Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

luciferova
17. júl 2010

@brisilda tak to beriem ako samozrejmost, aby bol zadocek v suchu 😉 to je snad jasne 😀

brisilda
17. júl 2010

@luciferova 😉 😀 tak nie kazda latkova poriadne saje alebo saje a neprepusta ani pampersky sice nesu dokonale no latkove som doteraz poznala iba tie co pouzivali nase maminy 😀 😀 😀

luciferova
17. júl 2010

tak chcem taku, co saje poriadne, sak za take peniaze 😉

luciferova
17. júl 2010

co je to snap in one?

janka2110
17. júl 2010

pekny vecer dievcata..
tak my sme dnes boli cely den v latkovkach....je to nieco super...ja som naozaj spokojna...
dnes sme boli este v obchode a kupili sme aj tieto (ine nemali)prikladam foto.poznate ich niektora?
Ine budem musiet kupit cez internet,lebo sme nezohnali...
zajacik mala si pravdu..je to mania...a to som len na zaciatku 🙂
neviem to otocit ite fotky...

zfidorka
17. júl 2010

@luciferova
SIO su akasi podskupina AIO, vacsina AIO ma vnutra prisite - cize musis prat cele a dlhsie schnu, SIO ma vnutra pripinatelne zvacsa patentkami, takze sa daju menit len "creva" a nemusis prat cele, len vymenis vnutro... su to Gro baby set shell a Itti Bitti D'lish...
AIO plienky su take, ktore uz maju integrovane vrchne nohavicky, cize davas len celu plienku tak ako je, nepotrebujes na nu vrchne nohavicky...

brisilda
17. júl 2010

@janka2110 prosim ta a kde sa daju kupit? kolko stoja ? ja by som rada videla co kupujem 😉 ale ked cez internet to je asi lacnejsie vsak?

luciferova
17. júl 2010

aha, jasne. tak ja bych brala tie SIO a su aj vlnene? aj obrazkove?

mneme
17. júl 2010

to je aio plienka / vsetko v jednom, ktora ma vymenitelne sacie jadro - to ti uz pisala zfidorka. snap in one sa vola preto, lebo jadro sa tam pripina na snapky - patentky. sio je napr. toto

http://www.ekoplienky.sk/product/bitti-dC2B4lis...

alebo toto

http://www.ekoplienky.sk/product/gro-baby-shell...

na podobnom systeme ale bez patentiek funguje napr. aj toto

http://www.ekoplienky.sk/product/plienka-bum-ge...

baby, fakt si popozerajte fotoblogy latkarok pre inspiraciu, mne s vyberom pomohli. pekne ich maju spracovane okrem @emjee aj @labutka @emmka @bihan , mozno aj viacere

zfidorka
17. júl 2010

@luciferova o vlnenych neviem... obrazkove su aj GB (gro baby) aj IB (itti bitti) 🙂

mneme
17. júl 2010

@zfidorka su - lio´s od loveybums, akurat ich u nas ani v cechach nedostat. ale nie su obrazkove, s obrazkovymi vlniakmi som sa vobec nestretla

luciferova
17. júl 2010

@mneme super, toto som presne potrebovala, konkretne typy 🙂 dakujem 🙂 a kuknem este aj tie albumy 🙂

este jedna otazka - ked si kupim napr. 3 znacky (gro baby, bum genius, itti bitti) a k nim tie vnutra - tie sedia na vsetky tri znacky alebo si budem musiet davat pozor, ktore vnutro davam do ktorej plienocky?

janka2110
17. júl 2010

Brisilda ja byvam v Taliansku...preto som aj pisala,ze tu v obchodoch neni taky velky vyber.
A stali 99 euro je tam 5ks.
A este otazocka ktore plienky su lepsie s tym odopinacim jadrom,alebo tie co su v celku?

janka2110
17. júl 2010

Ivanajelinek,avila pridavam sa aj tu v It.pozeraju namna ako na blazna.

