Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

moncika15
22. júl 2010

dakujem za rady 😵
a su ozaj take anti zaparovacie a alergenne ako sa hovori? v com ix periete? tekuty ci normalny prasok? davate aj avivaz?

mamutka
22. júl 2010

Avivaz sa nema, mne aj tak pride zbytocna, prasky dnes krasne vonaju....
ale davam trochu octu miesto avivaze niekedy - pradlo pekne zmakne a ocot necitit,
no a proti zapareniu su urcite, moj maly mal raz trosku zapareninku, to sa pokadil do jednorazovky co mu mm nalepil a chuda male kadil a chvilu v tom ostal ☹
proste ked to raz uplne dycha, tak sa to nema ako zaparit.
a to jednorazovky aj pachnu. my sme na cestach vyskusali aj pampers, aj tesco a pod, ked sa nedalo na dovolenke v horach prat a susit, no a ked sa mi dieta budi a ja ho rozbalujem, tak citit smrad, to je dost smutne....pri latkovke je ritulka tak krasne predychana, ze proste to nema ako smrdiet 🙂

moncika15
22. júl 2010

@mamutka ja budem kombynovat aj s jednorazovkami ked budeme niekde mimo domu. lebo tu jednoduxo vyhodim, neviem si predstavit co by som robila s latkovkou v takom pripade 😅 ja mam alergiu na prasky aj na avivaz tak ani rucne preprat nemozem

zojec
22. júl 2010

@moncika15 rucne najlepsie preperies studenou vodou a obycajnym mydlom na pranie.. 🙂

mamutka
22. júl 2010

baby peru aj v slize a ekopraskoch, to by ti mozno neskodilo, neboj, daco ti vymyslia, toto je hadam jedina uzitocna diskusia na koni 😀 no, teda este laktacne problemy s Annaq som si poriesila, inak sa vsade len hadaju 😅
ja teraz na taketo cestovne ucely kupujem jednorazovky z DM - Alany, vraj su eko, no su fakt uplne v pohodicke, ked uz clovek ma dat jednorazovku.

moncika15
22. júl 2010

@mamutka aj ten sliz zvazujem len doma ho zarabat asi nebudem a v obxode sa neda zohnat 😒

mamutka
22. júl 2010

to sa da tusim upatlat z bezne dostupnych veci, ja som neskusala, prala som v Lovele a potom Ariel. no a existuju aj mydlove orechy

zojec
22. júl 2010

@mamutka alany su fakt v pohode.. akurat maju jednu chybu, ze su az od 4kg.. :( aj ked moja uz ma 4kg, tak ked sa riadne dokadi.. co v noci zvykne, tak je to potecie po stranach.. ☹ no ale uz zajtra dojdu plienocky, tak hadam dnesna noc bude posledna v alanach... 😉

mamutka
22. júl 2010

@zojec to som ani nevedela, latkujeme od narodenia, teda v porodnici a na cestu domov mal pampersky, chudak, riadne sa vyhadzal, no strasne, musela som mu to natierat roznymi kremami, urcite latkovky pomohli, ze sa to mohlo krasne liecit, ked to dychalo.

zojec
22. júl 2010

@mamutka och aj moja ma vecne zaparenu ritku z jej kakoprdov.. ☹ uz latkujeme nieco vyse tyzdna, ale viacmenej z obycajnymi stvorcami.. a na noc alany.. ked sa jej to raz zapali, tak to trva aj tyzden kym vyliecime.. a na zapalenie staci jeden kakoprd v noci.. ☹

mamutka
22. júl 2010

chudatko male 😢 tie jednorazovky by sa mali zakazat....ved to nie je normalne, aby ludia povazovali za normalne, ze deti maju zapareniny - tym nemyslim takych ako ty, ze to riesis a ides latkovat, ale tych co proste s tym ziju, sak co......to vidis podla toho, ze su kremikov na zapareniny plne regale v drogeriach a lekarnach, reklamy v casakoch....to je akoby deti mali stale bolave hrdla a predavali by sa na to cukriky, s tym, ze rodicia, to je normalne ze dieta boli hrdielko, kupte taketo uzasne prichute cukrikov a bude dobre....

zojec
22. júl 2010

@mamutka, my ludia sme strasne pohodlni, volime vzdy tu najlahsiu cestu.. a tak je to aj s plienockami.. mne keby niekto pred dvoma mesiacmi povedal ze budem latkovat, tak mu asi neuverim.. 😀 hm.. a tak sa da hovorit o strave co do seba pchame, o tom co vsetko vyhadzujeme do smeti.. atd. atd. atd.. 🙂 skoda, ze nas takych "uvedomelych" je tak malo.. ☹

baskaj
22. júl 2010

ahojte kočky! tú dekalcifikačnú kúru máte niekto už aj odskúšanú? fakt to zaberá? koľko vydrží účinok? a tú kys. citr. kúpim kde? v potravinách?

