Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

olinka6226
28. nov 2008

sjuzi petrzka eeee eee. stretavam sa o piatej s babami na plynarenskej a odtial to mam na skok k mame. ale v sobotu ked pojdem z komarna poobede by som mohla do petrzky. co ty na to?

sjuzocka
28. nov 2008

plynarenska, sag to je vo vrakuni. tak takto, my dnes pojdeme do galanu a do kiky a kedze je to nedaleko vrakune tak mozeme sa dohodnut tak ze niekde tam trebars. alebo teda v meste. predpokladam ze pristavny bude ucpany, my si to mozno sekneme cez apollo a cez mesto nejak. casovo sa ti mozeme prisposobit, to uz manzo bude z roboty doma. akurat mi to tak vyjde ze tie plienky svacnem este dnes do pracky so zbytkom co sa mi uz nahromadil

nsoci
29. nov 2008

Mozem este otazocku?

Hamburger je bum hugger ak som spravne pochopila... o co je lepsi/iny nez klasicka konopna ella´s house?
A co je to ta kapsa ked ju treba dokupit?

Ja viem, som otravna, ale fakt by som sa rda pridala, a samostudium je hroza....

bambusko
29. nov 2008

nsoci, coby si bola otravna 😉 a kopec ludi to tu cita a nenapisu, tak sa tiez dozvedia 🙂 myslim, ze sme tu kazda samouk a potom s babom je to uz aj metoda pokusov a omylov 😀 som rada, ze pocas tehu, ked som sa rozhodla pre latkovky, som vedela len o popolini a babylucy 😅 a teraz postupne dokupujem, co je treba

hamburger=bum hugger, to je verulkina skomolenina, celkom sa ujala 😎 vraj je to super sava plienka a vdaka tej flisovej vrstve vnutri by mala byt na pocit sucha, takze ja som ich kupila na noc. inak nam kapacitne stacia aj bambusove babylucy, ale rano je to studene a mokre, brrr 😖

tu otazku o kapse som nepochopila 😨

quika
29. nov 2008

nsoci vobec nie si otravna. tiez som nechapala tu kapsu ale uz viem, teba zmiatla bihan "Inak BG kapsy už kapsu majú, do SWB (ale nie jednoveľkostných) a do MMT kapsoviek treba dokúpiť" - sa pomylila, myslela savu vlozku 😉
hamburger (ja ten nazov poznam z ceskych for, tam fici uz dlho) ma o 1 vrstvu konope viac ako konopka a navyse ma flis na pocit sucha. teda teoreticky, nemam ani jednu, toto som len citala. flis si najprv odskusaj, niektore deti ho nemozu. zaujimalo by ma aky velky rozdiel v savosti spravi ta 1 vrstva konope, lebo tak odhadom to nie je vela, ale vsetci hovoria ze ta plienka je super sava takze asi to je citit.

bambusko
29. nov 2008

este v tom hamburgeri je taky pruh, ktory sa da poskladat na chlapca, to myslim v tej konopnej nie je

nsoci
29. nov 2008

Jej dakujem... ste zlate.

olinka6226
29. nov 2008

no co baby nejake emocie z novych plienok? mon, alififi, sjuzi?

sjuzocka
29. nov 2008

oli tak ako som videla itti bitti aka je stihla tak som sa az zlakla ze preboha, sag to mu do toho ani ten pipik nevojde, ale velmo som sa mylila 🙂 super stihla a myslim ze bude aj vyborne sat. som to nevydrzala a vyskusala som mu ju 🙂 sag je to tusim este menej objemne nez jednorazovka! blueberry je naaaadhernaaa aj sa budem bat mu ju dat, sag to by bola skoda ju nejak ototo 🙂)) tie kapsovky su tak priemer by som povedala, hladala som tu kapsu vnutri a az potom som zistila ze vpredu je zips 😲 🙂 no a ecobubs vyzera ze tiez budem spokojna 🙂 proste super.