mneme
17. júl 2010

@luciferova bum genius nema patentky, vkladacka sa tam len zlozi a zasunie za okraj, t.j. mozes tam dat aj vselico ine - napr. obycajny stvorec alebo viacvrstvovu plienku
jadra zo sio na patentky sedia iba na konkretny typ, i ked teoreticky tie vrchne gate zo sio sa v pripade potreby daju tiez vypchat cimsi inym

a este mi napadlo, ze viacere baby robia prezentacie, tak takto sa daju plienocky obchytat nazivo pred kupou

luciferova
17. júl 2010

neviem, ci som zle pozerala, ale emjee ani emmka plienockove albumy nemaju... ☹

zatial som si vybrala tieto:
http://www.ekoplienky.sk/product/bitti-dC2B4lis...
http://www.ekoplienky.sk/product/gro-baby-shell...

co vsetko mi k nim treba? a je moj vyber OK vzhladom na moje kriteria? bude zadocek dobre dychat? aby to nebolo jak pamperska...

alusha
18. júl 2010

@luciferova pri latkovych plienkach nie je zadocek v suchu ako v pamperske, musim prebalovat castejsie, aby si potom nebola prekvapena 🙂

janka2110
18. júl 2010

Alusha a ako casto prebalujes?lebo ja som vcera mala pcit,ze Alessandra je stale sucha.

janka2110
18. júl 2010

Malo tam byt pocit.

ivanajelinek
18. júl 2010

Dobre ranko. este sa chcem spytat, ked si kupim vrchne nohavicky, ake plienky sa do nich davaju? Uz druhz noc sa mi snivalo o latkovkach 😀

ivanajelinek
18. júl 2010

Napr. tato to je baby Lucy Bambo to je ako plienka a na nu treba este tie vrchne nohavicky(tak to pri nej pisu)...A je najlepsie zacat s latkovkami hned po narodeni, ci ste zacali neskor?

zfidorka
18. júl 2010

@ivanajelinek do vrchnych nohaviciek idu bud nohavickove, alebo zavazovacie, alebo klasicke stvorce naskladane... napr. ta BL bamboo je len nohavickova plienka, potrebujes na nu dat nieco navrch, co nepusti vlhkost, cize vrchne nohavicky - bud flisove, alebo PUL, alebo vlnene...
ja som zacala latkovat ako sme prisli domov z porodnice 🙂 zacat mozes hocikedy, zalezi od teba...

izabelkak
18. júl 2010

@janka2110 to je tým že bolo tak horúca a veľa tekutín sa vypotí... mne malá doobeda cikala viac, poobede potom 3 hoďky nič, potom sa vycikala no precikala v anavy plienke 6 vrstiev bambus. velúru akurát čo trochu stieklo na okraj mierne premoklo, ja teda používam v tých horúčavách normoš anavy nohavičkové bez vrchnákov, sú krásne vzorované tak je aspoň príležitosť ukázať ich🙂) škoda nemám všetky nafotené len žltú ... toto sú moji favoriti, ostatné nohavičkové mi začínajú silno liezť na nervi, hlavne nočné, nie som spokojná zo žiadnimi lebo vkladačky nepriliehajú riadne ako majú a steká to kade tade, dnes sklamala aj bamboo extra... o BBH bambus ani nepíšem, ako sa nám sprali neviem ich nainštalovať tak aby Iz nebola priškrtená alebo plienka nepretiekla gŕŕŕ 😠

takže za mňa ak možem poradiť kvalitnú a savú plienočku rozhodne odporúčam anavy, za tie prachy rozhodne stoja, jo a tie hilco vzory dosť na seba chytajú biele smietočky, vyzerá to akoby boli vypraté ale nie, chytajú biele chlpky z ostatných vecí, zato tie klasik ako je napr. na obrázku tie vyzerajú prakticky rovnako ešte mám zeleného hrošíka....

čo sa sucha vlátkovkách týka, tak fakt ako píše @alusha ak pojde o prírodný materiál plienka nebude nikdy suchá ako jednorázovka, dá sa to dosiahnuť len syntetikou a tou polyestrovými látkami kt. bývajú napr. v kapsových plienkach, na vrchnej vkladačke IB a podobne....

v tých teplách čo boli tak malá mala teplo aj v AIO plienke, no pot nasala bavlnka, takže je to iné ako jednorázovka, priedušnejšie, ale zase vo vyše 30 stupňoch je v tých plienkach relatívne teplo, ja to riešim štvorcovou plienkou upevnenou snapy sponkou, alebo nohavičkovými bez vrchnákou... len na spanie dávam vlnené vrchné gaťky... v je rozhodne menej teplo ako v PUL vrchných gatiach....