emjee
22. júl 2010

@sulky @izabelkak u nas to nie je prechodne, cika tak aj ked nie je vonku horucava 😀 teda mozno si v noci nieco ucvrkne, ale najvacsia naloz az rano po zobudeni - zostava uz len ho naucit, ze to patri do nocnika 😅

cinocka
22. júl 2010

babule, priznam sa ze 680 stran nemam kedy citat, ale poprosila by som Vas o radu..co vsetko mi treba pokial chcem zacat s latkovkami..ks, a taak?? bola by som Vam velmi vdacna za pomoc...vazne uvazujem nad latkovanim a neviem co mam nakupit 😉

milvasik
22. júl 2010

Ahojte zienky, uz dlhsie citam tieto vase debaty a musim povedat, ze vas zeriem. Mam totizto jedenapolrocneho synceka a ten vyrastol na jednorazovkach, ale v novembri cakame babinko a povedala som si dost. Som na 100% rozhodnuta zacat s latkovkami , sice az pri druhom, ale predsa. Uz som tu toho precitala veeeeeela, ale stale mam v tom akysi gulas, chcela by som si objednat nejaku vybavicku, ale velmi nechapem, mam prestudovane popolini, ale co vas tu sledujem, kazda mate rozne znacky plienok, to ste objednavali od tolkych firiem a zakazdym ste platili postovne? Alebo na akeych strankach by sa to este dalo? Mohli by ste mi poradit nejaku vybavicku a tiez kde to objednat? Viem, su tu spominane rozne zostavy, ale neviem odkial maju baby tie nazvy, vsetko sa to objednava cez internet? Este vas asi budem otravovat otazkami, ale ste take zlate a ochotne ako vidim a verim, ze mi poradite. Dakujem vam🙂))

miruss
22. júl 2010

@conocka, @ Milvasik napíšte mi do IP Vaše mailové adresy a pošlem Vám taký súhrn rád k výbave a k údržbe plienok, ktorá rozdávam na prezentáciach plienok.

emjee
22. júl 2010

@moncika15
@cinocka
@milvasik
kazdemu babatku a kazdej mamine (dokonca v kazdom obdobi babatkovskeho - plienkoveho obdobia a dokonca aj v zavislosti od rocneho obdobia) vyhovuje nieco ine
zakladne info o plienkach najdes napr. tu http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...... no a potom odporucam pokukat fotoblogy tunajsich vykecavaciek, takmer vsetky mame nejaky ten album s plienockami vyfotenymi aj popisanymi, ktora plenucha ako (ne)vyhovuje
ked si spravis predbezny obraz ake a kolko chces pouzivat (odporucam na zaciatok z kazdeho druhu max. 3 na vyskusanie, ak vam budu ok, tak dokupis, ak nie, tak lahsie predas 3 ako 20ks), napis sem a my ti to skritizujeme / odobrime a potom az zacni nakupovat (najlepsi eshop neexistuje, v kazdom je ponuka / ceny ine, niektore veci sa oplati kupit aj cez bazar; inak staci zadat do googlu heslo "latkove plienky" a ako prve odkazy ti vybehnu eshopy - treba okukat viacere a vybrat si podla vlastnych preferencii)

brisilda
22. júl 2010

kocky ja vas znova prosim o radu hlavne vas skusene maminky co ej lepsie plienka bambus alebo mikrovlakno? rozhodujem sa nad tymi plienkami https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/yog1/pl... pacia sa mi farebne nohavicky 😀 oplati sa???

emjee
22. júl 2010

@brisilda ja mam len tu bambusovu a dost dlho schne 😖 ale zase aj perfektne nasaje 😀 ak ti nevadi umely material, tak ja by som skusila aj to mikrovlakno (pise, ze rychlo schne - pre male casto cikajuce dieta je to idealne), ked bude vacsi a budes potrebovat nieco viac save, tak asi ten bambus

brisilda
22. júl 2010

@emjee tak ja zvazujem aj tuto plienku no skoda ze vrch. nohavicky su sucastou plienky a tak treba pri prebalovani vsetko menit 😠 http://www.ekoplienky.sk/product/kapsovka-wonde... tak ja asi vezmem mikroflis ved neskor sa do nich daju dat osobitne bambusove vkladacky od inej firmi ci nie?

emjee
22. júl 2010

@brisilda jasne 🙂

brisilda
22. júl 2010

@emjee no super ozaj ty si s nimi bola ako spokojna?

emjee
22. júl 2010

@brisilda teraz s ktorymi? little lamb? v pohode; wonderoo nemam; https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

emjee
22. júl 2010

som si tu klikla na reklamu na anionove plienky a teda cumim jak puk 😝 okrem toho, ze stoja 28 eur (34 ks v baleni pri najmensej velkosti, 24ks v baleni pri najvacsej velkosti) - za co mame uz dve celkom slusne latkove plienky 🙂 - som sa docitala, ze, citujem: "Spotreba anionových plienok je v priemere 2-3 násobne nižšia čo vyváži ich vyššiu cenu." neviem teda, s cim porovnavali tu spotrebu, ale brrrrr 😝

brisilda
22. júl 2010

@emjee uz som citala 😀 len ja stale na cosi zabudam a musim sa pytat a pytat stale dookola ako daky somar 😀 😀 😀 ja len dufam ze ma plienocky oslovia natolko ze coskoro pampersky nebudem potrebovat 😉

brisilda
22. júl 2010

no a este otazka nevadia detom tieplienocky pri pohybe??? predsalen su o cosi mohutnejsie ako pampers

emjee
22. júl 2010

@brisilda ja som zacala latkovat az v 11m a to uz M. vedel lozit, stat a pomalicky aj chodit, ale nezda sa, ze by ho nejako zabrzdili v pohybe, prave naopak, prve kroky mu dost ulahcil vankus na ritke 😀 neviem ako je to s prvym otacanim u mensich deti, ale zase nie vsetky plienky su vyslovene baliky

brisilda
22. júl 2010

@emjee tak my sa uz veselo otacame este sa sice neprekoprcne uplne na brusko ale za hrackou nema problem 😀

etuska
22. júl 2010

Šimonko v oblubenej BG Flip-ke 🙂