olinka6226
29. nov 2008

inak tie kapsovky som dnes testovala a s 2 bambus vlozkami vydrzali relativne dlho. a co je hlavne nepretiekli mi. tak dufam ze budes aj ty spokojna 😉

sjuzocka
29. nov 2008

tak toho pretekania sa najviac bojim. aj ked je pravda ze zatial mam zlu skusenost len s growhour. naopak MMT nam sedi bombovo. tie kapsy coskoro otestujem 🙂

alififi
29. nov 2008

oli, ja som zatial v stadiu prania
ale prvy dojem je vyborny 😀

mon25
29. nov 2008

ja so zatial skusala len tie kapsovky, aj ked bez opratia 😲 ale dala som separacku, tak kontakt s neopratou plienkou nebol priamy 😉 dala som tam vv bambino mio, vydrzala mu cele doobedie 😵 vv sa dala zmykat, ale flis bol na omak suchy, takze bomba, som nadsena, a ta blueberry je uzasna, dufam ze sa mi tam nepo*ere..........sranda, vacsinou sa nam dari kakat na serblik a pre istotu davam separacky, takze zatial tak....

verulka
29. nov 2008

nsoci, klasicka ellas konopka je pre mna plienka len na doma 😀 ja mam fakt ucurane ditko..hamburger je uzasny, rposte plena na noc...A ja som takto zacinala pred par tyzdnami, ja som hlavne bambusko a bihan bombardovala IP 😀 tak klido 😉
sjuzi, nechcem byt otravna, ale ja idem za oli v utorok okolo 11tej, mam velke auto mozem ta vziat- teda neviem, co sa dohadujete..to len ponuka 😉

olinka6226
29. nov 2008

verul, my sme sa uz vcera stretli 😉

sjuzocka
29. nov 2008

oli, to nevadi, lebo v stredu odchadzame okuknut matiasovu novu sesternicu do ciech a chcem svagrinu zasobit nejakymi vecami pokrokovymi 🙂 dufam ze ma s tym nevyrazi von dverami :D - chcem jej kupit tie vlozky do podprsenky, ona si kupuje nejake jednorazove 🙄 tak dufam ze ju aspon takto latka nadchne. tiez uvazujem o nohavickach, lebo sice pouzivaju hnusky, ale vraj sa neraz presere von :D s prepacenim za slovnik :D
oli a kolko trva dodanie mam kapsy deluxe keby som chcela tu hnedu? ja mam totiz bundu ladenu do hneda tak by sa mi to viac hodilo 🙂
kapsovku testujem. sadla mu ako rit na serbel, uvidime, ako sa osvedci to co som do nej dala. tusim vlozku z mikrofrote. umelina, ale nestazuje sa.

inak asi som mu vybudovala nejaky podmieneny reflex, lebo vzdy ked ho vyzleciem a posadim do lavora (s umyslom oplachnut mu zadok) tak zacne tlacit a obvykle to aj konci istym produktom prazenicovej konzistencie. Manzelik dnes rano prebaloval a isiel ho oplachnut a uplne zdesene na mna cez cely byt krici ze pomooooc pod sem zuzkaaa on zacal tlacit a ja neviem co mam robit! :D

verul ak sa mi podari s olinkou dohodnut tak by som sla 🙂

bambusko
29. nov 2008

nejdeme sa zapojit do sutaze? 🙂

http://www.blueberrynappies.com/

olinka6226
29. nov 2008

no tusim sa zajtra fotime 🙂 ale tych podmienok co si nadiktovali ohladne uhlu, pozadia, ze dieta nesmie byt oblecene okrem plienky... uvidime ci ten moj svist postoji 😀

sjuzocka
29. nov 2008

ooo, aka sutaz 🙂 tak podme na to 🙂 len s tym mojim fotakom bude dost tazke splnit kriterium aby fotka bola pekne cista... :( a s takym malym prdochom vela interessant foto asi spravit nepojde, sag to je taky lenivy leziak este

bambusko
29. nov 2008

sju 😀 mozno prave taky leziak ich bude zaujimat 🙂 lebo vsade najdes len vysmiate batolata, co uz lozia a behaju. pekne ho naaranzuj a bud rada, ze ti nezdrhne zo zaberu 😎

