Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

avila
17. júl 2010

@michaela80 gratulujem, malinka je nadherna 🙂 Tak nech ste skoro doma a hor sa do latkovania 🙂

luciferova
17. júl 2010

tak teda studujem ako ste mi poradili a mam otazku - tie All in one su vraj najlepsie (mali viac pozitiv ako negativ) len nerozumiem, ako funguju, ked su ocikane, to sa cele vymienaju? ja by som chcela vymienat len to vnutro, to su tie kalhotkove resp. kapsove? mam v tom teda riadny galimatias 😅

alusha
17. júl 2010

@luciferova AIO vymienas cele, SIO (snap in one) vymienas len vnutro... pozri si napr. gro baby, bum genius flip, itti biti, tam vymienas len vkladacky, ked nie su gatuse okakane

zfidorka
17. júl 2010

@luciferova aio mas vsetko zosite dokopy, takze musis vymienat cele... ked chces vymienat len to vnutro, to su sio - snap in one - vnutro sa pripina zvacsa patentkami - su to Gro baby set shell a Itti Bitti D'lish... na nohavickove davas vrchne nepremokave nohavicky (tak isto ako napr. na klasicke stvorce) a kapsove su take ze vypnas vnutro, maju vrstvu ktora ide na zadocek a vonkajsiu nepremokavu - vnutro vyplnas, pri pocikani treba vyprat celu plienku, vyhoda ze schne rychlesie ako aio...
tu mas tiez celkom prehladne info:
http://www.latkoveplienky.sk/sprievodca-latkovy...
http://www.ekoplienky.sk/o-plienkach/

michaela80
17. júl 2010

dakujem
@zajaciq my mame ale len 2300 gr a 45 cm...myslim ze len itty bitty nam budu dobre... 😀 este ze ich mam taku zasobu...

luciferova
17. júl 2010

doteraz sme mali klasika pampersky, netusim, podla akeho kluca si mam vybrat tie naj latkovky... ktore su take, ze cez den (a ako casto ich vobec menit) a na noc (v noci nekakame a neprebalujem) idem teda este studovat tieto posledne lnky 🙂

luciferova
17. júl 2010

a este - mame byt bez balkona, tak nech mi to neschne tyzden, dakovala 😀

luciferova
17. júl 2010

a este - to, ze je ta vrstva "nepremokava" - dycha zadocek potom?

zajaciq
17. júl 2010

@michaela80 noo malicka malicka je Viktorka. tak nech vela papa a casto a rychlo dobehne ine julovcata. 😵

ivanajelinek
17. júl 2010

No mne sa pozdavaju tie Gro Baby Shell...Tam sa da vymienat len ta vkladacia plienka, ze? A tie imse Vimse 2 v 1 to su potom ake? Ja mam akosi v tom tiez chaos 😒

luciferova
17. júl 2010

@ivanajelinek aj ty zacinas?

luciferova
17. júl 2010

k ten Gro baby shel som nasla: Skvelá plienka typu všetko v jednom, jednoveľkostná s vymeniteľným sacím jadrom

tak nechapem, je to AIO alebo nie? ja mam v tom vaaaazne hokej 😅

ivanajelinek
17. júl 2010

@luciferova Ahoj...No ja mam takisto uplny chaos... 😝 No praveze by som chcela zacat...Maly sa narodi v septembri, tak zacinam pozerat...My zijeme v nemecku a ked to tu niekomu poviem, ze chcem latkovky tak na mna pozeraju jak na blazna.Tu to asi neni tak ako u nas na slovensku...Ale mne sa to fakt pozdava...A ty zacinas tiez teraz?

avila
17. júl 2010

@ivanajelinek nielen v Nem., i tu na nas mnohi pozeraju ako na blaznov.

ivanajelinek
17. júl 2010

@avila a ty uz mas nakupenu plienkovu vybavicku?

luciferova
17. júl 2010

hej teraz zaciname. som sa k tomu vcera nejak uvedomila 😉 ked som bola tehu, tak som to zacala studovat, ale vzdala som to...

luciferova
17. júl 2010

tiez sa mi pozdava Gro baby shel, len nechapem toto, co pri nej pisu:

Odporúčaná výbava:
6-8 kusov Gro Baby Shell setov
7-9 balení náhradných vkladacích plienok
4 balenia extra vkladacích plienok.

co su extra vkladacie plienky a co nahradne vkladacie plienky?

alusha
17. júl 2010

@luciferova ten gro baby shell set obsahuje vrchne nohavicky, jednu vkladaciu plienku a jednu extra vkladaciu plienku, to je taka tensia dlhsia vkladacka navyse, je dobre si kupit aspon dva sety, budes mat dvojo nohaviciek s vkladackami a k tomu tie nahradne vkladacie plienky, to su presne take iste ako v tom sete, ktore pripinas patentkami do vnutra nohaviciek, aby si to mohla menit, to uz kolko uznas za vhodne... tie extra vkladacky nemusis kupovat, aspon ja ich nepouzivam vobec...

