poucat, ze aj prasok je chemia ,teda v com perem a ze hnusky boli vymyslene preto, ze nemusim prat osrate plienky ,jak ma nasral jak keby to robil on 😅
Ze eko mamicky len spekuluju ,normalne sa domna pustil ... a ja do neho 😅 😝 😔

dugyna
24. jún 2010

@vladkaz1 vladka to co za doktora mas?????to nejaky d...l pocuval sa ze co vobec rozpraval?

vladkaz1
24. jún 2010

@dugyna asi nepocuval ,ale v podstate som oponovala na kazdu jeho blbu pripomienku ,aj s tym praskom a on isiel na mna s nejakym vysvetlenim ako v 60 . rok. boli hnusky prospesne a ulahcili zenam zivot a ze sa vraciam v dobe a pokroku, jemu hrabkalo troska si myslim 😀

etuska
24. jún 2010

@vladkaz1 -no otras 😝 😠
@zfidorka -aj nas Šimi mal cervenu ritku-tak som prestala davat separacky a na noc mu dam na ritku trochu Sudokremu.
-ale ako pise Emjee moze to byt aj z vlhc.obruskov 😝
@dugyna -nedavala si tu predtym link na nejaku stranku ako si pripravit "obrusky" doma? 😕 tusim sa tam spominal harmancek ak si dobre pamatam 😕