Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brisilda
28. júl 2010

@katka.carska podla mna kvalittne vydrzia dlhsie ale isto nie az 3 deti to je vela nakolko plienky denneo denne perie jedine ze ich bude mat v zasobe strasne vela 😉 na skusku nech si kupi BG flip ako mam ja a ver ze bude spokojna 🙂 potom sa rozhodne pre ine BL by som neodporucala kupila som na bazare a boli ......... 🤐 hend som ich predala dalej az mi doma nestrasie 😀

zojec
28. júl 2010

@katka.carska hm... 3deti?? no neviem, neviem ci take nieco vobec existuje.. hlavne co sa jedna jednovelkostnych plienok.. ved ani znackove veci,kebyze nosis kazdy den a peries urcite nevydrzia 3 deti po dva roky.. to je zhruba 6 rokov intenzivneho nosenia.. pochybujem, ze take nieco existuje 🙂 ale ked nieco take najdete dajte vediet 😀

mneme
28. júl 2010

@katka.carska tiez sa mi to zda nerealne, najma pri pul, ale ja to fakt neviem realne posudit, nakolko mam len jedno dieta. ale cestou je potom bkm-kovat, od roka definitivne bez plienok a 3x po jednom roku by mohla vacsina kvalitnych plienok vydrzat velkostne aj materialovo 😅

brisilda
28. júl 2010

kocky podla mna tak ci tak by kazda mamicka novemu babatku kupila aspon par novych plienociek uz len preto aby mali ku doktorke 😉 my planujeme ist v tej nasej krasnej kravickovej co nam estelen pride ok klingacika 😀

sulky
28. júl 2010

tazko povedat, pretoze vlastnu skusenost nemam 😀 ,ja by som povedala ze znacky ako bumgenius, tots bots by mohli vydrzat 😎

brisilda
28. júl 2010

@sulky to vazne? tak to aby sme rozmyslali este nad dalsim babom 😀 😀 😀 ale nie ja ich po roku predam lebo planujeme chodit na nocnik hned ako maly zacne sediet 😀 samko sa mi zacal pytat od jedneho roka no definitivne sme sa plienok zbavili az po 3 rokoch nakolko nam v pamperskach bolo dobre teraz to zemnime 😉

zojec
28. júl 2010

a este by mohli vydrzat aj kvalitne stvorce.. vlastna skusenost.. moja malicka je 3tie dieta co ich pouziva.. ale reprezentativne teda uz velmi nie su.. 🙂 bielucke su ako sneh, ale uz su trosku dierkave poniektore.. niektore este pekne drzia 🙂 a storce budu stale "in" 🙂

sulky
28. júl 2010

no my sme intenzivne nosili plienky asi rok a pol. Teraz v lete sme minuli asi 1-2 denne, v noci uz necikame, takze parada. Ale pi druhom a tretom budu zas a zas nove vzory, farby, zlepsovaky, takze stare plienky pojdu do bazara 😎

och
28. júl 2010

Ahojte chcem sa opytat kde dostanem kupit miofresh? Zacinaju nam citit plienky 😝 alebo nieco vonave do prania. Dakujem krasne 😉

zojec
28. júl 2010

@sulky tak, tak.. 🙂 len stare dobre stvorcovky odlozim pre moje vnucatka 😀 😀 😀

mneme
28. júl 2010

@och v predeti ho maju
ale mozes aj sol na skvrny z dm alebo nieco podobne od sulky

sulky
28. júl 2010

@och , nappy fresh, poslala som ti link do IP

dahlia23
28. júl 2010

@sulky ten nappy fresh vyzerá fakt dobre 🙂 miniem mio fresh a idem radšej touto cestou 🙂

milvasik
28. júl 2010

@brisilda tymi BG myslis Gro Baby? tiez by som ju rada vyskusala.

milvasik
28. júl 2010

@milvasik Aha, to bude asi bumgenius, uz som z tych znaciek magor, ale nevzdavam to🙂))))

milvasik
28. júl 2010

@sulky mohla by som poprosit link na ten nappy fresh? Dakujem🙂

sulky
28. júl 2010

@milvasik , poslane

brisilda
28. júl 2010

@milvasik no vidis ze si na to prisla aj sama ano su to bum genius 😀 a napy fresh mam je vazne super vyprala som v nom rucne plienky co mi smrdeli a waaw nwsmrdia ale ani nevonaju cize ok 😉 ja ho budem pouzivat aj na klasicke pranie nielen na plienky 😉

lindauciatko
28. júl 2010

@sulky ako je to s tymi velkostami disan vlniacikov? ked oblecko nosime 68 hlavne, ale uz je skoro male, dlzka 70 cm, vaha 6,7???
a mozu sa dat 2x po sebe, ci vzdy vetrat po prvom prebaleni a dat az na tretie prebaleni? neviem ako to napisat, treba ich striedat s inymi vrchnymi po kazdom prebaleni?

sulky
28. júl 2010

@brisilda , na klasicke pranie ho je skoda 😀

sulky
28. júl 2010

@lindauciatko , tie najmensie su zhruba do 6mesiacov, takze by som si na tvojom mieste kupila vacsie, nech ich mozte vynosit dlhsie. Davas na noc objemne plienky?

brisilda
28. júl 2010

@sulky aka skoda 😀 nic neni skoda ja ho budem davat naprklda k postelnemu pradlu alebo k uterakom osuskam 😉

lindauciatko
28. júl 2010

@sulky na noc som davala BL velour, ale mam malo plienok, tak nestihaju ani na den (hlavne ked je chladnejsie) tak na noc momentalne jednorazovka 🙂 a pracku zapnem navecer aby do rana co to obschlo 😉 tak 74/80? a nebudu padat? ja som ich chcela aj na den, na noc uvidim ci bude dost plienok 🙂

milvasik
28. júl 2010

prosim vas, ked periete plienky, davate teda nejaky prasok,, alebo aky prostriedok, alebo periete v slize? Alebo v cistej vode a namiesto avivaze ocot? Co je teda najlepsie? A ked budem prat napr vlniacky disana, tie sa peru tusim na 30 a na specialnom programe, ale to mam prat len tie vlniacky, alebo vy to periete s inym pradlom, nejakym jemnym?

mneme
28. júl 2010

@milvasik nejaky prostriedok na pranie plienok urcite pouzi, idealny je nejaky eko (frosh, ecover), alebo aspon setrny (lovela), pripadne sliz. ja periem vlniaky rucne, ale daju sa aj na programe vlna v pracke, takze pokojne aj s inymi vecami. ale pozor - neviem ake mas vlniaky, ale ja mam tri a dve z nich dost silno farbia 😉

brisilda
28. júl 2010

kocky aj na bambusove vkladacky mozem dat ocot? 😕 mne sa zda ze vtedy sa nesmie ci ano? neznicim tym vlakna?

mneme
28. júl 2010

@brisilda bambusove vlakna sa tusim nicia len tou dekalcifikacnou kurou z kyseliny citronovej, neviem o tom, ze aj octom, to fakt?

sulky
28. júl 2010

@lindauciatko ,ok, a na den mas ake plienky? objemne?

brisilda
28. júl 2010

@mneme no ocot je svojim sposobom tiez kyselina zdasa mi ze som to nieked citala preto sa pytam ja vas 😀

brisilda
28. júl 2010

inak kupila som si bambusove latky od kocky co tu predava v inzercii a su perfektne 😉 az som zvedava kolko vkladaciek si s nich posiejem 😉 lebo latku este napolku ohnut a obsit dokazem 😀 😀 😀 no an plienku si netrufam