luciferova
17. júl 2010

do tychto vzorkovanych som sa zalubila, su dobre? ake su?
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/thi...

luciferova
17. júl 2010

ked je to polyesterove, je to priedusne? nie je to jak jednorazovka?

alusha
17. júl 2010

je to priedusne, ale nie az tak ako napr. vlnene nohavicky

zfidorka
17. júl 2010

@ivanajelinek Gro baby set shell aj Imse 2v1 su AIO (all in one), rozdiel je ten, ze imse ma ciastocne prisite to vnutro, takze sa neda menit a GB ma vnutro pripinatelne na patentky, takze sa da menit - je to tzv. SIO (snap in one) system...
SIO su akasi podskupina AIO, vacsina AIO ma vnutra prisite - cize musis prat cele a dlhsie schnu, SIO ma vnutra pripinatelne, takze sa daju menit len "creva" a nemusis prat cele, len vymenis vnutro...
AIO plienky su take, ktore uz maju integrovane vrchne nohavicky, cize davas len celu plienku tak ako je, nepotrebujes na nu vrchne nohavicky...

mneme
17. júl 2010

@luciferova plienky si vyberies podla toho, ake mas predstavy o materialoch a dizajne, aky mas rozpocet, pripadne podla zdravotnych aspektov. my sme zacali latkovat tiez vo "vyssom" veku, chvalabohu bez koznych problemov, dcerka mala 7 mesiacov. klasicke stvorce som preto vobec nekupovala, aj tak ich mam doma asi tisic a pouzivam ich ako uteraky alebo utierky. na den som si zadovazila aio, sio a kapsove plienky, na denne spanie nohavickove plienky a na noc extra save nohavickove plienky a k nim bambusove vkladacky. vrchnaky pulky a vlniaky, ale tie pulky pouzivam velmi sporadicky. momentalne davam najradsej na doma bum genius flip s original organic vkladackou alebo s bambusovym stvocom naskladanym na osminy (moze to byt aj hocaky iny stvorec) a na von davam aio/sio/kapsy.

luciferova
17. júl 2010

@alusha a neni vo vlne moc teplo teraz? sorry zs moje otazky, ale som fakt zaciatocnik 😀

emjee
17. júl 2010

@luciferova ja davam teraz na den stvorce alebo tenke nohavickove a na to tenucke vlniaky loveybums jersey, na noc davam bum hugger vypchaty bi twofoldom a na to vlniaky disana (su hrubsie, ale dychaju)

vladkaz1
17. júl 2010

Dnes mal zelenu na sebe

luciferova
17. júl 2010

@emjee kokso aj tak nerozumiem reci vasho kmena 😀

a su nejake take, ktorymi nic nepokazim? mam takuto predstavu: mat pekne gatky a menit len to vnutro, lebo ako som pisala, nemam moc miesta na susenie a logicky mi vychadza, ze cele gatky aj dlho schnu, tak chcem vymienat tie vlozky. chcela by som dake na den (ako casto potom treba prebalovat?) aby to riadne v tychto teplach dychalo a aj na noc (v noci nekakame a neprebalujem). nejake konkretne typy by fakt bodli 🙂 dakujem 🙂

brisilda
17. júl 2010

@ivanajelinek
@luciferova kocky aj ja zacinam a studujem rozhodla som sa ze ich vyskusam na bazariku som si zajednala zatil dvoje nohavicky pod nazvom Baby Lucy s tym, ze vymenitelne vnutro si kupim cisto nove 😉 predsalen z hygienickeho hladiska to bude lepsie uvidim ako sa mi budu pozdavat a ked budem spokojna tak v e. shope si objednav velku sadu plienok s kazdeho co sa mi bude pozdavat po 3 ks bude to investicia ale podla mna to stoji zato 😉 a aj katke si skusim dat usit vymenitelne plienky /vlozky do plienok/ tak uvidime 😉 inak citam vas len neprispievam uvidime co si nakoniec vyberieme 🙂 len by ma zaujimalo ako alebo v com periete pienocky ked sa babo pokaka lebo nam to s oblecenia pri nehode ide strasne tazko dole 😝 neostavaju potom na plienkach flaky? a ako ich dezinfikujete? aby boli nezavadne?

brisilda
17. júl 2010

@luciferova jeeej ty mas taku istu predstavu ako ja len mne iude aj o to aby bol zadocek v suchu ked sa pocikame a aby sa maly v nich citil pohodlne 😉 + musia sa jednoducho davat ako pamperska ja planujem latkovat iba doma lebo si neviem predstavit kde by som latkovku odkladala kebyze musim prebalovat niekde v restike alebo na vylete 😀 jednoduchcie je pokakany naklad hodit do kosa 😀 no aspon na doma to chcem skusit

brisilda
17. júl 2010

ozaj a ktore plienocky by ste mi odporucali s tejto stranky ale okrem vkladaciek 😉 https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/u24t/pl...
a este jedna rada pri objednavani vkladaciek mam ktorre uprednostnit ? s ktorymi mate dobre skusenosti? ja potrebujem perfektnu savost 😉