ešte pridávam GB v akcii🙂)) ale tak stačí mi jedna + náhradné vkladačky 2 ks, kočky čo robíte výbavičku kúpte radšej po kuse z každého typu chvílu používajte a prídete na to čo vám vyhovuje.... lebo ak nebude a budete predávať hoc aj novú raz, dva krát opratú na bazáriku čo to prerobíte....

izabelkak
18. júl 2010

@zfidorka ešte k tým fotoblogom (to ako bez urážky) ale treba si aj všimnúť kedy bol tvorený, ako staré je látkujúce/možno už odplenené mimi, pretože v látkovkách to frčí veľmi rýchlo a za rok, roka a pol je kopec nových plienok, takže fotoglogy by som nebrala tak úplne o značkách ale o type jednotlivých plienok, použitých materiáloch (prírodné, PE), strihu a podobne... samozrejme sú aj stálice ktoré tak ľahko nepredbehne/nenahradí nik, ale treba s tým počítať že novšie plienky možu vychytávať muchy tých starších typov a pod.

neunáhliť sa a nehľadať za látkovkami jednorázovky, sorry bude to asi znieť hlúpo ale sú tam predsa odlišnosti a je lepšie vedieť veci dopredu ako byť potom rozčarovaný tak sa radšej čo najviac pýtajte, výbavy spíšte sem a mi okomentujeme, aj keď v konečnom dosledku každému dieťaťu a matke vyhovuje niečo iné, a ako písala @emjee aj vekom sa preferencie menia....

jo a ešte k tomu látkovaniu vonku, dajú sa kúpiť vrecúška na použíté plienky z PULu, z ktorých keď sú správne uzavreté zápach necítiť, my preto berieme látkovky všade, kočík odvezie čokolvek, ak ideme s nosítkom máme príručnú tašku tak či tak........

ivanajelinek
18. júl 2010

@luciferova no co uz si sa rozhodla ake kupis? No asi tiez kupim mozno na zaciatok tri rozne a budem skusat, co vy na to? Pozrem este do bazaru, mozno tam najdem nejake lacnejsie na zaciatok... 😉

janka2110
18. júl 2010

Izabelkak dakujem za vysvetlenie...
Este sa chcem spytat ja mam kupene teda SIO,a su lepsie tie AIO?
A na tie SIO musim pouzivat vrchne nohavicky?

brisilda
18. júl 2010

@zfidorka dakujem za super link 😉 ozaj este ste mi neodpovedali ako periete pokakane plienocky resp. v com ich periete aby tam neostali flaky???

zfidorka
18. júl 2010

@izabelkak mne fotoblogy pri rozhodovani dost pomohli + som si robila poznamky z tejto diskusie... 🙂 je pravda ze niektore su uz starsie, ale napr. emmka3 svoj aktualizovala 🙂 na druhej strane, roznym ludom sadnu rozne plienky, takze nad vlastnu skusenost nie je...

este sa daju precitat recenzie na www.branakdetem.cz, tam je ale to vyhladavanie pracnejsie, kedze si treba kliknut na danu plienku a pri nej je recenzia, napr. http://www.branakdetem.cz/hodnoceni/bitti-d-lis...

no fakt, je najlepsie urobit si priliznu zostavu, dat okomentovat tu a kupovat par kusov...

zfidorka
18. júl 2010

@janka2110 SIO su lepsie ako AIO v tom, ze ked nie je zaspinena vonkajsia vrstva (nepremokova, PUL), tak nemusis prat cele, len vymenis vnutro, kdezto AIO musis stale prat celu 🙂
na SIO vrchne nohavicky nepotrebujes 🙂

@brisilda ja pokakane osprchujem, potriem mydlom na pranie, v rukach vyzmykam a hodim do kosa na plienky k pocikanym plienkam, ked je kos plny vyperiem - periem v lovele...
flaky vacsinou nie su, ak nahodou su, bud vybieli slnko pri suseni, alebo sa vyperu na 2x... periem skoro kazdy den, a flakatych plienok po 1.vyprani mi zostalo len par, na 2x sa v pohode vyprali...