sjuzocka
30. nov 2008

tak som do albumu pridala jednu foto co som upravovala vo photoshope, ale asi by mi to v tej sutazi nepreslo 🙂)

bambusko
30. nov 2008

preco myslis, ze nie? ved je tam drobcek zlaty? co si upravovala? som dnes 2 fotky poslala 🙂 a mame za sebou prvu noc v hamburgeri 😅 uplna parada, ten vnutorny pruh som zlozila napoly a este pridala bambusovy stvorec tiez len dopredu a rano bola ta vonkajsia strana plienky len tosku vlhka, na zadku uplne sucha, kedze marek spava na boku alebo na brusku. a to som ho v noci este 2x kojila, nezvycajne na nase pomery 😕

olinka6226
30. nov 2008

sjuzi ved je svetovy. ja sa este musim odhodlat odchytit toho mojho krikluna. dnes je nejaky nervny furt by len na mne visel.

nsoci
30. nov 2008

Sjuzi krasna foto...

Hlasim dalsie pokroky v samovzdelavani latkovom...

nsoci
30. nov 2008

Sjuzi kupovala si pre drobca najmensie cisla alebo aj nejake one size?

bihan
30. nov 2008

sorry, že som to tu zamotala, občas sa mi podaria fakt krásne debiliny 😅

Kočky, čo je dobré na ebobubs? Ani som nad nimi neuvažovala, keďže vlna je potiahnutá PUL... nepríde mi to zaujímavejšie ako "obyčajné" pul-ky.

sjuzocka
30. nov 2008

prcic som to chcela odoslat a padol mi net.. tak znovu. nsoci, ja mam bud one size alebo som odvazne brala L s tym ze som citala na babycafe ze sa to da pozmensovat. Aj si vyslovene nepotrpis na mini zadok, tak kludne to sprav tak ako ja - one size, L, mozno nejake S - ja som S brala len babylucy, aby mi nebolo luto ze vyrastie hned z nejakych drahsich plienok. A fakt sa da kopec plienok vselijak pozmensovat a kedze sa ma balit do troch mesiacov nasiroko tak je vlastne velky zadok ok. a potom to uz bude akurat, ani sa nenazdas... akuat gatuse som mala podla velkosti - softky S, popo vlna S a haipa daipa S, ostatne som mala M. okrem tych vlniakov ktore upodozrievam ze sa zrazili este obliekame S teraz v pohode, ale uz aj M a u loveybums vlniakov nam boli dobre hned L, aj ked verim ze neskor budu vyzerat na nom inak. ale inak my sme dost stvorcovali novosklady prvy mesiac. potom uz zacal hadzat väcsie supy tak som sa rozhodla update vybavicku o nohavickove plienky, nemala som na tie stvorce presrate nervy.
baby dakujem za pochvalu maleho, ja som v tom photoshope upravila pozadie, lebo nemala som ho na co moc naaranzovat, on maval rukami jak na prveho maja a kopal a tu bielu prikryvku na ktorej bol, ze akoze biele pozadie, uplne skrcil, takze umelecky dojem nula bodov, tak som ho z foto vystrihla a capla na akoze ovciu kozu. tak to neviem ci sa im bude pozdavat taka kolaz.

olinka6226
30. nov 2008

ved to nevidno ze kolaz... ti budem posielat moje foto na upravu, lebo ja som v tomto uplny idiot... take uplne jednoduche graficke veci zvladam, ale zvysok ani omylom. teda zvladla by som keby som mala cas sa ucit. ale nejak nestiham sa k takymto veciam dokopat.

verulka
30. nov 2008

sjuz, podla mna je super 😵

nsoci
30. nov 2008

Sjuz dakujem... takto som to nejako planovala aj ja... Jedine co sa bojim je, ze v tych one size nezapnem kalsicke velkosti oblecka... kupovali sme najma 62, kedze my sme mali 60 a 55 sm ako novorodenci 😅 tak sme sa rozhodli 56tky preskocit. Zmesti sa mi aj pripadne vacsi 55-60 cm drobcek s plienkou one size do 62 oblecka?